2019-08-22   05:01:29
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 1

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantaiaamu

Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2014 alkukilpailut ES1    Tulostuspäivämäärä  01 marraskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:59   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  01 marraskuu 2014         
 
 
Laji 3, T-11,12 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v 
T11 LRIKM-ennätys Erja Lauttajärvi, TaUs, 1:03,74 1992 
T12 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 59,68 2011 
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Kellberg  2003    412  33.32        1:08.54   
  Cetus Espoo                   
                     
Ellen Antikainen  2003    399  32.85        1:09.25   
  Cetus Espoo                   
                     
Vilhelmiina Leppänen  2003    386  33.83        1:10.01   
  Simmis Grani                   
                     
Sofia Långström  2003    367  33.85        1:11.23   
  Cetus Espoo                   
                     
Sonja Lehtinen  2003    351  33.74        1:12.25   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Siiri Einiö  2003    349  34.13        1:12.42   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
Saima Huovinen  2003    327  34.89        1:14.00   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Oona Puolakka  2003    326  34.84        1:14.10   
  Cetus Espoo                   
                     
Kaarin Rapinoja  2003    303  36.28        1:15.92   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Siiri Reiniluoto  2003    292  36.45        1:16.85   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
11  Tilda Selonen  2003    289  36.29        1:17.13   
  Helsingin Uimarit                   
                     
12  Ethel Piksilä  2003    287  36.39        1:17.25   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
13  Essi Salokorpi  2003    287  36.79        1:17.31   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Emma Johansson  2003    286  38.07        1:17.40   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Lotta Lehtoila  2003    277  37.27        1:18.16   
  ORCA Helsinki                   
                     
16  Nicole Sundell  2003    260  37.56        1:19.84   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Julia Peltola  2003    257  37.84        1:20.23   
  Cetus Espoo                   
                     
18  Cindy Palm  2003    252  39.54        1:20.73   
  Cetus Espoo                   
                     
19  Milla Hyttinen  2003    248  38.65        1:21.18   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
20  Viivi Sorri  2003    245  38.36        1:21.45   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
21  Stefania Pavlidi  2003    242  38.63        1:21.76   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
22  Iina von Schrowe  2003    242  39.04        1:21.78   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Olivia Sorvari  2003    239  38.69        1:22.10   
  HTU Stadi                   
                     
24  Kreetta Uusitalo  2003    239  39.30        1:22.14   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
25  Kielo Hankonen  2003    239  37.89        1:22.17   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
26  Helmi Ahonen  2003    220  40.02        1:24.49   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
27  Martina Uusitalo  2003    209  40.38        1:25.87   
  Cetus Espoo                   
                     
28  Emmi Partanen  2003    207  40.65        1:26.21   
  Cetus Espoo                   
                     
29  Hanna Catalano  2003    203  40.89        1:26.74   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
30  Winona Forslund  2003    197  40.79        1:27.56   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
31  Nea Grundström  2003    162  43.86        1:33.43   
  Cetus Espoo                   
                     
32  Diana Seiger  2003    159  44.60        1:34.14   
  Cetus Espoo                   
                     
33  Maija Hukkanen  2003    156  44.03        1:34.75   
  HTU Stadi                   
                     
34  Annika Alanen  2003    153  45.36        1:35.19   
  HTU Stadi                   
                     
35  Lilly Fitzpatrick  2003    153  45.20        1:35.24   
  Cetus Espoo                   
                     
36  Nelly Plukka  2003    140  45.27        1:38.11   
  Cetus Espoo                   
                     
Milla-Lotta Tapanainen  2003              DNF   
  Cetus Espoo                   
                     
Riikka Vuorenpää  2003              DSQ   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Viveca Tuohimetsä  2003              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 10.6 Köydestä vetäminen               
                     
 
Laji 3, T-11,12 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v 
T11 LRIKM-ennätys Erja Lauttajärvi, TaUs, 1:03,74 1992 
T12 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 59,68 2011 
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Peppi Siirtola  2002    555  28.99        1:02.07   
  Cetus Espoo                   
                     
Jade Huhtamaa  2002    443  31.30        1:06.89   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Lena Maula  2002    434  32.06        1:07.36   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Anni Savolainen  2002    432  32.70        1:07.45   
  Cetus Espoo                   
                     
Helmi Tossavainen  2002    404  33.15        1:08.97   
  Cetus Espoo                   
                     
Verna Rostedt  2002    399  32.70        1:09.26   
  Cetus Espoo                   
                     
Annika Toiviainen  2002    399  32.34        1:09.28   
  Cetus Espoo                   
                     
Emma Jokilammi  2002    399  32.99        1:09.28   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Annina Toimela  2002    393  32.60        1:09.63   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
10  Pilvi Kilpeläinen  2002    386  32.54        1:10.04   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
11  Mirka Mettinen  2002    384  33.31        1:10.16   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Siri Auvinen  2002    369  34.00        1:11.10   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Nea Winqvist  2002    355  34.55        1:11.98   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
14  Minna Laitinen  2002    353  34.50        1:12.11   
  HTU Stadi                   
                     
15  Jonna Vasara  2002    351  34.16        1:12.25   
  Simmis Grani                   
                     
16  Nella Korpela  2002    327  35.66        1:13.99   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Essi Helle  2002    299  35.86        1:16.20   
  Helsingin Uimarit                   
                     
18  Viivi Vaajanen  2002    299  37.10        1:16.22   
  ORCA Helsinki                   
                     
19  Vilma Norja  2002    295  37.17        1:16.56   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Miisa Mäkelä  2002    281  37.30        1:17.87   
  Helsingin Uimarit                   
                     
21  Oona Siltala  2002    274  37.03        1:18.49   
  Cetus Espoo                   
                     
22  Julia Laine  2002    271  37.67        1:18.74   
  Helsingin Uimarit                   
                     
23  Milli Kosunen  2002    270  37.66        1:18.89   
  Cetus Espoo                   
                     
24  Negiin Javadi  2002    264  38.09        1:19.45   
  Cetus Espoo                   
                     
25  Saga Lindeberg  2002    243  38.45        1:21.74   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
26  Maria Hemmi  2002    241  39.74        1:21.88   
  Cetus Espoo                   
                     
27  Bettina Blomfelt  2002    241  39.38        1:21.91   
  Helsingin Uimarit                   
                     
28  Anniina Heino  2002    227  38.84        1:23.50   
  Helsingin Uimarit                   
                     
29  Ella Vuorenpää  2002    223  39.30        1:24.08   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
30  Cecilia Nylund  2002    217  38.99        1:24.82   
  Cetus Espoo                   
                     
31  Cami Wacklin  2002    212  40.47        1:25.50   
  Cetus Espoo                   
                     
32  Henna Saarela  2002    171  43.26        1:31.81   
  HTU Stadi                   
                     
33  Maria Pesso  2002    128  45.72        1:41.18   
  Simmis Grani                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  01 marraskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner