Results for UGP 4, Ã…kersberga
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 09:31 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Åkersberga SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 27.51 | 57.36 | 1:28.25 | 1:58.69 | |||
2 | Cruiz Llupa | 1997 | Simklubben Sydsim | 28.44 | 1:00.44 | 1:34.90 | 2:07.32 | |||
3 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.53 | 1:03.36 | 1:35.73 | 2:07.37 | |||
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 28.37 | 58.61 | 1:29.84 | 2:02.09 | |||
2 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 28.76 | 1:01.08 | 1:35.11 | 2:07.40 | |||
3 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 29.80 | 1:02.33 | 1:35.73 | 2:08.70 | |||
4 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 30.08 | 1:03.41 | 1:38.10 | 2:10.89 | |||
5 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.72 | 1:04.24 | 1:38.51 | 2:12.49 | |||
6 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.16 | 1:06.38 | 1:42.81 | 2:19.20 | |||
7 | Erik Olsson Sande | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.18 | 1:09.20 | 1:47.24 | 2:23.23 | |||
8 | Carl Sundelin | 1999 | IFK Lidingö Simklubb | 34.25 | 1:14.89 | 1:57.82 | 2:45.14 | |||
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 30.29 | 1:03.30 | 1:37.87 | 2:10.99 | |||
2 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 33.36 | 1:09.08 | 1:43.95 | 2:17.65 | |||
3 | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | 32.55 | 1:09.23 | 1:47.83 | 2:26.11 | |||
4 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.24 | 1:10.89 | 1:49.57 | 2:27.09 | |||
5 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.15 | 1:09.24 | 1:48.78 | 2:28.51 | |||
6 | Jakob Grindberg | 2000 | Täby Sim | 34.43 | 1:14.53 | 1:56.47 | 2:37.91 | |||
7 | Gustav Surting | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.76 | 1:16.82 | 1:59.11 | 2:38.96 | |||
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.33 | 1:06.75 | 1:42.39 | 2:17.20 | |||
2 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 31.46 | 1:08.19 | 1:45.75 | 2:21.68 | |||
3 | Fredrik Annergren | 2001 | Turebergs Simklubb | 33.09 | 1:09.39 | 1:46.57 | 2:22.39 | |||
4 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 32.28 | 1:08.75 | 1:46.26 | 2:22.44 | |||
5 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.11 | 1:08.75 | 1:46.44 | 2:23.53 | |||
6 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.98 | 1:08.70 | 1:46.75 | 2:24.38 | |||
7 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 33.20 | 1:10.40 | 1:48.71 | 2:25.93 | |||
8 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 33.51 | 1:10.63 | 1:48.99 | 2:26.13 | |||
9 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 33.98 | 1:11.37 | 1:49.48 | 2:26.60 | |||
10 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.98 | 1:10.81 | 1:50.92 | 2:30.37 | |||
11 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 34.20 | 1:12.27 | 1:52.15 | 2:31.87 | |||
12 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.70 | 1:14.43 | 1:55.84 | 2:34.12 | |||
13 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 36.62 | 1:18.03 | 1:59.49 | 2:37.80 | |||
14 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Danderyds Sim | 37.28 | 1:18.66 | 2:01.00 | 2:40.21 | |||
15 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.80 | 1:17.85 | 2:00.07 | 2:41.54 | |||
16 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.20 | 1:18.71 | 2:03.21 | 2:43.68 | |||
17 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.15 | 1:18.66 | 2:02.30 | 2:44.67 | |||
18 | Maximilian Wahlström | 2001 | Täby Sim | 37.27 | 1:19.44 | 2:03.57 | 2:46.14 | |||
19 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.24 | 1:20.46 | 2:04.98 | 2:47.11 | |||
20 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.23 | 1:19.06 | 2:04.42 | 2:47.58 | |||
21 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 38.16 | 1:21.07 | 2:05.31 | 2:49.66 | |||
22 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtälje Simklubb | 37.98 | 1:22.02 | 2:08.50 | 2:52.95 | |||
23 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.69 | 1:24.53 | 2:10.89 | 2:53.41 | |||
24 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 38.25 | 1:22.80 | 2:09.09 | 2:53.83 | |||
25 | Oskar Arvidsson | 2002 | Danderyds Sim | 38.19 | 1:23.50 | 2:09.85 | 2:54.06 | |||
26 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.91 | 1:24.08 | 2:12.99 | 2:57.79 | |||
27 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 43.75 | 1:31.77 | 2:19.46 | 3:04.09 | |||
28 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | Danderyds Sim | 40.41 | 1:27.74 | 2:17.03 | 3:04.66 | |||
29 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 42.22 | 1:29.73 | 2:19.52 | 3:06.65 | |||
30 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.68 | 1:29.35 | 2:19.65 | 3:06.88 | |||
31 | Filip Novacic | 2003 | Danderyds Sim | 43.55 | 1:32.71 | 2:23.33 | 3:08.36 | |||
32 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 45.18 | 1:37.99 | 2:33.07 | 3:25.05 | |||
- | Julius Eneström | 2001 | Danderyds Sim | DNS | ||||||
- | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 09:31 |