Resultater for Herlev Swim Grand Prix
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herlev Swim Grand Prix | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Herlev | Udskriftstidspunkt | 16:51 | |||
Arrangør | Herlev Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 03 oktober 2014 |
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 625 | 33.15 | 1:07.95 | |||||
Berns Swim Team | ||||||||||
2 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 544 | 34.63 | 1:11.17 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Josefine Boisen | 1996 | 393 | 39.25 | 1:19.33 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura Hartz | 1998 | 270 | 43.16 | 1:29.85 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Laura Andersen | 1997 | 245 | 44.76 | 1:32.83 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | 691 | 31.99 | 1:05.71 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Cecilie Høgskilde | 1999 | 668 | 32.15 | 1:06.47 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mia Wennecke | 1999 | 525 | 35.10 | 1:12.04 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sara Krell Refn | 1999 | 465 | 37.91 | 1:15.01 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sarah Aarslew-Jensen | 2000 | 440 | 38.11 | 1:16.38 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 415 | 37.66 | 1:17.88 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Andersen | 2001 | 479 | 35.99 | 1:14.25 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Pedersen | 2001 | 467 | 36.54 | 1:14.86 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 421 | 37.09 | 1:17.51 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 406 | 37.92 | 1:18.44 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 373 | 39.73 | 1:20.67 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Natascha Laigaard | 2002 | 329 | 40.17 | 1:24.15 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thea F. Johansen | 2003 | 421 | 37.71 | 1:17.54 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | 380 | 38.69 | 1:20.22 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 345 | 40.40 | 1:22.84 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Maria Lund | 2003 | 334 | 40.74 | 1:23.74 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ingrid Lindemann | 2003 | 266 | 43.38 | 1:30.27 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Line Holm | 2003 | 248 | 45.79 | 1:32.49 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 181 | 49.65 | 1:42.58 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Josephine Thomsen | 2005 | 157 | 51.49 | 1:47.66 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 122 | 57.44 | 1:57.02 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 120 | 56.15 | 1:57.54 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Luna Christensen | 2005 | 96 | 58.76 | 2:06.61 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Herlev IF Svømmeafdelingen | Udskriftstidspunkt | 16:51 |