Resultater for Herlev Swim Grand Prix
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 36 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Herlev Swim Grand Prix | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Herlev | Udskriftstidspunkt | 11:06 | |||
Arrangør | Herlev Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 03 oktober 2014 |
Løb 36, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Herlev Svømning | 29.74 | 1:02.48 | |||||
2 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Farum Svømmeklub | 31.38 | 1:02.53 | |||||
3 | Mads Keis Jepsen | 1998 | Allerød Svømmeklub | 31.38 | 1:04.79 | |||||
4 | Mads Jørner | 1998 | Farum Svømmeklub | 31.47 | 1:05.45 | |||||
5 | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | 31.91 | 1:05.48 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 31.66 | 1:05.62 | |||||
7 | Felix Burmester | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 33.31 | 1:08.13 | |||||
8 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 33.40 | 1:09.38 | |||||
9 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.32 | 1:10.02 | |||||
10 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 34.22 | 1:10.23 | |||||
11 | Thomas Bech | 1998 | Farum Svømmeklub | 34.84 | 1:10.34 | |||||
12 | Magnus Koch Sonnenborg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 36.14 | 1:10.69 | |||||
13 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 36.08 | 1:12.41 | |||||
14 | Malthe Letting | 2001 | Farum Svømmeklub | 35.12 | 1:12.54 | |||||
15 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 36.21 | 1:13.26 | |||||
16 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.33 | 1:13.36 | |||||
17 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.17 | 1:13.82 | |||||
18 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.71 | 1:14.07 | |||||
19 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 36.15 | 1:15.30 | |||||
20 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Birkerød Svømmeklub | 37.13 | 1:16.56 | |||||
21 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.81 | 1:17.98 | |||||
22 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 38.08 | 1:17.99 | |||||
23 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Birkerød Svømmeklub | 38.24 | 1:18.94 | |||||
24 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 39.04 | 1:19.05 | |||||
25 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.85 | 1:20.93 | |||||
26 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Birkerød Svømmeklub | 38.46 | 1:21.21 | |||||
27 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 40.30 | 1:21.94 | |||||
28 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 39.88 | 1:22.33 | |||||
29 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 42.53 | 1:26.74 | |||||
30 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.83 | 1:27.38 | |||||
31 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.84 | 1:29.03 | |||||
32 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 43.94 | 1:29.26 | |||||
33 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.71 | 1:31.58 | |||||
34 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.60 | 1:31.82 | |||||
35 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 45.71 | 1:33.79 | |||||
36 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.41 | 1:34.37 | |||||
37 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 45.81 | 1:34.53 | |||||
38 | Malthe Zacho Fahrenholtz | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.71 | 1:38.66 | |||||
39 | Frederik Bahne Jessen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.15 | 1:39.71 | |||||
40 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 49.10 | 1:41.40 | |||||
41 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 49.99 | 1:41.77 | |||||
42 | Mark Sumberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.31 | 1:42.75 | |||||
43 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 48.39 | 1:43.00 | |||||
44 | Oscar Thau | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.30 | 1:43.14 | |||||
45 | Magnus Christensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.01 | 1:45.19 | |||||
46 | Mark Brandt | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.42 | 1:46.06 | |||||
47 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.77 | 1:47.03 | |||||
48 | Theodor Møller | 2005 | Herlev Svømning | 53.05 | 1:48.75 | |||||
49 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 54.49 | 1:49.44 | |||||
50 | Magnus Eg Fogh | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 56.74 | 1:52.17 | |||||
51 | Christian Svane | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.92 | 1:55.35 | |||||
52 | Nicky Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 58.88 | 1:56.29 | |||||
53 | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | 1:56.81 | ||||||
54 | Sofus Krogh | 2003 | Herlev Svømning | 56.93 | 1:57.31 | |||||
55 | Tobias Kalmeyer Folkmann | 2002 | Herlev Svømning | 1:57.71 | ||||||
56 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 58.51 | 1:58.45 | |||||
57 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 57.64 | 1:58.79 | |||||
58 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 59.44 | 2:00.37 | |||||
59 | William Scherling de Stri | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 59.16 | 2:03.50 | |||||
60 | Emil Breinholt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:00.29 | 2:04.84 | |||||
61 | William Munch Schmidt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:06.87 | 2:11.79 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Herlev IF Svømmeafdelingen | Udskriftstidspunkt | 11:06 |