Results for Forum Horsens Cup - indledende
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 21 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.12 | 1:04.48 | 1:44.35 | 2:15.12 | |||
2 | Morten Børre Petersen | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.21 | 1:03.04 | 1:43.60 | 2:15.43 | |||
3 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.78 | 1:06.97 | 1:46.98 | 2:21.43 | |||
4 | Peter Gjerulff | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.79 | 1:05.94 | 1:51.41 | 2:23.55 | |||
5 | Mathias Kristian Pedersen | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.36 | 1:05.98 | 1:50.77 | 2:24.16 | |||
6 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 29.37 | 1:07.52 | 1:51.05 | 2:25.84 | |||
- | Albert Grann-Frankild | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Afs ryg på mav 100m | |||||
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 29.38 | 1:04.16 | 1:43.19 | 2:14.42 | |||
2 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 30.93 | 1:07.94 | 1:49.69 | 2:23.13 | |||
3 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 29.75 | 1:08.63 | 1:52.82 | 2:25.24 | |||
4 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 33.36 | 1:11.24 | 1:53.63 | 2:30.04 | |||
5 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.44 | 1:13.31 | 2:00.89 | 2:36.31 | |||
6 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 32.65 | 1:15.10 | 1:59.31 | 2:38.86 | |||
7 | Christian Koch | 1998 | Svømmeklubben Koral | 35.79 | 1:18.28 | 2:04.84 | 2:40.20 | |||
8 | Morten Chr. Dam | 1998 | Svømmeklubben Koral | 34.60 | 1:17.93 | 2:01.71 | 2:40.39 | |||
- | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ej samt. ber.150m | |||||
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 33.71 | 1:12.81 | 1:55.90 | 2:30.18 | |||
2 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.12 | 1:12.93 | 1:54.00 | 2:30.62 | |||
3 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 34.15 | 1:13.51 | 1:59.59 | 2:34.20 | |||
4 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 34.08 | 1:15.69 | 1:59.72 | 2:35.33 | |||
5 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.84 | 1:15.40 | 2:01.34 | 2:37.20 | |||
6 | Alexander Fenger | 1999 | Svømmeklubben Koral | 35.72 | 1:17.20 | 2:04.86 | 2:40.87 | |||
7 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 33.28 | 1:15.79 | 2:04.02 | 2:41.71 | |||
8 | Magnus Gertz | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 34.56 | 1:18.11 | 2:04.18 | 2:43.18 | |||
9 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 36.93 | 1:20.98 | 2:08.69 | 2:44.90 | |||
10 | Oliver Frøsig | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 34.66 | 1:18.47 | 2:09.16 | 2:46.08 | |||
11 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 40.01 | 1:22.93 | 2:19.86 | 2:56.94 | |||
- | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.99 | 1:14.62 | 1:58.06 | 2:31.50 | |||
2 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.76 | 1:14.67 | 2:01.59 | 2:37.16 | |||
3 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.49 | 1:13.60 | 2:01.67 | 2:38.30 | |||
4 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.59 | 1:15.67 | 2:01.99 | 2:39.64 | |||
5 | Alexander Stær | 2001 | Swim Team Neptun | 33.97 | 1:15.30 | 2:01.89 | 2:39.76 | |||
6 | Magnus Funder | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.10 | 1:15.09 | 2:03.26 | 2:40.21 | |||
7 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.73 | 1:18.96 | 2:05.79 | 2:41.77 | |||
8 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 33.60 | 1:17.62 | 2:08.24 | 2:42.02 | |||
9 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 36.51 | 1:17.64 | 2:07.00 | 2:45.37 | |||
10 | Oliver Mølby | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.71 | 1:19.96 | 2:09.29 | 2:45.70 | |||
11 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.86 | 1:16.58 | 2:07.44 | 2:45.84 | |||
12 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 38.12 | 1:21.72 | 2:09.43 | 2:45.86 | |||
13 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.70 | 1:17.54 | 2:08.89 | 2:45.95 | |||
14 | Kristoffer L Madsen | 2001 | Delta Svøm | 36.49 | 1:21.14 | 2:10.45 | 2:46.69 | |||
15 | Oliver Kjærgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.76 | 1:22.56 | 2:12.62 | 2:50.70 | |||
16 | August Sparre Hangel | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.84 | 1:20.72 | 2:12.30 | 2:50.86 | |||
17 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 40.02 | 1:24.42 | 2:12.78 | 2:52.00 | |||
18 | Mads Frydenholm | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 39.77 | 1:22.53 | 2:19.03 | 2:56.83 | |||
19 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | Swim Team Neptun | 40.63 | 1:26.46 | 2:19.91 | 2:58.79 | |||
20 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | Swim Team Neptun | 41.82 | 1:29.86 | 2:23.16 | 3:02.58 | |||
21 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 40.81 | 1:26.77 | 2:22.68 | 3:02.59 | |||
22 | Anders Eenberg | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 41.42 | 1:31.19 | 2:23.75 | 3:04.56 | |||
23 | Parsa Hosini | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 40.20 | 1:28.95 | 2:23.75 | 3:04.89 | |||
24 | Andreas Blaaberg | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.72 | 1:30.80 | 2:27.81 | 3:09.72 | |||
25 | Emil Frydenholm | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 46.46 | 1:36.01 | 2:34.12 | 3:14.22 | |||
26 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 43.15 | 1:32.59 | 2:37.20 | 3:22.24 | |||
27 | Rasmus K. Ø. Nielsen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 46.01 | 1:38.65 | 2:44.14 | 3:34.28 | |||
Løb 25, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 39.21 | 1:22.49 | 2:15.87 | 2:54.35 | |||
2 | Malthe Elkjær | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 37.01 | 1:21.07 | 2:13.58 | 2:55.37 | |||
3 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.35 | 1:34.57 | 2:28.37 | 3:12.45 | |||
4 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 45.52 | 1:31.60 | 2:32.40 | 3:13.99 | |||
5 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.34 | 1:41.53 | 2:33.23 | 3:15.16 | |||
6 | Daniel Damsbo | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.11 | 1:38.55 | 2:34.67 | 3:15.63 | |||
7 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 47.52 | 1:38.27 | 2:37.47 | 3:22.97 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 21 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:32 |