2018-12-19   00:26:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestdanske Kortbanemesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestdanske KortbaneMesterskab    Udskriftsdato  24 oktober 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  18:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.93 2007-12-14 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 25.00 2003-12-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Levisen  1997    720          25.93   
  Aalborg Svømmeklub                   
Marie Voigt Lauridsen  1995    661          26.68   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Emma H. Christiansen  1999    651          26.82   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Amalie Østrup  1997    649          26.85   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Pernille H. Gravgaard  1997    619          27.27   
  DeltaSwim                   
Julie Pavon Friis  1999    612          27.38   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Anna Wermuth  1996    607          27.45   
  Odense Svømme Klub                   
Louise B. Dalgaard  1990    607          27.45  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg Svømmeklub                   
Klaudia W. Mogensen  2000    605          27.48   
  Silkeborg Svømmeklub                   
10  Signe B. Thomasen  1996    597          27.61   
  Horsens Svømmeklub                   
11  Matilde Kjeldsen  1999    593          27.67   
  Agfs Svømmeafdeling                   
12  Kirstine Feldinger  1996    586          27.78   
  Agfs Svømmeafdeling                   
13  Amalie Søby Mortensen  2001    585          27.79   
  Herning Svømmeklub                   
14  Mette Flaskager  1999    578          27.90   
  Ikast Svømmeklub                   
15  Camilla Rask  1999    573          27.99   
  Odense Svømme Klub                   
16  Laura Glerup Jensen  1998    568          28.06   
  Berns Swim Team                   
17  Emma D. Rasmussen  1996    568          28.07   
  Holstebro Svømme Club                   
18  Freja Hamann Larsen  1999    560          28.20   
  Kolding SK                   
19  Amalie Müller Lindemann  1999    556          28.26   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
20  Helene Olesen  2000    556          28.27   
  Svømmeklubben Tempo                   
21  Matilde Schrøder  1996    551          28.35   
  O.S.L.F.                   
22  Amalie Bach Nielsen  1999    549          28.39   
  Horsens Svømmeklub                   
23  Emma Nørgaard  1997    548          28.40   
  Horsens Svømmeklub                   
24  Mia Jensen  1998    547          28.42   
  DeltaSwim                   
24  Nicoline Ahrentsen  2000    547          28.42   
  Ringe Svømme Klub                   
26  Shanna Armstrong  1998    546          28.44   
  Esbjerg Svømmeklub                   
27  Simone H. Lauridsen  1999    544          28.47   
  Esbjerg Svømmeklub                   
28  Ghita Kobbelgaard  1995    544          28.48   
  Aalborg Svømmeklub                   
29  Stine Mary Vissing  1997    542          28.51   
  Agfs Svømmeafdeling                   
30  Helena Rosendahl Bach  2000    536          28.62   
  Holstebro Svømme Club                   
31  Lærke Nehmdal  1999    535          28.63   
  Viborg Svømme Klub                   
32  Anna Emilie Hansen  1999    528          28.76   
  Svømmeklubben Tempo                   
32  Stine Johansen  1997    528          28.76   
  Nyborg Svømmeklub                   
34  Helena V. Ellling  2000    526          28.79   
  Silkeborg Svømmeklub                   
35  Katrine Bukh Villesen  2000    520          28.90   
  Thisted Svømmeklub                   
36  Camilla Ottesen  2000    519          28.93   
  Svømmeklubben Nord                   
37  Sofie Møller Sørensen  1998    517          28.96   
  Swim Team Neptun                   
38  Emma Bugge Fynbo  2001    515          28.99   
  Holstebro Svømme Club                   
38  Emma Hansen  1999    515          28.99   
  Odense Svømme Klub                   
40  Smilla Lyhne  2000    508          29.12   
  Thisted Svømmeklub                   
41  Mette Bruun-Petersen  2001    507          29.14   
  Odense Svømme Klub                   
42  Celia Erikstad  1999    507          29.15   
  Silkeborg Svømmeklub                   
42  Dianna Au  2000    507          29.15   
  Silkeborg Svømmeklub                   
44  Andrea Aagaard  1996    504          29.20   
  Ringe Svømme Klub                   
44  Rebekka R. Andersen  1996    504          29.20   
  Svømmeklubben S 68                   
46  Amalie Pedersen  2000    499          29.30   
  Ringe Svømme Klub                   
46  Lenette Nielsen  1997    499          29.30   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
46  Therese Hovgaard Jensen  2000    499          29.30   
  Nyborg Svømmeklub                   
49  Mia Kynde  1994    499          29.31   
  Lyseng IF                   
50  Katrine Lund Hansen  1999    498          29.33   
  Agfs Svømmeafdeling                   
51  Jennifer Thorius Bek  2000    497          29.35   
  Horsens Svømmeklub                   
52  Anne Sofie Jørgensen  1998    494          29.40   
  Ringe Svømme Klub                   
53  Freja Nicholas  2000    491          29.47   
  Frem Odense                   
54  Louise Kronborg Frandsen  1999    490          29.48   
  Esbjerg Svømmeklub                   
55  Cecilie Dalgas  2000    489          29.50   
  Odder Svømmeklub                   
56  Matihide Snitgaard  2000    488          29.53   
  Struer Svømmeklub                   
57  Anne Katrine Jørgensen  2000    487          29.55   
  Kolding SK                   
57  Nikoline Østerberg  2000    487          29.55   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
59  Marie Kvorning Mikkelsen  2000    482          29.65   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
60  Stine Madsen  1999    476          29.76   
  Ringe Svømme Klub                   
60  Thea Lund Petersen  1998    476          29.76   
  Nyborg Svømmeklub                   
62  Nanna Kibsgaard Madsen  2000    475          29.79   
  Struer Svømmeklub                   
63  Esther Flø  2001    469          29.92   
  Silkeborg Svømmeklub                   
64  Kristine Lønne  2000    468          29.94   
  Svømmeklubben Tempo                   
65  Sarah Andersen  1999    455          30.21   
  Thisted Svømmeklub                   
66  Julie Søgaard  2001    451          30.30   
  Viborg Svømme Klub                   
67  Lærke Højbjerg  1999    444          30.46   
  Kolding SK                   
68  Karoline Kjær  2001    437          30.63   
  Ringe Svømme Klub                   
69  Emma Lykke Holm  2000    433          30.72   
  DeltaSwim                   
70  Freya Ellehus  2000    421          31.00   
  Svendborg Svømme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  18:14 
 
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestdanske KortbaneMesterskab    Udskriftsdato  25 oktober 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  19:16   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.93 2007-12-14 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 25.00 2003-12-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Levisen  1997    777          25.29   
  Aalborg Svømmeklub                   
Marie Voigt Lauridsen  1995    675          26.50   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Klaudia W. Mogensen  2000    668          26.59   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Emma H. Christiansen  1999    667          26.60   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Amalie Østrup  1997    643          26.93   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Pernille H. Gravgaard  1997    632          27.09   
  DeltaSwim                   
Julie Pavon Friis  1999    613          27.36   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Anna Wermuth  1996    608          27.44   
  Odense Svømme Klub                   
Signe B. Thomasen  1996    594          27.65   
  Horsens Svømmeklub                   
10  Matilde Kjeldsen  1999    591          27.70   
  Agfs Svømmeafdeling                   
11  Laura Glerup Jensen  1998    587          27.76   
  Berns Swim Team                   
12  Amalie Søby Mortensen  2001    586          27.78   
  Herning Svømmeklub                   
13  Kirstine Feldinger  1996    573          27.99   
  Agfs Svømmeafdeling                   
14  Mette Flaskager  1999    567          28.08   
  Ikast Svømmeklub                   
15  Emma D. Rasmussen  1996    565          28.12   
  Holstebro Svømme Club                   
16  Camilla Rask  1999    559          28.21   
  Odense Svømme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  25 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:16 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestdanske KortbaneMesterskab    Udskriftsdato  24 oktober 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  18:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.77 2007-12-13 
Dansk Rekord Junior: Johan Peen (1988) 22.99 2006-10-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik J. Sørensen  1997    655          23.37   
  O.S.L.F.                   
Frans Johannessen  1992    641          23.54   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Anton Bromer  1995    640          23.55   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Jens Bach  1997    630          23.68   
  Aalborg Svømmeklub                   
Maris Lencevics  1986    618          23.82   
  Horsens Svømmeklub                   
Kasper Schultz  1995    604          24.01   
  Holstebro Svømme Club                   
Magnus Yde  1996    590          24.19   
  Svømmeklubben S 68                   
Tobias B. Bjerg  1998    583          24.29   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Kasper Winther  1995    580          24.33   
  Silkeborg Svømmeklub                   
10  Mathias Kristian Pedersen  1996    580          24.34   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
11  Michael Terp Olesen  1999    567          24.52   
  Struer Svømmeklub                   
12  Lasse Dall  1997    562          24.59  Deltager ikke i finalen 
  Odder Svømmeklub                   
13  Ralf Dalby  1995    556          24.68   
  Silkeborg Svømmeklub                   
14  Mikkel Strand  1997    549          24.78   
  Swim Team Neptun                   
15  Jesper Stilling Julius  1993    545          24.84   
  Swim Team Neptun                   
16  Jesper Jensen  1996    545          24.85   
  Agfs Svømmeafdeling                   
17  Magnus Fallesen  1998    544          24.86   
  Herning Svømmeklub                   
18  Simon Vingolf Larsen  1998    539          24.93   
  Esbjerg Svømmeklub                   
19  Emil Kamuk Frederiksen  1995    537          24.96   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
20  Sebastian Friis  1995    533          25.03   
  Agfs Svømmeafdeling                   
21  Christian Holm Jørgensen  1999    529          25.09   
  Svømmeklubben Opnør                   
22  Christoffer Bing Madsen  1994    528          25.11   
  Aalborg Svømmeklub                   
22  Marc Nøhr Andersen  1996    528          25.11   
  Nyborg Svømmeklub                   
24  Casper Eickhardt  1999    519          25.25   
  Esbjerg Svømmeklub                   
25  August Korsgaard  1999    513          25.35   
  Ringe Svømme Klub                   
25  Mikkel Gadgaard  1999    513          25.35   
  Esbjerg Svømmeklub                   
27  Simon Sønderriis  1997    509          25.42   
  Lyseng IF                   
28  David Tørring  1995    506          25.46   
  Agfs Svømmeafdeling                   
29  Rasmus Jørgensen  1996    505          25.48   
  Viborg Svømme Klub                   
30  Malthe Lindquist  1996    504          25.50   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
31  Andreas Bui  2000    501          25.55   
  O.S.L.F.                   
32  Oskar Jørgensen  1998    500          25.57   
  Odder Svømmeklub                   
33  Lasse Kammer  1995    498          25.61   
  Viborg Svømme Klub                   
34  Jacob Holst  1991    497          25.62   
  Nyborg Svømmeklub                   
34  Michael Kjær  1995    497          25.62   
  Thisted Svømmeklub                   
36  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999    494          25.67   
  Herning Svømmeklub                   
37  Rune Friis Petersen  1996    493          25.69   
  Horsens Svømmeklub                   
38  Alexander Gilberg  1995    490          25.74   
  Silkeborg Svømmeklub                   
39  Anders Trab  1995    487          25.79   
  O.S.L.F.                   
40  Dennis Madsen  1997    483          25.87   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
41  Mathias Bech  1996    481          25.90   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
42  Alexander Jensen  1998    478          25.96   
  Horsens Svømmeklub                   
43  Anders Esbjerg Jensen  1997    475          26.00   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
44  Mikkel Grønbo  1996    473          26.04   
  Silkeborg Svømmeklub                   
45  Thorstein Godske Pedersen  2000    467          26.15   
  Odense Svømme Klub                   
46  Nikolaj J. Jørgensen  1998    462          26.25   
  Aalborg Svømmeklub                   
47  Jens N. Nielsen  1997    461          26.26   
  Silkeborg Svømmeklub                   
48  Mikkel Rathschau Sørensen  1996    459          26.30   
  Esbjerg Svømmeklub                   
49  Alexander Ohrt  1997    451          26.46   
  Kolding SK                   
50  Gustav Westerlin Larsen  1999    442          26.64   
  Svendborg Svømme Klub                   
51  Martin Larsen  1998    439          26.69   
  Aalborg Svømmeklub                   
52  Peter Enevold Sørensen  1998    438          26.72   
  Thisted Svømmeklub                   
53  Lauritz Bech  1998    431          26.86   
  Ringe Svømme Klub                   
54  Emil Leander Bonderup  1998    431          26.87   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
54  Frederik Elmann  1997    431          26.87   
  Kolding SK                   
56  Frederik Larsen  1998    428          26.92   
  Ringe Svømme Klub                   
57  Ludvig Lind  1998    394          27.67   
  Svømmeklubben Nord                   
58  Morten Chr. Dam  1998    387          27.85   
  Svømmeklubben Koral                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  18:14 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestdanske KortbaneMesterskab    Udskriftsdato  25 oktober 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  19:16   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.77 2007-12-13 
Dansk Rekord Junior: Johan Peen (1988) 22.99 2006-10-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anton Bromer  1995    663          23.28   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Frans Johannessen  1992    641          23.54   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Frederik J. Sørensen  1997    641          23.54   
  O.S.L.F.                   
Tobias B. Bjerg  1998    622          23.78   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Jens Bach  1997    602          24.03   
  Aalborg Svømmeklub                   
Kasper Schultz  1995    593          24.16   
  Holstebro Svømme Club                   
Magnus Yde  1996    572          24.45   
  Svømmeklubben S 68                   
Maris Lencevics  1986    229          33.18   
  Horsens Svømmeklub                   
Mathias Kristian Pedersen  1996    570          24.48   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
10  Kasper Winther  1995    568          24.51   
  Silkeborg Svømmeklub                   
11  Jesper Stilling Julius  1993    560          24.62   
  Swim Team Neptun                   
12  Michael Terp Olesen  1999    555          24.70   
  Struer Svømmeklub                   
13  Ralf Dalby  1995    539          24.93   
  Silkeborg Svømmeklub                   
14  Magnus Fallesen  1998    539          24.94   
  Herning Svømmeklub                   
15  Mikkel Strand  1997    536          24.98   
  Swim Team Neptun                   
16  Jesper Jensen  1996    508          25.43   
  Agfs Svømmeafdeling                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  25 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:16 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestdanske KortbaneMesterskab    Udskriftsdato  24 oktober 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  17:32   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 26.17 2007-12-14 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Isabella K. Sørensen  1994    681          27.70   
  Aalborg Svømmeklub                   
Mathilde Pugholm Hvid  1990    660          27.99   
  Aalborg Svømmeklub                   
Marie Voigt Lauridsen  1995    627          28.48   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Signe Tolstrup  1995    627          28.48   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Trine Kjøngerskov  2000    620          28.59   
  Herning Svømmeklub                   
Kalinka T. Mogensen  1995    597          28.94   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Cecilie Hansen  1995    586          29.12   
  Aalborg Svømmeklub                   
Cecilie Lykke Hansen  1999    583          29.17   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Emma H. Christiansen  1999    582          29.20   
  Agfs Svømmeafdeling                   
10  Kristina K Hedegaard  1995    567          29.44   
  Aalborg Svømmeklub                   
11  Lisa Schøn  1999    566          29.46   
  Aalborg Svømmeklub                   
12  Merete Toft Jensen  1999    563          29.52   
  Holstebro Svømme Club                   
13  Amalie Bærentsen  2000    542          29.90   
  Aalborg Svømmeklub                   
14  Cecilie Ravn Jensen  1994    539          29.94   
  Holstebro Svømme Club                   
15  Sofie Rasmussen  1999    519          30.32   
  Svømmeklubben S 68                   
16  Amalie Bach Nielsen  1999    518          30.34   
  Horsens Svømmeklub                   
17  Mia Jensen  1998    510          30.50   
  DeltaSwim                   
18  Mette Flaskager  1999    508          30.54   
  Ikast Svømmeklub                   
19  Anna Hertzog  1999    505          30.60   
  Ringe Svømme Klub                   
19  Laura Cebula  1997    505          30.60   
  Viborg Svømme Klub                   
21  Asta Blanch  1996    496          30.78   
  Aalborg Svømmeklub                   
22  Nikoline Østerberg  2000    486          31.00   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
23  Helene G. Nedergaard  1999    485          31.01   
  Odder Svømmeklub                   
24  Anna Sommer Harrits  1999    483          31.06   
  Agfs Svømmeafdeling                   
25  Johanne Skovgaard Terp  1999    478          31.18   
  Odder Svømmeklub                   
26  Mia Kynde  1994    476          31.21   
  Lyseng IF                   
27  Jennifer Thorius Bek  2000    473          31.27   
  Horsens Svømmeklub                   
28  Laura Blendstrup  1999    472          31.31   
  Swim Team Neptun                   
29  Stine Mary Vissing  1997    470          31.34   
  Agfs Svømmeafdeling                   
30  Emma Nørgaard  1997    455          31.69   
  Horsens Svømmeklub                   
31  Ida Kusk  1999    454          31.70   
  Kolding SK                   
32  Stine Madsen  1999    452          31.75   
  Ringe Svømme Klub                   
33  Julie Lange Jørgensen  2000    452          31.76   
  Agfs Svømmeafdeling                   
34  Kristine Lønne  2000    451          31.78   
  Svømmeklubben Tempo                   
35  Louise Sørensen  2000    450          31.81   
  Thisted Svømmeklub                   
36  Sofie W. Bunten  1999    448          31.84   
  Silkeborg Svømmeklub                   
37  Freja Hamann Larsen  1999    444          31.94   
  Kolding SK                   
38  Emilie Kielsholm Jacobsen  1999    441          32.01   
  IHF Svømning                   
39  Amalie Müller Lindemann  1999    439          32.06   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
40  Thea Lund Petersen  1998    434          32.19   
  Nyborg Svømmeklub                   
41  Hannah Fleng M. Jensen  2000    424          32.44   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
42  Laura Davidsen Nielsen  2000    423          32.47   
  Viborg Svømme Klub                   
43  Emilie Knudsen  2002    408          32.85   
  Ikast Svømmeklub                   
44  Julie Martinussen  2000    392          33.30   
  Svømmeklubben Koral                   
45  Lærke Højbjerg  1999    382          33.60   
  Kolding SK                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  17:32 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestdanske KortbaneMesterskab    Udskriftsdato  25 oktober 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  19:16   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 26.17 2007-12-14 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathilde Pugholm Hvid  1990    689          27.60   
  Aalborg Svømmeklub                   
Marie Voigt Lauridsen  1995    647          28.18   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Signe Tolstrup  1995    631          28.41   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Isabella K. Sørensen  1994    630          28.43   
  Aalborg Svømmeklub                   
Trine Kjøngerskov  2000    613          28.69   
  Herning Svømmeklub                   
Kalinka T. Mogensen  1995    595          28.98   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Cecilie Hansen  1995    579          29.24   
  Aalborg Svømmeklub                   
Cecilie Lykke Hansen  1999    569          29.41   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Lisa Schøn  1999    576          29.29   
  Aalborg Svømmeklub                   
10  Emma H. Christiansen  1999    562          29.54   
  Agfs Svømmeafdeling                   
11  Merete Toft Jensen  1999    561          29.55   
  Holstebro Svømme Club                   
12  Cecilie Ravn Jensen  1994    546          29.82   
  Holstebro Svømme Club                   
13  Amalie Bærentsen  2000    541          29.92   
  Aalborg Svømmeklub                   
14  Amalie Bach Nielsen  1999    536          30.00   
  Horsens Svømmeklub                   
15  Kristina K Hedegaard  1995    536          30.01   
  Aalborg Svømmeklub                   
16  Sofie Rasmussen  1999    512          30.46   
  Svømmeklubben S 68                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  25 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:16 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestdanske KortbaneMesterskab    Udskriftsdato  24 oktober 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  17:42   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.35 2007-12-16 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anton Bromer  1995    650          25.16   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Maris Lencevics  1986    633          25.38   
  Horsens Svømmeklub                   
Sebastian Strandberg  1994    631          25.41   
  Aalborg Svømmeklub                   
Daniel Svane Halkjær  1991    604          25.78   
  Aalborg Svømmeklub                   
Lasse Schrøder Jakobsen  1993    594          25.93   
  Aalborg Svømmeklub                   
Ralf Dalby  1995    590          25.99   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Lasse Dall  1997    575          26.21   
  Odder Svømmeklub                   
Michael Terp Olesen  1999    570          26.28   
  Struer Svømmeklub                   
Mathias Kristian Pedersen  1996    559          26.46   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
10  Oliver Broholm  1999    558          26.47   
  Ringe Svømme Klub                   
11  Jonas B. Jørgensen  1998    556          26.50   
  Lyseng IF                   
12  Kristoffer Moos  1996    556          26.51   
  Aalborg Svømmeklub                   
13  Johannes Kjærgaard  1998    550          26.60   
  Agfs Svømmeafdeling                   
14  Jesper Stilling Julius  1993    546          26.67   
  Swim Team Neptun                   
15  Magnus Yde  1996    541          26.75   
  Svømmeklubben S 68                   
16  Simon Bak Jeppesen  1997    537          26.81   
  Herning Svømmeklub                   
17  Jonathan Kristensen  1998    532          26.90   
  Agfs Svømmeafdeling                   
18  Rasmus Jørgensen  1996    529          26.95   
  Viborg Svømme Klub                   
19  Anders L. Mogensen  1996    525          27.02   
  Agfs Svømmeafdeling                   
20  Alexander Gilberg  1995    524          27.04   
  Silkeborg Svømmeklub                   
21  Emil Kamuk Frederiksen  1995    517          27.16   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
22  Magnus Fallesen  1998    515          27.18   
  Herning Svømmeklub                   
23  Christoffer Bing Madsen  1994    509          27.30   
  Aalborg Svømmeklub                   
24  Casper Eickhardt  1999    505          27.37   
  Esbjerg Svømmeklub                   
25  Simon Lundby Pedersen  1998    503          27.41   
  Esbjerg Svømmeklub                   
26  Christian Holm Jørgensen  1999    494          27.56   
  Svømmeklubben Opnør                   
27  Mathias Bech  1996    491          27.62   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
28  Marcus Brandborg  1997    491          27.63   
  Aalborg Svømmeklub                   
29  Oliver Degn  1996    487          27.69   
  Odder Svømmeklub                   
30  Gustav Yde  2000    484          27.75   
  Svømmeklubben S 68                   
31  Rune Friis Petersen  1996    483          27.77   
  Horsens Svømmeklub                   
32  Simon Juhl Schmidt  1997    472          27.99   
  Esbjerg Svømmeklub                   
33  Emil Leander Bonderup  1998    458          28.27   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
34  Malthe Lindquist  1996    453          28.37   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
35  Karl Meisner-Jensen  1999    451          28.42   
  Svømmeklubben Nord                   
35  Kaare Fisker Larsen  1998    451          28.42   
  O.S.L.F.                   
37  Andreas Bui  2000    448          28.49   
  O.S.L.F.                   
38  Tais Andkjær Kristensen  1999    447          28.50   
  Nyborg Svømmeklub                   
39  Alexander Wildenschild  1997    447          28.51   
  Esbjerg Svømmeklub                   
40  Daniel Haahr Pallesen  1998    439          28.68   
  Aalborg Svømmeklub                   
41  Christian Mangaard  1999    435          28.77   
  Viborg Svømme Klub                   
42  Casper Christiansen  2000    434          28.79   
  Holstebro Svømme Club                   
43  Anthon Løbner  1997    431          28.86   
  Lyseng IF                   
44  Arnas Jefimanka  1999    426          28.97   
  Herning Svømmeklub                   
45  Anders Frimor Kirk  1996    424          29.00   
  Thisted Svømmeklub                   
46  Simon Sønderriis  1997    424          29.01   
  Lyseng IF                   
47  Lukas Lindstrøm  1998    423          29.02   
  Horsens Svømmeklub                   
48  Kasper Levring Andersen  1998    422          29.06   
  Viborg Svømme Klub                   
49  Anton Holten Lambert  1997    418          29.15   
  Nyborg Svømmeklub                   
50  Peter Enevold Sørensen  1998    408          29.38   
  Thisted Svømmeklub                   
51  Dennis Madsen  1997    396          29.67   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
52  Mark Jensby Madsen  1999    383          30.00   
  Thisted Svømmeklub                   
53  Mikkel Kirkegaard  1999    382          30.03   
  Silkeborg Svømmeklub                   
54  Morten Chr. Dam  1998    273          33.59   
  Svømmeklubben Koral                   
Sebastian Reese  1998              DNS   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  17:42 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestdanske KortbaneMesterskab    Udskriftsdato  25 oktober 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  19:16   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 23.35 2007-12-16 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anton Bromer  1995    668          24.93   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Maris Lencevics  1986    666          24.96   
  Horsens Svømmeklub                   
Sebastian Strandberg  1994    639          25.30   
  Aalborg Svømmeklub                   
Daniel Svane Halkjær  1991    620          25.56   
  Aalborg Svømmeklub                   
Lasse Schrøder Jakobsen  1993    617          25.60   
  Aalborg Svømmeklub                   
Lasse Dall  1997    611          25.69   
  Odder Svømmeklub                   
Ralf Dalby  1995    583          26.09   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Michael Terp Olesen  1999    572          26.25   
  Struer Svømmeklub                   
Jesper Stilling Julius  1993    568          26.31   
  Swim Team Neptun                   
10  Jonas B. Jørgensen  1998    561          26.42   
  Lyseng IF                   
11  Oliver Broholm  1999    557          26.48   
  Ringe Svømme Klub                   
12  Mathias Kristian Pedersen  1996    555          26.52   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
13  Simon Bak Jeppesen  1997    552          26.57   
  Herning Svømmeklub                   
14  Johannes Kjærgaard  1998    538          26.80   
  Agfs Svømmeafdeling                   
15  Magnus Yde  1996    520          27.10   
  Svømmeklubben S 68                   
16  Kristoffer Moos  1996    466          28.11   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  25 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:16 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestdanske KortbaneMesterskab    Udskriftsdato  24 oktober 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  18:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.47 2007-10-25 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 4:06.59 2004-12-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Line Jørgensen Bruun  1995    753  1:02.89  2:07.94  3:12.71    4:18.11   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Jackie Gade  1998    707  1:03.42  2:10.25  3:16.92    4:23.50   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Anna Wermuth  1996    666  1:04.62  2:12.23  3:21.03    4:28.89   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Laura Glerup Jensen  1998    644  1:04.05  2:12.61  3:22.16    4:31.94   
  Berns Swim Team                   
                     
Nicoline Pontoppidan  1998    641  1:06.44  2:15.76  3:25.30    4:32.26   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Shanna Armstrong  1998    616  1:05.04  2:13.82  3:24.78    4:35.91   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Maria Tanderup Hansen  1998    608  1:05.63  2:14.97  3:25.54    4:37.12   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Anne Sofie Jørgensen  1998    546  1:07.40  2:20.34  3:33.82    4:47.18   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Natascha Zender  1997    543  1:09.69  2:23.03  3:35.83    4:47.76   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
10  Camilla Linne  1997    527  1:06.12  2:19.97  3:35.49    4:50.58   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
11  Anne Tollerup  1998    472  1:12.97  2:29.79  3:46.44    5:01.58   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-1999 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.47 2007-10-25 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 4:06.59 2004-12-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Stinne Sørensen  1999    693  1:05.00  2:12.80  3:19.63    4:25.36   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Martha Andersen  1999    654  1:05.68  2:13.49  3:21.81    4:30.45   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Isabella Drest  1999    626  1:06.87  2:16.49  3:26.05    4:34.51   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Matilde Kjeldsen  1999    604  1:04.72  2:14.86  3:26.24    4:37.81   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Stine Knudsen  1999    590  1:06.83  2:17.57  3:28.70    4:39.90   
  Kolding SK                   
                     
Camilla Rask  1999    563  1:07.93  2:20.57  3:33.09    4:44.41   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Emma Sand Majlund  1999    552  1:09.09  2:21.79  3:34.59    4:46.23   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Frederikke Asfeldt  1999    543  1:08.43  2:21.12  3:35.02    4:47.83   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Ida Kusk  1999    528  1:10.05  2:23.30  3:36.75    4:50.54   
  Kolding SK                   
                     
10  Helene G. Nedergaard  1999    521  1:09.77  2:23.90  3:38.04    4:51.71   
  Odder Svømmeklub                   
                     
11  Nicoline Rosenkilde  1999    503  1:10.35  2:26.11  3:41.38    4:55.12   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
12  Clara Holst  1999    459  1:09.44  2:25.85  3:45.09    5:04.44   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2015 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.47 2007-10-25 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 4:06.59 2004-12-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Trine Kjøngerskov  2000    678  1:05.88  2:13.86  3:19.97    4:27.25   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Klaudia W. Mogensen  2000    645  1:06.33  2:15.06  3:24.69    4:31.81   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Amalie Bærentsen  2000    574  1:07.37  2:18.92  3:31.09    4:42.52   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Smilla Lyhne  2000    567  1:08.49  2:20.67  3:32.88    4:43.71   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Emma Bugge Fynbo  2001    564  1:09.25  2:21.45  3:33.44    4:44.22   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Amalie Søby Mortensen  2001    551  1:07.37  2:20.25  3:34.28    4:46.42   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Iben Bak  2001    546  1:08.35  2:20.84  3:33.25    4:47.24   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Nicoline Bredahl  2000    544  1:07.07  2:19.85  3:34.15    4:47.58   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Anne Sofie Sølvkjær  2000    541  1:10.24  2:23.54  3:36.08    4:48.12   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
10  Karina Høybye Olesen  2001    531  1:11.11  2:25.72  3:38.48    4:49.86   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
10  Maria M. Porsmose  2000    531  1:08.64  2:22.36  3:36.82    4:49.86   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
12  Jennifer Thorius Bek  2000    525  1:08.15  2:21.79  3:36.58    4:51.00   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
13  Enya Lindum Eskildsen  2000    519  1:09.68  2:23.56  3:38.63    4:52.15   
  DeltaSwim                   
                     
14  Cecilie Baraviec  2000    510  1:08.37  2:22.37  3:37.83    4:53.77   
  Odense Svømme Klub                   
                     
15  Nanna Rolle  2000    503  1:09.45  2:23.69  3:40.38    4:55.19   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
16  Matihide Snitgaard  2000    495  1:10.66  2:24.95  3:41.47    4:56.86   
  Struer Svømmeklub                   
                     
17  Christina Christensen  2000    489  1:09.43  2:24.77  3:41.57    4:58.03   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
18  Marie Kvorning Mikkelsen  2000    483  1:11.37  2:26.92  3:43.63    4:59.26   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
19  Freja Nicholas  2000    483  1:09.30  2:25.84  3:43.19    4:59.28   
  Frem Odense                   
                     
20  Sif Floor  2000    459  1:12.05  2:30.85  3:49.17    5:04.32   
  Odense Svømme Klub                   
                     
21  Mette Bruun-Petersen  2001    457  1:12.00  2:30.66  3:48.98    5:04.83   
  Odense Svømme Klub                   
                     
22  Julie Lange Jørgensen  2000    402  1:13.52  2:33.03  3:55.69    5:18.06   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  18:37 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestdanske KortbaneMesterskab    Udskriftsdato  24 oktober 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  18:34   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1996 
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 3:42.08 1998-03-14 
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 3:47.06 2006-10-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frans Johannessen  1992    764  55.59  1:53.84  2:52.24    3:52.15   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Alvi Hjelm  1996    680  57.28  1:57.80  2:59.70    4:01.28   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Laust Moesgaard  1996    661  58.08  1:59.59  3:01.83    4:03.63   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Jakob Kornmaaler  1995    627  57.80  2:00.36  3:03.72    4:07.86   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Steffen Skipper Petersen  1996    607  58.41  2:01.74  3:06.55    4:10.67   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Andreas Sehested  1996    601  1:00.01  2:03.97  3:07.88    4:11.46   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Mikkel Rathschau Sørensen  1996    600  1:00.11  2:03.83  3:07.98    4:11.54   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Jacob Holst  1991    562  1:00.00  2:04.01  3:09.75    4:17.07   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Mikkel Jensen  1995    560  1:01.12  2:06.94  3:11.49    4:17.40   
  DeltaSwim                   
                     
10  Rasmus Christensen  1996    552  1:00.39  2:05.03  3:11.86    4:18.63   
  Bov IF                   
                     
11  Morten Baxter  1996    463  1:06.37  2:16.22  3:25.82    4:34.21   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
                     
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1997 
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 3:42.08 1998-03-14 
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 3:47.06 2006-10-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nicolas Blanch  1997    735  57.83  1:57.07  2:56.18    3:55.11   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Frederik J. Sørensen  1997    675  59.21  2:02.32  3:04.22    4:01.94   
  O.S.L.F.                   
                     
Mikael Thode Sørensen  1997    609  1:00.18  2:02.75  3:06.35    4:10.30   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Simon Bak Jeppesen  1997    598  1:01.04  2:05.35  3:09.41    4:11.83   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Rasmus Larsen  1997    596  1:00.71  2:04.42  3:08.52    4:12.15   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Jens Bach  1997    594  1:00.10  2:04.21  3:09.46    4:12.48   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Peter Mandrup Madsen  1997    584  1:00.84  2:04.56  3:09.03    4:13.81   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Nicklas Rasmussen  1997    579  1:01.50  2:07.64  3:11.72    4:14.57   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Frederik H Thomsen  1997    579  1:01.14  2:06.25  3:11.35    4:14.61   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
10  Frederik Elmann  1997    541  1:02.22  2:08.61  3:15.28    4:20.47   
  Kolding SK                   
                     
11  Jonatan Balladone  1997    529  1:01.80  2:07.80  3:15.02    4:22.30   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
12  Simon Juhl Schmidt  1997    506  1:03.58  2:10.73  3:19.01    4:26.31   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
13  Jens N. Nielsen  1997    476  1:04.20  2:13.75  3:23.42    4:31.83   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2015 
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 3:42.08 1998-03-14 
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 3:47.06 2006-10-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik Jessen  1998    658  58.95  2:01.10  3:03.28    4:03.98   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Michael Terp Olesen  1999    622  58.34  2:02.33  3:06.13    4:08.58   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Mikkel Gadgaard  1999    617  58.62  2:01.72  3:05.65    4:09.25   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Christian Rasmussen  1998    605  1:01.55  2:04.52  3:08.02    4:10.82   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Jonas Gadegaard Hansen  1998    601  1:00.05  2:04.20  3:08.99    4:11.46   
  Kolding SK                   
                     
Jonas Bruun Sleiman  1998    594  1:00.76  2:04.90  3:08.33    4:12.48   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Mikkel B. Høgild  1998    589  1:01.57  2:05.06  3:09.34    4:13.13   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Andrej Jessen  2000    556  1:01.75  2:07.55  3:13.40    4:18.09   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Kaare Fisker Larsen  1998    549  1:02.22  2:09.03  3:14.80    4:19.14   
  O.S.L.F.                   
                     
10  Alexander Jensen  1998    548  1:01.09  2:07.38  3:13.02    4:19.34   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
11  Tobias Alstrup Kjær  1998    524  1:01.90  2:09.17  3:16.57    4:23.11   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
12  Jens Sørensen  2001    524  1:01.86  2:08.83  3:16.39    4:23.15   
  Herning Svømmeklub                   
                     
13  Nikolaj J. Jørgensen  1998    521  1:02.02  2:07.97  3:15.15    4:23.66   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
14  Gustav Westerlin Larsen  1999    520  1:02.50  2:09.43  3:17.02    4:23.84   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
15  Mads Sørensen  2000    505  1:04.31  2:12.95  3:21.16    4:26.41   
  O.S.L.F.                   
                     
16  Lukas Lindstrøm  1998    493  1:04.77  2:13.13  3:21.41    4:28.65   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
17  Rasmus Nørfjand  2000    480  1:04.29  2:12.87  3:21.83    4:30.90   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
18  Martin Larsen  1998    479  1:05.02  2:13.94  3:23.57    4:31.18   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
19  Thorstein Godske Pedersen  2000    466  1:05.34  2:14.81  3:23.76    4:33.69   
  Odense Svømme Klub                   
                     
20  Ludvig Lind  1998    442  1:03.75  2:14.14  3:26.32    4:38.43   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
21  Jacob Harboe  1998    399  1:06.16  2:18.39  3:32.44    4:48.27   
  Swim Team Neptun                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  18:34 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestdanske KortbaneMesterskab    Udskriftsdato  24 oktober 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  19:17   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1998 
Dansk Rekord Senior: Britta Vestergaard (1975) 4:35.70 1995-02-15 
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 4:49.25 2007-10-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Line Jørgensen Bruun  1995    714  1:08.81  2:21.20  3:44.87    4:52.03   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Julie Levisen  1997    692  1:07.58  2:23.68  3:47.65    4:55.01   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Isabella K. Sørensen  1994    690  1:06.20  2:20.04  3:47.50    4:55.31   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Asta Blanch  1996    657  1:09.10  2:25.56  3:50.35    5:00.13   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Jackie Gade  1998    604  1:10.68  2:30.73  4:00.89    5:08.70   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Cecilie Ravn Jensen  1994    596  1:08.80  2:29.51  3:58.23    5:10.07   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Mathilde Hansen  1998    537  1:13.04  2:40.05  4:06.25    5:21.15   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Stine Johansen  1997    525  1:10.89  2:28.70  4:06.32    5:23.38   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-1999 
Dansk Rekord Senior: Britta Vestergaard (1975) 4:35.70 1995-02-15 
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 4:49.25 2007-10-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lisa Schøn  1999    625  1:10.56  2:30.36  3:57.13    5:05.26   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Merete Toft Jensen  1999    613  1:08.19  2:27.73  3:57.35    5:07.13   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Sofie Rasmussen  1999    604  1:08.97  2:27.38  3:57.52    5:08.71   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Cecilie Lykke Hansen  1999    574  1:08.56  2:29.75  4:01.83    5:13.99   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Mette Flaskager  1999    542  1:15.23  2:36.57  4:08.27    5:20.00   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
Anna Emilie Hansen  1999    540  1:14.77  2:33.52  4:06.01    5:20.39   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Sofia Zachariassen  1999    520  1:14.93  2:33.05  4:10.49    5:24.52   
  O.S.L.F.                   
                     
Amalie Fisker Brøchner  1999    515  1:13.08  2:40.39  4:10.37    5:25.47   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Sofie W. Bunten  1999    512  1:15.54  2:38.58  4:12.51    5:26.10   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
10  Lærke Nehmdal  1999    510  1:12.34  2:39.57  4:09.15    5:26.64   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
11  Anne Hjortsøe Pedersen  1999    503  1:15.63  2:42.87  4:14.80    5:28.10   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Simone H. Lauridsen  1999              DSQ  Ej forts. bev. 175m 
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2015 
Dansk Rekord Senior: Britta Vestergaard (1975) 4:35.70 1995-02-15 
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 4:49.25 2007-10-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Lundorff Larsen  2000    649  1:09.47  2:28.85  3:53.41    5:01.38   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Helena Rosendahl Bach  2000    642  1:08.00  2:26.65  3:55.13    5:02.59   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Katrine Bukh Villesen  2000    605  1:10.55  2:28.56  3:57.59    5:08.57   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Emma A Andersen  2000    553  1:15.11  2:32.70  4:04.88    5:17.99   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Hannah Fleng M. Jensen  2000    517  1:15.04  2:39.07  4:10.34    5:25.24   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Helena V. Ellling  2000    493  1:16.15  2:43.99  4:18.10    5:30.39   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Christine Nielsen  2001    491  1:21.41  2:47.59  4:16.31    5:30.81   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Ane Wildenschild  2000    490  1:16.22  2:40.27  4:17.99    5:31.04   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Nikoline Østerberg  2000    488  1:14.78  2:38.41  4:14.97    5:31.56   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
10  Therese Hovgaard Jensen  2000    480  1:16.33  2:42.82  4:18.54    5:33.23   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
11  Johanne A. Christiansen  2000    480  1:18.55  2:42.33  4:16.08    5:33.34   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
12  Mette Høgild Svane  2000    473  1:16.06  2:40.77  4:19.86    5:35.01   
  Herning Svømmeklub                   
                     
13  Josefine Bladt Wichmann  2000    468  1:19.24  2:41.64  4:15.06    5:36.22   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
14  Esther Flø  2001    421  1:26.57  2:55.28  4:32.98    5:48.04   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:17 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestdanske KortbaneMesterskab    Udskriftsdato  24 oktober 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  19:34   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1996 
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 4:08.58 2001-12-14 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 4:18.04 2006-04-22 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Christian V. Rasmussen  1996  Odense Svømme Klub    1:03.87  2:16.16  3:32.12    4:39.27   
Frederik M. Mortensen  1996  Viborg Svømme Klub    1:04.39  2:15.86  3:37.69    4:39.45   
Casper G. Kristensen  1995  Viborg Svømme Klub    1:03.48  2:18.06  3:37.20    4:40.44   
Robert Asfeldt  1996  Herning Svømmeklub    1:04.53  2:15.39  3:35.77    4:40.73   
Peter Birk  1996  Thisted Svømmeklub    1:08.33  2:19.71  3:39.55    4:45.74   
Bo Volf Brøchner  1996  Agfs Svømmeafdeling            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1997-1997 
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 4:08.58 2001-12-14 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 4:18.04 2006-04-22 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Nicolas Blanch  1997  Aalborg Svømmeklub    1:02.17  2:12.05  3:28.94    4:28.50   
Magnus Høvsgaard  1997  Odense Svømme Klub    1:07.33  2:19.96  3:40.18    4:46.17   
Peter Mandrup Madsen  1997  Agfs Svømmeafdeling    1:05.45  2:19.14  3:41.19    4:48.58   
Martin Grønning  1997  Silkeborg Svømmeklub    1:06.67  2:22.23  3:49.03    4:57.10   
                     
 
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-2015 
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 4:08.58 2001-12-14 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 4:18.04 2006-04-22 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Simon Vingolf Larsen  1998  Esbjerg Svømmeklub    1:03.15  2:10.86  3:31.70    4:34.32   
Simon Lundby Pedersen  1998  Esbjerg Svømmeklub    1:02.09  2:12.67  3:33.07    4:36.79   
Oskar Jørgensen  1998  Odder Svømmeklub    1:06.72  2:21.12  3:40.12    4:44.53   
Gustav Yde  2000  Svømmeklubben S 68    1:04.86  2:20.65  3:43.67    4:49.73   
Kasper Laursen  1998  Holstebro Svømme Club    1:06.20  2:22.13  3:43.75    4:51.35   
Daniel Haahr Pallesen  1998  Aalborg Svømmeklub    1:06.79  2:22.30  3:41.78    4:52.65   
Magnus B. Høgild  1999  Herning Svømmeklub    1:07.54  2:22.79  3:47.03    4:53.10   
Toke Michaelsen  1999  Herning Svømmeklub    1:08.78  2:26.07  3:49.34    4:58.62   
Markus Kjeldsen  2000  Silkeborg Svømmeklub    1:10.80  2:25.65  3:53.73    4:58.84   
10  Lasse Harde  1998  Aalborg Svømmeklub    1:09.87  2:23.52  3:50.13    4:59.76   
11  Tais Andkjær Kristensen  1999  Nyborg Svømmeklub    1:09.98  2:28.04  3:52.05    5:00.67   
12  Casper Christiansen  2000  Holstebro Svømme Club    1:06.43  2:22.21  3:50.28    5:01.01   
13  Søren B. Jeppesen  1999  Herning Svømmeklub    1:05.10  2:23.35  3:51.14    5:03.09   
14  Andreas M. Porsmose  1998  Aalborg Svømmeklub    1:10.03  2:29.75  3:57.00    5:08.25   
15  Kasper Levring Andersen  1998  Viborg Svømme Klub    1:08.07  2:27.68  3:58.02    5:09.02   
16  Lukas Lindstrøm  1998  Horsens Svømmeklub    1:06.60  2:28.18  4:03.41    5:11.96   
17  Oliver Phil Langsted  1999  Svendborg Svømme Klub    1:10.42  2:29.09  4:01.79    5:14.36   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:34 
 
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestdanske KortbaneMesterskab    Udskriftsdato  24 oktober 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  19:45   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 27.26 2005-12-10 
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 28.40 2001-12-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cecilie Hansen  1995    687          29.12   
  Aalborg Svømmeklub                   
Isabella K. Sørensen  1994    686          29.14   
  Aalborg Svømmeklub                   
Stinne Sørensen  1999    638          29.85   
  Herning Svømmeklub                   
Amalie Østrup  1997    605          30.38   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Laura Glerup Jensen  1998    601          30.44   
  Berns Swim Team                   
Cecilie Lykke Hansen  1999    586          30.70   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Mathilde Pugholm Hvid  1990    579          30.82   
  Aalborg Svømmeklub                   
Kalinka T. Mogensen  1995    560          31.17   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Helene Grønnegaard  1998    554          31.28   
  Ringe Svømme Klub                   
10  Natascha Alexandra Green  2000    553          31.31   
  Agfs Svømmeafdeling                   
11  Anna Emilie Hansen  1999    549          31.38   
  Svømmeklubben Tempo                   
12  Amalie Bach Nielsen  1999    544          31.47   
  Horsens Svømmeklub                   
13  Andrea Aagaard  1996    523          31.89   
  Ringe Svømme Klub                   
14  Katrine Bukh Villesen  2000    521          31.92   
  Thisted Svømmeklub                   
15  Sofie Rasmussen  1999    519          31.96   
  Svømmeklubben S 68                   
16  Johanne Skovgaard Terp  1999    519          31.97   
  Odder Svømmeklub                   
17  Stine Knudsen  1999    515          32.06   
  Kolding SK                   
18  Emma Nørgaard  1997    507          32.22   
  Horsens Svømmeklub                   
19  Stine Johansen  1997    505          32.26   
  Nyborg Svømmeklub                   
20  Louise Sørensen  2000    500          32.37   
  Thisted Svømmeklub                   
21  Kristina K Hedegaard  1995    495          32.47   
  Aalborg Svømmeklub                   
22  Lenette Nielsen  1997    483          32.74   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
23  Anne Sofie Jørgensen  1998    481          32.78   
  Ringe Svømme Klub                   
24  Emma Hansen  1999    480          32.82   
  Odense Svømme Klub                   
25  Maria M. Porsmose  2000    478          32.86   
  Aalborg Svømmeklub                   
26  Sofia Zachariassen  1999    477          32.87   
  O.S.L.F.                   
27  Mette Flaskager  1999    472          33.00   
  Ikast Svømmeklub                   
28  Sofie Møller Sørensen  1998    468          33.08   
  Swim Team Neptun                   
29  Celia Erikstad  1999    468          33.09   
  Silkeborg Svømmeklub                   
29  Jennifer Thorius Bek  2000    468          33.09   
  Horsens Svømmeklub                   
29  Katrine Lund Hansen  1999    468          33.09   
  Agfs Svømmeafdeling                   
32  Anette Poulsen  1999    458          33.32   
  Thisted Svømmeklub                   
33  Louise Kronborg Frandsen  1999    458          33.34   
  Esbjerg Svømmeklub                   
34  Jasmin Fasel  1996    453          33.45   
  Bov IF                   
35  Emma A Andersen  2000    452          33.48   
  Aalborg Svømmeklub                   
36  Anna Hertzog  1999    448          33.58   
  Ringe Svømme Klub                   
37  Emma Sand Majlund  1999    437          33.85   
  Herning Svømmeklub                   
38  Maria Cleman Hatting  2001    436          33.88   
  Holstebro Svømme Club                   
39  Laura Blendstrup  1999    435          33.90   
  Swim Team Neptun                   
40  Sofie Amalie J. Bisgaard  2000    434          33.92   
  Svømmeklubben Koral                   
41  Betina K. Pedersen  1994    434          33.94   
  Viborg Svømme Klub                   
41  Natascha Zender  1997    434          33.94   
  Nyborg Svømmeklub                   
43  Kristine Lønne  2000    431          34.02   
  Svømmeklubben Tempo                   
44  Emilie Kielsholm Jacobsen  1999    429          34.07   
  IHF Svømning                   
45  Freya R. Andersen  2000    428          34.10   
  Herning Svømmeklub                   
46  Christina Løth Andersen  1997    426          34.13   
  Horsens Svømmeklub                   
47  Nicoline Bredahl  2000    423          34.21   
  Silkeborg Svømmeklub                   
48  Nanna Kibsgaard Madsen  2000    419          34.32   
  Struer Svømmeklub                   
49  Mette Bruun-Petersen  2001    415          34.43   
  Odense Svømme Klub                   
50  Julie Martinussen  2000    414          34.46   
  Svømmeklubben Koral                   
51  Cecilie Dalgas  2000    414          34.47   
  Odder Svømmeklub                   
52  Emilie Knudsen  2002    401          34.83   
  Ikast Svømmeklub                   
53  Johanne A. Christiansen  2000    395          35.00   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
54  Anna Mathiasen  2000    393          35.08   
  Thisted Svømmeklub                   
55  Annabell Skytt Kristensen  1999    386          35.28   
  Kolding SK                   
56  Julie Søgaard  2001    375          35.61   
  Viborg Svømme Klub                   
57  Karoline Kjær  2001    369          35.81   
  Ringe Svømme Klub                   
58  Ida L. Bendtsen  2000    366          35.91   
  DeltaSwim                   
59  Trine Guldberg  1999    366          35.92   
  Herning Svømmeklub                   
60  Ane Wildenschild  2000    358          36.17   
  Esbjerg Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:45 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestdanske KortbaneMesterskab    Udskriftsdato  26 oktober 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  16:21   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 27.26 2005-12-10 
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 28.40 2001-12-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Isabella K. Sørensen  1994    686          29.14   
  Aalborg Svømmeklub                   
Cecilie Hansen  1995    651          29.64   
  Aalborg Svømmeklub                   
Mathilde Pugholm Hvid  1990    619          30.15   
  Aalborg Svømmeklub                   
Stinne Sørensen  1999    612          30.27   
  Herning Svømmeklub                   
Amalie Østrup  1997    604          30.39   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Laura Glerup Jensen  1998    597          30.51   
  Berns Swim Team                   
Kalinka T. Mogensen  1995    581          30.79   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Cecilie Lykke Hansen  1999    577          30.86   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Natascha Alexandra Green  2000    592          30.60   
  Agfs Svømmeafdeling                   
10  Anna Emilie Hansen  1999    568          31.02   
  Svømmeklubben Tempo                   
11  Helene Grønnegaard  1998    563          31.11   
  Ringe Svømme Klub                   
12  Amalie Bach Nielsen  1999    548          31.39   
  Horsens Svømmeklub                   
13  Andrea Aagaard  1996    547          31.42   
  Ringe Svømme Klub                   
14  Katrine Bukh Villesen  2000    528          31.79   
  Thisted Svømmeklub                   
15  Johanne Skovgaard Terp  1999    527          31.81   
  Odder Svømmeklub                   
16  Sofie Rasmussen  1999    496          32.46   
  Svømmeklubben S 68                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  26 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:21 
 
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestdanske KortbaneMesterskab    Udskriftsdato  24 oktober 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  19:49   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob Andersen (1977) 24.71 2002-11-23 
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 25.31 2006-04-22 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kasper Schultz  1995    602          26.77   
  Holstebro Svømme Club                   
Sebastian Strandberg  1994    586          27.01   
  Aalborg Svømmeklub                   
Simon Vingolf Larsen  1998    558          27.45   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Anders L. Mogensen  1996    539          27.77   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Johannes Kjærgaard  1998    537          27.81   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Jakob Kornmaaler  1995    533          27.88   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Magnus Fallesen  1998    528          27.97   
  Herning Svømmeklub                   
Oliver Degn  1996    518          28.14   
  Odder Svømmeklub                   
Daniel Svane Halkjær  1991    518          28.15   
  Aalborg Svømmeklub                   
10  Lasse Dall  1997    515          28.20   
  Odder Svømmeklub                   
11  Michael Terp Olesen  1999    507          28.34   
  Struer Svømmeklub                   
12  Anton Bromer  1995    506          28.36   
  Agfs Svømmeafdeling                   
13  Jesper Stilling Julius  1993    503          28.42   
  Swim Team Neptun                   
14  Frederik Bendix  1995    495          28.57   
  Agfs Svømmeafdeling                   
15  Rasmus Jørgensen  1996    495          28.58   
  Viborg Svømme Klub                   
16  Alexander Wildenschild  1997    494          28.59   
  Esbjerg Svømmeklub                   
17  Magnus Høvsgaard  1997    494          28.60   
  Odense Svømme Klub                   
18  Jonas B. Jørgensen  1998    488          28.70   
  Lyseng IF                   
19  Jens Bach  1997    459          29.29   
  Aalborg Svømmeklub                   
20  Frederik M. Mortensen  1996    449          29.52   
  Viborg Svømme Klub                   
21  Martin Grønning  1997    444          29.62   
  Silkeborg Svømmeklub                   
22  August Korsgaard  1999    431          29.93   
  Ringe Svømme Klub                   
23  Alexander Ohrt  1997    428          29.99   
  Kolding SK                   
24  Ralf Dalby  1995    426          30.03   
  Silkeborg Svømmeklub                   
25  Emil Leander Bonderup  1998    415          30.29   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
26  Rasmus Nørfjand  2000    413          30.36   
  Holstebro Svømme Club                   
27  Thorstein Godske Pedersen  2000    412          30.37   
  Odense Svømme Klub                   
28  Sebastian Brun Koch  1998    411          30.41   
  Aalborg Svømmeklub                   
29  Simon Noesgaard Nielsen  1998    409          30.45   
  Agfs Svømmeafdeling                   
30  Lasse Harde  1998    408          30.48   
  Aalborg Svømmeklub                   
31  Christian Holm Jørgensen  1999    405          30.54   
  Svømmeklubben Opnør                   
32  Nikolaj J. Jørgensen  1998    404          30.56   
  Aalborg Svømmeklub                   
33  Troels D. Essendrop  1999    399          30.69   
  Nyborg Svømmeklub                   
34  Kristoffer Desmareth  2000    388          30.99   
  Ringe Svømme Klub                   
35  Niels Mortensen  1995    352          32.00   
  Swim Team Neptun                   
36  Christoffer Beck  1996    346          32.19   
  Viborg Svømme Klub                   
37  Dennis Madsen  1997    315          33.20   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:49 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestdanske KortbaneMesterskab    Udskriftsdato  26 oktober 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  16:21   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jakob Andersen (1977) 24.71 2002-11-23 
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 25.31 2006-04-22 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kasper Schultz  1995    596          26.86   
  Holstebro Svømme Club                   
Sebastian Strandberg  1994    577          27.15   
  Aalborg Svømmeklub                   
Simon Vingolf Larsen  1998    573          27.22   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Anders L. Mogensen  1996    548          27.62   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Johannes Kjærgaard  1998    532          27.89   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Oliver Degn  1996    529          27.95   
  Odder Svømmeklub                   
Magnus Fallesen  1998    514          28.22   
  Herning Svømmeklub                   
Jakob Kornmaaler  1995    513          28.23   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Michael Terp Olesen  1999    547          27.64   
  Struer Svømmeklub                   
10  Lasse Dall  1997    524          28.04   
  Odder Svømmeklub                   
11  Daniel Svane Halkjær  1991    513          28.24   
  Aalborg Svømmeklub                   
12  Alexander Wildenschild  1997    502          28.44   
  Esbjerg Svømmeklub                   
12  Anton Bromer  1995    502          28.44   
  Agfs Svømmeafdeling                   
14  Jesper Stilling Julius  1993    492          28.64   
  Swim Team Neptun                   
15  Rasmus Jørgensen  1996    488          28.70   
  Viborg Svømme Klub                   
16  Frederik Bendix  1995    459          29.31   
  Agfs Svømmeafdeling                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  26 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:21 
 
Resultat Løb 11 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestdanske KortbaneMesterskab    Udskriftsdato  24 oktober 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  19:59   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 31.21 2003-12-11 
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 31.85 2004-12-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Louise B. Dalgaard  1990    772          31.39   
  Aalborg Svømmeklub                   
Matilde Schrøder  1996    668          32.93   
  O.S.L.F.                   
Julie D. Hald  1996    658          33.10   
  Herning Svømmeklub                   
Julie Pavon Friis  1999    658          33.10   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Pernille H. Gravgaard  1997    655          33.16   
  DeltaSwim                   
Ghita Kobbelgaard  1995    629          33.60   
  Aalborg Svømmeklub                   
Emma D. Rasmussen  1996    626          33.65   
  Holstebro Svømme Club                   
Simone H. Lauridsen  1999    611          33.94   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Anna Wermuth  1996    605          34.05   
  Odense Svømme Klub                   
10  Signe B. Thomasen  1996    579          34.54   
  Horsens Svømmeklub                   
11  Christina Christensen  2000    576          34.61   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
12  Julie Lundorff Larsen  2000    572          34.68   
  Silkeborg Svømmeklub                   
13  Anna Brandenborg Jensen  1999    560          34.93   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
14  Mette Brendstrup Petersen  1996    550          35.13   
  Bov IF                   
15  Emma Nørgaard  1997    547          35.20   
  Horsens Svømmeklub                   
16  Anne Sofie Sølvkjær  2000    538          35.39   
  Thisted Svømmeklub                   
17  Helene Olesen  2000    528          35.63   
  Svømmeklubben Tempo                   
17  Lærke Nehmdal  1999    528          35.63   
  Viborg Svømme Klub                   
19  Amalie Fisker Brøchner  1999    525          35.68   
  Agfs Svømmeafdeling                   
20  Laura Mathilde Elkjær  1998    522          35.75   
  Svømmeklubben Tempo                   
20  Mathilde Hansen  1998    522          35.75   
  Svømmeklubben Tempo                   
22  Maja Sandholm Pedersen  1998    518          35.86   
  Holstebro Svømme Club                   
23  Silke Meyer  1998    517          35.87   
  Nyborg Svømmeklub                   
24  Stella Krogh Lund  2000    513          35.97   
  Horsens Svømmeklub                   
25  Laura Cebula  1997    512          35.99   
  Viborg Svømme Klub                   
26  Josephine Frede Bundgaard  1997    512          36.00   
  Lyseng IF                   
27  Nicoline Ahrentsen  2000    509          36.07   
  Ringe Svømme Klub                   
28  Emine Bjarup Thøgersen  1998    503          36.20   
  Svømmeklubben S 68                   
29  Nicoline Pontoppidan  1998    500          36.27   
  Silkeborg Svømmeklub                   
30  Kathrine Fog  2000    478          36.81   
  Viborg Svømme Klub                   
31  Dianna Au  2000    465          37.17   
  Silkeborg Svømmeklub                   
32  Freja Nicholas  2000    461          37.28   
  Frem Odense                   
33  Anne Katrine Jørgensen  2000    451          37.53   
  Kolding SK                   
34  Nikoline Mathiesen  2000    451          37.54   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
35  Matihide Snitgaard  2000    449          37.59   
  Struer Svømmeklub                   
36  Nadia Nørskov Vogt  2000    447          37.65   
  Esbjerg Svømmeklub                   
37  Marie Eske  1999    444          37.74   
  Swim Team Neptun                   
38  Karen Krogh Lund  1996    441          37.82   
  Horsens Svømmeklub                   
39  Rebecca Haahr Pallesen  2000    436          37.97   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
40  Christine Nielsen  2001    432          38.07   
  Odense Svømme Klub                   
41  Caroline Christensen  1999    426          38.25   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
42  Mette Baack  2000    407          38.85   
  Swim Team Neptun                   
43  Natascha Holm Byskov  2000    400          39.06   
  Holstebro Svømme Club                   
44  Camilla D. Hansen  2000    399          39.11   
  Svømmeklubben S 68                   
45  Therese E. Christensen  1999    384          39.61   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
46  Enya Lindum Eskildsen  2000    370          40.09   
  DeltaSwim                   
47  Freya Ellehus  2000    368          40.16   
  Svendborg Svømme Klub                   
Mette Dyrhauge Winther  1998              DNS   
  Odder Svømmeklub                   
Sofie Poulsen  1999              DSQ  Tyvstart 
  Thisted Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:59 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestdanske KortbaneMesterskab    Udskriftsdato  26 oktober 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  16:31   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 31.21 2003-12-11 
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 31.85 2004-12-04 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Louise B. Dalgaard  1990    748          31.72   
  Aalborg Svømmeklub                   
Matilde Schrøder  1996    686          32.65   
  O.S.L.F.                   
Julie Pavon Friis  1999    664          33.01   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Julie D. Hald  1996    646          33.30   
  Herning Svømmeklub                   
Anna Wermuth  1996    637          33.47   
  Odense Svømme Klub                   
Ghita Kobbelgaard  1995    637          33.47   
  Aalborg Svømmeklub                   
Emma D. Rasmussen  1996    619          33.79   
  Holstebro Svømme Club                   
Simone H. Lauridsen  1999    566          34.81   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Christina Christensen  2000    580          34.53   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
10  Julie Lundorff Larsen  2000    577          34.59   
  Silkeborg Svømmeklub                   
11  Emma Nørgaard  1997    561          34.90   
  Horsens Svømmeklub                   
12  Signe B. Thomasen  1996    556          35.02   
  Horsens Svømmeklub                   
13  Anna Brandenborg Jensen  1999    550          35.15   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
14  Mette Brendstrup Petersen  1996    523          35.74   
  Bov IF                   
15  Anne Sofie Sølvkjær  2000    509          36.06   
  Thisted Svømmeklub                   
16  Helene Olesen  2000    495          36.40   
  Svømmeklubben Tempo                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  26 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:31 
 
Resultat Løb 12 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestdanske KortbaneMesterskab    Udskriftsdato  24 oktober 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  20:03   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Kristian Outinen (1983) 28.27 2006-04-23 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 29.08 2006-09-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian V. Rasmussen  1996    715          28.23   
  Odense Svømme Klub                   
Tobias B. Bjerg  1998    664          28.94   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Kristoffer Moos  1996    632          29.42   
  Aalborg Svømmeklub                   
Marcus Brandborg  1997    618          29.64   
  Aalborg Svømmeklub                   
Maris Lencevics  1986    586          30.17   
  Horsens Svømmeklub                   
Janus Meinert  1995    583          30.22   
  Aalborg Svømmeklub                   
David Tørring  1995    555          30.71   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Michael Petersen  1994    552          30.78   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Sebastian Friis  1995    545          30.90   
  Agfs Svømmeafdeling                   
10  Sebastian Reese  1998    545          30.91   
  Aalborg Svømmeklub                   
11  Lasse Kammer  1995    543          30.94   
  Viborg Svømme Klub                   
12  Jonas Bruun Sleiman  1998    537          31.05   
  Esbjerg Svømmeklub                   
13  Magnus Yde  1996    536          31.08   
  Svømmeklubben S 68                   
14  Michael Kjær  1995    527          31.25   
  Thisted Svømmeklub                   
15  Lasse Schrøder Jakobsen  1993    521          31.36   
  Aalborg Svømmeklub                   
16  Mikkel Strand  1997    515          31.49   
  Swim Team Neptun                   
17  Lauritz Bech  1998    513          31.54   
  Ringe Svømme Klub                   
18  Daniel Haahr Pallesen  1998    506          31.67   
  Aalborg Svømmeklub                   
19  Andreas Levin Pedersen  1995    490          32.01   
  Holstebro Svømme Club                   
20  Martin S. Jespersen  1997    482          32.19   
  Viborg Svømme Klub                   
21  Kasper Winther  1995    479          32.25   
  Silkeborg Svømmeklub                   
22  Kasper Mertz Borum  1999    472          32.41   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
23  Kasper Laursen  1998    459          32.72   
  Holstebro Svømme Club                   
24  Andreas Bui  2000    450          32.94   
  O.S.L.F.                   
25  Andreas Hermansen  1997    446          33.04   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
26  Frederik Jessen  1998    443          33.10   
  Thisted Svømmeklub                   
27  Ludvig Lind  1998    441          33.17   
  Svømmeklubben Nord                   
28  Jonas B. Jørgensen  1998    435          33.30   
  Lyseng IF                   
29  Michael Terp Olesen  1999    422          33.66   
  Struer Svømmeklub                   
30  Benjamin Mads Andresen  2000    420          33.71   
  Odense Svømme Klub                   
31  Frederik Larsen  1998    412          33.91   
  Ringe Svømme Klub                   
32  Morten Chr. Dam  1998    400          34.26   
  Svømmeklubben Koral                   
33  Martin Harder Bruun  1998    369          35.20   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Frans Johannessen  1992              DSQ  1 hånd i vending 
  Esbjerg Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  20:03 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestdanske KortbaneMesterskab    Udskriftsdato  26 oktober 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  16:34   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Kristian Outinen (1983) 28.27 2006-04-23 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 29.08 2006-09-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian V. Rasmussen  1996    705          28.37   
  Odense Svømme Klub                   
Tobias B. Bjerg  1998    662          28.96   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Kristoffer Moos  1996    647          29.19   
  Aalborg Svømmeklub                   
Janus Meinert  1995    634          29.39   
  Aalborg Svømmeklub                   
Marcus Brandborg  1997    632          29.41   
  Aalborg Svømmeklub                   
Maris Lencevics  1986    588          30.13   
  Horsens Svømmeklub                   
David Tørring  1995    539          31.02   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Michael Petersen  1994    531          31.17   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Sebastian Friis  1995    576          30.33   
  Agfs Svømmeafdeling                   
10  Jonas Bruun Sleiman  1998    553          30.75   
  Esbjerg Svømmeklub                   
11  Sebastian Reese  1998    544          30.92   
  Aalborg Svømmeklub                   
12  Magnus Yde  1996    535          31.09   
  Svømmeklubben S 68                   
13  Michael Kjær  1995    531          31.17   
  Thisted Svømmeklub                   
14  Lasse Kammer  1995    521          31.36   
  Viborg Svømme Klub                   
15  Lasse Schrøder Jakobsen  1993    504          31.71   
  Aalborg Svømmeklub                   
16  Mikkel Strand  1997    504          31.72   
  Swim Team Neptun                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  26 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:34 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestdanske KortbaneMesterskab    Udskriftsdato  24 oktober 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  20:26   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
Løb 13, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:58.33 2007-03-30 
Dansk Rekord Junior: Sigma NS Piger (1900) 8:27.16 2007-10-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Aalborg Damer 2    755          8:20.54   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Isabella K. Sørensen  1994      1:00.81  2:04.53      2:04.53   
  Amalie Bærentsen  2000      1:02.76  2:09.86      4:14.39   
  Mathilde Pugholm Hvid  1990      1:00.63  2:04.39      6:18.78   
  Line Jørgensen Bruun  1995      59.03  2:01.76      8:20.54   
                     
Aalborg Damer 1    720          8:28.59   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Asta Blanch  1996      1:02.45  2:08.92      2:08.92   
  Jackie Gade  1998      1:01.84  2:06.77      4:15.69   
  Lisa Schøn  1999      1:02.34  2:07.50      6:23.19   
  Julie Levisen  1997      1:01.53  2:05.40      8:28.59   
                     
Agf Damer 1    702          8:32.88   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Emma H. Christiansen  1999      1:02.94  2:10.53      2:10.53   
  Amalie Østrup  1997      1:00.07  2:03.87      4:14.40   
  Cecilie Lykke Hansen  1999      1:03.40  2:10.51      6:24.91   
  Matilde Kjeldsen  1999      1:01.14  2:07.97      8:32.88   
                     
Silkeborg Damer 1    686          8:36.75   
  Silkeborg Svømmeklub                   
  Kalinka T. Mogensen  1995      1:01.52  2:07.07      2:07.07   
  Nicoline Pontoppidan  1998      1:03.27  2:11.06      4:18.13   
  Julie Lundorff Larsen  2000      1:03.22  2:10.25      6:28.38   
  Klaudia W. Mogensen  2000      1:01.20  2:08.37      8:36.75   
                     
Stm Damer    658          8:44.20   
  Swim Team Midtjylland                   
  Trine Kjøngerskov  2000      1:00.04  2:04.69      2:04.69   
  Stinne Sørensen  1999      1:01.00  2:05.47      4:10.16   
  Frederikke Asfeldt  1999      1:06.07  2:17.78      6:27.94   
  Emma Sand Majlund  1999      1:06.20  2:16.26      8:44.20   
                     
Sto Damer    619          8:54.76   
  Swim Team Odense                   
  Anna Wermuth  1996      1:04.03  2:10.47      2:10.47   
  Camilla Rask  1999      1:05.44  2:16.39      4:26.86   
  Isabella Drest  1999      1:03.86  2:11.95      6:38.81   
  Matilde Schrøder  1996      1:06.16  2:15.95      8:54.76   
                     
Hsc Damer 1    615          8:56.02   
  Holstebro Svømme Club                   
  Merete Toft Jensen  1999      1:05.12  2:13.09      2:13.09   
  Emma Bugge Fynbo  2001      1:04.07  2:14.77      4:27.86   
  Helena Rosendahl Bach  2000      1:05.23  2:14.75      6:42.61   
  Emma D. Rasmussen  1996      1:04.38  2:13.41      8:56.02   
                     
Agf Damer 2    602          8:59.84   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Kirstine Feldinger  1996      1:04.29  2:15.16      2:15.16   
  Stine Mary Vissing  1997      1:04.90  2:14.48      4:29.64   
  Amalie Fisker Brøchner  1999      1:04.02  2:15.62      6:45.26   
  Katrine Lund Hansen  1999      1:04.88  2:14.58      8:59.84   
                     
Thisted Piger Junior  2000    595          9:02.06   
  Thisted Svømmeklub                   
  Katrine Bukh Villesen  2000      1:03.73  2:12.02      2:12.02   
  Anne Sofie Sølvkjær  2000      1:06.92  2:17.63      4:29.65   
  Louise Sørensen  2000      1:06.34  2:16.29      6:45.94   
  Smilla Lyhne  2000      1:04.33  2:16.12      9:02.06   
                     
10  Esv D01    593          9:02.46   
  Elite Swim Vejle                   
  Martha Andersen  1999      1:04.44  2:11.83      2:11.83   
  Anna Emilie Hansen  1999      1:05.05  2:15.04      4:26.87   
  Helene Olesen  2000      1:04.35  2:14.81      6:41.68   
  Kristine Lønne  2000      1:07.91  2:20.78      9:02.46   
                     
11  Nyborg Damer    583          9:05.48   
  Nyborg Svømmeklub                   
  Karina Høybye Olesen  2001      1:07.03  2:15.60      2:15.60   
  Iben Bak  2001      1:07.56  2:18.98      4:34.58   
  Natascha Zender  1997      1:03.52  2:14.05      6:48.63   
  Therese Hovgaard Jensen  2000      1:06.25  2:16.85      9:05.48   
                     
12  Hsc Damer 2    543          9:18.67   
  Holstebro Svømme Club                   
  Cecilie Ravn Jensen  1994      1:06.71  2:16.41      2:16.41   
  Anne Hjortsøe Pedersen  1999      1:08.83  2:19.90      4:36.31   
  Maria Cleman Hatting  2001      1:07.79  2:22.24      6:58.55   
  Maja Sandholm Pedersen  1998      1:05.71  2:20.12      9:18.67   
                     
13  Silkeborg Damer 2    536          9:20.98