Results for Vestdanske Kortbanemesterskaber
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 21 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og S68 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 oktober 2014 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 58.51 2005-01-23 |
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 59.56 2001-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 696 | 30.43 | 1:02.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Østrup | 1997 | 648 | 30.97 | 1:03.82 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Cecilie Hansen | 1995 | 623 | 31.20 | 1:04.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 623 | 31.49 | 1:04.65 | |||||
Berns Swim Team | ||||||||||
5 | Stinne Sørensen | 1999 | 602 | 31.39 | 1:05.39 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Pernille Rasmussen | 1996 | 593 | 31.65 | 1:05.71 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 590 | 31.67 | 1:05.82 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 553 | 32.11 | 1:07.25 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 550 | 32.85 | 1:07.40 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Andrea Aagaard | 1996 | 544 | 33.24 | 1:07.62 | Deltager ikke i finalen | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 530 | 33.27 | 1:08.23 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 518 | 32.98 | 1:08.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Helene Grønnegaard | 1998 | 514 | 33.37 | 1:08.93 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
14 | Sofia Zachariassen | 1999 | 510 | 34.10 | 1:09.11 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
15 | Louise Sørensen | 2000 | 508 | 34.11 | 1:09.20 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Maria M. Porsmose | 2000 | 506 | 33.72 | 1:09.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 502 | 33.59 | 1:09.48 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
18 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 498 | 33.78 | 1:09.65 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Emma Nørgaard | 1997 | 484 | 33.84 | 1:10.30 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Celia Erikstad | 1999 | 483 | 33.40 | 1:10.39 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Lenette Nielsen | 1997 | 482 | 34.16 | 1:10.41 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
22 | Emma Hansen | 1999 | 466 | 34.60 | 1:11.21 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
23 | Emma A Andersen | 2000 | 464 | 34.94 | 1:11.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 463 | 34.89 | 1:11.39 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 460 | 34.49 | 1:11.54 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 458 | 34.76 | 1:11.63 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Kristine Lønne | 2000 | 457 | 35.19 | 1:11.66 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
28 | Anette Poulsen | 1999 | 456 | 34.84 | 1:11.73 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
29 | Nicoline Bredahl | 2000 | 447 | 35.64 | 1:12.20 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Christina Løth Andersen | 1997 | 445 | 35.22 | 1:12.29 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Freya R. Andersen | 2000 | 441 | 35.53 | 1:12.55 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
32 | Betina K. Pedersen | 1994 | 438 | 35.33 | 1:12.72 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
33 | Laura Blendstrup | 1999 | 437 | 34.90 | 1:12.77 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
34 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 434 | 35.93 | 1:12.94 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 431 | 35.64 | 1:13.09 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
36 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 431 | 35.44 | 1:13.10 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
37 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 430 | 35.36 | 1:13.13 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
38 | Anna Hertzog | 1999 | 429 | 34.85 | 1:13.19 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
39 | Anna Mathiasen | 2000 | 423 | 36.07 | 1:13.57 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
40 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 422 | 35.79 | 1:13.59 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
41 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 422 | 35.79 | 1:13.60 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
42 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 418 | 36.06 | 1:13.83 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
43 | Mette Høgild Svane | 2000 | 411 | 36.56 | 1:14.27 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
44 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 406 | 36.59 | 1:14.58 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
45 | Karoline Kjær | 2001 | 386 | 35.67 | 1:15.79 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 25 oktober 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 11:47 |