Resultater for Vestdanske Kortbanemesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 19:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og S68 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 oktober 2014 |
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Dansk Rekord Senior: Britta Vestergaard (1975) 4:35.70 1995-02-15 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 4:49.25 2007-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 714 | 1:08.81 | 2:21.20 | 3:44.87 | 4:52.03 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Levisen | 1997 | 692 | 1:07.58 | 2:23.68 | 3:47.65 | 4:55.01 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 690 | 1:06.20 | 2:20.04 | 3:47.50 | 4:55.31 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Asta Blanch | 1996 | 657 | 1:09.10 | 2:25.56 | 3:50.35 | 5:00.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jackie Gade | 1998 | 604 | 1:10.68 | 2:30.73 | 4:00.89 | 5:08.70 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Ravn Jensen | 1994 | 596 | 1:08.80 | 2:29.51 | 3:58.23 | 5:10.07 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Mathilde Hansen | 1998 | 537 | 1:13.04 | 2:40.05 | 4:06.25 | 5:21.15 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Stine Johansen | 1997 | 525 | 1:10.89 | 2:28.70 | 4:06.32 | 5:23.38 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Dansk Rekord Senior: Britta Vestergaard (1975) 4:35.70 1995-02-15 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 4:49.25 2007-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Schøn | 1999 | 625 | 1:10.56 | 2:30.36 | 3:57.13 | 5:05.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | 613 | 1:08.19 | 2:27.73 | 3:57.35 | 5:07.13 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Sofie Rasmussen | 1999 | 604 | 1:08.97 | 2:27.38 | 3:57.52 | 5:08.71 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 574 | 1:08.56 | 2:29.75 | 4:01.83 | 5:13.99 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Mette Flaskager | 1999 | 542 | 1:15.23 | 2:36.57 | 4:08.27 | 5:20.00 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 540 | 1:14.77 | 2:33.52 | 4:06.01 | 5:20.39 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Sofia Zachariassen | 1999 | 520 | 1:14.93 | 2:33.05 | 4:10.49 | 5:24.52 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 515 | 1:13.08 | 2:40.39 | 4:10.37 | 5:25.47 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Sofie W. Bunten | 1999 | 512 | 1:15.54 | 2:38.58 | 4:12.51 | 5:26.10 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lærke Nehmdal | 1999 | 510 | 1:12.34 | 2:39.57 | 4:09.15 | 5:26.64 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 503 | 1:15.63 | 2:42.87 | 4:14.80 | 5:28.10 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Simone H. Lauridsen | 1999 | DSQ | Ej forts. bev. 175m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2015 |
Dansk Rekord Senior: Britta Vestergaard (1975) 4:35.70 1995-02-15 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 4:49.25 2007-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 649 | 1:09.47 | 2:28.85 | 3:53.41 | 5:01.38 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 642 | 1:08.00 | 2:26.65 | 3:55.13 | 5:02.59 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 605 | 1:10.55 | 2:28.56 | 3:57.59 | 5:08.57 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma A Andersen | 2000 | 553 | 1:15.11 | 2:32.70 | 4:04.88 | 5:17.99 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 517 | 1:15.04 | 2:39.07 | 4:10.34 | 5:25.24 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
6 | Helena V. Ellling | 2000 | 493 | 1:16.15 | 2:43.99 | 4:18.10 | 5:30.39 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christine Nielsen | 2001 | 491 | 1:21.41 | 2:47.59 | 4:16.31 | 5:30.81 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Ane Wildenschild | 2000 | 490 | 1:16.22 | 2:40.27 | 4:17.99 | 5:31.04 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nikoline Østerberg | 2000 | 488 | 1:14.78 | 2:38.41 | 4:14.97 | 5:31.56 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 480 | 1:16.33 | 2:42.82 | 4:18.54 | 5:33.23 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 480 | 1:18.55 | 2:42.33 | 4:16.08 | 5:33.34 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Mette Høgild Svane | 2000 | 473 | 1:16.06 | 2:40.77 | 4:19.86 | 5:35.01 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 468 | 1:19.24 | 2:41.64 | 4:15.06 | 5:36.22 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Esther Flø | 2001 | 421 | 1:26.57 | 2:55.28 | 4:32.98 | 5:48.04 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 oktober 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 19:17 |