2019-08-18   02:57:24
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Lakeusuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Lakeusuinnit    Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  10:30   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 19, 50m VU P-10, 12, 14, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Cool Iivanainen  2004    164          37.08   
  Swimming Jyväskylä                   
Filip Jåfs  2004    140          39.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Elmeri Aho  2004    121          40.98   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Sverre Varttila  2004    121          41.00   
  Alavuden Urheilijat                   
Elias Hirvilammi  2004    115          41.65   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Juuso Asunmaa  2004    108          42.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Jere Keski-Hannula  2004    82          46.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Rasmus Valli  2004    81          46.91   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Linus Vuollet  2004    80          46.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Lauri Korpi  2006    73          48.50   
  Ilmajoen Kisailijat                   
11  Akseli Klutas  2004    56          52.95   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
12  Arttu Syrjä  2005    45          56.89   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
13  Anton Ingves  2005    33          1:02.88   
  Kauhajoen Karhu                   
14  Rasmus Kekola  2006    33          1:03.10   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
15  Rasmus Oijennus  2006    28          1:06.31   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
16  Iiro Julius Asp  2006    19          1:15.33   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Totti Laukkala  2004              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 19, 50m VU P-10, 12, 14, M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikael Nurmela  2002    201          34.61   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Konsta Tupeli  2003    174          36.32   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Leevi Kortesoja  2003    167          36.83   
  Lapuan Virkiä                   
Patrik Pihlajamäki  2002    166          36.88   
  Kankaanpään Uimarit                   
Nicolas Kuismanen  2003    146          38.50   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Miro Nurmela  2002    135          39.54   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Roope Oijennus  2003    127          40.38   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Eeli Hanka  2003    125          40.60   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Nico Neder  2002    123          40.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Niko Kuhna  2002    121          41.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
11  Simo Kangasmaa  2003    118          41.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
12  Kalle Juupaluoma  2002    112          42.02   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
13  Matias Ylipelkonen  2003    85          46.13   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
14  Aleksi Autio  2003    62          51.24   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
15  Johannes Laihorinne  2003    58          52.25   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
16  Iisakki Laihorinne  2003    48          55.60   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
 
Laji 19, 50m VU P-10, 12, 14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jere Kekola  2000    398          27.58   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Tuomas Ylipelkonen  2000    398          27.58   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Juho Porkkala  2001    343          28.99   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Aaro Kangasmaa  2001    294          30.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Teemu Ihanamäki  2001    288          30.72   
  Kankaanpään Uimarit                   
Tommy Iivanainen  2000    263          31.68   
  Swimming Jyväskylä                   
Elias Nurmi  2001    212          34.03   
  Alavuden Urheilijat                   
Felix Kallio  2001    198          34.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Aaro Lassila  2000    195          35.00   
  Alavuden Urheilijat                   
10  Arttu Kojonen  2000    192          35.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
11  Juuso Lehtonen  2001    191          35.21   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
12  Ali Khalili  2001    190          35.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
13  Juuso Syrjälä  2001    186          35.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
14  Antton Pörtfors  2000    172          36.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
15  Matias Kangas  2001    171          36.52   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
16  Antti Ahola  2001    161          37.29   
  Lapuan Virkiä                   
17  Anton Pulkkis  2001    147          38.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Carl-Eric Lindbäck  2001              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 19, 50m VU P-10, 12, 14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jere Kotomäki  1997    567          24.52   
  Kokkolan Uimaseura                   
Joona Haanpää  1997    540          24.92   
  Rauman Uimaseura                   
Joel Tarvainen  1998    513          25.35   
  Kokkolan Uimaseura                   
Aki Tuomaala  1991    487          25.79   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
Toni Kapiainen  1996    436          26.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Miika Nurmi  1999    434          26.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Valtteri Väisänen  1999    427          26.95   
  Kankaanpään Uimarit                   
Jaakko Koivunen  1997    425          26.99   
  Lapuan Virkiä                   
Riku Raikio  1997    424          27.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
10  Arttu Viertola  1991    397          27.61   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
11  Saku Mäki-Ikola  1998    389          27.80   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
12  Juuso Mäki  1999    386          27.88   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
13  Otto Kallama  1999    343          29.00   
  Kankaanpään Uimarit                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  05 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  10:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner