Resultater for Forum Horsens Cup - indledende
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 21 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.89 | 1:08.55 | |||||
2 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.34 | 1:08.56 | |||||
3 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.29 | 1:11.31 | |||||
4 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 35.45 | 1:16.73 | |||||
- | Albert Grann-Frankild | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.83 | 1:14.79 | |||||
2 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 35.76 | 1:15.23 | |||||
3 | Morten Chr. Dam | 1998 | Svømmeklubben Koral | 35.62 | 1:16.65 | |||||
4 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.39 | 1:20.65 | |||||
5 | Mads Juul | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.91 | 1:21.85 | |||||
- | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ESB. v. 50m | |||||
- | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | 2 armtag u vand 50m | |||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 35.20 | 1:13.84 | |||||
2 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.12 | 1:18.07 | |||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 36.97 | 1:18.07 | |||||
2 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 36.07 | 1:18.07 | |||||
5 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 37.66 | 1:18.45 | |||||
6 | Magnus Gertz | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 37.49 | 1:18.73 | |||||
7 | Mads Nielsen | 2000 | Swim Team Neptun | 38.70 | 1:23.31 | |||||
8 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 40.29 | 1:24.50 | |||||
9 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 42.32 | 1:28.41 | |||||
10 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 41.97 | 1:28.55 | |||||
11 | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | 43.02 | 1:29.49 | |||||
12 | Oliver Gravgaard | 2000 | Delta Svøm | 42.58 | 1:29.91 | |||||
13 | Emil Steenhold | 2000 | Delta Svøm | 44.26 | 1:36.48 | |||||
- | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 2xflyben v ven. 25m | |||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 38.12 | 1:19.90 | |||||
2 | Alexander Stær | 2001 | Swim Team Neptun | 38.15 | 1:22.00 | |||||
3 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.99 | 1:22.48 | |||||
4 | Emil Kragh | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.36 | 1:22.99 | |||||
5 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 39.94 | 1:23.87 | |||||
6 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 40.01 | 1:25.87 | |||||
7 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 40.85 | 1:26.17 | |||||
8 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 41.12 | 1:26.60 | |||||
9 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.52 | 1:27.34 | |||||
10 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 42.14 | 1:27.66 | |||||
11 | Oliver Mølby | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 40.85 | 1:27.92 | |||||
12 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.93 | 1:30.52 | |||||
13 | Anders Eenberg | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 43.46 | 1:31.69 | |||||
14 | Oliver Kjærgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 44.18 | 1:31.87 | |||||
15 | Jacob Christensen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.72 | 1:34.77 | |||||
16 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 46.65 | 1:35.98 | |||||
17 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | Swim Team Neptun | 45.75 | 1:37.52 | |||||
18 | Parsa Hosini | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 45.97 | 1:38.33 | |||||
19 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 47.06 | 1:41.98 | |||||
20 | Mathias Germansen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 53.31 | 1:52.44 | |||||
21 | Mark Nielsen | 2002 | Swim Team Neptun | 52.95 | 1:53.16 | |||||
22 | Rasmus Therkildsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 54.72 | 1:55.43 | |||||
23 | Rasmus K. Ø. Nielsen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 57.84 | 2:02.43 | |||||
24 | Rasmus Antonsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 57.92 | 2:02.83 | |||||
- | Marcus Koed | 2001 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Cravlben ef.v.75m | |||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | Svømmeklubben Tempo | 44.11 | 1:32.79 | |||||
2 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 45.23 | 1:35.47 | |||||
3 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 50.00 | 1:43.19 | |||||
4 | Theis Dalgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 49.10 | 1:44.40 | |||||
5 | Oliver Fenger | 2003 | Svømmeklubben Koral | 55.30 | 1:54.37 | |||||
6 | Laurids Steen | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 55.74 | 1:57.91 | |||||
7 | Rasmus Baad Ellekjær | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:06.10 | 2:14.41 | |||||
8 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.89 | 2:23.95 | |||||
- | Kristian B. E. Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Flyben u/løbet | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 21 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:58 |