2019-10-21   20:38:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Alm. Brand Cup Frederiksberg 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm. Brand Bank Cup 2014    Udskriftsdato  05 oktober 2014   
  Stævne by  Frederiksberg    Udskriftstidspunkt  22:36   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 oktober 2014         
 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Noah Koefoed Weiss  2003    158          41.76   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Oliver Søgaard-Andersen  2003    152          42.36   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Jonathan Tuxen Rosing  2003    107          47.54   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Sebastian K. Greisen  2004    103          48.13   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Tobias Gammelvind  2004    101          48.43   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Arthur Bilde  2004    101          48.54   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Jakob Hald  2003    93          49.75   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Mikkel Andersen  2005    91          50.09   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Mads Møller  2005    80          52.37   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
10  Johan Plambæk Madsen  2004    75          53.55   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
11  Oscar Jones  2004    73          54.03   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
12  Gustav Abildgaard  2005    71          54.43   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
13  Finn Elbo Card  2005    71          54.60   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
14  Bertram Wenneberg  2004    70          54.78   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
15  Troels Fogh  2004    69          55.07   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
16  Fabian R. Klarskov  2004    66          55.84   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
17  Matthias Slot  2005    38          1:06.73   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jannick Hansen  2001    196          38.86   
  Sigma Swim Allerød                   
Niels Skovbye Brandt  2002    193          39.11   
  Sigma Swim Allerød                   
Nicklas Andersen  2001    158          41.74   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Nicholas Svane  2002    133          44.21   
  Sigma Swim Allerød                   
Mikkel Tybjerg  2002    126          45.02   
  Orient Svømning                   
Nicolai Tingman Møller  2001              DSQ  Afslut på maven 
  Orient Svømning                   
Stefan Hammer Sørensen  2002              DSQ  EFB v. 25m 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Thyge Ludvigsen  1999    329          32.73   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Lasse Maigaard  2000    314          33.26   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Phillip Søren Sommer  2000    220          37.45   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Morten Børre  1996    562          27.39   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  05 oktober 2014 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  22:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark