2018-07-16   15:59:25
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Lakeusuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  15:56   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 8, 100m SKU P-14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jere Kekola  2000    369  32.86        1:10.65   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Jesse Anttila  2002    241  38.45        1:21.45   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Marcus Forsel  2003    238  37.44        1:21.77   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Aaro Kangasmaa  2001    238  39.80        1:21.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ali Khalili  2001    209  41.17        1:25.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Elias Nurmi  2001    208  39.33        1:25.56   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
Tuukka Nissilä  2001    204  42.98        1:26.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Mikael Nurmela  2002    177  44.18        1:30.21   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Samu Peltonen  2000    170  41.70        1:31.49   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
10  Jere Kontiola  2001    166  45.82        1:32.21   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
11  Juuso Syrjälä  2001    163  43.79        1:32.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Felix Kallio  2001    163  43.37        1:32.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Antti Ahola  2001    129  47.91        1:40.12   
  Lapuan Virkiä                   
                     
14  Cool Iivanainen  2004    128  47.32        1:40.41   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
15  Pekka Lönnrot  2002    124  51.38        1:41.61   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
16  Juuso Lehtonen  2001    109  50.09        1:46.04   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
17  Oskari Ketonen  2002    91  54.19        1:52.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
18  Matias Ylipelkonen  2003    63  1:05.82        2:07.19   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Arttu Kojonen  2000              DSQ  rinta 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
                     
Eero Kokkonen  2000              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Joni Kontu  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 8, 100m SKU P-14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emil Martikainen  1997    577  27.64        1:00.90   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Jere Kotomäki  1997    503  29.14        1:03.74   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Toni Kapiainen  1996    458  30.81        1:05.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Miika Nurmi  1999    446  30.84        1:06.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Joel Tarvainen  1998    384  32.92        1:09.72   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Saku Mäki-Ikola  1998    360  33.35        1:11.28   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Juuso Mäki  1999    328  33.59        1:13.50   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Arttu Viertola  1991    314  33.58        1:14.58   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Mathias Karjalainen  1999    298  35.00        1:15.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Joose Mustonen  1998    233  37.85        1:22.30   
  Lapuan Virkiä                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  15:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner