2019-08-24   06:36:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestdanske Kortbanemesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17.00

Resultat Løb 11 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestdanske KortbaneMesterskab    Udskriftsdato  24 oktober 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  19:59   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 31.21 2003-12-11 
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 31.85 2004-12-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Louise B. Dalgaard  1990    772          31.39   
  Aalborg Svømmeklub                   
Matilde Schrøder  1996    668          32.93   
  O.S.L.F.                   
Julie D. Hald  1996    658          33.10   
  Herning Svømmeklub                   
Julie Pavon Friis  1999    658          33.10   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Pernille H. Gravgaard  1997    655          33.16   
  DeltaSwim                   
Ghita Kobbelgaard  1995    629          33.60   
  Aalborg Svømmeklub                   
Emma D. Rasmussen  1996    626          33.65   
  Holstebro Svømme Club                   
Simone H. Lauridsen  1999    611          33.94   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Anna Wermuth  1996    605          34.05   
  Odense Svømme Klub                   
10  Signe B. Thomasen  1996    579          34.54   
  Horsens Svømmeklub                   
11  Christina Christensen  2000    576          34.61   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
12  Julie Lundorff Larsen  2000    572          34.68   
  Silkeborg Svømmeklub                   
13  Anna Brandenborg Jensen  1999    560          34.93   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
14  Mette Brendstrup Petersen  1996    550          35.13   
  Bov IF                   
15  Emma Nørgaard  1997    547          35.20   
  Horsens Svømmeklub                   
16  Anne Sofie Sølvkjær  2000    538          35.39   
  Thisted Svømmeklub                   
17  Helene Olesen  2000    528          35.63   
  Svømmeklubben Tempo                   
17  Lærke Nehmdal  1999    528          35.63   
  Viborg Svømme Klub                   
19  Amalie Fisker Brøchner  1999    525          35.68   
  Agfs Svømmeafdeling                   
20  Laura Mathilde Elkjær  1998    522          35.75   
  Svømmeklubben Tempo                   
20  Mathilde Hansen  1998    522          35.75   
  Svømmeklubben Tempo                   
22  Maja Sandholm Pedersen  1998    518          35.86   
  Holstebro Svømme Club                   
23  Silke Meyer  1998    517          35.87   
  Nyborg Svømmeklub                   
24  Stella Krogh Lund  2000    513          35.97   
  Horsens Svømmeklub                   
25  Laura Cebula  1997    512          35.99   
  Viborg Svømme Klub                   
26  Josephine Frede Bundgaard  1997    512          36.00   
  Lyseng IF                   
27  Nicoline Ahrentsen  2000    509          36.07   
  Ringe Svømme Klub                   
28  Emine Bjarup Thøgersen  1998    503          36.20   
  Svømmeklubben S 68                   
29  Nicoline Pontoppidan  1998    500          36.27   
  Silkeborg Svømmeklub                   
30  Kathrine Fog  2000    478          36.81   
  Viborg Svømme Klub                   
31  Dianna Au  2000    465          37.17   
  Silkeborg Svømmeklub                   
32  Freja Nicholas  2000    461          37.28   
  Frem Odense                   
33  Anne Katrine Jørgensen  2000    451          37.53   
  Kolding SK                   
34  Nikoline Mathiesen  2000    451          37.54   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
35  Matihide Snitgaard  2000    449          37.59   
  Struer Svømmeklub                   
36  Nadia Nørskov Vogt  2000    447          37.65   
  Esbjerg Svømmeklub                   
37  Marie Eske  1999    444          37.74   
  Swim Team Neptun                   
38  Karen Krogh Lund  1996    441          37.82   
  Horsens Svømmeklub                   
39  Rebecca Haahr Pallesen  2000    436          37.97   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
40  Christine Nielsen  2001    432          38.07   
  Odense Svømme Klub                   
41  Caroline Christensen  1999    426          38.25   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
42  Mette Baack  2000    407          38.85   
  Swim Team Neptun                   
43  Natascha Holm Byskov  2000    400          39.06   
  Holstebro Svømme Club                   
44  Camilla D. Hansen  2000    399          39.11   
  Svømmeklubben S 68                   
45  Therese E. Christensen  1999    384          39.61   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
46  Enya Lindum Eskildsen  2000    370          40.09   
  DeltaSwim                   
47  Freya Ellehus  2000    368          40.16   
  Svendborg Svømme Klub                   
Mette Dyrhauge Winther  1998              DNS   
  Odder Svømmeklub                   
Sofie Poulsen  1999              DSQ  Tyvstart 
  Thisted Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark