2019-09-21   17:28:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fynske Kortbane Mesterskaber 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Fynske Kortbanemesterskaber    Udskriftsdato  13 september 2014   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:20   
  Arrangør  STO         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  13 september 2014         
 
 
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Wermuth  1996    618  31.20  1:04.47  1:37.81    2:10.47   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Laura Glerup Jensen  1998    608  30.40  1:03.71  1:37.79    2:11.22   
  Berns Swim Team                   
                     
Isabella Drest  1999    597  30.85  1:04.60  1:38.39    2:12.01   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Natascha Zender  1997    563  31.26  1:05.07  1:40.15    2:14.61   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Sofia Zachariassen  1999    519  32.66  1:08.35  1:43.62    2:18.30   
  O.S.L.F.                   
                     
Camilla Rask  1999    500  32.35  1:07.80  1:44.04    2:20.01   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Mette Bruun-Petersen  2001    493  33.93  1:09.93  2:20.71    2:20.71   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Emma Hansen  1999    485  32.77  1:08.92  1:44.94    2:21.46   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Freja Nicholas  2000    477  32.89  1:09.39  1:45.83    2:22.21   
  Frem Odense                   
                     
10  Iben Bak  2001    467  33.60  1:09.23  1:46.33    2:23.20   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
11  Stine Madsen  1999    463  32.75  1:09.52  1:46.57    2:23.65   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
12  Sif Floor  2000    451  33.94  1:10.98  1:48.70    2:24.86   
  Odense Svømme Klub                   
                     
13  Cecilie Baraviec  2000    450  35.27  1:12.29  1:49.04    2:25.00   
  Odense Svømme Klub                   
                     
14  Karoline Kjær  2001    421  32.78  1:10.53  1:49.82    2:28.32   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
15  Maria Bredal Larsen  2002    413  35.26  1:13.74  1:52.26    2:29.22   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
16  Mathilde Aagaard Hansen  1999    406  1:13.31  1:52.69  2:30.04    2:30.04   
  Frem Odense                   
                     
17  Frida Frydendal  1999    400  34.50  1:13.26  1:52.25    2:30.83   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
18  Louise Høyer-Nissen  2001    395  34.95  1:14.09  1:55.20    2:31.46   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
19  Gry Floor  2000    395  35.34  1:13.77  1:53.27    2:31.48   
  Odense Svømme Klub                   
                     
20  Silja Ösp Logadottir  2001    366  34.91  1:14.62  1:55.38    2:35.29   
  O.S.L.F.                   
                     
21  Anne Hazell Brink  1999    365  36.73  1:17.66  1:56.78    2:35.42   
  O.S.L.F.                   
                     
22  Maria Mortensen  1999    356  35.79  1:15.49  1:56.81    2:36.80   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
23  Caroline Worrell  2001    347  2:38.20        2:38.20   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
24  Julie Nellemose Nielsen  1999    330  36.60  1:17.10  1:59.08    2:40.80   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
25  Anne Sofie Thrane  2000    317  37.84  2:02.74  2:42.98    2:42.98   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
26  Sofie A. Pedersen  1999    315  36.76  2:43.28      2:43.28   
  Odense Svømme Klub                   
                     
27  Freja Linde  1999    310  37.17  1:18.61  2:01.88    2:44.24   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
28  Anna Broe  2002    309  2:44.42        2:44.42   
  O.S.L.F.                   
                     
29  Katrine Hvistendal Hansen  1997    308  36.79  1:17.83  2:01.22    2:44.51   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
30  Maibritt Skjoldborg  2002    305  38.65  1:21.94  2:04.58    2:45.01   
  Odense Svømme Klub                   
                     
31  Caroline Larsen  2001    305  37.20  1:19.16  2:02.53    2:45.12   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
32  Sarah Emilie Praëm  2001    304  36.51  2:02.03  2:45.21    2:45.21   
  O.S.L.F.                   
                     
33  Emma Juul  1999    300  36.64  1:18.08  2:02.24    2:45.95   
  Odense Svømme Klub                   
                     
34  Heidi Glintborg  2002    299  38.97  1:21.22  2:04.81    2:46.24   
  O.S.L.F.                   
                     
35  Victoria Bang  2001    297  39.09  1:22.01  2:04.54    2:46.59   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
36  Maria Lorenzen  2001    287  39.94  1:24.30  2:08.03    2:48.52   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
37  Nanna Funch Martens  2002    281  2:49.54        2:49.54   
  O.S.L.F.                   
                     
38  Amalie Lund  2001    269  39.85  1:24.64  2:08.83    2:52.04   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
39  Caroline Broholm  2003    265  37.54  1:21.01  2:07.40    2:53.01   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
40  Anna Lund Petersen  2001    232  41.18  1:26.81  2:13.97    3:00.68   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  13 september 2014 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark