Resultat för Martti Ollgren-uinnit
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Martti Ollgren -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 27 syyskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 12:34 | |||
Järjestäjä | TaTU Tampere | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 syyskuu 2014 |
Laji 1, 100m SKU P-10,12,14,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Pavel Pankratov | 2004 | 199 | 40.12 | 1:26.90 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
2 | Roope Ollikainen | 2004 | 141 | 47.21 | 1:37.39 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Akseli Kotti | 2004 | 122 | 48.59 | 1:42.24 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
4 | Eero Rautaporras | 2005 | 119 | 42.98 | 1:43.08 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Eero Leino | 2004 | 117 | 46.66 | 1:43.76 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
6 | Aku Rauska | 2004 | 95 | 56.59 | 1:51.15 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
7 | Miro Birkstedt | 2004 | 89 | 49.81 | 1:53.66 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
8 | Joona Saloniemi | 2004 | 88 | 54.59 | 1:53.70 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 83 | 56.44 | 1:56.09 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
- | Onni Mäkimartti | 2004 | DSQ | |||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Topias Kupiainen | 2004 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 1, 100m SKU P-10,12,14,M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jami Ihalainen | 2003 | 243 | 37.49 | 1:21.31 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
2 | Petr Pankratov | 2002 | 234 | 38.86 | 1:22.29 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
3 | Marcus Forsel | 2003 | 230 | 37.14 | 1:22.81 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
4 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 212 | 39.63 | 1:25.04 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
5 | Akseli Hakala | 2003 | 209 | 39.22 | 1:25.49 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Pieti Raunio | 2002 | 203 | 40.07 | 1:26.30 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
7 | Axel Olander | 2002 | 197 | 38.36 | 1:27.19 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Mio Harju | 2002 | 191 | 40.56 | 1:28.02 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
9 | Jere Broman | 2002 | 164 | 46.34 | 1:32.69 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
10 | Teemu Nurminen | 2003 | 156 | 44.30 | 1:34.26 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
11 | Tuukka Pekkanen | 2002 | 151 | 44.00 | 1:35.16 | |||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
12 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 143 | 44.12 | 1:36.89 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
13 | Lauri Anttila | 2002 | 104 | 49.42 | 1:47.77 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
14 | Ville Syrjäkoski | 2002 | 94 | 55.12 | 1:51.33 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
15 | Robert Ridal | 2003 | 91 | 52.82 | 1:52.81 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
16 | Eemil Karuveha | 2003 | 87 | 57.21 | 1:54.48 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
- | Kalle Haavisto | 2003 | DSQ | SU | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Miko Vaikkola | 2003 | DSQ | RU | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Petteri Lepola | 2003 | DSQ | |||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 1, 100m SKU P-10,12,14,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Antti Hakkarainen | 2000 | 462 | 30.36 | 1:05.62 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
2 | Joona Korhonen | 2000 | 436 | 30.31 | 1:06.91 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
3 | Kasimir Kirjonen | 2000 | 377 | 32.50 | 1:10.22 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Olli Rautaporras | 2000 | 362 | 34.04 | 1:11.17 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Roope Aro | 2000 | 342 | 33.57 | 1:12.55 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Onni Kuronen | 2000 | 340 | 34.32 | 1:12.69 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Arttu Heikkinen | 2000 | 312 | 34.30 | 1:14.80 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Joona Lehtonen | 2001 | 309 | 34.82 | 1:15.04 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
9 | Valtteri Länsipuro | 2000 | 290 | 35.27 | 1:16.62 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
10 | Eerik Tikkakoski | 2001 | 280 | 35.67 | 1:17.58 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
11 | Perttu Mikkola | 2001 | 254 | 35.56 | 1:20.05 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
12 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 250 | 35.29 | 1:20.52 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
13 | Pirkka Perkola | 2001 | 250 | 36.39 | 1:20.55 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
14 | Joona Syrjäkoski | 2000 | 249 | 39.36 | 1:20.59 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
15 | Kalle Kiviniemi | 2000 | 232 | 37.17 | 1:22.51 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
16 | Iiro Kuusela | 2001 | 228 | 38.27 | 1:23.02 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
17 | Saku Kovanen | 2001 | 227 | 37.91 | 1:23.15 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
18 | Pekka Vilmunen | 2001 | 215 | 41.90 | 1:24.63 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
19 | Tino Vehkalahti | 2001 | 203 | 40.87 | 1:26.31 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
20 | Ville Aaltonen | 2001 | 197 | 40.89 | 1:27.18 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
21 | Atte-Mikael Ahonpää | 2001 | 193 | 39.48 | 1:27.80 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
22 | Aapo Puikkonen | 2001 | 192 | 41.82 | 1:27.93 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
23 | Eemil Pynnönen | 2001 | 182 | 42.08 | 1:29.48 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
24 | Juuso Kemppainen | 2001 | 153 | 45.02 | 1:34.90 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Laji 1, 100m SKU P-10,12,14,M, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Juho Eerola | 1995 | 644 | 27.30 | 58.75 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
2 | Pietari Virta | 1997 | 553 | 28.36 | 1:01.82 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
3 | Mikael Karuveha | 1999 | 539 | 29.20 | 1:02.34 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
4 | Joona Poutanen | 1992 | 528 | 27.36 | 1:02.78 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
5 | Leevi Ruuttunen | 1995 | 483 | 29.57 | 1:04.68 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Jan Rif | 1998 | 466 | 31.37 | 1:05.47 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
7 | Jimmy Nyberg | 1996 | 457 | 28.65 | 1:05.87 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
8 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 446 | 30.50 | 1:06.43 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
9 | Pyry Nurmilo | 1999 | 414 | 31.12 | 1:08.08 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
10 | Santeri Kaasinen | 1999 | 401 | 33.18 | 1:08.80 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
11 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | 392 | 31.70 | 1:09.33 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
12 | Aapo Eerola | 1999 | 385 | 32.03 | 1:09.77 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
13 | Lauri Koskela | 1999 | 341 | 33.29 | 1:12.60 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Tatu Paasikallio | 1999 | 334 | 34.26 | 1:13.09 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
15 | Henri Nurmi | 1998 | 307 | 34.02 | 1:15.20 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
16 | Miika Pänttönen | 1999 | 280 | 34.21 | 1:17.56 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Raul Heinikangas | 1998 | 279 | 35.60 | 1:17.63 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
18 | Aleksei Belov | 1998 | 222 | 38.87 | 1:23.72 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
19 | Leo Rytövuori | 1999 | 200 | 40.63 | 1:26.72 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
20 | Kevin Lokkila | 1999 | 198 | 39.86 | 1:27.02 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
21 | Lasse Purmonen | 1985 | 144 | 45.97 | 1:36.69 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
- | Deny Belaic | 1998 | DSQ | RU | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Eemil Laine | 1998 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Janne Ollikainen | 1972 | DSQ | SU | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Santeri Siiranen | 1998 | DSQ | |||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 27 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: TaTU Tampere | Tulostusaika | 12:34 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Martti Ollgren -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 27 syyskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 13:11 | |||
Järjestäjä | TaTU Tampere | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 syyskuu 2014 |
Laji 2, 100m SKU T-10,12,14,N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emmi Manninen | 2004 | 284 | 42.25 | 1:27.84 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
2 | Aino Hinkka | 2005 | 240 | 41.87 | 1:32.88 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
3 | Tinja Lasonen | 2004 | 198 | 47.31 | 1:39.01 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Alina Talja | 2004 | 191 | 48.79 | 1:40.21 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
5 | Santra Nieminen | 2004 | 191 | 50.38 | 1:40.22 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
6 | Salla Rantala | 2004 | 184 | 50.23 | 1:41.37 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Ella Suominen | 2004 | 176 | 47.87 | 1:42.85 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
8 | Sofia Ellonen | 2004 | 165 | 49.54 | 1:45.13 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
9 | Jessika Liimatta | 2004 | 154 | 53.52 | 1:47.61 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
10 | Saara Kiuru | 2004 | 147 | 53.22 | 1:49.33 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
11 | Pinja Kallio | 2004 | 144 | 51.94 | 1:50.14 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
12 | Nelli Lehmijoki | 2005 | 132 | 49.36 | 1:53.32 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
13 | Aino Suominen | 2004 | 115 | 57.48 | 1:58.59 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
14 | Siiri Levonoja | 2004 | 98 | 1:01.48 | 2:04.85 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
- | Aada Berg | 2004 | DSQ | |||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Amanda Malminen | 2004 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
- | Jemina Vainio | 2004 | DSQ | RU | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 2, 100m SKU T-10,12,14,N, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emmi Kaunisto | 2002 | 376 | 35.49 | 1:19.93 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Viivi Kuusinen | 2002 | 344 | 35.55 | 1:22.33 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
3 | Venla Pesu | 2002 | 284 | 38.29 | 1:27.81 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
4 | Jenni Moisio | 2002 | 278 | 39.98 | 1:28.40 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Maija Nurminen | 2002 | 274 | 40.38 | 1:28.88 | |||||
Valkeakosken Uimaseura | ||||||||||
6 | Ronja Myllykallio | 2003 | 250 | 41.85 | 1:31.54 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Minea Wiren | 2003 | 218 | 44.71 | 1:35.88 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Anni-Maria Laakso | 2003 | 208 | 46.02 | 1:37.34 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
9 | Vilma Rantala | 2003 | 205 | 45.92 | 1:37.87 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
10 | Sini Korin | 2003 | 192 | 43.34 | 1:39.99 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
11 | Siiri Toiva | 2002 | 191 | 51.54 | 1:40.16 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
12 | Johanna Mönkkönen | 2002 | 169 | 46.16 | 1:44.42 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
13 | Maria Rauhala | 2003 | 153 | 51.53 | 1:47.94 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
14 | Lotta Ruppa | 2003 | 127 | 53.41 | 1:54.71 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
- | Emma Nieminen | 2002 | DSQ | SU | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 2, 100m SKU T-10,12,14,N, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Amanda Saari | 2000 | 547 | 31.94 | 1:10.58 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
2 | Noora Kolu | 2001 | 487 | 33.82 | 1:13.37 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Mila Manner | 2001 | 471 | 34.43 | 1:14.20 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Annika Lepistö | 2001 | 439 | 35.86 | 1:15.95 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Camilla Tyven | 2001 | 418 | 35.11 | 1:17.20 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Emmiina Rautiainen | 2000 | 407 | 35.83 | 1:17.91 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Minea Bogdanoff | 2001 | 406 | 34.73 | 1:17.97 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
8 | Auroora Tanninen | 2001 | 405 | 38.02 | 1:18.02 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
9 | Milja Mettinen | 2000 | 404 | 34.98 | 1:18.08 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
10 | Anna Rantanen | 2001 | 399 | 36.93 | 1:18.42 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Anni Aro | 2001 | 368 | 37.92 | 1:20.53 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
12 | Nora Kosonen | 2001 | 363 | 36.63 | 1:20.88 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
13 | Anni Matikainen | 2001 | 302 | 40.48 | 1:26.01 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
14 | Kerttu Virtanen | 2000 | 280 | 39.96 | 1:28.20 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
- | Margarita Kataja | 2001 | DSQ | |||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Nuppu Toiva | 2001 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 2, 100m SKU T-10,12,14,N, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Noora Poutanen | 1999 | 602 | 31.77 | 1:08.37 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
2 | Erika Lappalainen | 1996 | 569 | 32.21 | 1:09.64 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Fanni Riiho | 1995 | 555 | 30.47 | 1:10.26 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
4 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 518 | 33.10 | 1:11.86 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Emilia Potkonen | 1998 | 516 | 34.50 | 1:11.96 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Noora Kukkonen | 1999 | 509 | 32.12 | 1:12.31 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
7 | Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 507 | 33.55 | 1:12.37 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
8 | Emma Hällfors | 1998 | 485 | 33.31 | 1:13.49 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
9 | Mari Kausiala | 1997 | 483 | 33.54 | 1:13.56 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
10 | Elviira Tanninen | 1999 | 469 | 35.88 | 1:14.30 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
11 | Vilma Ryöti | 1999 | 441 | 35.36 | 1:15.81 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
12 | Tiina Soukka | 1996 | 441 | 33.55 | 1:15.82 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
13 | Noora Vallinen | 1998 | 384 | 36.98 | 1:19.39 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
14 | Lotta Rosenlöf | 1999 | 369 | 37.43 | 1:20.46 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Lotta Hamdi | 1999 | 352 | 39.06 | 1:21.73 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
16 | Iina Aro | 1998 | 336 | 38.83 | 1:22.99 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 27 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: TaTU Tampere | Tulostusaika | 13:11 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Martti Ollgren -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 27 syyskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 13:14 | |||
Järjestäjä | TaTU Tampere | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 syyskuu 2014 |
Laji 3, 50m SU P-9,11,13,M, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Saku Vehmas | 2005 | 119 | 45.96 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Eero Rautaporras | 2005 | 111 | 46.93 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Niklas Tikkanen | 2007 | 60 | 57.46 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
4 | Antti Lepola | 2006 | 48 | 1:01.86 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
Laji 3, 50m SU P-9,11,13,M, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Pavel Pankratov | 2004 | 177 | 40.24 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
2 | Lassi Niemi | 2004 | 130 | 44.60 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
3 | Roope Ollikainen | 2004 | 113 | 46.64 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Topias Kupiainen | 2004 | 90 | 50.35 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Eero Leino | 2004 | 85 | 51.32 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
6 | Joona Saloniemi | 2004 | 78 | 52.91 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Laji 3, 50m SU P-9,11,13,M, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Matias Pennanen | 2001 | 316 | 33.16 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Wäinö Koskinen | 2002 | 193 | 39.07 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Jere Broman | 2002 | 139 | 43.61 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Juuso Kemppainen | 2001 | 135 | 44.03 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Patrik Pihlajamäki | 2002 | 103 | 48.16 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
6 | Lauri Anttila | 2002 | 96 | 49.22 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
- | Kasperi Koskinen | 2001 | DSQ | |||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 3, 50m SU P-9,11,13,M, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tero Räty | 1978 | 599 | 26.81 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
2 | Petja Yritys | 1993 | 533 | 27.87 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
3 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | 377 | 31.29 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Otto Kallama | 1999 | 214 | 37.76 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
5 | Kalle Kiviniemi | 2000 | 211 | 37.92 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Aleksei Belov | 1998 | 159 | 41.70 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 27 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: TaTU Tampere | Tulostusaika | 13:14 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Martti Ollgren -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 27 syyskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 13:15 | |||
Järjestäjä | TaTU Tampere | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 syyskuu 2014 |
Laji 4, 50m SU T-9,11,13,N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Aino Hinkka | 2005 | 208 | 43.37 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
2 | Moona Korpikoski | 2005 | 165 | 46.82 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Emmi Ellonen | 2005 | 146 | 48.79 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
4 | Melina Rantala | 2005 | 123 | 51.66 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
5 | Nelli Lehmijoki | 2005 | 114 | 52.86 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Aino Lepola | 2005 | 109 | 53.77 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
7 | Pihla Pöllänen | 2006 | 78 | 1:00.13 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
8 | Karoliina Salmi | 2006 | 75 | 1:00.79 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
9 | Julia Rauhala | 2006 | 72 | 1:01.67 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
- | Ellida Tuominen | 2006 | DSQ | |||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
Laji 4, 50m SU T-9,11,13,N, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sanna Pajula | 2003 | 214 | 42.95 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
2 | Ronja Myllykallio | 2003 | 200 | 43.91 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Salla Rantala | 2004 | 165 | 46.79 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Nita Tenho | 2004 | 156 | 47.65 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
5 | Olivia Salminen | 2003 | 149 | 48.42 | ||||||
Valkeakosken Uimaseura | ||||||||||
6 | Amanda Malminen | 2004 | 99 | 55.44 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Aada Berg | 2004 | 87 | 57.98 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
- | Senni Mattila | 2003 | DSQ | |||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Sini Korin | 2003 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 4, 50m SU T-9,11,13,N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Heta Känkänen | 2001 | 413 | 34.50 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Milja Rantala | 2001 | 247 | 40.96 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
3 | Jenni Moisio | 2002 | 239 | 41.38 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Maija Nurminen | 2002 | 238 | 41.45 | ||||||
Valkeakosken Uimaseura | ||||||||||
5 | Nuppu Toiva | 2001 | 166 | 46.68 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Siiri Toiva | 2002 | 122 | 51.72 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
- | Heta Laatikainen | 2002 | DSQ | |||||||
Valkeakosken Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Johanna Mönkkönen | 2002 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 4, 50m SU T-9,11,13,N, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Heta Koivuluoma | 1999 | 470 | 33.05 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
2 | Roosa Oja | 2000 | 434 | 33.94 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Ella Lumio | 2000 | 413 | 34.50 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Mari Kausiala | 1997 | 409 | 34.60 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
5 | Senja Saarteinen | 1999 | 388 | 35.21 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
6 | Lyydia Tuominen | 1998 | 375 | 35.63 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
7 | Armi Auvinen | 2000 | 342 | 36.72 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Elviira Tanninen | 1999 | 326 | 37.31 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
9 | Kiia Korsu | 1999 | 320 | 37.57 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
10 | Pinja Pihlajamäki | 2000 | 319 | 37.58 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
11 | Iina Aro | 1998 | 300 | 38.35 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
12 | Elli Kivelä | 1998 | 268 | 39.82 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 27 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: TaTU Tampere | Tulostusaika | 13:15 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Martti Ollgren -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 27 syyskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 13:55 | |||
Järjestäjä | TaTU Tampere | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 syyskuu 2014 |
Laji 5, 100m VU P-10,12,14,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Pavel Pankratov | 2004 | 218 | 35.66 | 1:14.61 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
2 | Lassi Niemi | 2004 | 184 | 37.61 | 1:18.94 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
3 | Mitja Vaikkola | 2004 | 141 | 39.92 | 1:26.20 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
4 | Akseli Kotti | 2004 | 140 | 40.71 | 1:26.45 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
5 | Roope Ollikainen | 2004 | 130 | 43.25 | 1:28.71 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Eero Rautaporras | 2005 | 127 | 40.18 | 1:29.18 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Eero Leino | 2004 | 123 | 42.45 | 1:30.19 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
8 | Topias Kupiainen | 2004 | 122 | 43.32 | 1:30.40 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Onni Mäkimartti | 2004 | 120 | 43.56 | 1:31.07 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
10 | Aku Rauska | 2004 | 114 | 44.70 | 1:32.51 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
11 | Miro Birkstedt | 2004 | 100 | 45.88 | 1:36.80 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
12 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 92 | 1:39.29 | 1:39.29 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
13 | Lassi Tenho | 2005 | 75 | 46.76 | 1:46.51 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
14 | Joona Saloniemi | 2004 | 68 | 50.42 | 1:49.84 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Laji 5, 100m VU P-10,12,14,M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Petr Pankratov | 2002 | 265 | 33.15 | 1:09.93 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
2 | Axel Olander | 2002 | 233 | 35.48 | 1:13.00 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Pieti Raunio | 2002 | 221 | 35.56 | 1:14.25 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
4 | Akseli Hakala | 2003 | 220 | 35.43 | 1:14.34 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Mio Harju | 2002 | 217 | 35.42 | 1:14.76 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
6 | Marcus Forsel | 2003 | 208 | 35.41 | 1:15.83 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
7 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 201 | 36.71 | 1:16.65 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
8 | Jere Broman | 2002 | 197 | 37.21 | 1:17.21 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Miska Birkstedt | 2002 | 195 | 37.18 | 1:17.47 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
10 | Reino Heinikangas | 2002 | 187 | 37.22 | 1:18.57 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Tuukka Pekkanen | 2002 | 174 | 39.93 | 1:20.47 | |||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
12 | Teemu Nurminen | 2003 | 163 | 37.90 | 1:22.13 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
13 | Patrik Pihlajamäki | 2002 | 156 | 40.03 | 1:23.33 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
14 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 156 | 39.25 | 1:23.48 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
15 | Kalle Haavisto | 2003 | 127 | 42.53 | 1:29.40 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
16 | Petteri Lepola | 2003 | 123 | 42.73 | 1:30.30 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
17 | Miko Vaikkola | 2003 | 120 | 42.85 | 1:30.99 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
18 | Lauri Anttila | 2002 | 117 | 44.39 | 1:31.65 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
19 | Ville Syrjäkoski | 2002 | 106 | 44.40 | 1:34.92 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
20 | Robert Ridal | 2003 | 95 | 46.90 | 1:38.44 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
Laji 5, 100m VU P-10,12,14,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kasimir Kirjonen | 2000 | 387 | 29.08 | 1:01.62 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Joona Lehtonen | 2001 | 343 | 30.62 | 1:04.15 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
3 | Niklas Uitto | 2000 | 343 | 31.07 | 1:04.17 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Matias Pennanen | 2001 | 333 | 29.85 | 1:04.82 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Roope Aro | 2000 | 332 | 30.79 | 1:04.84 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Sampo Kärkkäinen | 2000 | 329 | 31.42 | 1:05.04 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Arttu Heikkinen | 2000 | 310 | 31.39 | 1:06.36 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Eerik Tikkakoski | 2001 | 306 | 31.46 | 1:06.62 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
9 | Perttu Mikkola | 2001 | 305 | 31.25 | 1:06.71 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
10 | Kalle Kiviniemi | 2000 | 292 | 32.50 | 1:07.73 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
11 | Oskari Ovaskainen | 2000 | 282 | 33.00 | 1:08.52 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
12 | Ville Aaltonen | 2001 | 272 | 33.49 | 1:09.32 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
13 | Joona Syrjäkoski | 2000 | 267 | 33.11 | 1:09.71 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
14 | Pirkka Perkola | 2001 | 265 | 33.00 | 1:09.90 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
15 | Iiro Kuusela | 2001 | 251 | 33.44 | 1:11.24 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
16 | Veeti Raivio | 2000 | 250 | 34.89 | 1:11.33 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
17 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 245 | 33.45 | 1:11.76 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
18 | Pekka Vilmunen | 2001 | 235 | 34.79 | 1:12.78 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
19 | Tino Vehkalahti | 2001 | 225 | 35.15 | 1:13.79 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
20 | Patrick de Monte | 2001 | 212 | 35.24 | 1:15.29 | |||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
21 | Eemil Pynnönen | 2001 | 211 | 34.81 | 1:15.43 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
22 | Kasperi Koskinen | 2001 | 204 | 36.82 | 1:16.23 | |||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
23 | Atte-Mikael Ahonpää | 2001 | 204 | 35.57 | 1:16.26 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
24 | Aapo Puikkonen | 2001 | 204 | 35.95 | 1:16.31 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
25 | Saku Kovanen | 2001 | 193 | 36.70 | 1:17.64 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
26 | Juuso Kemppainen | 2001 | 154 | 40.92 | 1:23.77 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
- | Tatu Hörkkö | 2001 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 5, 100m VU P-10,12,14,M, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ville Laine | 1995 | 623 | 24.86 | 52.61 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
2 | Santeri Siiranen | 1998 | 434 | 27.80 | 59.34 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
3 | Rafael Stenman | 1997 | 412 | 28.25 | 1:00.38 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Eemil Laine | 1998 | 361 | 30.64 | 1:03.07 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Joonas Hilaja | 1999 | 360 | 30.50 | 1:03.17 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
6 | Santeri Siurola | 1999 | 359 | 29.47 | 1:03.20 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
7 | Tatu Paasikallio | 1999 | 346 | 31.02 | 1:03.99 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Miika Pänttönen | 1999 | 344 | 31.04 | 1:04.08 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Henri Nurmi | 1998 | 331 | 30.73 | 1:04.92 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
10 | Otto Kallama | 1999 | 310 | 31.26 | 1:06.36 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
11 | Raul Heinikangas | 1998 | 293 | 31.77 | 1:07.61 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
12 | Verneri Kaarlenkaski | 1999 | 286 | 31.43 | 1:08.19 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Joel Koskinen | 1998 | 247 | 31.73 | 1:11.55 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
14 | Kevin Lokkila | 1999 | 229 | 35.15 | 1:13.35 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
15 | Leo Rytövuori | 1999 | 221 | 35.27 | 1:14.26 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
16 | Aleksei Belov | 1998 | 198 | 35.99 | 1:17.05 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
17 | Lasse Purmonen | 1985 | 154 | 38.64 | 1:23.77 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 27 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: TaTU Tampere | Tulostusaika | 13:55 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Martti Ollgren -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 27 syyskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 14:22 | |||
Järjestäjä | TaTU Tampere | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 syyskuu 2014 |
Laji 6, 100m VU T-10,12,14,N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emmi Manninen | 2004 | 270 | 36.73 | 1:18.85 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
2 | Aino Hinkka | 2005 | 243 | 38.34 | 1:21.70 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
3 | Tinja Lasonen | 2004 | 220 | 38.85 | 1:24.44 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Santra Nieminen | 2004 | 190 | 42.88 | 1:28.67 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
5 | Sofia Ellonen | 2004 | 185 | 41.78 | 1:29.41 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
6 | Ella Suominen | 2004 | 180 | 42.70 | 1:30.22 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
7 | Salla Rantala | 2004 | 180 | 43.50 | 1:30.27 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Moona Korpikoski | 2005 | 170 | 44.42 | 1:32.06 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Emmi Ellonen | 2005 | 166 | 45.05 | 1:32.77 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
10 | Alina Talja | 2004 | 151 | 45.13 | 1:35.69 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
11 | Nita Tenho | 2004 | 151 | 48.21 | 1:35.73 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
12 | Pinja Kallio | 2004 | 150 | 45.26 | 1:35.99 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
13 | Melina Rantala | 2005 | 146 | 45.76 | 1:36.80 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
14 | Saara Kiuru | 2004 | 135 | 46.14 | 1:39.33 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
15 | Nelli Lehmijoki | 2005 | 126 | 45.97 | 1:41.51 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
16 | Wilma Lassila | 2004 | 105 | 50.22 | 1:47.79 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
17 | Jemina Vainio | 2004 | 102 | 50.50 | 1:48.98 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
18 | Aino Suominen | 2004 | 100 | 50.70 | 1:49.87 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
19 | Siiri Levonoja | 2004 | 93 | 54.79 | 1:52.42 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
20 | Amanda Malminen | 2004 | 88 | 53.55 | 1:54.41 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Laji 6, 100m VU T-10,12,14,N, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emma von Dickoff | 2002 | 463 | 31.59 | 1:05.90 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Emmi Kaunisto | 2002 | 388 | 32.77 | 1:09.90 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Enni Lahtinen | 2002 | 378 | 33.26 | 1:10.53 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Viivi Kuusinen | 2002 | 369 | 34.09 | 1:11.11 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
5 | Elina Palojärvi | 2002 | 366 | 34.13 | 1:11.25 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Senni Mattila | 2003 | 294 | 36.33 | 1:16.68 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
7 | Venla Pesu | 2002 | 293 | 36.64 | 1:16.79 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
8 | Maija Nurminen | 2002 | 267 | 37.27 | 1:19.14 | |||||
Valkeakosken Uimaseura | ||||||||||
9 | Jenni Moisio | 2002 | 258 | 38.09 | 1:20.11 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
10 | Ronja Myllykallio | 2003 | 255 | 39.16 | 1:20.34 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
11 | Emma Nieminen | 2002 | 216 | 39.65 | 1:24.96 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
12 | Minea Wiren | 2003 | 206 | 40.64 | 1:26.35 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
13 | Vilma Rantala | 2003 | 199 | 40.89 | 1:27.33 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
14 | Anni-Maria Laakso | 2003 | 196 | 42.23 | 1:27.71 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
15 | Siiri Toiva | 2002 | 194 | 42.12 | 1:28.01 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
16 | Sanna Pajula | 2003 | 193 | 40.57 | 1:28.14 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
17 | Sini Korin | 2003 | 180 | 42.56 | 1:30.18 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
18 | Emilia Hietakangas | 2002 | 175 | 40.66 | 1:31.13 | |||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
19 | Johanna Mönkkönen | 2002 | 166 | 44.91 | 1:32.65 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
20 | Maria Rauhala | 2003 | 126 | 47.93 | 1:41.54 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
Laji 6, 100m VU T-10,12,14,N, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Annika Karinkanta | 2000 | 553 | 30.13 | 1:02.14 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
2 | Mila Manner | 2001 | 537 | 30.27 | 1:02.73 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Camilla Tyven | 2001 | 506 | 30.27 | 1:04.00 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Heta Känkänen | 2001 | 483 | 31.46 | 1:04.97 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Roosa Oja | 2000 | 478 | 31.16 | 1:05.20 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Noora Kolu | 2001 | 475 | 30.93 | 1:05.37 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Minea Bogdanoff | 2001 | 463 | 31.62 | 1:05.93 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
8 | Milja Mettinen | 2000 | 450 | 31.51 | 1:06.53 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
9 | Emmi Kilpinen | 2000 | 446 | 31.75 | 1:06.73 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Suvi Kurth | 2001 | 441 | 32.18 | 1:06.98 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
11 | Armi Auvinen | 2000 | 439 | 31.54 | 1:07.07 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Hilla Nieminen | 2001 | 423 | 32.41 | 1:07.92 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Emmiina Rautiainen | 2000 | 416 | 32.18 | 1:08.33 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Sini Tuominen | 2000 | 415 | 32.04 | 1:08.34 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Nora Kosonen | 2001 | 406 | 32.66 | 1:08.85 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
16 | Ella Lumio | 2000 | 402 | 32.27 | 1:09.10 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Anni Aro | 2001 | 388 | 34.14 | 1:09.92 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
18 | Kastehelmi Sinisalo | 2001 | 376 | 33.84 | 1:10.66 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Anna Rantanen | 2001 | 359 | 34.66 | 1:11.73 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Milja Rantala | 2001 | 350 | 34.70 | 1:12.38 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
21 | Anni Matikainen | 2001 | 313 | 35.80 | 1:15.06 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
22 | Kerttu Virtanen | 2000 | 310 | 35.53 | 1:15.34 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
23 | Nuppu Toiva | 2001 | 200 | 42.58 | 1:27.17 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
24 | Margarita Kataja | 2001 | 122 | 45.20 | 1:42.60 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
Laji 6, 100m VU T-10,12,14,N, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Noora Poutanen | 1999 | 548 | 30.09 | 1:02.31 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
2 | Heta Koivuluoma | 1999 | 537 | 30.70 | 1:02.74 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
3 | Vilma Ryöti | 1999 | 515 | 30.45 | 1:03.62 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Emma Hällfors | 1998 | 508 | 30.61 | 1:03.92 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
5 | Ada Alajääskö | 1998 | 500 | 30.29 | 1:04.24 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Pinja Tiainen | 1999 | 455 | 31.37 | 1:06.32 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Lyydia Tuominen | 1998 | 447 | 32.57 | 1:06.70 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
8 | Elli Kivelä | 1998 | 441 | 32.17 | 1:07.00 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
9 | Kiia Korsu | 1999 | 368 | 33.60 | 1:11.14 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
10 | Lotta Rosenlöf | 1999 | 355 | 34.46 | 1:11.98 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Malin Denker | 1999 | 268 | 37.65 | 1:19.08 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 27 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: TaTU Tampere | Tulostusaika | 14:22 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Martti Ollgren -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 27 syyskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 14:40 | |||
Järjestäjä | TaTU Tampere | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 syyskuu 2014 |
Laji 7, 100m RU P-14,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Olli Rautaporras | 2000 | 437 | 34.54 | 1:13.23 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Antti Hakkarainen | 2000 | 412 | 34.60 | 1:14.72 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
3 | Kasimir Kirjonen | 2000 | 411 | 35.32 | 1:14.77 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Joona Korhonen | 2000 | 409 | 35.66 | 1:14.86 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
5 | Onni Kuronen | 2000 | 353 | 36.94 | 1:18.66 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Sampo Kärkkäinen | 2000 | 309 | 38.15 | 1:22.25 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Riku Leino | 2001 | 298 | 39.55 | 1:23.25 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
8 | Pekka Vilmunen | 2001 | 260 | 40.23 | 1:27.07 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
9 | Markus Hagström | 2000 | 254 | 41.14 | 1:27.78 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
10 | Oskari Ovaskainen | 2000 | 252 | 41.08 | 1:27.99 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 226 | 43.42 | 1:31.21 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
12 | Jami Ihalainen | 2003 | 222 | 44.71 | 1:31.71 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
13 | Valtteri Länsipuro | 2000 | 217 | 43.74 | 1:32.51 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
14 | Wäinö Koskinen | 2002 | 197 | 45.19 | 1:35.53 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Tino Vehkalahti | 2001 | 189 | 44.82 | 1:36.76 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
16 | Niclas Viitasalo | 2002 | 177 | 46.93 | 1:38.92 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
17 | Teemu Nurminen | 2003 | 177 | 45.95 | 1:38.97 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
18 | Pavel Pankratov | 2004 | 167 | 49.01 | 1:40.90 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
19 | Jere Broman | 2002 | 164 | 47.92 | 1:41.54 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
20 | Roope Ollikainen | 2004 | 149 | 49.49 | 1:44.74 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
21 | Reino Heinikangas | 2002 | 148 | 50.32 | 1:45.11 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
22 | Miska Birkstedt | 2002 | 129 | 52.10 | 1:49.78 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
23 | Lassi Niemi | 2004 | 113 | 55.47 | 1:54.73 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
24 | Eemil Karuveha | 2003 | 113 | 54.62 | 1:55.00 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
25 | Joona Saloniemi | 2004 | 112 | 55.19 | 1:55.27 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
26 | Akseli Kotti | 2004 | 94 | 57.70 | 2:02.26 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
- | Nooa Lehtoniemi | 2003 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 7.1 Perhosuinnin potku ennen käsivedon alkamista | ||||||||||
Laji 7, 100m RU P-14,M, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mikael Karuveha | 1999 | 572 | 31.40 | 1:06.96 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
2 | Jan Rif | 1998 | 430 | 34.95 | 1:13.64 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
3 | Santeri Kaasinen | 1999 | 417 | 34.50 | 1:14.39 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
4 | Pyry Nurmilo | 1999 | 375 | 35.82 | 1:17.05 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
5 | Joonas Hilaja | 1999 | 369 | 37.41 | 1:17.49 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
6 | Rafael Stenman | 1997 | 361 | 36.19 | 1:18.05 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Aapo Eerola | 1999 | 307 | 38.23 | 1:22.37 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
8 | Jimmy Nyberg | 1996 | 298 | 38.03 | 1:23.18 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
9 | Lauri Koskela | 1999 | 293 | 38.94 | 1:23.69 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Raul Heinikangas | 1998 | 281 | 39.89 | 1:24.89 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Verneri Kaarlenkaski | 1999 | 269 | 40.96 | 1:26.06 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Otto Kallama | 1999 | 244 | 41.12 | 1:28.94 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
13 | Aleksei Belov | 1998 | 220 | 42.93 | 1:32.00 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
14 | Lasse Purmonen | 1985 | 138 | 50.44 | 1:47.53 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
- | Väinö Kilpeläinen | 1999 | DSQ | |||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 27 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: TaTU Tampere | Tulostusaika | 14:40 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Martti Ollgren -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 27 syyskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 15:12 | |||
Järjestäjä | TaTU Tampere | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 syyskuu 2014 |
Laji 8, 100m RU T-14,N, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Elina Karinkanta | 2000 | 495 | 37.65 | 1:19.22 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
2 | Amanda Saari | 2000 | 474 | 38.33 | 1:20.40 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
3 | Saara Sojolin | 2001 | 428 | 39.40 | 1:23.14 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
4 | Essi Laine | 2000 | 426 | 1:23.31 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Noora Kolu | 2001 | 423 | 38.77 | 1:23.51 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Pinja Penttilä | 2001 | 411 | 39.89 | 1:24.28 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
7 | Annika Lepistö | 2001 | 400 | 39.70 | 1:25.05 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Anni Aro | 2001 | 394 | 40.04 | 1:25.50 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Auroora Tanninen | 2001 | 390 | 41.42 | 1:25.81 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
10 | Emma von Dickoff | 2002 | 388 | 40.83 | 1:25.96 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Emmi Kortteinen | 2000 | 352 | 42.16 | 1:28.79 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Olga Koskinen | 2002 | 323 | 43.36 | 1:31.36 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
13 | Petra Puronurmi | 2000 | 292 | 1:34.48 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
14 | Emmi Manninen | 2004 | 262 | 1:37.93 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
15 | Emmi Kaunisto | 2002 | 250 | 45.59 | 1:39.47 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
16 | Senni Mattila | 2003 | 243 | 1:40.43 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
17 | Alina Talja | 2004 | 218 | 1:44.17 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
18 | Elina Palojärvi | 2002 | 216 | 50.06 | 1:44.41 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Minea Wiren | 2003 | 214 | 49.86 | 1:44.77 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
20 | Heta Laatikainen | 2002 | 213 | 49.24 | 1:44.98 | |||||
Valkeakosken Uimaseura | ||||||||||
21 | Pinja Hautamäki | 2004 | 194 | 51.03 | 1:48.17 | |||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
22 | Siiri Toiva | 2002 | 193 | 51.65 | 1:48.38 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
23 | Emma Nieminen | 2002 | 190 | 52.97 | 1:48.99 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
24 | Jessika Liimatta | 2004 | 181 | 50.76 | 1:50.84 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
25 | Salla Rantala | 2004 | 180 | 53.42 | 1:50.97 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
26 | Santra Nieminen | 2004 | 173 | 54.73 | 1:52.45 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
27 | Aino Ollikainen | 2005 | 171 | 54.61 | 1:52.89 | |||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
28 | Maria Rauhala | 2003 | 167 | 53.87 | 1:53.68 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
29 | Ella Suominen | 2004 | 162 | 55.15 | 1:54.87 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
30 | Nuppu Toiva | 2001 | 149 | 55.72 | 1:58.09 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
31 | Sofia Ellonen | 2004 | 143 | 57.76 | 1:59.63 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
32 | Saara Kiuru | 2004 | 135 | 57.23 | 2:01.95 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
33 | Aino Suominen | 2004 | 123 | 58.86 | 2:05.93 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
34 | Lotta Ruppa | 2003 | 123 | 59.47 | 2:06.06 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
- | Enni Lahtinen | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva) | ||||||||||
- | Jemina Vainio | 2004 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Siiri Levonoja | 2004 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 8, 100m RU T-14,N, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Potkonen | 1998 | 508 | 37.35 | 1:18.54 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Ada Alajääskö | 1998 | 498 | 37.06 | 1:19.07 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Elviira Tanninen | 1999 | 492 | 36.63 | 1:19.38 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
4 | Susanna Ellonen | 1999 | 486 | 37.18 | 1:19.74 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
5 | Kiia Korsu | 1999 | 422 | 39.31 | 1:23.58 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Noora Kukkonen | 1999 | 411 | 39.91 | 1:24.27 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
7 | Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 411 | 40.38 | 1:24.31 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
8 | Noora Vallinen | 1998 | 376 | 40.83 | 1:26.87 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Malin Denker | 1999 | 241 | 48.40 | 1:40.62 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 27 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: TaTU Tampere | Tulostusaika | 15:12 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Martti Ollgren -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 27 syyskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 15:20 | |||
Järjestäjä | TaTU Tampere | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 syyskuu 2014 |
Laji 9, 50m VU P-9,11,13,M, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Eero Rautaporras | 2005 | 136 | 39.47 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Saku Vehmas | 2005 | 109 | 42.45 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Lassi Tenho | 2005 | 91 | 45.08 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
4 | Niklas Tikkanen | 2007 | 58 | 52.22 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
5 | Antti Lepola | 2006 | 44 | 57.27 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
Laji 9, 50m VU P-9,11,13,M, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Marcus Forsel | 2003 | 286 | 30.79 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
2 | Jami Ihalainen | 2003 | 216 | 33.79 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
3 | Miko Vaikkola | 2003 | 148 | 38.34 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
4 | Mitja Vaikkola | 2004 | 140 | 39.02 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
5 | Kalle Haavisto | 2003 | 136 | 39.43 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
- | Topias Kupiainen | 2004 | DSQ | |||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 9, 50m VU P-9,11,13,M, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tatu Hörkkö | 2001 | 365 | 28.40 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Matias Pennanen | 2001 | 337 | 29.16 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Perttu Mikkola | 2001 | 292 | 30.59 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Teemu Ihanamäki | 2001 | 277 | 31.11 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
5 | Ville Aaltonen | 2001 | 265 | 31.58 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Patrick de Monte | 2001 | 263 | 31.68 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
7 | Axel Olander | 2002 | 219 | 33.67 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Niclas Viitasalo | 2002 | 201 | 34.61 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Tuukka Pekkanen | 2002 | 197 | 34.88 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
10 | Reino Heinikangas | 2002 | 196 | 34.92 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Patrik Pihlajamäki | 2002 | 176 | 36.17 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
12 | Juuso Kemppainen | 2001 | 164 | 37.06 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
13 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 161 | 37.25 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
14 | Lauri Anttila | 2002 | 113 | 41.92 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Laji 9, 50m VU P-9,11,13,M, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Deny Belaic | 1998 | 479 | 25.93 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
2 | Rafael Stenman | 1997 | 444 | 26.59 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Lauri Koskela | 1999 | 398 | 27.59 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | 390 | 27.78 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Eemil Laine | 1998 | 369 | 28.29 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Tatu Paasikallio | 1999 | 349 | 28.82 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Raul Heinikangas | 1998 | 323 | 29.57 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Roope Aro | 2000 | 322 | 29.61 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Onni Kuronen | 2000 | 299 | 30.34 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
10 | Kalle Kiviniemi | 2000 | 296 | 30.44 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
11 | Otto Kallama | 1999 | 295 | 30.49 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
12 | Valtteri Länsipuro | 2000 | 254 | 32.05 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
13 | Oskari Ovaskainen | 2000 | 246 | 32.38 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
14 | Aleksei Belov | 1998 | 243 | 32.53 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 27 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: TaTU Tampere | Tulostusaika | 15:20 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Martti Ollgren -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 27 syyskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 15:34 | |||
Järjestäjä | TaTU Tampere | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 syyskuu 2014 |
Laji 10, 50m VU T-9,11,13,N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Aino Hinkka | 2005 | 236 | 37.61 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
2 | Emmi Ellonen | 2005 | 205 | 39.42 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
3 | Moona Korpikoski | 2005 | 175 | 41.51 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Melina Rantala | 2005 | 146 | 44.13 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
5 | Nelli Lehmijoki | 2005 | 144 | 44.34 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Aino Lepola | 2005 | 136 | 45.21 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
7 | Kiia Alenius | 2005 | 119 | 47.15 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
8 | Pihla Pöllänen | 2006 | 98 | 50.27 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
9 | Karoliina Salmi | 2006 | 85 | 52.84 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
10 | Julia Rauhala | 2006 | 83 | 53.22 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
11 | Ellida Tuominen | 2006 | 46 | 1:04.76 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
Laji 10, 50m VU T-9,11,13,N, Loppukilpailut 10 - 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Senni Mattila | 2003 | 303 | 34.58 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Minea Wiren | 2003 | 242 | 37.29 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Ronja Myllykallio | 2003 | 235 | 37.66 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Tinja Lasonen | 2004 | 229 | 37.99 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Pinja Hautamäki | 2004 | 223 | 38.30 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
6 | Sanna Pajula | 2003 | 223 | 38.34 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
7 | Nita Tenho | 2004 | 208 | 39.23 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
8 | Sini Korin | 2003 | 181 | 41.04 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Olivia Salminen | 2003 | 181 | 41.10 | ||||||
Valkeakosken Uimaseura | ||||||||||
10 | Pinja Kallio | 2004 | 158 | 42.98 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
11 | Lotta Ruppa | 2003 | 157 | 43.07 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
12 | Aada Berg | 2004 | 147 | 44.02 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
13 | Julia Nelimarkka | 2004 | 132 | 45.66 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
14 | Pilvi Elina Nieminen | 2004 | 110 | 48.39 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
15 | Amanda Malminen | 2004 | 98 | 50.42 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
- | Wilma Lassila | 2004 | DSQ | |||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 10, 50m VU T-9,11,13,N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mila Manner | 2001 | 489 | 29.50 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Heta Känkänen | 2001 | 473 | 29.83 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Minea Bogdanoff | 2001 | 432 | 30.74 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
4 | Hilla Nieminen | 2001 | 406 | 31.38 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Auroora Tanninen | 2001 | 372 | 32.31 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
6 | Anna Rantanen | 2001 | 345 | 33.14 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Annika Lepistö | 2001 | 316 | 34.13 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Anni Matikainen | 2001 | 309 | 34.39 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Jenni Moisio | 2002 | 309 | 34.39 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
10 | Maija Nurminen | 2002 | 283 | 35.41 | ||||||
Valkeakosken Uimaseura | ||||||||||
11 | Elli Hannus | 2002 | 227 | 38.10 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
12 | Heta Laatikainen | 2002 | 226 | 38.13 | ||||||
Valkeakosken Uimaseura | ||||||||||
13 | Ella Kivimäki | 2002 | 194 | 40.16 | ||||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
14 | Johanna Mönkkönen | 2002 | 174 | 41.59 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Laji 10, 50m VU T-9,11,13,N, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Vilma Ryöti | 1999 | 513 | 29.04 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 484 | 29.60 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Tiina Soukka | 1996 | 476 | 29.76 | ||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
4 | Elina Arvonen | 1994 | 432 | 30.75 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
5 | Pinja Tiainen | 1999 | 427 | 30.87 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Sini Tuominen | 2000 | 422 | 30.98 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Lotta Hamdi | 1999 | 398 | 31.59 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Maiju Mäenpää | 1997 | 373 | 32.29 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Noora Vallinen | 1998 | 360 | 32.68 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
10 | Iina Aro | 1998 | 348 | 33.03 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
11 | Pinja Pihlajamäki | 2000 | 344 | 33.17 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
12 | Malin Denker | 1999 | 273 | 35.83 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 27 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: TaTU Tampere | Tulostusaika | 15:34 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Martti Ollgren -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 27 syyskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 15:52 | |||
Järjestäjä | TaTU Tampere | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 syyskuu 2014 |
Laji 11, 200m SU P-14,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Antti Hakkarainen | 2000 | 410 | 32.84 | 1:08.59 | 1:45.52 | 2:22.76 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
2 | Joona Korhonen | 2000 | 394 | 33.78 | 1:10.50 | 1:47.78 | 2:24.67 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
3 | Niklas Uitto | 2000 | 365 | 34.81 | 1:12.85 | 1:51.34 | 2:28.46 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Joona Lehtonen | 2001 | 292 | 36.62 | 1:16.68 | 1:58.51 | 2:39.87 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
5 | Eerik Tikkakoski | 2001 | 217 | 40.40 | 1:26.07 | 2:12.61 | 2:56.37 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
6 | Saku Kovanen | 2001 | 214 | 41.68 | 1:27.10 | 2:13.14 | 2:57.36 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
7 | Joona Syrjäkoski | 2000 | 187 | 43.40 | 1:31.36 | 2:20.77 | 3:05.52 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
8 | Mio Harju | 2002 | 173 | 44.52 | 2:23.85 | 3:10.34 | 3:10.34 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
9 | Atte-Mikael Ahonpää | 2001 | 170 | 45.21 | 1:33.71 | 2:22.81 | 3:11.26 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
10 | Eemil Pynnönen | 2001 | 163 | 45.92 | 1:35.12 | 2:26.38 | 3:14.14 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
11 | Veeti Raivio | 2000 | 159 | 47.11 | 1:37.66 | 2:29.28 | 3:15.74 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
- | Aapo Puikkonen | 2001 | DSQ | |||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Petr Pankratov | 2002 | DSQ | |||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Pirkka Perkola | 2001 | DSQ | |||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 11, 200m SU P-14,M, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Petja Yritys | 1993 | 575 | 30.20 | 1:02.14 | 1:34.83 | 2:07.56 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
