2018-12-19   00:52:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Kortbanemesterskaber 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17.00

Resultat Løb 9 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 9 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Østdanske Kortbane Mesterskab    Udskriftsdato  24 oktober 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  20:52   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Kvik Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.44 2014-10-04 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Kepp Jensen  2000  JGI Svømning            28.04  Deltager ikke i finalen 
Victoria Bierre  2000  Herlev Svømning            29.23   
Cecilie Høgskilde  1999  Sigma Swim Birkerød            29.45   
Caroline Erichsen  1998  Sigma Swim Birkerød            29.57   
Stine Raaby Jensen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.65   
Anna Brandt Nielsen  1998  Lyngby Svømmeklub            29.68   
Hannah Strunge Nissen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.97   
Sophie Amalie Schøn  1999  Lyngby Svømmeklub            30.20   
Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.34   
10  Signe Bro  1999  Gentofte Svømme Klub            30.45   
11  Katharina Nekhorochko  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.53   
12  Julie Lunau  1995  Lyngby Svømmeklub            30.54   
13  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997  Sigma Swim Allerød            30.60   
14  Michelle Icka Christensen  1995  Herlev Svømning            30.76   
15  Stinna Schnabl  1999  Hørsholm Svømmeforening            31.11   
16  Emma Anne Ljungstrøm  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.18   
17  Jessica Yu Mortensen  2000  Gentofte Svømme Klub            31.42   
18  Nicoline M. Riisberg  1997  Sigma Swim Allerød            31.44   
19  Emma Maagøe  1999  Hovedstadens Svømmeklub            31.46   
20  Cecilie Forsberg Adolfsen  1998  Hillerød Svømmeklub            31.52   
21  Sofie Witthøft  1997  Kalundborg SK            31.54   
22  Kristine Barrett  1998  Greve Svømmeklub            31.60   
23  Sara Sylvest  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.68   
24  Frederikke Houen  1998  Helsingør Svømmeklub            31.73   
25  Mathilde Olsen  1998  Hvidovre Svømme Klub            31.74   
25  Sarah Sannung  1996  Gladsaxe Idræts Forening            31.74   
27  Tanja Lylloff  1998  Herlufsholm Svømmeklub            31.76   
28  Caroline Amalie Duus  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.84   
29  Emily Brophy  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.86   
30  Clara Schade Cantby  2000  Slagelse Svømmeklub            32.05   
31  Cæcilie Schade Cantby  1998  Slagelse Svømmeklub            32.14   
32  Rebecca Grønlund  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.20   
33  Matilde Zaggai  1998  Hovedstadens Svømmeklub            32.21   
34  Marianne Duijm  1993  Lyngby Svømmeklub            32.23   
35  Kathrine Barrett  1996  Greve Svømmeklub            32.24   
36  Cecilie Jørgensen  1998  Helsinge Svømmeklub            32.30   
37  Thea Laurberg Simonsen  1997  Lyngby Svømmeklub            32.37   
38  Nina Toft  2000  Gentofte Svømme Klub            32.58   
39  Frederikke Arentoft  2000  Hørsholm Svømmeforening            32.66   
40  Emma Lyngby Larsen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.71   
41  Cecilie Christensen  1997  Gentofte Svømme Klub            32.74   
42  Emilie Hørlykke  1998  Gentofte Svømme Klub            32.78   
43  Mia Wennecke  1999  Helsingør Svømmeklub            32.85   
44  Emilia Harlund  1999  Nakskov Svømme Klub            32.87   
45  Astrid Ovesen  1999  Slagelse Svømmeklub            32.89   
46  Sara Krell Refn  1999  Farum Svømmeklub            32.92   
47  Amalie H. Falck-Schmith  1989  Hovedstadens Svømmeklub            32.95   
48  Victoria Wolsted  2000  Frederikssund Svømmeklub            33.03   
49  Mia Walter  2000  Lyngby Svømmeklub            33.04   
50  Veronika Storm  1998  Gladsaxe Idræts Forening            33.15   
51  Julie Bingen Jacobsen  1999  VAT Copenhagen-MK31            33.17   
52  Eline Victoria Rasmussen  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.24   
53  Nina Leisted Bertelsen  2000  Hovedstadens Svømmeklub            33.35   
54  Alba Cecilie Runge  2000  Hørsholm Svømmeforening            33.43   
55  Amanda Bundgaard Pedersen  2000  Hillerød Svømmeklub            33.55   
56  My Weitling  2000  Hillerød Svømmeklub            33.65   
57  Pernille Nislev  1998  Hillerød Svømmeklub            34.13   
58  Rosemarie Blicher  2000  Gentofte Svømme Klub            34.36   
59  Natascha Bonnén Sjøgren  2000  Vest-Brøndby            34.87   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  20:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark