2018-12-19   01:08:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Kortbanemesterskaber 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17.00

Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Østdanske Kortbane Mesterskab    Udskriftsdato  24 oktober 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  17:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Kvik Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.88 2013-08-10 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 24.80 2011-12-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jeanette Ottesen  1987  Vejle Svømmeklub Triton            24.70  Deltager ikke i finalen 
Julie Kepp Jensen  2000  JGI Svømning            25.04  Deltager ikke i finalen 
Pernille Blume  1994  Sigma Swim Birkerød            25.73   
Maria Grandt  1998  Hovedstadens Svømmeklub            26.74   
Amanda Højberg  1998  Lyngby Svømmeklub            26.77   
Emily Gantriis  1999  Helsinge Svømmeklub            26.82   
Christina Kaas Elmgreen  1996  Lyngby Svømmeklub            26.88  Deltager ikke i finalen 
Thea Hovmand Larsen  1997  Gladsaxe Idræts Forening            26.88   
Maria Madsen  1995  Herlev Svømning            27.00   
10  Signe Bro  1999  Gentofte Svømme Klub            27.03   
11  Megan Forslund Hansen  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.07   
12  Victoria Bierre  2000  Herlev Svømning            27.12   
13  Frederikke Dons  1998  Hvidovre Svømme Klub            27.32   
14  Ida Agerbak Trandum  1996  Gladsaxe Idræts Forening            27.43   
15  Maja Nielsen  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.47  Deltager ikke i finalen 
16  Klara Reeh  1999  Lyngby Svømmeklub            27.48   
17  Julie Lunau  1995  Lyngby Svømmeklub            27.51   
18  Marianne Duijm  1993  Lyngby Svømmeklub            27.56   
19  Anne Huse Gaarde-Hansen  1999  Sigma Swim Allerød            27.60   
20  Sofia Altoft  1998  Hørsholm Svømmeforening            27.64   
21  Clara Schade Cantby  2000  Slagelse Svømmeklub            27.66   
21  Emilie Hørlykke  1998  Gentofte Svømme Klub            27.66   
23  Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.70   
23  Tenna Jensen  1998  Hovedstadens Svømmeklub            27.70   
25  Cæcilie Schade Cantby  1998  Slagelse Svømmeklub            27.71   
26  Caroline Øhrstrøm  1995  Gladsaxe Idræts Forening            27.79   
27  Marie-Louise Stentved  2000  Gladsaxe Idræts Forening            27.80   
27  Rikke Munkholm  1998  Swim Team Tåstrup            27.80   
29  Emilie Buurgaard Westh  1999  Farum Svømmeklub            28.07   
30  Julie Schmidt  1995  Sigma Swim Allerød            28.08   
30  Stinna Schnabl  1999  Hørsholm Svømmeforening            28.08   
32  Nina Corydon-Petersen  1999  Roskilde Svømning            28.09   
33  Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.10   
34  Emma Wael  1993  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.17   
35  Katrine Stampe  2000  Sigma Swim Allerød            28.21   
36  Cecilie Christensen  1997  Gentofte Svømme Klub            28.36   
37  Josefine Søgaard Andresen  2000  Lyngby Svømmeklub            28.41   
37  Sofie Kornbek  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.41   
39  Nicoline Reinstrup  1998  Helsingør Svømmeklub            28.42   
40  Emma Bjørnholdt  2000  Lyngby Svømmeklub            28.44   
41  Amanda Duus  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.45   
42  Kristina Delff Andersen  1997  Korsør Sv & Livr. Klub            28.48   
43  Sofie Brøgger  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.49   
44  Lærke Viereck  1997  Roskilde Svømning            28.52   
45  Adriana Natalia Bankowska  1997  Frederikssund Svømmeklub            28.54   
45  My Weitling  2000  Hillerød Svømmeklub            28.54   
47  Phoebe Linde Atkins  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.63   
48  Ida Pedersen  1998  Herlufsholm Svømmeklub            28.70   
49  Sarah Missing  2001  Vest-Brøndby            28.73   
50  Sara Sylvest  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.75   
51  Julie Højer Truelsen  2000  Hillerød Svømmeklub            28.76   
52  Christina F. Eriksen  1999  Frederikssund Svømmeklub            28.88   
53  Ida Maria Nielsen  2000  Holbæk Svømme Klub            28.91   
54  Frederikke Mertins  2000  Hvidovre Svømme Klub            28.94   
54  Regitze Munch Nielsen  2000  VAT Copenhagen-MK31            28.94   
56  Daniella Thea Johansen  2000  Slagelse Svømmeklub            28.95   
57  Nicole Bennetsen  2000  Gentofte Svømme Klub            28.96   
58  Xenia Huryn  2000  Swim Team Tåstrup            29.19   
59  Pernille Nislev  1998  Hillerød Svømmeklub            29.27   
60  Kathrine Barrett  1996  Greve Svømmeklub            29.29   
61  Frederikke Petri  2001  Søllerød Svømmeklub            29.33   
62  Kristine Mikkelsen  2000  Hvidovre Svømme Klub            29.38   
63  Amanda Bundgaard Pedersen  2000  Hillerød Svømmeklub            29.61   
Ella Saarikko  2000  Lahden Uimaseura            28.83  EXTRA 
Annabelle Grønbech Ladik  1997  Ringsted Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  17:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark