Tulokset Herlev Swim Grand Prix
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Herlev Swim Grand Prix | Udskriftsdato | 03 oktober 2014 | |||
Stævne by | Herlev | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | Herlev Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 03 oktober 2014 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1916-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | 633 | 31.06 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Lars Merl | 1993 | 602 | 31.58 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Wagner | 1991 | 578 | 32.00 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 530 | 32.95 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Simon Westh | 1990 | 454 | 34.68 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Ditlev Balle | 1996 | 412 | 35.84 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Asbjørn Munk | 1995 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Philip Greve | 1998 | 681 | 30.31 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 540 | 32.75 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Keis Jepsen | 1998 | 531 | 32.93 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Riyan Salem | 1998 | 528 | 32.99 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anton Olsen | 1998 | 499 | 33.62 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Lasse Brock | 1997 | 451 | 34.76 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | William Matras | 1998 | 412 | 35.83 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | 390 | 36.48 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lucas Hoffmann | 2000 | 375 | 36.98 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julius Thielst | 2000 | 361 | 37.44 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 411 | 35.85 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Andreas E. Sørensen | 2001 | 381 | 36.77 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Røgind | 2001 | 336 | 38.34 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | William Houen | 2001 | 318 | 39.06 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Felix Lund | 2001 | 315 | 39.17 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Oskar Vårdal | 2001 | 281 | 40.71 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Nicolai Wiuff | 2002 | 257 | 41.93 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Sebastian M. Staal | 2002 | 244 | 42.63 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Oliver Steenberg | 2002 | 238 | 43.03 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 176 | 47.56 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emil Steenberg | 2002 | 171 | 47.98 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Oscar Thau | 2002 | 158 | 49.25 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Mark Sumberg | 2002 | 145 | 50.65 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Magnus Christensen | 2002 | 141 | 51.22 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Christian Svane | 2002 | 119 | 54.19 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Frederik Bahne Jessen | 2002 | 115 | 54.76 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 106 | 56.34 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Tobias Kalmeyer Folkmann | 2002 | 88 | 59.92 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
19 | Mark Brandt | 2002 | 61 | 1:07.69 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Altin Misimi | 2002 | DSQ | Ej samtidig berøring | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 155 | 49.64 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Mathias Lindgaard | 2004 | 120 | 54.06 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Malthe Zacho Fahrenholtz | 2003 | 106 | 56.27 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | 101 | 57.10 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Peter Holm | 2003 | 101 | 57.15 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Nicky Christensen | 2003 | 99 | 57.49 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Zilas Aarestrup | 2003 | 75 | 1:03.18 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 51 | 1:11.50 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Gabriel Elmedyb | 2004 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Theodor Møller | 2005 | DSQ | Flere flyben v start | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 03 oktober 2014 |
Licens til Herlev IF Svømmeafdelingen | Udskriftstidspunkt | 19:05 |