2018-12-19   00:23:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Kortbanemesterskaber 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17.00

Resultat Løb 4 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 4 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Østdanske Kortbane Mesterskab    Udskriftsdato  24 oktober 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  18:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Kvik Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Jákupsson  1994  Sigma Swim Allerød            24.63  Deltager ikke i finalen 
Jonas Nervil Kistorp  1997  Lyngby Svømmeklub            25.73   
Jakob Klint Axelsen  1996  Lyngby Svømmeklub            25.97   
Rasmus Härstedt  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.03   
Julius Skaarup Schmidt  1988  Herlev Svømning            26.08   
Frederik K. Mortensen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.14   
Jonas Vibsig Berding  1996  Gladsaxe Idræts Forening            26.37   
Frederik Dalhøj Paulsen  1998  Sigma Swim Birkerød            26.38   
Joel Subirana Sagrista  1993  Sigma Swim Birkerød            26.42   
10  Søren Fritzbøger  1996  Hillerød Svømmeklub            26.55   
11  Marc Bach Nielsen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.66   
12  Johan Müller  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.71   
13  Claus Hansen  1995  Ringsted Svømme Klub            26.78   
14  Simon Westh  1990  Gladsaxe Idræts Forening            26.80  Deltager ikke i finalen 
15  Oliver Huban  1996  Vest-Brøndby            26.85   
16  Magnus Carstensen  1999  Ringsted Svømme Klub            26.94   
17  Frederik Galving  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.03   
18  Joakim Brønnum  1997  Holbæk Svømme Klub            27.10   
19  Sebastian Langhorn  1998  Farum Svømmeklub            27.22   
20  Nicolai Løwenstein  1997  Herlufsholm Svømmeklub            27.29   
21  Ditlev Balle  1996  Gladsaxe Idræts Forening            27.40   
22  Thomas Bech  1998  Farum Svømmeklub            27.47   
23  Julian Kressner Læbel  1992  Vest-Brøndby            27.51   
24  Emil Müller  1995  Svømmeklubben Syd            27.56   
25  Mads Keis Jepsen  1998  Sigma Swim Allerød            27.59   
26  Martin Jungersen  1997  VAT Copenhagen-MK31            27.66   
27  Oliver Christiansen  1999  Helsinge Svømmeklub            27.76   
28  Jacob M. Jørgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.83   
29  Søren Meier  1994  Hvidovre Svømme Klub            27.91   
30  Mathias Marsengo  1997  Helsingør Svømmeklub            27.93   
31  Niels Ottosen  1998  Holbæk Svømme Klub            28.14   
32  Philip Krogh Brønnicke  2000  Vordingborg Svømme Klub            28.16   
33  Kristian Svenstrup  1998  Køge Svømmeklub            28.28   
34  Johannes E. Mariegaard  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.42   
35  Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub            28.48   
36  Danny Corell  1997  Kalundborg SK            28.89   
37  Daniel Sørensen  1999  Swim Team Tåstrup            29.41   
38  Mikkel Møller-Jensen  1995  Vest-Brøndby            29.47   
Olli Kokko  1994  Lahden Uimaseura            25.78  EXTRA 
Anton Olsen  1998  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  esb V25 
Bjørn Hansen  1998  Ringsted Svømme Klub            DSQ  kryds h v/ vend 
Frederik Nerving  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  ej samt t berør V25 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  18:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark