2018-12-17   13:14:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestdanske Kortbanemesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17.00

Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestdanske KortbaneMesterskab    Udskriftsdato  24 oktober 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  17:32   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 26.17 2007-12-14 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Isabella K. Sørensen  1994    681          27.70   
  Aalborg Svømmeklub                   
Mathilde Pugholm Hvid  1990    660          27.99   
  Aalborg Svømmeklub                   
Marie Voigt Lauridsen  1995    627          28.48   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Signe Tolstrup  1995    627          28.48   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Trine Kjøngerskov  2000    620          28.59   
  Herning Svømmeklub                   
Kalinka T. Mogensen  1995    597          28.94   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Cecilie Hansen  1995    586          29.12   
  Aalborg Svømmeklub                   
Cecilie Lykke Hansen  1999    583          29.17   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Emma H. Christiansen  1999    582          29.20   
  Agfs Svømmeafdeling                   
10  Kristina K Hedegaard  1995    567          29.44   
  Aalborg Svømmeklub                   
11  Lisa Schøn  1999    566          29.46   
  Aalborg Svømmeklub                   
12  Merete Toft Jensen  1999    563          29.52   
  Holstebro Svømme Club                   
13  Amalie Bærentsen  2000    542          29.90   
  Aalborg Svømmeklub                   
14  Cecilie Ravn Jensen  1994    539          29.94   
  Holstebro Svømme Club                   
15  Sofie Rasmussen  1999    519          30.32   
  Svømmeklubben S 68                   
16  Amalie Bach Nielsen  1999    518          30.34   
  Horsens Svømmeklub                   
17  Mia Jensen  1998    510          30.50   
  DeltaSwim                   
18  Mette Flaskager  1999    508          30.54   
  Ikast Svømmeklub                   
19  Anna Hertzog  1999    505          30.60   
  Ringe Svømme Klub                   
19  Laura Cebula  1997    505          30.60   
  Viborg Svømme Klub                   
21  Asta Blanch  1996    496          30.78   
  Aalborg Svømmeklub                   
22  Nikoline Østerberg  2000    486          31.00   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
23  Helene G. Nedergaard  1999    485          31.01   
  Odder Svømmeklub                   
24  Anna Sommer Harrits  1999    483          31.06   
  Agfs Svømmeafdeling                   
25  Johanne Skovgaard Terp  1999    478          31.18   
  Odder Svømmeklub                   
26  Mia Kynde  1994    476          31.21   
  Lyseng IF                   
27  Jennifer Thorius Bek  2000    473          31.27   
  Horsens Svømmeklub                   
28  Laura Blendstrup  1999    472          31.31   
  Swim Team Neptun                   
29  Stine Mary Vissing  1997    470          31.34   
  Agfs Svømmeafdeling                   
30  Emma Nørgaard  1997    455          31.69   
  Horsens Svømmeklub                   
31  Ida Kusk  1999    454          31.70   
  Kolding SK                   
32  Stine Madsen  1999    452          31.75   
  Ringe Svømme Klub                   
33  Julie Lange Jørgensen  2000    452          31.76   
  Agfs Svømmeafdeling                   
34  Kristine Lønne  2000    451          31.78   
  Svømmeklubben Tempo                   
35  Louise Sørensen  2000    450          31.81   
  Thisted Svømmeklub                   
36  Sofie W. Bunten  1999    448          31.84   
  Silkeborg Svømmeklub                   
37  Freja Hamann Larsen  1999    444          31.94   
  Kolding SK                   
38  Emilie Kielsholm Jacobsen  1999    441          32.01   
  IHF Svømning                   
39  Amalie Müller Lindemann  1999    439          32.06   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
40  Thea Lund Petersen  1998    434          32.19   
  Nyborg Svømmeklub                   
41  Hannah Fleng M. Jensen  2000    424          32.44   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
42  Laura Davidsen Nielsen  2000    423          32.47   
  Viborg Svømme Klub                   
43  Emilie Knudsen  2002    408          32.85   
  Ikast Svømmeklub                   
44  Julie Martinussen  2000    392          33.30   
  Svømmeklubben Koral                   
45  Lærke Højbjerg  1999    382          33.60   
  Kolding SK                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  17:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark