2018-09-24   19:31:08
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Lakeusuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  14:23   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 1, 100m VU T-11, 13, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kiira Kangasniemi  2003    323  35.10        1:14.32   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Ella Ohra-Aho  2003    230  40.81        1:23.24   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
Sofia Nurkkala  2004    224  40.10        1:23.88   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Sanna Pajula  2003    204  39.90        1:26.61   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Laura Heinonen  2004    202  41.75        1:26.87   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Viivi Nurmela  2004    186  43.14        1:29.34   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Annukka Jouppila  2003    174  44.67        1:31.21   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Milka-Maria Rasinpää  2003    171  45.25        1:31.75   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Noora Kekola  2004    171  45.06        1:31.88   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
10  Henna Känsäkangas  2004    170  44.67        1:31.98   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
11  Pinja Kallio  2004    156  44.33        1:34.71   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
12  Inger Isaksen  2005    146  45.80        1:36.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Peppi Hölsö  2003    140  44.68        1:38.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Aamu Kannosto  2005    133  46.24        1:39.69   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
15  Teea Jestoi  2005    129  44.59        1:40.83   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
16  Helka Laitila  2003    126  46.72        1:41.73   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
17  Linnea Svahn  2004    117  46.85        1:44.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
18  Helen Hiltunen  2003    116  51.33        1:44.30   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
19  Aamu Knuuttila  2004    115  47.33        1:44.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
20  Enni Kinnunen  2005    105  48.16        1:48.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
21  Minna Virtanen  2004    104  47.06        1:48.19   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
22  Mea Lahtinen  2005    93  53.87        1:52.50   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
23  Emmi-Ida Kempas  2003    84  53.60        1:56.11   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
24  Elviira Kotkaniemi  2005    83  56.53        1:56.49   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
25  Sanni Porkkala  2004    74  54.98        2:01.03   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
26  Fanny Granvik  2004    73  56.75        2:01.87   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
27  Erika Ingves  2005    59  1:00.03        2:10.74   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
 
Laji 1, 100m VU T-11, 13, N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nea Nygård  2002    424  33.14        1:07.86   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Senni Salonen  2001    384  33.81        1:10.15   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Emilia Härkönen  2001    362  34.17        1:11.53   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Aino Raappana  2001    327  36.20        1:13.97   
  Oulun Lohet                   
                     
Anniina Kylkisalo  2001    304  35.50        1:15.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Olivia Nurkkala  2002    283  35.95        1:17.65   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Matilda Lindholm  2001    281  38.54        1:17.81   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Liina Salin  2002    276  37.88        1:18.31   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Stina Roth  2001    274  37.16        1:18.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Veera Lahtinen  2002    263  37.58        1:19.52   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
11  Lotta Rinne  2001    257  37.13        1:20.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Fanni Kosunen  2001    222  39.73        1:24.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Jessica Ingalsuo  2002    213  40.76        1:25.39   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
14  Fanny Koivisto  2001    198  40.14        1:27.45   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
15  Sofia Eriksberg  2002    196  40.18        1:27.69   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
16  Anna Klutas  2002    137  44.86        1:38.76   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
17  Hanna Virtanen  2002    126  44.42        1:41.69   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
18  Linnea Mannil  2001    121  47.54        1:43.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
19  Venla Laitila  2002    118  48.83        1:43.77   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
20  Pauliina Mielty  2001    113  45.64        1:45.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Emma Mustonen  2002              DSQ   
  Lapuan Virkiä                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 100m VU T-11, 13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Annika Falk  1999    565  29.58        1:01.68   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Denize Korkiakoski  1999    488  31.26        1:04.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Henna Blomroos  2000    485  31.21        1:04.92   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Sonja Marjakangas  1996    422  31.93        1:08.00   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Olivia Viitala  2000    421  33.27        1:08.02   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Alexandra Pihlajamäki  1998    393  33.31        1:09.60   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Laura Haapanen  1999    383  32.58        1:10.20   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Meri Hakala  1999    378  34.18        1:10.52   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
Sofia Ranta  2000    372  34.27        1:10.91   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
10  Enna Hanka  2000    326  34.72        1:14.08   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
11  Annika Mäenpää  1999    324  35.30        1:14.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Saara Haapamäki  1998    320  36.37        1:14.55   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
13  Miisa Kiviharju  2000    319  36.02        1:14.62   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
14  Hilla Latukka  2000    291  38.63        1:16.91   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
15  Elina Koskela  2000    270  38.32        1:18.86   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
16  Malin Denker  1999    268  37.21        1:19.09   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
16  Tiia Kivi  2000    268  37.34        1:19.09   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
18  Emilia Runnakko  1999    258  38.40        1:20.10   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
Iris Halmelinna  2000              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  14:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner