2018-07-22   14:30:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vikingadoppet 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vikingadoppet 2014    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Furulund    Utskriftstid  09:29   
  Arrangör  SS Iden         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde            16.79   
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            18.38   
Emma Hassling  2004  Landskrona Simsällskap            18.66   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb            18.95   
Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde            18.99   
Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            19.03   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb            19.05   
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap            19.34   
Alexandra Ålund  2004  Simklubben Lödde            20.66   
10  Isabel Ewers  2004  Höganäs Simsällskap            20.85   
11  Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            21.10   
12  Hanna Johansson  2004  Simklubben Sydsim            21.16   
13  Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb            21.20   
14  Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            21.57   
15  Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen            21.74   
16  Johanna Ebbinghaus  2004  Simklubben Hajen            21.99   
17  Clara Lundgren  2004  Malmö Kappsimningsklubb            22.31   
18  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden            22.68   
19  Wilma Lundius  2004  Landskrona Simsällskap            23.00   
20  Constanza Pena  2004  Malmö Kappsimningsklubb            23.47   
21  Julia Olsson  2004  Föreningen Österlen Sim            23.65   
22  Klara Peters  2004  Malmö Kappsimningsklubb            23.99   
23  Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde            25.43   
24  Stella Buchwald  2004  Malmö Kappsimningsklubb            25.46   
25  Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde            25.62   
26  Elsa Thell  2004  Landskrona Simsällskap            26.28   
27  Matilda Persson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            26.88   
28  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            30.53   
Agnes Hegardt  2004  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Simsällskapet Iden  Utskriftstid  09:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner