2019-12-13   09:25:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 4, Åkersberga

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 11okt

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP4 - 2014    Utskriftsdatum  11 oktober 2014   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  11:04   
  Arrangör  Stockholms simförbund & Åkersberga SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 oktober 2014         
 
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oliver Simic  1998  Täby Sim    37.95  1:24.76  2:15.60    3:04.81   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    36.00  1:16.05  1:56.24    2:37.29   
Isak Alin  1999  Täby Sim    37.40  1:19.41  2:01.67    2:43.83   
Erik Olsson Sande  1999  Solna Sundbyberg SS 04    38.98  1:24.73  2:13.41    3:00.37   
Olle Hennert  1999  Solna Sundbyberg SS 04    39.88  1:26.61  2:15.06    3:02.26   
Carl Sundelin  1999  IFK Lidingö Simklubb    43.12  1:33.69  2:27.85    3:21.80   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Victor Simic  2000  Täby Sim    37.29  1:20.33  2:04.51    2:49.28   
Rikard Arnebjer  2000  Spårvägen Simförening    39.19  1:24.11  2:11.61    2:59.03   
Daniel Coleman  2000  Täby Sim    39.90  1:26.36  2:14.14    2:59.70   
Wilhelm Lörinc  2000  Täby Sim    40.44  1:26.55  2:13.74    3:01.15   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fredrik Annergren  2001  Turebergs Simklubb    36.94  1:18.68  2:02.12    2:46.24   
Axel Nordén  2001  Täby Sim    40.77  1:27.10  2:14.46    3:00.86   
Gordon Ölund  2002  Spårvägen Simförening    48.19  1:42.72  2:39.65    3:38.21   
Alexander Lehtonen Hebert  2002  Spårvägen Simförening    51.71  1:48.72  2:46.26    3:41.00   
Mårten Wikman  2002  Spårvägen Simförening    47.15  1:48.17  2:49.20    3:49.40   
Filip Novacic  2003  Danderyds Sim    51.17  1:50.49  2:51.34    3:49.51   
Matyas Török  2002  Spårvägen Simförening    52.66  1:51.92  2:53.03    3:55.17   
Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening    53.03  1:53.80  2:56.26    3:59.59   
Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    56.54  1:58.90  3:02.02    3:59.59   
10  Hannes Fahlin  2002  Spårvägen Simförening    55.67  1:58.74  3:03.72    4:06.78   
Oskar Arvidsson  2002  Danderyds Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  11 oktober 2014 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  11:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner