Results for Forum Horsens Cup - indledende
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup Indeledende | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:40 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2014 |
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.56 | ||||||
1 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.56 | ||||||
3 | Amalie Østrup | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 27.69 | ||||||
4 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 28.23 | ||||||
4 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.23 | ||||||
6 | Kirstine Feldinger | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 28.56 | ||||||
7 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 28.86 | ||||||
8 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 30.21 | ||||||
9 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 30.58 | ||||||
10 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.63 | ||||||
11 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.64 | ||||||
12 | Anette Damsgaard | 1996 | Horsens Svømmeklub | 30.65 | ||||||
13 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 32.58 | ||||||
14 | Johanne Krogh Lund | 1995 | Horsens Svømmeklub | 33.44 | ||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 27.25 | ||||||
2 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 28.03 | ||||||
3 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 28.20 | ||||||
4 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 28.74 | ||||||
5 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 29.21 | ||||||
6 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.72 | ||||||
7 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.73 | ||||||
8 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.83 | ||||||
9 | Marie K. Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.97 | ||||||
10 | Natascha Alexandra Green | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 30.10 | ||||||
11 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.42 | ||||||
12 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 30.43 | ||||||
13 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | Delta Svøm | 30.44 | ||||||
14 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 30.46 | ||||||
15 | Clara Holst | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.52 | ||||||
16 | Nanna Rolle | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 30.57 | ||||||
17 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.64 | ||||||
18 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 30.72 | ||||||
19 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.73 | ||||||
20 | Julie Henriksen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 30.92 | ||||||
21 | Line Nielsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 30.95 | ||||||
22 | Vicky Rohde | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 31.07 | ||||||
23 | Ida L. Bendtsen | 2000 | Delta Svøm | 31.12 | ||||||
24 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Delta Svøm | 31.52 | ||||||
24 | Sheila Ramezani Namin | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.52 | ||||||
26 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.58 | ||||||
27 | Julie Martinussen | 2000 | Svømmeklubben Koral | 31.83 | ||||||
28 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 33.48 | ||||||
29 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 33.73 | ||||||
30 | Thea Pontoppidan | 1999 | Delta Svøm | 39.90 | ||||||
- | Amalie Kroll Mathiassen | 1999 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.84 | ||||||
2 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.59 | ||||||
3 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 30.66 | ||||||
4 | Ida Sophie Ahm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.71 | ||||||
5 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 30.97 | ||||||
6 | Kirstine Frandsen | 2001 | Swim Team Neptun | 31.19 | ||||||
7 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 31.30 | ||||||
8 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 31.63 | ||||||
9 | Astrid Nielsen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.99 | ||||||
9 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 31.99 | ||||||
11 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.12 | ||||||
12 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.15 | ||||||
13 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 33.17 | ||||||
14 | Regitze Bæhrenz | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 33.20 | ||||||
15 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 33.25 | ||||||
16 | Anna Bliksted | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 33.32 | ||||||
17 | Caroline Liboriussen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 33.41 | ||||||
18 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 33.53 | ||||||
19 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.62 | ||||||
20 | Tenna Knigge | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 34.18 | ||||||
21 | Clara Støttrup | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.66 | ||||||
22 | Carla Jensen | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 34.83 | ||||||
23 | Alberte Kjølby | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 34.87 | ||||||
24 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 34.94 | ||||||
25 | Maja Johansen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 35.16 | ||||||
26 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.41 | ||||||
27 | Janni S Hansen | 2001 | Delta Svøm | 35.44 | ||||||
28 | Freja Møller Schjøtt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 35.50 | ||||||
29 | Sif Rubæk | 2001 | Delta Svøm | 35.57 | ||||||
30 | Signe Schwartz | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.61 | ||||||
31 | Lisa Frost Rainer | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 35.69 | ||||||
32 | Cecilie Christensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 35.93 | ||||||
33 | Rikke Vagtborg Jensen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 36.99 | ||||||
34 | Laura Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 37.41 | ||||||
35 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 37.43 | ||||||
36 | Lea Brink Strandmark | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 37.64 | ||||||
37 | Cathrine Stensdal | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 37.76 | ||||||
38 | Lea Kokholm | 2001 | Horsens Svømmeklub | 37.79 | ||||||
39 | Emma Rye Lund | 2001 | Svømmeklubben Koral | 38.04 | ||||||
40 | Lærke Skovbæk Krainert | 2002 | Horsens Svømmeklub | 38.12 | ||||||
41 | Lea S. Andersen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 38.47 | ||||||
42 | Mia Sommer Johansen | 2002 | Swim Team Neptun | 38.58 | ||||||
43 | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 39.04 | ||||||
44 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 39.07 | ||||||
45 | Mathilde Nøhr Rixen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.66 | ||||||
46 | Sofie Stephansen | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.25 | ||||||
47 | Sara Neermann | 2002 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.27 | ||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.72 | ||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.04 | ||||||
3 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.56 | ||||||
4 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.01 | ||||||
5 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 35.73 | ||||||
6 | Emilie Mortensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 36.51 | ||||||
7 | Lea Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 36.56 | ||||||
8 | Mia Hvarre | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 37.16 | ||||||
9 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.17 | ||||||
10 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.23 | ||||||
11 | Karen Haahr | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 37.25 | ||||||
12 | Cecilie Bang | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 37.68 | ||||||
13 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.22 | ||||||
14 | Anna Krarup Lund | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 38.69 | ||||||
15 | Alberte Kempel Christense | 2004 | Swim Team Neptun | 38.73 | ||||||
16 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 39.93 | ||||||
17 | Mathilde Skak Thomsen | 2003 | Swim Team Neptun | 39.94 | ||||||
18 | Catherina Juul Jensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 40.44 | ||||||
19 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.71 | ||||||
20 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 42.13 | ||||||
21 | Ella Christiansen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.79 | ||||||
22 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 43.63 | ||||||
23 | Ingeborg Späth | 2004 | Horsens Svømmeklub | 44.71 | ||||||
24 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 44.78 | ||||||
25 | Maria Kristine Kirkmand | 2003 | Horsens Svømmeklub | 45.16 | ||||||
26 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 45.85 | ||||||
27 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 46.55 | ||||||
28 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 47.63 | ||||||
29 | Kristina Kathrine Poulsen | 2003 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 48.49 | ||||||
30 | Camilla Kabels Mortensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 49.29 | ||||||
31 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 49.33 | ||||||
31 | Isabella Winberg | 2003 | Horsens Svømmeklub | 49.33 | ||||||
33 | Alma Halbirk | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 49.62 | ||||||
34 | Rigmor Bæhrenz | 2004 | Svømmeklubben Tempo | 51.39 | ||||||
35 | Amalie Stensdal | 2004 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 51.40 | ||||||
36 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 56.29 | ||||||
- | Nanna Nørgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabel Karlskov | 2005 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.65 | ||||||
2 | Johanne Heilmann | 2005 | Svømmeklubben Tempo | 43.03 | ||||||
3 | Sara Kobæk | 2005 | Horsens Svømmeklub | 45.83 | ||||||
4 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 51.50 | ||||||
5 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub Triton | 54.45 | ||||||
6 | Karoline Anthonsen | 2006 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:01.75 | ||||||
- | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Sofie Vad Kruse | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:40 |