2018-12-12   20:30:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestdanske Kortbanemesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17.00

Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestdanske KortbaneMesterskab    Udskriftsdato  24 oktober 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  20:42   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
Løb 14, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: West Swim (1900) 7:14.67 2004-05-22 
Dansk Rekord Junior: Sædding-Guldager IF (1900) 7:33.67 1995-11-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Aalborg Herrer 1    727          7:34.80   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Nicolas Blanch  1997      53.63  1:51.56      1:51.56   
  Jens Bach  1997      55.75  1:55.13      3:46.69   
  Sebastian Strandberg  1994      55.96  1:54.17      5:40.86   
  Kristoffer Moos  1996      55.67  1:53.94      7:34.80   
                     
Esbjerg Herrer    724          7:35.40   
  Esbjerg Svømmeklub                   
  Mikkel Gadgaard  1999      55.52  1:56.91      1:56.91   
  Frans Johannessen  1992      52.74  1:48.51      3:45.42   
  Alvi Hjelm  1996      54.94  1:53.87      5:39.29   
  Jonas Bruun Sleiman  1998      55.91  1:56.11      7:35.40   
                     
Agf Herrer 1    719          7:36.47   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Anton Bromer  1995      55.28  1:53.26      1:53.26   
  Bo Volf Brøchner  1996      56.67  1:54.01      3:47.27   
  Tobias B. Bjerg  1998      57.08  1:56.11      5:43.38   
  Jakob Kornmaaler  1995      54.24  1:53.09      7:36.47   
                     
Stm Herrer    655          7:50.87   
  Swim Team Midtjylland                   
  Laust Moesgaard  1996      55.61  1:54.93      1:54.93   
  Magnus B. Høgild  1999      57.55  1:59.25      3:54.18   
  Mikkel B. Høgild  1998      55.60  1:59.16      5:53.34   
  Simon Bak Jeppesen  1997      57.33  1:57.53      7:50.87   
                     
Esv H    622          7:59.13   
  Elite Swim Vejle                   
  Andreas Sehested  1996      58.81  1:59.90      1:59.90   
  Mathias Kristian Pedersen  1996      56.82  1:59.93      3:59.83   
  Nicklas Rasmussen  1997      58.33  2:00.94      6:00.77   
  Emil Kamuk Frederiksen  1995      56.05  1:58.36      7:59.13   
                     
Sto Herrer    618          7:59.97   
  Swim Team Odense                   
  Magnus Høvsgaard  1997      59.59  2:01.48      2:01.48   
  Anders Trab  1995      1:00.17  2:06.12      4:07.60   
  Christian V. Rasmussen  1996      58.79  1:58.68      6:06.28   
  Frederik J. Sørensen  1997      56.25  1:53.69      7:59.97   
                     
Hsc Herrer    611          8:01.80   
  Holstebro Svømme Club                   
  Kasper Schultz  1995      57.48  1:57.28      1:57.28   
  Andreas Levin Pedersen  1995      58.36  2:02.10      3:59.38   
  Christian Rasmussen  1998      58.54  2:00.52      5:59.90   
  Kasper Laursen  1998      57.60  2:01.90      8:01.80   
                     
Nyborg Herrer    592          8:07.13   
  Nyborg Svømmeklub                   
  Anton Holten Lambert  1997      1:00.29  2:05.92      2:05.92   
  Jacob Holst  1991      55.83  1:58.20      4:04.12   
  Tais Andkjær Kristensen  1999      59.47  2:03.88      6:08.00   
  Marc Nøhr Andersen  1996      56.39  1:59.13      8:07.13   
                     
Agf Herrer 2    591          8:07.28   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Jonatan Balladone  1997      59.11  2:05.68      2:05.68   
  Jesper Jensen  1996      57.28  1:57.64      4:03.32   
  Peter Mandrup Madsen  1997      58.42  2:01.16      6:04.48   
  Johannes Kjærgaard  1998      57.25  2:02.80      8:07.28   
                     
10  Silkeborg Herrer 1    588          8:08.04   
  Silkeborg Svømmeklub                   
  Mikkel Grønbo  1996      56.73  1:58.48      1:58.48   
  Jens N. Nielsen  1997      1:00.35  2:05.34      4:03.82   
  Martin Grønning  1997      58.90  2:02.59      6:06.41   
  Kasper Winther  1995      57.67  2:01.63      8:08.04   
                     
11  Viborg Drenge 1    574          8:12.06   
  Viborg Svømme Klub                   
  Frederik M. Mortensen  1996      58.00  1:59.14      1:59.14   
  Casper G. Kristensen  1995      59.30  2:01.88      4:01.02   
  Rasmus Jørgensen  1996      1:01.08  2:06.06      6:07.08   
  Lasse Kammer  1995      59.53  2:04.98      8:12.06   
                     
12  Rsk Drenge    527          8:26.22   
  Ringe Svømme Klub                   
  Oliver Broholm  1999      57.49  2:01.87      2:01.87   
  August Korsgaard  1999      1:00.77  2:07.86      4:09.73   
  Frederik Larsen  1998      1:05.03  2:15.64      6:25.37   
  Frederik H Thomsen  1997      58.82  2:00.85      8:26.22   
                     
13  Viborg Drenge 2    496          8:36.47   
  Viborg Svømme Klub                   
  Tobias Alstrup Kjær  1998      1:01.01  2:05.02      2:05.02   
  Andreas Knage  1998      1:01.94  2:08.23      4:13.25   
  Kasper Levring Andersen  1998      1:02.12  2:11.17      6:24.42   
  Christian Mangaard  1999      1:03.05  2:12.05      8:36.47   
                     
14  Sto-Drenge    465          8:47.88   
  Swim Team Odense                   
  Andreas Bui  2000      1:01.02  2:09.75      2:09.75   
  Benjamin Mads Andresen  2000      1:06.40  2:18.01      4:27.76   
  Mads Sørensen  2000      1:04.01  2:12.03      6:39.79   
  Thorstein Godske Pedersen  2000      1:01.22  2:08.09      8:47.88   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  20:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark