2019-12-07   22:36:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 4, Åkersberga

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 11okt

Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP4 - 2014    Utskriftsdatum  11 oktober 2014   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  13:15   
  Arrangör  Stockholms simförbund & Åkersberga SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 oktober 2014         
 
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Daniel Sjöblom Ahlström  1998  Spårvägen Simförening    59.03  2:05.46  3:13.23  4:20.83  8:48.99   
          5:28.30  6:36.48  7:44.46       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Erik Ottosson  1999  Spårvägen Simförening    1:08.75  2:24.22  3:39.83  4:55.24  9:54.48   
          6:11.11  7:26.44  8:41.42       
Alex Kaufmann  1999  Spårvägen Simförening    1:08.55  2:23.75  3:40.13  4:55.56  9:59.30   
          6:12.02  7:28.87  8:44.62       
Pontus Thor  1999  Solna Sundbyberg SS 04    1:15.01  2:38.77  4:04.03  5:31.89  11:11.02   
          6:57.62  8:24.14  9:48.93       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Victor Halldén  2000  Täby Sim    1:07.37  2:22.36  3:38.90  4:54.33  9:57.27   
          6:11.13  7:26.53  8:43.75       
Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim    1:08.22  2:24.03  3:39.52  4:55.48  9:57.83   
          6:11.29  7:27.78  8:43.38       
Gabriel Hansson  2000  Täby Sim    1:10.97  2:26.36  3:42.92  5:00.59  10:08.64   
          6:18.40  7:37.49  8:54.28       
Gustav Surting  2000  Spårvägen Simförening    1:21.31  2:53.54  4:26.39  6:01.02  12:02.01   
          7:33.85  9:06.73  10:38.25       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Anton Forsberg  2001  Täby Sim    1:15.46  2:35.58  3:56.61  5:17.20  10:39.71   
          6:38.68  8:01.18  9:22.41       
Julius Eneström  2001  Danderyds Sim    1:18.61  2:43.75  4:12.40  5:41.41  11:29.30   
          7:08.74  8:38.48  10:06.52       
Douglas Reuterskiöld  2002  Danderyds Sim    1:25.20  2:55.12  4:25.80  5:57.75  11:54.07   
          7:29.00  9:00.34  10:29.69       
Oskar Arvidsson  2002  Danderyds Sim    1:25.98  2:59.17  4:34.07  6:09.81  12:13.39   
          7:42.40  9:15.44  10:45.74       
Linus Wickström  2003  Danderyds Sim    1:24.90  2:59.70  4:35.45  6:11.63  12:33.44   
          7:48.90  9:25.07  11:01.54       
Matyas Török  2002  Spårvägen Simförening    1:26.73  3:03.93  4:41.58  6:20.58  12:48.35   
          7:58.04  9:35.06  11:13.11       
Gordon Ölund  2002  Spårvägen Simförening    1:23.72  2:59.49  4:37.36  6:16.17  13:04.75   
          7:58.69  9:44.02  11:28.14       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  11 oktober 2014 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  13:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner