2019-09-16   02:34:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SM/JSM (25m) 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 19 november kl. 09.30

Resultat Gren 12 (Finaler) Junior - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) Junior - Officiell 
 
  Tävling  SM/JSM (25m) 2014    Utskriftsdatum  19 november 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  18:59   
  Arrangör  SSF/SK Neptun/Väsby SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 november 2014         
 
 
Gren 12, 800m Frisim Damer, Finaler, Junior 
Sponsor: CHOICE HOTEL 
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:19.28 2007-12-07 
SJR: Martina Granström (1991) 8:35.69 2009-11-27 
MR: Gabriella Fagundez (1985) 8:25.72 2007-11-25 
FM: Céline Bertrand 8:45.21 / Céline Bertrand 8:45.21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    1:01.41  2:06.70  3:12.63  4:19.10  8:45.59   
          5:25.00  6:31.80  7:39.53       
Alba Forés  1998  Simklubben Triton    1:01.05  2:06.73  3:12.76  4:19.44  8:48.54   
          5:26.93  6:34.36  7:41.88       
Josefine Hippi  1994  Väsby Simsällskap    1:01.88  2:07.69  3:14.31  4:21.25  8:51.73   
          5:28.86  6:36.86  7:44.19       
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    1:03.39  2:10.00  3:17.11  4:24.53  8:55.21   
          5:32.34  6:40.40  7:48.17       
Ellen Olsson  1995  Simklubben Triton    1:02.90  2:09.95  3:17.80  4:26.68  8:58.70   
          5:35.23  6:43.71  7:52.39       
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb    1:02.58  2:09.14  3:17.07  4:25.41  9:02.08   
          5:34.52  6:43.92  7:53.87       
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    1:05.44  2:14.22  3:23.48  4:32.79  9:08.49   
          5:42.15  6:51.96  8:00.78       
Hanna Eriksson  1999  Jönköpings Simsällskap    1:05.03  2:14.09  3:23.79  4:33.25  9:08.49   
          5:42.90  6:51.84  8:01.15       
Louise Halldén  1998  Väsby Simsällskap    1:03.75  2:11.29  3:19.50  4:28.79  9:09.48   
          5:38.76  6:49.32  8:00.02       
10  Ida Eriksen  1997  Järfälla Simsällskap    1:04.96  2:13.66  3:21.95  4:30.87  9:09.71   
          5:40.70  6:51.84  8:02.39       
11  Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    1:05.35  2:14.69  3:24.45  4:34.36  9:10.47   
          5:43.89  6:53.54  8:03.19       
12  Isabelle Hanson  1998  Järfälla Simsällskap    1:07.07  2:16.93  3:25.72  4:34.81  9:11.32   
          5:44.14  6:53.57  8:03.63       
13  Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap    1:05.35  2:14.46  3:23.89  4:33.88  9:11.64   
          5:43.80  6:54.35  8:03.83       
14  Tove Sparrman  1996  Väsby Simsällskap    1:04.72  2:14.15  3:23.83  4:33.60  9:12.27   
          5:44.36  6:54.30  8:04.01       
15  Alexandra Uusaro  1995  Täby Sim    1:05.94  2:15.15  3:24.91  4:35.38  9:14.53   
          5:45.55  6:55.68  8:05.80       
16  Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap    1:06.66  2:17.01  3:27.87  4:36.74  9:16.06   
          5:46.71  6:57.08  8:07.57       
17  Emma Sundstedt  1998  Spårvägen Simförening    1:06.18  2:16.95  3:27.72  4:38.41  9:16.26   
          5:48.99  6:58.36  8:08.10       
18  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    1:05.42  2:14.71  3:24.51  4:34.58  9:16.60   
          5:44.73  6:55.72  8:06.82       
19  Carin Klasson  1995  Södertörns Simsällskap    1:05.28  2:14.61  3:23.84  4:33.78  9:16.68   
          5:44.02  6:53.87  8:05.22       
20  Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:06.36  2:16.33  3:26.61  4:36.64  9:20.42   
          5:46.91  6:58.00  8:09.34       
21  Karin Åström  1996  Järfälla Simsällskap    1:06.28  2:15.91  3:25.13  4:34.50  9:21.41   
          5:45.22  6:57.44  8:10.38       
22  Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    1:06.21  2:16.32  3:27.37  4:37.67  9:22.82   
          5:48.84  7:00.40  8:11.58       
23  Sofia Henell  1997  Linköpings Allmänna SS    1:04.15  2:13.41  3:23.84  4:35.30  9:23.13   
          5:47.18  6:59.19  8:12.18       
24  Alice Sundberg  1999  Täby Sim    1:06.08  2:16.51  3:27.48  4:38.83  9:23.41   
          5:50.06  7:01.62  8:12.84       
25  Amanda Granborg  1999  Simklubben Triton    1:06.09  2:16.81  3:27.95  4:39.31  9:28.55   
          5:51.58  7:04.14  8:16.91       
26  Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    1:07.57  2:19.71  3:31.31  4:43.26  9:29.60   
          5:54.99  7:06.87  8:18.83       
27  Johanna Johnsson  1997  Växjö Simsällskap    1:06.12  2:16.74  3:27.36  4:38.71  9:31.31   
          5:51.59  7:05.08  8:19.42       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.02  Utskriftsdatum  19 november 2014 
Licensierad till: IC Control  Utskriftstid  18:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner