Resultat för UGP 4, Eriksdal
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2014 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
13:21 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veera Kallio |
1997 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:11.04 |
2:25.97 |
3:40.63 |
4:54.69 |
9:41.49 |
|
|
|
|
|
|
6:06.97 |
7:19.84 |
8:31.45 |
|
|
|
2 |
Kiia Kagan |
1997 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:08.13 |
2:22.02 |
3:36.44 |
4:51.35 |
9:50.91 |
|
|
|
|
|
|
6:06.89 |
7:22.44 |
8:37.80 |
|
|
|
3 |
Ida Jaraquemada |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.14 |
2:25.39 |
3:41.67 |
4:59.59 |
10:11.14 |
|
|
|
|
|
|
6:17.09 |
7:35.77 |
8:53.87 |
|
|
|
4 |
Anna Hassler |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:11.33 |
2:28.85 |
3:48.59 |
5:09.68 |
10:27.75 |
|
|
|
|
|
|
6:29.65 |
7:49.82 |
9:09.41 |
|
|
|
5 |
Lena Westerlund |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:11.88 |
2:29.84 |
3:49.29 |
5:09.34 |
10:33.61 |
|
|
|
|
|
|
6:30.42 |
7:51.71 |
9:14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Otava |
1999 |
Finnish Swiming Federation |
|
1:04.50 |
2:12.82 |
3:21.38 |
4:30.33 |
9:01.07 |
|
|
|
|
|
|
5:39.45 |
6:47.95 |
7:56.14 |
|
|
|
2 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.70 |
2:25.50 |
3:40.46 |
4:54.94 |
9:51.44 |
|
|
|
|
|
|
6:09.97 |
7:24.12 |
8:38.67 |
|
|
|
3 |
Jessica Hagström |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:15.18 |
2:40.01 |
4:06.09 |
5:33.20 |
11:14.52 |
|
|
|
|
|
|
6:59.39 |
8:25.35 |
9:51.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
Finnish Swiming Federation |
|
1:07.75 |
2:17.15 |
3:26.92 |
4:36.62 |
9:13.76 |
|
|
|
|
|
|
5:45.91 |
6:55.73 |
8:05.63 |
|
|
|
2 |
Ebba Martin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:10.11 |
2:24.55 |
3:39.43 |
4:53.92 |
9:47.74 |
|
|
|
|
|
|
6:08.52 |
7:22.25 |
8:35.38 |
|
|
|
3 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:11.37 |
2:30.45 |
3:50.53 |
5:11.98 |
10:41.16 |
|
|
|
|
|
|
6:35.47 |
7:58.73 |
9:22.17 |
|
|
|
4 |
Tuva Lennér |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.93 |
2:41.92 |
4:06.43 |
5:31.65 |
11:10.02 |
|
|
|
|
|
|
6:56.98 |
8:22.73 |
9:47.19 |
|
|
|
5 |
Agnes Thomée |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:16.58 |
2:41.81 |
4:07.37 |
5:33.43 |
11:12.29 |
|
|
|
|
|
|
6:59.28 |
8:24.95 |
9:50.62 |
|
|
|
6 |
Amanda Gunnarsson-Jonsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:19.10 |
2:45.58 |
4:12.58 |
5:40.36 |
11:25.89 |
|
|
|
|
|
|
7:08.07 |
8:35.74 |
10:03.05 |
|
|
|
7 |
Saga Grönberg |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:21.51 |
3:36.37 |
5:08.88 |
6:42.12 |
12:04.91 |
|
|
|
|
|
|
8:15.42 |
9:48.15 |
11:21.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:05.44 |
2:15.50 |
3:25.51 |
4:35.75 |
9:13.50 |
|
|
|
|
|
|
5:46.28 |
6:55.20 |
8:05.09 |
|
|
|
2 |
Raakel Bärlund |
2001 |
Finnish Swiming Federation |
|
1:09.89 |
2:24.40 |
3:38.30 |
4:52.39 |
9:43.25 |
|
|
|
|
|
|
6:06.01 |
7:19.14 |
8:31.95 |
|
|
|
3 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
Finnish Swiming Federation |
|
1:11.13 |
2:27.06 |
3:42.99 |
4:57.86 |
9:55.83 |
|
|
|
|
|
|
6:13.33 |
7:29.12 |
8:44.29 |
|
|
|
4 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
Finnish Swiming Federation |
|
1:13.03 |
2:30.26 |
3:48.43 |
5:05.79 |
10:16.37 |
|
|
|
|
|
|
6:23.30 |
7:41.31 |
8:59.56 |
|
|
|
5 |
Sini Silvennoinen |
2002 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:12.72 |
2:30.76 |
3:49.56 |
5:08.83 |
10:23.23 |
|
|
|
|
|
|
6:28.70 |
7:48.78 |
9:06.60 |
|
|
|
6 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:13.09 |
2:31.79 |
3:51.98 |
5:11.83 |
10:29.02 |
|
|
|
|
|
|
6:30.79 |
7:51.13 |
9:11.72 |
|
|
|
7 |
Emma Roloff |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:15.38 |
2:36.14 |
3:56.05 |
5:15.94 |
10:31.38 |
|
|
|
|
|
|
6:35.74 |
7:55.63 |
9:14.58 |
|
|
|
8 |
Anna Westborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:18.74 |
2:43.19 |
4:05.88 |
5:30.00 |
10:58.97 |
|
|
|
|
|
|
6:53.52 |
8:18.09 |
9:40.24 |
|
|
|
9 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.37 |
2:40.51 |
4:05.21 |
5:30.30 |
11:06.17 |
|
|
|
|
|
|
6:55.30 |
8:20.80 |
9:45.14 |
|
|
|
10 |
Elma Starrost |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:18.36 |
2:42.89 |
4:07.59 |
5:32.36 |
11:09.10 |
|
|
|
|
|
|
6:57.84 |
8:22.38 |
9:47.17 |
|
|
|
11 |
Ebba Edbom |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:19.67 |
2:42.99 |
4:07.45 |
5:33.35 |
11:13.20 |
|
|
|
|
|
|
7:00.61 |
8:26.22 |
9:51.23 |
|
|
|
12 |
Alwa Widmark |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:18.91 |
2:44.51 |
4:10.97 |
5:39.57 |
11:15.13 |
|
|
|
|
|
|
7:05.00 |
8:30.74 |
9:54.77 |
|
|
|
13 |
Amanda Lindqvist |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:20.96 |
2:48.01 |
4:15.50 |
5:42.15 |
11:27.66 |
|
|
|
|
|
|
7:10.90 |
8:37.71 |
10:04.77 |
|
|
|
14 |
Lilly Lundgren |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:20.15 |
2:46.52 |
4:14.02 |
5:41.58 |
11:31.02 |
|
|
|
|
|
|
7:09.85 |
8:38.66 |
10:06.67 |
|
|
|
15 |
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:19.45 |
2:44.39 |
4:11.70 |
5:40.79 |
11:35.25 |
|
|
|
|
|
|
7:09.71 |
8:40.23 |
10:11.93 |
|
|
|
16 |
Klara Possman |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:21.73 |
2:50.94 |
4:19.95 |
5:49.20 |
11:35.45 |
|
|
|
|
|
|
7:18.69 |
8:47.08 |
10:14.37 |
|
|
|
17 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:19.17 |
2:46.56 |
4:14.74 |
5:43.69 |
11:36.66 |
|
|
|
|
|
|
7:12.92 |
8:42.96 |
10:12.57 |
|
|
|
18 |
Hjördis Köhler |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:19.77 |
2:48.01 |
4:17.56 |
5:47.82 |
11:38.53 |
|
|
|
|
|
|
7:17.56 |
8:46.50 |
10:14.84 |
|
|
|
19 |
Ines Lo Lindroos |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:21.48 |
2:49.91 |
4:20.29 |
5:49.29 |
11:44.19 |
|
|
|
|
|
|
7:18.86 |
8:48.30 |
10:16.00 |
|
|
|
20 |
Sara Strand |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:22.11 |
2:51.80 |
4:22.98 |
5:53.44 |
11:49.52 |
|
|
|
|
|
|
7:23.12 |
8:53.48 |
10:24.45 |
|
|
|
21 |
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:25.52 |
2:55.98 |
4:28.25 |
6:00.94 |
11:56.44 |
|
|
|
|
|
|
7:32.89 |
9:03.54 |
10:33.58 |
|
|
|
22 |
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:20.74 |
2:51.34 |
4:23.42 |
5:56.24 |
12:00.37 |
|
|
|
|
|
|
7:28.49 |
9:01.98 |
10:35.28 |
|
|
|
23 |
Julia Gunneriusson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:22.05 |
2:53.55 |
4:25.70 |
5:58.44 |
12:02.31 |
|
|
|
|
|
|
7:30.54 |
9:01.60 |
10:33.10 |
|
|
|
24 |
Isabella Tegman |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:19.14 |
2:46.40 |
4:18.07 |
5:51.43 |
12:09.36 |
|
|
|
|
|
|
7:25.84 |
9:00.53 |
10:37.74 |
|
|
|
25 |
Elin Lundgren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:26.37 |
2:59.82 |
4:33.82 |
6:08.91 |
12:17.96 |
|
|
|
|
|
|
7:43.10 |
9:17.21 |
10:49.89 |
|
|
|
26 |
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:26.40 |
2:59.94 |
4:33.60 |
6:08.03 |
12:19.82 |
|
|
|
|
|
|
7:41.65 |
9:15.17 |
10:49.16 |
|
|
|
27 |
Michelle Aspberg |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:25.57 |
3:03.06 |
4:41.12 |
6:18.18 |
12:38.39 |
|
|
|
|
|
|
7:54.08 |
9:30.05 |
11:06.63 |
|
|
|
28 |
Embla Wihk |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
1:29.52 |
3:08.89 |
4:47.87 |
6:27.21 |
12:46.39 |
|
|
|
|
|
|
8:04.48 |
9:41.67 |
11:16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
13:21 |
|