2018-01-17   06:08:13
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Lakeusuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  14:23   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 1, 100m VU T-11, 13, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kiira Kangasniemi  2003    323  35.10        1:14.32   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Ella Ohra-Aho  2003    230  40.81        1:23.24   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
Sofia Nurkkala  2004    224  40.10        1:23.88   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Sanna Pajula  2003    204  39.90        1:26.61   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Laura Heinonen  2004    202  41.75        1:26.87   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Viivi Nurmela  2004    186  43.14        1:29.34   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Annukka Jouppila  2003    174  44.67        1:31.21   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Milka-Maria Rasinpää  2003    171  45.25        1:31.75   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Noora Kekola  2004    171  45.06        1:31.88   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
10  Henna Känsäkangas  2004    170  44.67        1:31.98   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
11  Pinja Kallio  2004    156  44.33        1:34.71   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
12  Inger Isaksen  2005    146  45.80        1:36.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Peppi Hölsö  2003    140  44.68        1:38.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Aamu Kannosto  2005    133  46.24        1:39.69   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
15  Teea Jestoi  2005    129  44.59        1:40.83   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
16  Helka Laitila  2003    126  46.72        1:41.73   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
17  Linnea Svahn  2004    117  46.85        1:44.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
18  Helen Hiltunen  2003    116  51.33        1:44.30   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
19  Aamu Knuuttila  2004    115  47.33        1:44.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
20  Enni Kinnunen  2005    105  48.16        1:48.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
21  Minna Virtanen  2004    104  47.06        1:48.19   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
22  Mea Lahtinen  2005    93  53.87        1:52.50   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
23  Emmi-Ida Kempas  2003    84  53.60        1:56.11   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
24  Elviira Kotkaniemi  2005    83  56.53        1:56.49   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
25  Sanni Porkkala  2004    74  54.98        2:01.03   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
26  Fanny Granvik  2004    73  56.75        2:01.87   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
27  Erika Ingves  2005    59  1:00.03        2:10.74   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
 
Laji 1, 100m VU T-11, 13, N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nea Nygård  2002    424  33.14        1:07.86   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Senni Salonen  2001    384  33.81        1:10.15   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Emilia Härkönen  2001    362  34.17        1:11.53   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Aino Raappana  2001    327  36.20        1:13.97   
  Oulun Lohet                   
                     
Anniina Kylkisalo  2001    304  35.50        1:15.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Olivia Nurkkala  2002    283  35.95        1:17.65   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Matilda Lindholm  2001    281  38.54        1:17.81   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Liina Salin  2002    276  37.88        1:18.31   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Stina Roth  2001    274  37.16        1:18.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Veera Lahtinen  2002    263  37.58        1:19.52   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
11  Lotta Rinne  2001    257  37.13        1:20.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Fanni Kosunen  2001    222  39.73        1:24.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Jessica Ingalsuo  2002    213  40.76        1:25.39   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
14  Fanny Koivisto  2001    198  40.14        1:27.45   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
15  Sofia Eriksberg  2002    196  40.18        1:27.69   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
16  Anna Klutas  2002    137  44.86        1:38.76   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
17  Hanna Virtanen  2002    126  44.42        1:41.69   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
18  Linnea Mannil  2001    121  47.54        1:43.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
19  Venla Laitila  2002    118  48.83        1:43.77   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
20  Pauliina Mielty  2001    113  45.64        1:45.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Emma Mustonen  2002              DSQ   
  Lapuan Virkiä                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 100m VU T-11, 13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Annika Falk  1999    565  29.58        1:01.68   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Denize Korkiakoski  1999    488  31.26        1:04.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Henna Blomroos  2000    485  31.21        1:04.92   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Sonja Marjakangas  1996    422  31.93        1:08.00   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Olivia Viitala  2000    421  33.27        1:08.02   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Alexandra Pihlajamäki  1998    393  33.31        1:09.60   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Laura Haapanen  1999    383  32.58        1:10.20   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Meri Hakala  1999    378  34.18        1:10.52   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
Sofia Ranta  2000    372  34.27        1:10.91   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
10  Enna Hanka  2000    326  34.72        1:14.08   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
11  Annika Mäenpää  1999    324  35.30        1:14.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Saara Haapamäki  1998    320  36.37        1:14.55   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
13  Miisa Kiviharju  2000    319  36.02        1:14.62   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
14  Hilla Latukka  2000    291  38.63        1:16.91   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
15  Elina Koskela  2000    270  38.32        1:18.86   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
16  Malin Denker  1999    268  37.21        1:19.09   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
16  Tiia Kivi  2000    268  37.34        1:19.09   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
18  Emilia Runnakko  1999    258  38.40        1:20.10   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
Iris Halmelinna  2000              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  14:23 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  14:46   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 2, 100m VU P-10, 12, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Cool Iivanainen  2004    171  38.47        1:20.95   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Filip Jåfs  2004    117  41.86        1:31.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Elmeri Aho  2004    93  46.25        1:38.86   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Pietari Puutio  2004    93  47.61        1:39.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Juuso Asunmaa  2004    91  44.51        1:39.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Lucas Lydman  2005    90  45.43        1:40.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ville Ikola  2005    85  45.84        1:42.06   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Lassi Lahtinen  2004    84  48.72        1:42.31   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Linus Vuollet  2004    71  52.18        1:48.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Nuutti Nissilä  2004    68  52.94        1:49.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Rasmus Valli  2004    67  50.89        1:50.45   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
12  Jere Keski-Hannula  2004    49  54.20        2:02.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Kasperi Brandt  2004    44  57.46        2:06.90   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
14  Akseli Klutas  2004    40  56.65        2:10.95   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
15  Arttu Syrjä  2005    38  1:05.76        2:13.48   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
16  Anton Ingves  2005    31  1:06.53        2:21.91   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
 
Laji 2, 100m VU P-10, 12, M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikael Nurmela  2002    213  35.70        1:15.15   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Marcus Forsel  2003    207  35.30        1:15.94   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Konsta Tupeli  2003    184  38.20        1:19.01   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Pekka Lönnrot  2002    179  37.98        1:19.72   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Teppo Jestoi  2003    160  38.59        1:22.74   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Leevi Kortesoja  2003    154  38.41        1:23.79   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Patrik Pihlajamäki  2002    151  40.02        1:24.29   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Miro Nurmela  2002    129  43.21        1:28.84   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Kalle Juupaluoma  2002    115  43.29        1:32.27   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
10  Nicolas Kuismanen  2003    112  43.65        1:33.02   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
11  Nico Neder  2002    97  40.49        1:37.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Eeli Hanka  2003    96  44.72        1:37.91   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
13  Roope Oijennus  2003    96  46.67        1:38.14   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
14  Simo Kangasmaa  2003    94  46.28        1:38.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Joni Kontu  2002    91  45.46        1:39.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Arttu Niemi  2003    80  47.62        1:44.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Ahti Alavillamo  2002    77  50.28        1:45.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
18  Matias Ylipelkonen  2003    76  51.30        1:45.91   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
19  Johannes Laihorinne  2003    58  53.32        1:56.08   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
20  Iisakki Laihorinne  2003    44  1:00.25        2:06.37   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Jesse Anttila  2002              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Johan Elias Porkholm  2002              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 2, 100m VU P-10, 12, M, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jere Kotomäki  1997    591  25.26        53.55   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Joona Haanpää  1997    550  26.29        54.85   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Aki Tuomaala  1991    476  27.41        57.53   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Tuomas Ylipelkonen  2000    459  28.08        58.22   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Toni Kapiainen  1996    452  27.38        58.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jere Kekola  2000    450  28.08        58.61   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Valtteri Väisänen  1999    448  27.86        58.73   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Joni Hemminki  1998    434  28.49        59.35   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Juuso Mäki  1999    423  29.09        59.86   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
10  Saku Mäki-Ikola  1998    400  28.64        1:00.99   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
11  Olli Kapiainen  1997    378  29.71        1:02.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Juho Porkkala  2001    360  30.40        1:03.14   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
13  Arttu Viertola  1991    353  30.02        1:03.56   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
14  Otto Kallama  1999    315  31.63        1:05.98   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
15  Mathias Karjalainen  1999    309  31.82        1:06.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Janne Hyttinen  1998    306  32.18        1:06.63   
  Lapuan Virkiä                   
                     
17  Tommy Iivanainen  2000    292  32.64        1:07.71   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
18  Aaro Kangasmaa  2001    278  33.00        1:08.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
19  Joose Mustonen  1998    273  32.71        1:09.21   
  Lapuan Virkiä                   
                     
20  Elias Nurmi  2001    235  34.66        1:12.82   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
21  Vesa-Pekka Rikala  2000    231  35.94        1:13.21   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
22  Samu Peltonen  2000    217  35.74        1:14.76   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
23  Ali Khalili  2001    216  35.79        1:14.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
24  Tuukka Nissilä  2001    215  35.67        1:14.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
25  Kimmo Salomaa  2000    199  37.16        1:16.96   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
26  Felix Kallio  2001    197  36.84        1:17.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
27  Juuso Syrjälä  2001    192  37.10        1:17.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
28  Arttu Kojonen  2000    189  36.12        1:18.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
29  Jere Kontiola  2001    187  37.60        1:18.55   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
30  Aaro Lassila  2000    180  36.25        1:19.47   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
31  Eero Kokkonen  2000    180  38.23        1:19.57   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
32  Niklas Nygård  2001    169  37.43        1:21.22   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
33  Juuso Lehtonen  2001    160  38.62        1:22.62   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
34  Antti Ahola  2001    113  40.80        1:32.79   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Joel Tarvainen  1998              DNF   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Teemu Ihanamäki  2001              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  14:46 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  14:59   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 3, 50m SU T-10, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sofia Nurkkala  2004    154          47.87   
  Kokkolan Uimaseura                   
Teea Jestoi  2005    138          49.66   
  Kokkolan Uimaseura                   
Henna Känsäkangas  2004    132          50.47   
  Kokkolan Uimaseura                   
Inger Isaksen  2005    130          50.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Enni Kinnunen  2005    122          51.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Noora Kekola  2004    116          52.67   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Aamu Knuuttila  2004    115          52.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Linnea Svahn  2004    97          55.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Fanny Granvik  2004    78          1:00.01   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
10  Minna Virtanen  2004    78          1:00.08   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
11  Elviira Kotkaniemi  2005    67          1:03.21   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
12  Oona Kemppainen  2004    64          1:04.20   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
13  Tuuli Tala  2006    63          1:04.52   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
14  Albertiina Kotkaniemi  2008    58          1:06.33   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
15  Sanni Porkkala  2004    51          1:09.14   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
16  Jenna Hemminki  2006    26          1:26.67   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Aamu Kannosto  2005              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Annica Kuismanen  2005              DSQ  25m 
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Mea Lahtinen  2005              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Stella Koivuluoma  2007              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 3, 50m SU T-10, N, Loppukilpailut 11 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Koivuluoma  1999    516          32.03   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Ella-Noora Haanpää  1998    498          32.42   
  Rauman Uimaseura                   
Vilma Hämäläinen  1998    477          32.88   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Laura Känsäkangas  1999    396          34.99   
  Kokkolan Uimaseura                   
Laura Haapanen  1999    305          38.14   
  Kankaanpään Uimarit                   
Pinja Pihlajamäki  2000    297          38.51   
  Kankaanpään Uimarit                   
Minttu-Marie Rasinpää  2001    280          39.26   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Suvi Kannosto  1999    258          40.33   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Emilia Härkönen  2001    251          40.70   
  Kokkolan Uimaseura                   
10  Emilia Runnakko  1999    236          41.56   
  Alavuden Urheilijat                   
11  Sanna Pajula  2003    195          44.27   
  Kankaanpään Uimarit                   
12  Anna Klutas  2002    125          51.38   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
13  Peppi Hölsö  2003    123          51.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
14  Venla Laitila  2002    106          54.19   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
15  Helka Laitila  2003    105          54.34   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
16  Emmi-Ida Kempas  2003    98          55.64   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
17  Linnea Mannil  2001    68          1:02.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
18  Anna-Maria Malila  2003    59          1:05.93   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Pauliina Mielty  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  14:59 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  15:09   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 4, 50m SU P-11, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marcus Forsel  2003    191          39.24   
  Kankaanpään Uimarit                   
Teppo Jestoi  2003    119          45.85   
  Kokkolan Uimaseura                   
Konsta Tupeli  2003    106          47.69   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Cool Iivanainen  2004    103          48.15   
  Swimming Jyväskylä                   
Roope Oijennus  2003    84          51.57   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Juuso Asunmaa  2004    81          52.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Simo Kangasmaa  2003    75          53.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Eeli Hanka  2003    70          54.73   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Lassi Lahtinen  2004    67          55.55   
  Kokkolan Uimaseura                   
10  Filip Jåfs  2004    63          56.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
11  Ville Ikola  2005    61          57.25   
  Kokkolan Uimaseura                   
12  Arttu Niemi  2003    57          58.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
13  Pietari Puutio  2004    55          59.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
14  Linus Vuollet  2004    53          59.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
15  Kasperi Brandt  2004    50          1:01.12   
  Kokkolan Uimaseura                   
16  Johannes Laihorinne  2003    49          1:01.58   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
17  Akseli Klutas  2004    44          1:03.87   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
18  Iisakki Laihorinne  2003    40          1:06.03   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
19  Rasmus Kekola  2006    39          1:06.33   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
20  Arttu Syrjä  2005    33          1:09.86   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
21  Rasmus Oijennus  2006    27          1:15.23   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Elmeri Aho  2004              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Jere Keski-Hannula  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Lucas Lydman  2005              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Nuutti Nissilä  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 4, 50m SU P-11, M, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emil Martikainen  1997    512          28.25   
  Rauman Uimaseura                   
Miika Nurmi  1999    409          30.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Jaakko Koivunen  1997    336          32.50   
  Lapuan Virkiä                   
Riku Raikio  1997    327          32.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Joona Haanpää  1997    319          33.09   
  Rauman Uimaseura                   
Mathias Karjalainen  1999    256          35.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Elias Nurmi  2001    234          36.67   
  Alavuden Urheilijat                   
Kimmo Salomaa  2000    159          41.69   
  Kokkolan Uimaseura                   
Juuso Lehtonen  2001    120          45.81   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
10  Patrik Pihlajamäki  2002    92          50.03   
  Kankaanpään Uimarit                   
11  Oskari Ketonen  2002    90          50.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
12  Nico Neder  2002    84          51.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  15:09 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  15:20   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 5, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Koivuluoma  1999    529  38.63  1:21.48  2:03.92    2:46.39   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Saara Palo  1996    509  37.16  1:19.65  2:03.34    2:48.54   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Alexandra Pihlajamäki  1998    427  40.76  1:25.83  2:12.17    2:58.68   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Iiris Saranpää  1999    325  44.05  1:34.42  2:26.74    3:15.64   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Essi Pöytälaakso  2000    308  44.89  1:35.63  2:28.56    3:19.23   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Sinja Kanto  1998    303  43.02  1:33.19  2:26.35    3:20.25   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
Miisa Kiviharju  2000    295  44.91  1:37.34  2:29.98    3:22.00   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Ellen Vuollet  2001    247  48.04  1:43.06  2:39.05    3:34.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Elina Koskela  2000    238  48.08  1:43.39  2:42.19    3:37.14   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  15:20 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  15:32   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 6, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aki Tuomaala  1991    517  34.75  1:13.07  1:51.75    2:30.30   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Olli Kapiainen  1997    378  36.38  1:18.04  2:01.49    2:46.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Tommy Iivanainen  2000    273  43.01  1:29.52  2:17.41    3:05.88   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Jere Kontiola  2001    201  46.01  1:38.52  2:33.37    3:25.95   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Niklas Nygård  2001    195  46.08  1:39.72  2:35.41    3:27.89   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Antton Pörtfors  2000    185  47.37  1:39.44  2:34.96    3:31.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Carl-Eric Lindbäck  2001    158  50.71  1:47.68  2:45.28    3:42.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Eero Kokkonen  2000    137  54.85  1:55.31  2:55.45    3:53.84   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Anton Pulkkis  2001    135  53.03  1:53.49  2:54.69    3:55.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Otto Kallama  1999              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  15:32 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  15:41   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 7, 100m SKU T-13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nea Nygård  2002    397  37.96        1:18.54   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Minttu-Marie Rasinpää  2001    325  39.87        1:23.94   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Senni Salonen  2001    315  39.15        1:24.86   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Olivia Nurkkala  2002    293  43.33        1:26.87   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Aino Raappana  2001    287  39.61        1:27.50   
  Oulun Lohet                   
                     
Emilia Härkönen  2001    277  42.88        1:28.48   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Emma Mustonen  2002    277  42.35        1:28.54   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Matilda Lindholm  2001    273  44.20        1:28.93   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Anniina Kylkisalo  2001    271  41.48        1:29.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Liina Salin  2002    262  41.47        1:30.19   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
11  Stina Roth  2001    261  41.77        1:30.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Lotta Rinne  2001    243  44.69        1:32.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Veera Lahtinen  2002    219  46.65        1:35.71   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
14  Laura Heinonen  2004    212  45.61        1:36.79   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
15  Jessica Ingalsuo  2002    211  47.13        1:36.87   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
16  Fanni Kosunen  2001    210  45.60        1:36.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Fanny Koivisto  2001    184  47.17        1:41.39   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
18  Pinja Kallio  2004    164  51.47        1:45.36   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
19  Sofia Eriksberg  2002    160  53.40        1:46.19   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
20  Hanna Virtanen  2002    157  48.89        1:46.83   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
21  Annukka Jouppila  2003    149  53.01        1:48.73   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
22  Henna Känsäkangas  2004    141  53.34        1:50.74   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
23  Anna Klutas  2002    141  53.32        1:50.93   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
24  Teea Jestoi  2005    137  52.93        1:51.92   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
25  Noora Kekola  2004    135  57.15        1:52.55   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 7, 100m SKU T-13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Senna Mäki  1997    448  34.10        1:15.41   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Olivia Viitala  2000    436  35.12        1:16.10   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Sonja Marjakangas  1996    397  37.29        1:18.52   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Sofia Ranta  2000    396  37.21        1:18.62   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
Laura Känsäkangas  1999    393  36.87        1:18.77   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Iiris Saranpää  1999    364  38.63        1:20.82   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Essi Pöytälaakso  2000    320  43.47        1:24.39   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Pinja Pihlajamäki  2000    315  39.32        1:24.84   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Annika Mäenpää  1999    308  40.57        1:25.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Hilla Latukka  2000    274  41.19        1:28.86   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
11  Saara Haapamäki  1998    268  41.66        1:29.52   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
12  Elina Koskela  2000    252  44.25        1:31.35   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
13  Iris Halmelinna  2000    213  46.06        1:36.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
14  Tiia Kivi  2000    183  47.85        1:41.56   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  15:41 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  15:56   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 8, 100m SKU P-14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jere Kekola  2000    369  32.86        1:10.65   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Jesse Anttila  2002    241  38.45        1:21.45   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Marcus Forsel  2003    238  37.44        1:21.77   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Aaro Kangasmaa  2001    238  39.80        1:21.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Ali Khalili  2001    209  41.17        1:25.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Elias Nurmi  2001    208  39.33        1:25.56   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
Tuukka Nissilä  2001    204  42.98        1:26.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Mikael Nurmela  2002    177  44.18        1:30.21   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Samu Peltonen  2000    170  41.70        1:31.49   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
10  Jere Kontiola  2001    166  45.82        1:32.21   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
11  Juuso Syrjälä  2001    163  43.79        1:32.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Felix Kallio  2001    163  43.37        1:32.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
13  Antti Ahola  2001    129  47.91        1:40.12   
  Lapuan Virkiä                   
                     
14  Cool Iivanainen  2004    128  47.32        1:40.41   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
15  Pekka Lönnrot  2002    124  51.38        1:41.61   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
16  Juuso Lehtonen  2001    109  50.09        1:46.04   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
17  Oskari Ketonen  2002    91  54.19        1:52.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
18  Matias Ylipelkonen  2003    63  1:05.82        2:07.19   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Arttu Kojonen  2000              DSQ  rinta 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
                     
Eero Kokkonen  2000              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Joni Kontu  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 8, 100m SKU P-14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emil Martikainen  1997    577  27.64        1:00.90   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Jere Kotomäki  1997    503  29.14        1:03.74   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Toni Kapiainen  1996    458  30.81        1:05.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Miika Nurmi  1999    446  30.84        1:06.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Joel Tarvainen  1998    384  32.92        1:09.72   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Saku Mäki-Ikola  1998    360  33.35        1:11.28   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Juuso Mäki  1999    328  33.59        1:13.50   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Arttu Viertola  1991    314  33.58        1:14.58   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Mathias Karjalainen  1999    298  35.00        1:15.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Joose Mustonen  1998    233  37.85        1:22.30   
  Lapuan Virkiä                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  15:56 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  16:18   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 9, 100m PU T-11, 13, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kiira Kangasniemi  2003    205  42.63        1:33.36   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Milka-Maria Rasinpää  2003    127  53.61        1:49.50   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 9, 100m PU T-11, 13, N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aino Raappana  2001    289  39.86        1:23.23   
  Oulun Lohet                   
                     
Nea Nygård  2002    271  40.28        1:25.05   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Anniina Kylkisalo  2001    217  42.08        1:31.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Matilda Lindholm  2001    213  44.23        1:32.06   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Liina Salin  2002    184  43.61        1:36.70   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 100m PU T-11, 13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella-Noora Haanpää  1998    575  31.07        1:06.20   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Denize Korkiakoski  1999    441  33.69        1:12.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Henna Blomroos  2000    437  33.57        1:12.49   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Sofia Ranta  2000    401  35.00        1:14.64   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
Alexandra Pihlajamäki  1998    248  39.56        1:27.56   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Hilla Latukka  2000    228  45.19        1:30.04   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Malin Denker  1999    192  44.13        1:35.28   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Enna Hanka  2000    174  43.33        1:38.42   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  16:18 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  16:23   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 10, 100m PU P-12, 14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juho Porkkala  2001    236  35.98        1:18.41   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Ali Khalili  2001    177  40.25        1:26.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Samu Peltonen  2000    137  42.34        1:33.93   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Vesa-Pekka Rikala  2000    120  47.27        1:38.17   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
 
Laji 10, 100m PU P-12, 14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eemil Varho  1997    597  26.32        57.57   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Valtteri Väisänen  1999    392  29.94        1:06.22   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Saku Mäki-Ikola  1998    330  32.75        1:10.15   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  16:23 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  16:48   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 11, 50m PU T-10, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sofia Nurkkala  2004    137          47.23   
  Kokkolan Uimaseura                   
Pinja Kallio  2004    95          53.27   
  Kankaanpään Uimarit                   
Viivi Nurmela  2004    90          54.25   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Noora Kekola  2004    69          59.37   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Aamu Kannosto  2005    61          1:01.75   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Aamu Knuuttila  2004    57          1:03.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Elviira Kotkaniemi  2005              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 11, 50m PU T-10, N, Loppukilpailut 11 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella-Noora Haanpää  1998    515          30.41   
  Rauman Uimaseura                   
Henna Blomroos  2000    417          32.63   
  Rauman Uimaseura                   
Annika Falk  1999    414          32.70   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Vilma Hämäläinen  1998    403          33.00   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Saara Palo  1996    393          33.28   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Iiris Saranpää  1999    390          33.36   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Sofia Ranta  2000    389          33.38   
  Kauhajoen Karhu                   
Senna Mäki  1997    386          33.47   
  Rauman Uimaseura                   
Olivia Viitala  2000    359          34.30   
  Kokkolan Uimaseura                   
10  Essi Pöytälaakso  2000    303          36.29   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
11  Laura Haapanen  1999    301          36.36   
  Kankaanpään Uimarit                   
12  Tiina Laiho  1982    300          36.41   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
13  Sinja Kanto  1998    270          37.71   
  Kauhajoen Karhu                   
14  Miisa Kiviharju  2000    255          38.43   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
15  Suvi Kannosto  1999    229          39.80   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
16  Saara Haapamäki  1998    226          40.00   
  Alavuden Urheilijat                   
17  Malin Denker  1999    201          41.61   
  Kankaanpään Uimarit                   
18  Annika Mäenpää  1999    187          42.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
19  Emilia Runnakko  1999    185          42.72   
  Alavuden Urheilijat                   
20  Iris Halmelinna  2000    163          44.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
21  Ellen Vuollet  2001    161          44.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
22  Emma Mustonen  2002    161          44.76   
  Lapuan Virkiä                   
23  Stina Roth  2001    157          45.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
24  Lotta Rinne  2001    140          46.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
25  Tiia Kivi  2000    126          48.56   
  Kokkolan Uimaseura                   
26  Fanni Kosunen  2001    124          48.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
27  Veera Lahtinen  2002    113          50.35   
  Kokkolan Uimaseura                   
Fanny Koivisto  2001              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  16:48 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  16:48   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 12, 50m PU P-11, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marcus Forsel  2003    163          39.84   
  Kankaanpään Uimarit                   
Leevi Kortesoja  2003    109          45.56   
  Lapuan Virkiä                   
Cool Iivanainen  2004    80          50.57   
  Swimming Jyväskylä                   
Konsta Tupeli  2003    72          52.39   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Roope Oijennus  2003    62          55.04   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Teppo Jestoi  2003    58          56.25   
  Kokkolan Uimaseura                   
Linus Vuollet  2004    38          1:04.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Eeli Hanka  2003              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
Filip Jåfs  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
Juuso Asunmaa  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Simo Kangasmaa  2003              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 12, 50m PU P-11, M, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eemil Varho  1997    594          25.93   
  Rauman Uimaseura                   
Jere Kotomäki  1997    514          27.20   
  Kokkolan Uimaseura                   
Miika Nurmi  1999    454          28.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Toni Kapiainen  1996    418          29.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Riku Raikio  1997    413          29.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Aki Tuomaala  1991    411          29.32   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Jaakko Koivunen  1997    378          30.14   
  Lapuan Virkiä                   
Arttu Viertola  1991    355          30.78   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Mikko Hämäläinen  1966    354          30.80   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
10  Saku Mäki-Ikola  1998    331          31.49   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
11  Juuso Mäki  1999    320          31.84   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
12  Jere Kekola  2000    317          31.97   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
13  Joel Tarvainen  1998    308          32.26   
  Kokkolan Uimaseura                   
14  Olli Kapiainen  1997    306          32.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
15  Teemu Ihanamäki  2001    252          34.50   
  Kankaanpään Uimarit                   
16  Jesse Anttila  2002    192          37.73   
  Kokkolan Uimaseura                   
17  Vesa-Pekka Rikala  2000    191          37.84   
  Alavuden Urheilijat                   
18  Aaro Kangasmaa  2001    160          40.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
19  Kimmo Salomaa  2000    143          41.63   
  Kokkolan Uimaseura                   
20  Antton Pörtfors  2000    136          42.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
21  Tuukka Nissilä  2001    132          42.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
22  Felix Kallio  2001    121          44.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
23  Carl-Eric Lindbäck  2001    117          44.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
24  Juuso Syrjälä  2001    115          44.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
25  Arttu Kojonen  2000    81          50.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
26  Anton Pulkkis  2001    80          50.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
27  Niklas Nygård  2001    67          53.50   
  Kokkolan Uimaseura                   
28  Juuso Lehtonen  2001    66          53.69   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Kalle Juupaluoma  2002              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  16:48 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  16:50   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 13, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Koivuluoma  1999    517  34.66  1:12.58  1:51.82    2:29.46   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Laura Känsäkangas  1999    409  38.39  1:19.46  2:00.90    2:41.58   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Aino Raappana  2001    273  44.89  1:32.48  2:20.22    3:04.86   
  Oulun Lohet                   
                     
Milka-Maria Rasinpää  2003    143  55.20  1:55.67  2:55.37    3:49.04   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Elina Koskela  2000              DSQ  25 
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Hilla Latukka  2000              DSQ  75 
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  16:50 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  16:54   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 14, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joni Hemminki  1998    399  33.27  1:09.42  1:46.88    2:24.06   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Jere Kekola  2000    355  35.30  1:12.57  1:51.91    2:29.80   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Tuomas Ylipelkonen  2000    344  35.17  1:13.94  1:53.34    2:31.38   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Janne Hyttinen  1998    262  38.27  1:19.55  2:02.64    2:45.63   
  Lapuan Virkiä                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  16:54 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  17:21   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 15, 4X100m Vapaauinti 2N/2M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kus-Gss  1999              4:08.60   
  Kokkolan Uimaseura                   
  Alexandra Pihlajamäki  1998      32.61  1:09.13      1:09.13   
  Joel Tarvainen  1998      27.15  55.93      2:05.06   
  Laura Känsäkangas  1999      32.98  1:09.99      3:15.05   
  Jere Kotomäki  1997      25.35  53.55      4:08.60   
                     
Seui Lila Ryhmä 1              4:14.80   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  Jere Kekola  2000      29.12  1:00.68      1:00.68   
  Milla Koivuluoma  1999      30.41  1:05.79      2:06.47   
  Juuso Mäki  1999      28.80  59.78      3:06.25   
  Sonja Marjakangas  1996      32.49  1:08.55      4:14.80   
                     
Seui Lila 2              4:26.82   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  Saku Mäki-Ikola  1998      30.04  1:03.08      1:03.08   
  Senni Salonen  2001      33.87  1:11.27      2:14.35   
  Tuomas Ylipelkonen  2000      29.60  1:03.12      3:17.47   
  Iiris Saranpää  1999      33.30  1:09.35      4:26.82   
                     
Ku 1              4:29.85   
  Kankaanpään Uimarit                   
  Laura Haapanen  1999      33.62  1:10.19      1:10.19   
  Pinja Pihlajamäki  2000      35.57  1:13.23      2:23.42   
  Otto Kallama  1999      30.94  1:06.05      3:29.47   
  Valtteri Väisänen  1999      28.39  1:00.38      4:29.85   
                     
Ku 2              5:15.96   
  Kankaanpään Uimarit                   
  Teemu Ihanamäki  2001      33.90  1:10.76      1:10.76   
  Marcus Forsel  2003      34.45  1:16.31      2:27.07   
  Sanna Pajula  2003      40.91  1:27.27      3:54.34   
  Malin Denker  1999      39.78  1:21.62      5:15.96   
                     
Vus-Vss F 2  2000              5:33.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Anton Pulkkis  2001      39.11  1:23.10      1:23.10   
  Ellen Vuollet  2001      41.10  1:28.00      2:51.10   
  Juuso Syrjälä  2001      38.30  1:20.99      4:12.09   
  Lotta Rinne  2001      37.98  1:21.17      5:33.26   
                     
Vus-Vss F 1  2001              5:40.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  Fanni Kosunen  2001      40.00  1:24.59      1:24.59   
  Arttu Kojonen  2000      39.77  1:24.58      2:49.17   
  Iris Halmelinna  2000      40.27  1:23.13      4:12.30   
  Carl-Eric Lindbäck  2001      40.33  1:28.07      5:40.37   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  17:21 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  17:50   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 16, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Annika Falk  1999    611  1:05.58  2:17.20  3:29.02  4:41.42  9:26.81   
  Seinäjoen Uimarit-58        5:53.96  7:05.62  8:17.56       
                     
Denize Korkiakoski  1999    465  1:09.44  2:28.95  3:47.85  5:05.84  10:20.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls        6:23.56  7:41.70  9:03.47       
                     
Olivia Viitala  2000    370  1:15.07  2:40.28  4:07.50  5:33.65  11:10.08   
  Kokkolan Uimaseura        6:59.05  8:24.81  9:48.82       
                     
Minttu-Marie Rasinpää  2001    366  1:17.55  2:41.64  4:07.09  5:33.36  11:12.25   
  Seinäjoen Uimarit-58        6:59.71  8:25.75  9:50.56       
                     
Meri Hakala  1999    344  1:19.34  2:45.13  4:12.82  5:41.57  11:26.52   
  Kauhajoen Karhu        7:09.64  8:36.87  10:03.97       
                     
Suvi Kannosto  1999    318  1:19.07  2:47.52  4:17.37  5:48.08  11:44.24   
  Seinäjoen Uimarit-58        7:18.52  8:48.25  10:17.59       
                     
Heta Veikkola  2003    317  1:19.44  2:48.33  4:18.81  5:49.23  11:45.26   
  Lapuan Virkiä        7:20.37  8:50.62  10:19.87       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  17:50 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  18:13   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 17, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Emil Martikainen  1997    634  59.73  2:04.55  3:10.53  4:16.99  16:29.32   
  Rauman Uimaseura        5:24.05  6:30.59  7:36.56  8:42.96     
          9:50.01  10:56.56  12:03.27  13:10.09     
          14:17.00  15:23.96         
                     
Tuomas Ylipelkonen  2000    501  1:06.40  2:17.92  3:29.74  4:42.07  17:50.28   
  Seinäjoen Uimarit-58        5:53.18  7:05.22  8:17.82  9:30.08     
          10:42.58  11:54.26  13:05.88  14:18.43     
          15:29.70  16:41.29         
                     
Joni Hemminki  1998    474  1:05.26  2:16.80  3:29.19  4:42.35  18:10.07   
  Seinäjoen Uimarit-58        5:55.32  7:08.97  8:22.37  9:35.97     
          10:50.17  12:04.00  13:17.85  14:31.79     
          15:45.35  16:58.39         
                     
Aki Tuomaala  1991    438  1:05.95  2:18.64  3:33.11  4:49.29  18:38.77   
  Seinäjoen Uimarit-58        6:05.91  7:21.17  8:36.45  9:51.71     
          11:07.02  12:22.64  13:38.87  14:54.36     
          16:10.69  17:25.96         
                     
Juho Porkkala  2001    428  1:09.52  2:24.00  3:39.37  4:56.00  18:47.64   
  Seinäjoen Uimarit-58        6:13.90  7:28.60  8:44.45  10:00.91     
          11:17.41  12:32.50  13:48.96  15:03.56     
          16:18.12  17:32.91         
                     
Tommy Iivanainen  2000    296  1:14.88  2:38.56  4:03.69  5:29.46  21:14.28   
  Swimming Jyväskylä        6:55.10  8:21.36  9:46.62  11:13.72     
          12:39.72  14:06.18  15:33.30  16:59.66     
          18:24.68  19:49.69         
                     
Riku Raikio  1997              DSQ  200 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
                     
  SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  18:13 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit    Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  10:18   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 18, 50m VU T-9, 11, 13, N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vilma Rintala  2005    153          43.41   
  Kokkolan Uimaseura                   
Aamu Kannosto  2005    141          44.59   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Annica Kuismanen  2005    115          47.74   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Mea Lahtinen  2005    103          49.59   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Elviira Kotkaniemi  2005    97          50.49   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Erika Ingves  2005    83          53.21   
  Kauhajoen Karhu                   
Tuuli Tala  2006    60          59.16   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Stella Koivuluoma  2007    58          59.94   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Jenna Hemminki  2006    57          1:00.34   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
10  Albertiina Kotkaniemi  2008    44          1:05.57   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
11  Sari Rantoja  2005    42          1:06.65   
  Alavuden Urheilijat                   
 
Laji 18, 50m VU T-9, 11, 13, N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kiira Kangasniemi  2003    346          33.11   
  Lapuan Virkiä                   
Sofia Nurkkala  2004    233          37.76   
  Kokkolan Uimaseura                   
Wilma Lakanen  2003    229          37.97   
  Kokkolan Uimaseura                   
Sanna Pajula  2003    219          38.52   
  Kankaanpään Uimarit                   
Ella Ohra-Aho  2003    218          38.60   
  Alavuden Urheilijat                   
Noora Kekola  2004    200          39.70   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Laura Heinonen  2004    199          39.82   
  Kankaanpään Uimarit                   
Annukka Jouppila  2003    188          40.54   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Pinja Kallio  2004    162          42.60   
  Kankaanpään Uimarit                   
10  Riina Uimonen  2003    144          44.28   
  Kurikan Ryhti                   
11  Linnea Svahn  2004    144          44.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
12  Emmi-Ida Kempas  2003    136          45.18   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
13  Helka Laitila  2003    131          45.69   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
14  Ida Salmi  2003    121          46.88   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
14  Minna Virtanen  2004    121          46.88   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
16  Aamu Knuuttila  2004    119          47.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
17  Nicole Malmsten  2003    119          47.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
18  Oona Kemppainen  2004    107          48.92   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
19  Marika Rantoja  2004    93          51.28   
  Alavuden Urheilijat                   
20  Fanny Granvik  2004    87          52.34   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
21  Sanni Porkkala  2004    84          52.94   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
22  Anna-Maria Malila  2003    74          55.15   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
23  Milla Rantamäki  2004    67          56.97   
  Kurikan Ryhti                   
24  Iida Leskinen  2004    63          58.29   
  Kokkolan Uimaseura                   
 
Laji 18, 50m VU T-9, 11, 13, N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Senni Salonen  2001    368          32.42   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Anniina Kylkisalo  2001    321          33.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Minttu-Marie Rasinpää  2001    316          34.13   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Olivia Nurkkala  2002    290          35.09   
  Kokkolan Uimaseura                   
Emma Mustonen  2002    289          35.15   
  Lapuan Virkiä                   
Aino Raappana  2001    287          35.23   
  Oulun Lohet                   
Stina Roth  2001    279          35.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Karolina Arola  2001    271          35.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Erika Yli-Yrjänäinen  2001    241          37.32   
  Kokkolan Uimaseura                   
10  Fanni Kosunen  2001    237          37.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
11  Ellen Vuollet  2001    223          38.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
12  Sofia Eriksberg  2002    222          38.37   
  Kauhajoen Karhu                   
13  Anna Klutas  2002    186          40.73   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
14  Hanna Virtanen  2002    173          41.65   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
15  Tytti Saarinen  2001    170          41.89   
  Kurikan Ryhti                   
16  Venla Laitila  2002    168          42.11   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
17  Emma Autio  2001    157          43.07   
  Kurikan Ryhti                   
18  Linnea Mannil  2001    132          45.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Iida Peltonen  2001              DSQ   
  Kurikan Ryhti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Sofia Runnakko  2002              DSQ   
  Alavuden Urheilijat                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 18, 50m VU T-9, 11, 13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella-Noora Haanpää  1998    558          28.24   
  Rauman Uimaseura                   
Annika Falk  1999    527          28.77   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Milla Koivuluoma  1999    511          29.07   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Adolfina Lehtonen  1999    481          29.67   
  Kokkolan Uimaseura                   
Henna Blomroos  2000    445          30.45   
  Rauman Uimaseura                   
Essi Pöytälaakso  2000    432          30.75   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Sonja Marjakangas  1996    416          31.14   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Olivia Viitala  2000    411          31.27   
  Kokkolan Uimaseura                   
Sofia Ranta  2000    411          31.27   
  Kauhajoen Karhu                   
10  Laura Känsäkangas  1999    393          31.73   
  Kokkolan Uimaseura                   
11  Sinja Kanto  1998    380          32.08   
  Kauhajoen Karhu                   
12  Laura Haapanen  1999    379          32.10   
  Kankaanpään Uimarit                   
13  Iiris Saranpää  1999    373          32.28   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
14  Pinja Pihlajamäki  2000    366          32.50   
  Kankaanpään Uimarit                   
15  Janette Ylinen  2000    349          33.02   
  Kurikan Ryhti                   
16  Annika Mäenpää  1999    344          33.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
17  Miisa Kiviharju  2000    343          33.19   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
18  Saara Haapamäki  1998    340          33.30   
  Alavuden Urheilijat                   
19  Venla Polari  1998    335          33.45   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
20  Enna Hanka  2000    331          33.58   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
21  Hilla Latukka  2000    303          34.61   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
22  Jessica Korpela  1996    283          35.39   
  Kauhajoen Karhu                   
23  Malin Denker  1999    272          35.86   
  Kankaanpään Uimarit                   
24  Emilia Runnakko  1999    267          36.09   
  Alavuden Urheilijat                   
25  Elina Koskela  2000    254          36.68   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
26  Helena Hakola  1999    251          36.85   
  Kurikan Ryhti                   
27  Elli Ala-Välkkilä  1998    225          38.19   
  Kurikan Ryhti                   
28  Janika Markkila  1998    171          41.87   
  Kurikan Ryhti                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  10:18 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit    Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  10:30   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 19, 50m VU P-10, 12, 14, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Cool Iivanainen  2004    164          37.08   
  Swimming Jyväskylä                   
Filip Jåfs  2004    140          39.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Elmeri Aho  2004    121          40.98   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Sverre Varttila  2004    121          41.00   
  Alavuden Urheilijat                   
Elias Hirvilammi  2004    115          41.65   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Juuso Asunmaa  2004    108          42.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Jere Keski-Hannula  2004    82          46.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Rasmus Valli  2004    81          46.91   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Linus Vuollet  2004    80          46.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Lauri Korpi  2006    73          48.50   
  Ilmajoen Kisailijat                   
11  Akseli Klutas  2004    56          52.95   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
12  Arttu Syrjä  2005    45          56.89   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
13  Anton Ingves  2005    33          1:02.88   
  Kauhajoen Karhu                   
14  Rasmus Kekola  2006    33          1:03.10   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
15  Rasmus Oijennus  2006    28          1:06.31   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
16  Iiro Julius Asp  2006    19          1:15.33   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Totti Laukkala  2004              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 19, 50m VU P-10, 12, 14, M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikael Nurmela  2002    201          34.61   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Konsta Tupeli  2003    174          36.32   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Leevi Kortesoja  2003    167          36.83   
  Lapuan Virkiä                   
Patrik Pihlajamäki  2002    166          36.88   
  Kankaanpään Uimarit                   
Nicolas Kuismanen  2003    146          38.50   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Miro Nurmela  2002    135          39.54   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Roope Oijennus  2003    127          40.38   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Eeli Hanka  2003    125          40.60   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Nico Neder  2002    123          40.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Niko Kuhna  2002    121          41.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
11  Simo Kangasmaa  2003    118          41.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
12  Kalle Juupaluoma  2002    112          42.02   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
13  Matias Ylipelkonen  2003    85          46.13   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
14  Aleksi Autio  2003    62          51.24   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
15  Johannes Laihorinne  2003    58          52.25   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
16  Iisakki Laihorinne  2003    48          55.60   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
 
Laji 19, 50m VU P-10, 12, 14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jere Kekola  2000    398          27.58   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Tuomas Ylipelkonen  2000    398          27.58   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Juho Porkkala  2001    343          28.99   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Aaro Kangasmaa  2001    294          30.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Teemu Ihanamäki  2001    288          30.72   
  Kankaanpään Uimarit                   
Tommy Iivanainen  2000    263          31.68   
  Swimming Jyväskylä                   
Elias Nurmi  2001    212          34.03   
  Alavuden Urheilijat                   
Felix Kallio  2001    198          34.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Aaro Lassila  2000    195          35.00   
  Alavuden Urheilijat                   
10  Arttu Kojonen  2000    192          35.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
11  Juuso Lehtonen  2001    191          35.21   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
12  Ali Khalili  2001    190          35.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
13  Juuso Syrjälä  2001    186          35.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
14  Antton Pörtfors  2000    172          36.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
15  Matias Kangas  2001    171          36.52   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
16  Antti Ahola  2001    161          37.29   
  Lapuan Virkiä                   
17  Anton Pulkkis  2001    147          38.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Carl-Eric Lindbäck  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 19, 50m VU P-10, 12, 14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jere Kotomäki  1997    567          24.52   
  Kokkolan Uimaseura                   
Joona Haanpää  1997    540          24.92   
  Rauman Uimaseura                   
Joel Tarvainen  1998    513          25.35   
  Kokkolan Uimaseura                   
Aki Tuomaala  1991    487          25.79   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Toni Kapiainen  1996    436          26.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Miika Nurmi  1999    434          26.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Valtteri Väisänen  1999    427          26.95   
  Kankaanpään Uimarit                   
Jaakko Koivunen  1997    425          26.99   
  Lapuan Virkiä                   
Riku Raikio  1997    424          27.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Arttu Viertola  1991    397          27.61   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
11  Saku Mäki-Ikola  1998    389          27.80   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
12  Juuso Mäki  1999    386          27.88   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
13  Otto Kallama  1999    343          29.00   
  Kankaanpään Uimarit                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  10:30 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit    Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  10:46   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 20, 400m VU T-13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Minttu-Marie Rasinpää  2001    372  1:16.76  2:39.35  4:03.32    5:26.42   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Milka-Maria Rasinpää  2003    182  1:39.16  3:25.94  5:13.88    6:54.33   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 20, 400m VU T-13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Senna Mäki  1997    514  1:07.33  2:23.04  3:38.80    4:53.15   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Denize Korkiakoski  1999    513  1:08.47  2:23.87  3:39.28    4:53.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Meri Hakala  1999    351  1:19.50  2:45.51  4:11.37    5:32.62   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
Suvi Kannosto  1999    307  1:18.90  2:48.43  4:19.29    5:48.11   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Essi Pöytälaakso  2000    292  1:22.37  2:53.12  4:24.73    5:53.75   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Hilla Latukka  2000    270  1:26.95  3:02.29  4:35.65    6:03.04   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Malin Denker  1999    218  1:29.61  3:09.60  4:50.82    6:30.05   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  10:46 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit    Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  10:53   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 21, 400m VU P-14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juho Porkkala  2001    408  1:08.19  2:21.38  3:35.50    4:46.08   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Tommy Iivanainen  2000    282  1:11.97  2:34.60  3:59.44    5:23.66   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Marcus Forsel  2003    217  1:25.67  2:55.86  4:25.42    5:52.71   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
 
Laji 21, 400m VU P-14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emil Martikainen  1997    625  58.38  2:02.25  3:05.97    4:08.20   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Joni Hemminki  1998    449  1:02.89  2:13.55  3:25.70    4:36.99   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Joonatan Mustonen  1997    376  1:05.54  2:20.63  3:36.24    4:53.95   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Joose Mustonen  1998    255  1:17.12  2:43.25  4:09.65    5:34.67   
  Lapuan Virkiä                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  10:53 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit    Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  11:07   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 22, 100m SU T-11, 13, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Heta Veikkola  2003    298  39.91        1:22.63   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Kiira Kangasniemi  2003    245  42.14        1:28.23   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Sanna Pajula  2003    187  46.18        1:36.52   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Annukka Jouppila  2003    143  53.26        1:45.49   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Viivi Nurmela  2004    141  50.75        1:46.07   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Pinja Kallio  2004    123  53.78        1:50.95   
  Kankaanpään Uimarit                   
                    &nb