Tulokset Aquarapid Knattesim
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
lördag 25/10 Pass 1
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapid Knattesim 2014 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 oktober 2014 |
Gren 16, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SS04 | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:16.55 | ||||||
Leonardo Montes | 2002 | 32.75 | 32.75 | |||||||
Isac Böschen | 2002 | 32.73 | 1:05.48 | |||||||
Per Levander | 2002 | 33.76 | 1:39.24 | |||||||
Kim Carlsson | 2002 | 37.31 | 2:16.55 | |||||||
2 | Danderyd Herrar [2002] | 2002 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 2:20.44 | ||||||
Douglas Reuterskiöld | 2002 | 34.04 | 34.04 | |||||||
Linus Wickström | 2003 | 35.24 | 1:09.28 | |||||||
Wilhelm Arvidsson | 2005 | 37.94 | 1:47.22 | |||||||
Oskar Arvidsson | 2002 | 33.22 | 2:20.44 | |||||||
3 | SK Neptun Lag 1 | 2002 | Simklubben Neptun | 2:35.14 | ||||||
Leo Herrmann | 2002 | 35.88 | 35.88 | |||||||
Albin Seidevall | 2003 | 39.74 | 1:15.62 | |||||||
Hugo Liljeberg | 2004 | 42.38 | 1:58.00 | |||||||
Gabriele Palmqvist | 2002 | 37.14 | 2:35.14 | |||||||
4 | Tureberg Herrar [2002] | 2002 | Turebergs Simklubb | 2:36.85 | ||||||
August Eriksson | 2004 | 33.50 | 33.50 | |||||||
Niclas Ruimeng Li | 2004 | 41.39 | 1:14.89 | |||||||
Alexander Arnö | 2005 | 40.50 | 1:55.39 | |||||||
Leo Svanfeldt | 2002 | 41.46 | 2:36.85 | |||||||
5 | Eskilstuna SK Po Lag 2 | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 2:45.32 | ||||||
Edvin Brattberg | 2003 | 44.65 | 44.65 | |||||||
Josef Faraj | 2002 | 41.53 | 1:26.18 | |||||||
Alex Ly | 2003 | 37.29 | 2:03.47 | |||||||
Edvin Heikinniemi | 2003 | 41.85 | 2:45.32 | |||||||
6 | Wisby SS Herrar Lag 1 | 2002 | Wisby Simsällskap | 2:52.46 | ||||||
Oliver Höglund | 2003 | 40.05 | 40.05 | |||||||
Matteus Sandström | 2002 | 41.67 | 1:21.72 | |||||||
Anton Höglund | 2004 | 43.43 | 2:05.15 | |||||||
Elias Lyth | 2004 | 47.31 | 2:52.46 | |||||||
7 | Botk-Rönn Herrar [2002] | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 3:07.31 | ||||||
Marcus Hedlund | 2002 | 43.85 | 43.85 | |||||||
Kristoffer Sund | 2004 | 1:02.27 | 1:46.12 | |||||||
Bernard Ooi | 2003 | 43.95 | 2:30.07 | |||||||
Juan Esbjörnsson | 2002 | 37.24 | 3:07.31 | |||||||
8 | Järfälla Herrar Lag 1 | 2002 | Järfälla Simsällskap | 3:16.13 | ||||||
Leon Lesniewski | 2004 | 46.13 | 46.13 | |||||||
Ludwig Skantz | 2005 | 48.94 | 1:35.07 | |||||||
Johan Elmquist | 2005 | 50.47 | 2:25.54 | |||||||
Simon Lidström | 2004 | 50.59 | 3:16.13 | |||||||
9 | Järfälla Herrar Lag 2 | 2002 | Järfälla Simsällskap | 3:37.01 | ||||||
Anton Lind | 2006 | 45.70 | 45.70 | |||||||
Oskar Bergstrand | 2004 | 56.10 | 1:41.80 | |||||||
Oliver Harper | 2005 | 56.68 | 2:38.48 | |||||||
Adam Halldin | 2004 | 58.53 | 3:37.01 | |||||||
- | Tureberg Herrar 2 [2002] | 2002 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
Gabriel Jansson Bulhoes | 2005 | |||||||||
Arwin Tork | 2004 | |||||||||
Albin Brink | 2006 | |||||||||
Ludvig Simes | 2005 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 25 oktober 2014 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 11:44 |