2020-04-07   04:55:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Alm. Brand Cup Frederiksberg 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm. Brand Bank Cup 2014    Udskriftsdato  05 oktober 2014   
  Stævne by  Frederiksberg    Udskriftstidspunkt  22:55   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 oktober 2014         
 
 
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Noah Koefoed Weiss  2003    183  41.98        1:29.19   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Valdemar Brøns  2003    148  43.10        1:35.76   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Sebastian K. Greisen  2004    131  46.44        1:39.84   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Oliver Søgaard-Andersen  2003    126  45.80        1:41.08   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Mads Guldborg Knudsen  2003    123  48.41        1:41.86   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Kristoffer Sandfeld  2003    120  50.97        1:42.76   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Mikkel Andersen  2005    115  51.05        1:44.24   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Hannibal Anker Bechmann  2004    109  51.49        1:45.99   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Jonathan Tuxen Rosing  2003    108  51.85        1:46.23   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
10  Anas El Ayadi  2003    104  48.63        1:47.75   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
11  Tobias Gammelvind  2004    100  50.65        1:48.90   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
12  Fabian R. Klarskov  2004    92  56.17        1:52.15   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
13  Arthur Bilde  2004    90  53.41        1:52.85   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
14  Oscar Jones  2004    80  52.88        1:57.26   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
15  Mads Møller  2005    79  1:00.30        1:57.74   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
16  Enzo Sorgini  2003    70  57.69        2:02.97   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
17  Bertram Wenneberg  2004    67  58.39        2:04.54   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
18  Finn Elbo Card  2005    55  1:02.15        2:12.66   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
19  Gustav Abildgaard  2005    53  1:01.85        2:14.81   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
20  Matthias Slot  2005    45  1:09.78        2:22.16   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Carl Emil Hertz Bugge  2003              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Alexander Asmussen  2004              DSQ  aktiv flyben bryst 
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
Jakob Hald  2003              DSQ  1 hånd v vend 75m 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Johan Plambæk Madsen  2004              DSQ  1 hånd i vend 75 m 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Nielsen  2001    290  36.24        1:16.60   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Frederik Bornemann  2001    289  35.59        1:16.63   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Marcus Skøtt Haslev  2002    277  35.87        1:17.72   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Hugin Næs Lave  2001    275  37.53        1:17.89   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Bertram Dreyer Riis  2002    216  41.08        1:24.50   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Jens Bomgaard  2002    214  39.57        1:24.65   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Gustav Skjoldman  2001    208  42.08        1:25.56   
  Orient Svømning                   
                     
Alfred Klarskov  2002    197  41.23        1:27.09   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Nicklas Andersen  2001    197  42.23        1:27.10   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
10  Nicklas Taylor  2002    150  43.38        1:35.27   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
11  Nicholas Svane  2002    148  45.24        1:35.86   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
12  Mikkel Tybjerg  2002    142  45.37        1:37.00   
  Orient Svømning                   
                     
13  Marius Wanscher  2002    137  48.53        1:38.14   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
14  Thorbjørn Jari Ikkala  2002    136  49.89        1:38.46   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
15  Stefan Hammer Sørensen  2002    135  47.43        1:38.61   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
16  Kiran Koch-Mathews  2002    126  47.60        1:41.06   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Alexander Eggers  1999    384  32.09        1:09.72   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Mads Thorenfeldt Poulsen  1999    367  33.98        1:10.81   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Kristian Torp  2000    328  33.70        1:13.47   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Christian K. Jensen  2000    282  35.31        1:17.29   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Mathias Husted Rasmussen  1999    246  38.63        1:20.83   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
Jacob Krog Christoffersen  2000    246  36.86        1:20.88   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Phillip Søren Sommer  2000    230  39.34        1:22.66   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
Frederik Otte  2000    186  42.89        1:28.80   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
 
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Morten Børre  1996    582  27.72        1:00.71   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Timon Wedekind  1996    541  28.88        1:02.22   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Giano Grillo  1998    505  29.25        1:03.66   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Peter Gjerulff  1996    504  29.09        1:03.71   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Hannibal Steenfos  1996    437  31.57        1:06.82   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  05 oktober 2014 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  22:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark