2019-07-21   04:30:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestdanske Kortbanemesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 09.30

Resultat Løb 39 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 39 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestdanske KortbaneMesterskab    Udskriftsdato  26 oktober 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  12:15   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
Løb 39, 200m Medley Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:10.44 2003-01-21 
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:16.91 2008-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Line Jørgensen Bruun  1995    706  31.11  1:06.72  1:47.10    2:19.93   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Julie Levisen  1997    700  30.67  1:06.86  1:47.40    2:20.33   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Louise B. Dalgaard  1990    694  31.62  1:09.08  1:48.23    2:20.68   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Asta Blanch  1996    661  31.77  1:08.09  1:50.08    2:23.02   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Trine Kjøngerskov  2000    639  31.67  1:08.21  1:52.14    2:24.59   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Cecilie Lykke Hansen  1999    632  31.38  1:09.06  1:51.53    2:25.19   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Anna Wermuth  1996    609  31.78  1:11.95  1:52.57    2:26.92  Deltager ikke i finalen 
  Odense Svømme Klub                   
                     
Jackie Gade  1998    605  31.14  1:09.20  1:53.07    2:27.30  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Emma H. Christiansen  1999    596  31.42  1:09.68  1:53.96    2:28.04   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
10  Katrine Bukh Villesen  2000    584  31.82  1:09.98  1:55.27    2:28.99  Deltager ikke i finalen 
  Thisted Svømmeklub                   
                     
11  Cecilie Ravn Jensen  1994    580  32.46  1:10.37  1:55.13    2:29.35  Deltager ikke i finalen 
  Holstebro Svømme Club                   
                     
12  Emma Nørgaard  1997    576  33.13  1:11.57  1:54.95    2:29.75  Deltager ikke i finalen 
  Horsens Svømmeklub                   
                     
13  Lærke Nehmdal  1999    558  32.12  1:13.39  1:56.22    2:31.27   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
14  Mette Flaskager  1999    557  32.31  1:11.56  1:57.31    2:31.41   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
15  Katrine Lund Hansen  1999    549  33.50  1:12.89  1:55.94    2:32.11   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
16  Amalie Fisker Brøchner  1999    545  32.64  1:13.12  1:55.80    2:32.46   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
17  Anna Emilie Hansen  1999    544  33.86  1:11.96  1:57.16    2:32.57  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
18  Stine Johansen  1997    543  31.91  1:07.96  1:55.21    2:32.71   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
19  Emma A Andersen  2000    540  33.92  1:11.83  1:57.61    2:32.92   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
20  Simone H. Lauridsen  1999    536  32.77  1:14.63  1:58.22    2:33.31   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
21  Sofia Zachariassen  1999    535  34.25  1:11.87  1:57.91    2:33.41   
  O.S.L.F.                   
                     
22  Mia Jensen  1998    533  32.24  1:12.28  1:58.04    2:33.66  Deltager ikke i finalen 
  DeltaSwim                   
                     
23  Kirstine Feldinger  1996    529  33.85  1:13.25  1:58.01    2:34.06   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
24  Trine Guldberg  1999    523  33.17  1:12.77  1:58.07    2:34.59   
  Herning Svømmeklub                   
                     
25  Sofie Rasmussen  1999    515  33.89  1:12.50  1:58.90    2:35.38   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
26  Helena V. Ellling  2000    515  33.82  1:12.57  1:59.36    2:35.40   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
27  Therese Hovgaard Jensen  2000    510  34.11  1:14.56  2:00.57    2:35.94   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
28  Hannah Fleng M. Jensen  2000    507  33.83  1:14.30  1:59.82    2:36.22   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
29  Josefine Bladt Wichmann  2000    505  35.26  1:14.00  1:59.15    2:36.41   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
30  Jennifer Thorius Bek  2000    497  34.52  1:16.38  2:01.27    2:37.28   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
31  Mathilde Snitgaard  2000    495  34.57  1:16.65  2:01.49    2:37.51   
  Struer Svømmeklub                   
                     
32  Celia Erikstad  1999    491  33.01  1:12.66  2:00.90    2:37.93   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
33  Mette Høgild Svane  2000    488  34.29  1:14.99  2:03.05    2:38.21   
  Herning Svømmeklub                   
                     
34  Maria M. Porsmose  2000    483  36.25  1:14.60  2:02.09    2:38.72   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
35  Johanne A. Christiansen  2000    481  36.16  1:15.74  2:01.67    2:38.99   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
36  Laura Mathilde Elkjær  1998    478  34.15  1:17.29  2:00.58    2:39.31  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
37  Smilla Lyhne  2000    473  35.64  1:17.76  2:05.34    2:39.87   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
38  Stine Knudsen  1999    471  33.67  1:14.65  2:02.03    2:40.11   
  Kolding SK                   
                     
39  Nikoline Østerberg  2000    463  34.48  1:16.35  2:03.71    2:41.02   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
40  Anna Brandenborg Jensen  1999    459  35.10  1:17.38  2:01.67    2:41.51   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
41  Mette Bruun-Petersen  2001    457  35.11  1:18.43  2:05.39    2:41.67   
  Odense Svømme Klub                   
                     
42  Ane Wildenschild  2000    456  35.73  1:17.72  2:06.59    2:41.87   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
43  Cecilie Dalgas  2000    430  35.85  1:17.98  2:07.12    2:45.00   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Pernille H. Gravgaard  1997                Akut syg 
  DeltaSwim                   
                     
Maria Tanderup Hansen  1998              DSQ  Tyvstart 
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  26 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  12:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark