Resultat för UGP 4, Eriksdal
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2014 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:12 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & SK Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Werneri Koskinen | 1998 | Finnish Swiming Federation | 30.62 | 1:04.77 | |||||
2 | Miika Penttti | 1997 | Finnish Swiming Federation | 31.02 | 1:06.21 | |||||
3 | Juho Grönholm | 1998 | Finnish Swiming Federation | 32.50 | 1:08.83 | |||||
4 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 32.67 | 1:08.98 | |||||
5 | Aku Luukko | 1997 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.14 | 1:09.18 | |||||
6 | Atte Kulmala | 1998 | Finnish Swiming Federation | 33.32 | 1:09.43 | |||||
7 | Hugo Swanepoel | 1998 | Järfälla Simsällskap | 32.88 | 1:10.12 | |||||
8 | Viktor Fridsjö | 1998 | Järfälla Simsällskap | 34.60 | 1:13.20 | |||||
9 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.85 | 1:14.75 | |||||
10 | Erik From | 1996 | Södertörns Simsällskap | 41.59 | 1:30.46 | |||||
- | Miikka Kylmänen | 1998 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eetu Alitalo | 1999 | Finnish Swiming Federation | 31.56 | 1:07.13 | |||||
2 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Simklubben Neptun | 33.18 | 1:09.87 | |||||
3 | Wilhelm Souminen | 1999 | Finnish Swiming Federation | 33.36 | 1:11.07 | |||||
4 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 36.29 | 1:17.01 | |||||
5 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 36.86 | 1:18.46 | |||||
6 | Akseli Heino | 1999 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.25 | 1:19.45 | |||||
7 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 39.07 | 1:21.98 | |||||
8 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 38.42 | 1:22.51 | |||||
9 | Philip Welin-Berger | 1999 | Södertälje Simsällskap | 40.17 | 1:25.38 | |||||
10 | Simon Kallvikbacka | 1999 | Södertörns Simsällskap | 42.79 | 1:31.02 | |||||
11 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 43.24 | 1:33.01 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Ukkola | 2000 | Finnish Swiming Federation | 32.72 | 1:10.46 | |||||
2 | Jussi Routila | 2000 | Finnish Swiming Federation | 33.89 | 1:12.16 | |||||
3 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.45 | 1:18.47 | |||||
4 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 38.56 | 1:22.08 | |||||
5 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 39.33 | 1:23.00 | |||||
6 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 39.48 | 1:23.74 | |||||
7 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 40.72 | 1:27.93 | |||||
8 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 44.24 | 1:31.91 | |||||
- | Alexander Pevgonen | 2000 | Finnish Swiming Federation | DNS | ||||||
- | Tobias Hörlin | 2000 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskari Herpola | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.03 | 1:12.69 | |||||
2 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 34.07 | 1:13.36 | |||||
3 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 36.35 | 1:17.02 | |||||
4 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 40.20 | 1:24.56 | |||||
5 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 40.72 | 1:25.08 | |||||
6 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 40.68 | 1:25.59 | |||||
7 | Anton Adelöw | 2001 | Järfälla Simsällskap | 40.21 | 1:26.03 | |||||
8 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 41.26 | 1:26.43 | |||||
9 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 42.06 | 1:28.11 | |||||
10 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 42.65 | 1:28.24 | |||||
11 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.32 | 1:28.25 | |||||
12 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 42.34 | 1:28.87 | |||||
13 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 42.50 | 1:30.45 | |||||
14 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 43.04 | 1:30.89 | |||||
15 | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | 42.79 | 1:32.06 | |||||
16 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 44.62 | 1:32.33 | |||||
17 | Simon Fröde | 2003 | Järfälla Simsällskap | 43.82 | 1:33.92 | |||||
18 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 44.37 | 1:34.49 | |||||
19 | Arian Parsa | 2002 | Järfälla Simsällskap | 44.35 | 1:34.58 | |||||
20 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 44.25 | 1:34.74 | |||||
21 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.31 | 1:34.83 | |||||
22 | Photsawa Phootepkhum | 2002 | Södertörns Simsällskap | 45.15 | 1:35.22 | |||||
23 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 46.24 | 1:37.02 | |||||
24 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 46.09 | 1:37.45 | |||||
25 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 45.15 | 1:38.13 | |||||
26 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 48.35 | 1:39.94 | |||||
27 | Melvin Elison | 2001 | Simklubben Neptun | 46.51 | 1:40.15 | |||||
28 | Anton Appelqvist | 2001 | Wisby Simsällskap | 47.36 | 1:40.53 | |||||
29 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 46.37 | 1:41.25 | |||||
30 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 46.62 | 1:41.86 | |||||
31 | Lukas Kelkay | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 49.13 | 1:41.93 | |||||
32 | Åke Swahn | 2002 | Södertörns Simsällskap | 48.22 | 1:42.04 | |||||
33 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 47.94 | 1:42.46 | |||||
34 | Victor Trägårdh | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 49.59 | 1:43.68 | |||||
35 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 49.27 | 1:43.92 | |||||
36 | Filip Nilsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.11 | 1:45.69 | |||||
37 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 50.95 | 1:46.74 | |||||
38 | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | 50.44 | 1:47.84 | |||||
39 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 51.08 | 1:48.65 | |||||
40 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 53.50 | 1:53.90 | |||||
- | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:12 |