Resultater for Alm.Brand Aalborg Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Bank Aalborg Cup | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 |
Sponsor: AAlb. kongres & kulturc. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Stær | 2001 | 334 | 36.37 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
2 | Malthe Levisen | 2001 | 298 | 37.80 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 286 | 38.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Magnus V. Ancker | 2001 | 276 | 38.77 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 262 | 39.46 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Christian Bonde | 2001 | 260 | 39.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Erik Stendal | 2002 | 249 | 40.10 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Christian Ottosen | 2002 | 249 | 40.10 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Christian Hovmark | 2001 | 237 | 40.78 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mikail Calli | 2001 | 231 | 41.11 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 228 | 41.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 218 | 41.95 | Deltager ikke i finalen | |||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Casper Krohn | 2001 | 212 | 42.28 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Hans-Christian Moe Gullik | 2001 | 203 | 42.94 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
15 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | 200 | 43.16 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
16 | Martin Madsen | 2001 | 158 | 46.62 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Joost Rijkhoff | 2004 | 150 | 47.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jelmer de Zee | 2003 | 140 | 48.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nicklas Pedersen | 2001 | 137 | 48.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Valdemar G. Christensen | 2002 | 136 | 49.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Viktor Stage | 2002 | 127 | 50.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 122 | 50.88 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
23 | Jimmy Nielsen | 2003 | 116 | 51.77 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
24 | Sebastian B Lehmann | 2004 | 112 | 52.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Casper Johannesen | 2004 | 106 | 53.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Elyas Hussein | 2005 | 100 | 54.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Jacob Toft | 2003 | 98 | 54.60 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
28 | Jonas Lindberg Nielsen | 2004 | 81 | 58.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Jonas Abildgaard | 2003 | 61 | 1:04.00 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
30 | Lucas Søholm Hansen | 2004 | 23 | 1:28.67 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Kjær | 2003 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Lawrence Langley | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Oliver Pedersen | 2003 | DSQ | flyben i start | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Victor Abel Brandi | 2003 | DSQ | 2 armtag u/vand v/st | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: AAlb. kongres & kulturc. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Due Nielsen | 1999 | 403 | 34.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Peter Bager | 1999 | 392 | 34.49 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Simon Andersen | 2000 | 315 | 37.09 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
4 | Mads L. Werther | 2000 | 297 | 37.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | 264 | 39.32 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
6 | Johan Brandt | 2000 | 193 | 43.66 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Rasmus Grøn | 1999 | 170 | 45.50 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
8 | Jonathan L Kristensen | 2000 | 149 | 47.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Andrej Jessen | 2000 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Nikolaj Isdahl | 1999 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Daniel Vang Kleist | 2000 | DSQ | 2 armt u/vand v/25m | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Thomas Gosvig | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1998 |
Sponsor: AAlb. kongres & kulturc. |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristoffer Moos | 1996 | 619 | 29.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Reese | 1998 | 520 | 31.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Janus Meinert | 1995 | 511 | 31.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Strand | 1997 | 504 | 31.71 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
5 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 499 | 31.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Daniel Pallesen | 1998 | 498 | 31.84 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ludvig Lind | 1998 | 477 | 32.31 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Thomas Birkkjær | 1996 | 426 | 33.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Jessen | 1998 | 424 | 33.59 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Marc Ochsendorf | 1996 | 376 | 34.96 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
11 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 375 | 35.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kasper Livbjerg | 1998 | 345 | 36.00 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Thomas Kjær | 1998 | 340 | 36.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mark Simonsen | 1997 | 339 | 36.18 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Anders Husted | 1997 | 332 | 36.44 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Espen Gevelt | 1994 | 297 | 37.83 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
17 | Martin Larsen | 1998 | 280 | 38.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik V-Nielsen | 1995 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jakob Vingborg | 1998 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Niclas Henriksen | 1997 | DNS | |||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:49 |