2 | Jimmy Nyberg | 1996 | 433 | 31.02 | 1:06.13 | 1:43.13 | 2:20.25 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
3 | Mikael Karuveha | 1999 | 373 | 34.01 | 1:11.66 | 1:50.46 | 2:27.37 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
4 | Aapo Eerola | 1999 | 370 | 33.55 | 1:10.81 | 1:48.79 | 2:27.71 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
5 | Jan Rif | 1998 | 352 | 35.24 | 1:13.64 | 1:52.57 | 2:30.22 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
6 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 309 | 36.24 | 1:15.63 | 1:56.81 | 2:36.84 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
7 | Santeri Kaasinen | 1999 | 279 | 37.32 | 1:18.11 | 2:00.85 | 2:42.22 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
8 | Pyry Nurmilo | 1999 | 279 | 37.60 | 1:20.16 | 2:02.93 | 2:42.24 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
9 | Leo Rytövuori | 1999 | 204 | 43.58 | 1:29.36 | 2:15.44 | 3:00.00 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
10 | Kevin Lokkila | 1999 | 182 | 43.01 | 1:30.99 | 2:19.69 | 3:06.90 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
11 | Janne Ollikainen | 1972 | 142 | 43.72 | 1:34.47 | 2:28.61 | 3:22.98 | |||
Keuruun Toverit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 27 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: TaTU Tampere | Tulostusaika | 15:52 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Martti Ollgren -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 27 syyskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 16:02 | |||
Järjestäjä | TaTU Tampere | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 syyskuu 2014 |
Laji 12, 200m SU T-14,N, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Amanda Saari | 2000 | 378 | 39.52 | 1:22.27 | 2:05.38 | 2:45.99 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
2 | Milja Mettinen | 2000 | 336 | 40.41 | 1:23.65 | 2:08.42 | 2:52.50 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
3 | Tytti Kuusela | 2000 | 324 | 43.15 | 1:27.91 | 2:12.47 | 2:54.67 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
4 | Viivi Kuusinen | 2002 | 323 | 40.71 | 1:24.22 | 2:09.77 | 2:54.78 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
5 | Pinja Pihlajamäki | 2000 | 277 | 42.61 | 1:30.53 | 2:19.12 | 3:04.01 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
6 | Kerttu Virtanen | 2000 | 225 | 46.89 | 1:36.51 | 2:27.61 | 3:17.30 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
7 | Jenni Moisio | 2002 | 220 | 45.02 | 1:36.55 | 2:27.76 | 3:18.72 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
- | Nora Kosonen | 2001 | DSQ | |||||||
Tatu Tampere | ||||||||||
SW 10.5 Seisominen altaan pohjassa | ||||||||||
Laji 12, 200m SU T-14,N, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Emma Hällfors | 1998 | 490 | 35.16 | 1:12.98 | 1:52.62 | 2:32.22 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
2 | Noora Poutanen | 1999 | 461 | 36.69 | 1:16.89 | 1:57.10 | 2:35.36 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
3 | Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 456 | 37.31 | 1:16.85 | 1:57.40 | 2:35.92 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
4 | Mari Kausiala | 1997 | 446 | 36.73 | 1:16.23 | 1:56.78 | 2:37.02 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
5 | Senja Saarteinen | 1999 | 388 | 36.62 | 1:16.80 | 2:00.50 | 2:44.56 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
6 | Lotta Rosenlöf | 1999 | 302 | 41.28 | 1:26.22 | 2:13.03 | 2:58.89 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 27 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: TaTU Tampere | Tulostusaika | 16:02 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Martti Ollgren -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 27 syyskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 16:25 | |||
Järjestäjä | TaTU Tampere | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 syyskuu 2014 |
Laji 13, 100m PU P-14,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Niklas Uitto | 2000 | 336 | 32.42 | 1:09.70 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Arttu Heikkinen | 2000 | 307 | 33.76 | 1:11.82 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Tatu Hörkkö | 2001 | 295 | 33.20 | 1:12.76 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Roope Aro | 2000 | 257 | 35.53 | 1:16.23 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Sampo Kärkkäinen | 2000 | 223 | 36.79 | 1:19.85 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Wäinö Koskinen | 2002 | 194 | 38.72 | 1:23.71 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Axel Olander | 2002 | 160 | 41.21 | 1:29.16 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Miska Birkstedt | 2002 | 131 | 43.86 | 1:35.42 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
9 | Iiro Kuusela | 2001 | 113 | 44.93 | 1:40.13 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
10 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 108 | 46.26 | 1:41.70 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Lassi Niemi | 2004 | 101 | 48.29 | 1:44.01 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
12 | Teemu Nurminen | 2003 | 100 | 45.97 | 1:44.16 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
- | Matias Pennanen | 2001 | DNF | |||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Laji 13, 100m PU P-14,M, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ville Laine | 1995 | 562 | 26.46 | 58.73 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
2 | Leevi Ruuttunen | 1995 | 526 | 28.06 | 1:00.05 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Deny Belaic | 1998 | 429 | 28.79 | 1:04.28 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
4 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | 319 | 31.86 | 1:10.88 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Verneri Kaarlenkaski | 1999 | 253 | 35.05 | 1:16.58 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Tatu Paasikallio | 1999 | 218 | 36.30 | 1:20.54 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 27 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: TaTU Tampere | Tulostusaika | 16:25 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Martti Ollgren -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 27 syyskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 16:33 | |||
Järjestäjä | TaTU Tampere | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 syyskuu 2014 |
Laji 14, 100m PU T-14,N, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mila Manner | 2001 | 469 | 33.50 | 1:10.81 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Emmi Kilpinen | 2000 | 439 | 33.02 | 1:12.39 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Roosa Oja | 2000 | 394 | 34.63 | 1:15.04 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Camilla Tyven | 2001 | 381 | 34.60 | 1:15.89 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Minea Bogdanoff | 2001 | 378 | 35.89 | 1:16.13 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
6 | Emmiina Rautiainen | 2000 | 337 | 35.05 | 1:19.04 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Anni Aro | 2001 | 337 | 36.62 | 1:19.06 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Emmi Kortteinen | 2000 | 334 | 37.17 | 1:19.32 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Armi Auvinen | 2000 | 319 | 36.16 | 1:20.54 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Milja Rantala | 2001 | 305 | 38.44 | 1:21.74 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
11 | Kastehelmi Sinisalo | 2001 | 304 | 36.90 | 1:21.85 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Auroora Tanninen | 2001 | 300 | 38.57 | 1:22.16 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
13 | Ella Lumio | 2000 | 290 | 38.20 | 1:23.11 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Venla Pesu | 2002 | 268 | 38.70 | 1:25.31 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
15 | Elina Palojärvi | 2002 | 256 | 39.73 | 1:26.66 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Enni Lahtinen | 2002 | 229 | 39.79 | 1:29.95 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Ronja Myllykallio | 2003 | 219 | 43.33 | 1:31.29 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
18 | Emmi Manninen | 2004 | 195 | 43.85 | 1:34.88 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
19 | Senni Mattila | 2003 | 146 | 46.69 | 1:44.35 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
20 | Vilma Rantala | 2003 | 111 | 52.62 | 1:54.28 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
- | Sini Tuominen | 2000 | DNF | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Laji 14, 100m PU T-14,N, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Noora Kukkonen | 1999 | 444 | 32.96 | 1:12.13 | |||||
Tatu Tampere | ||||||||||
2 | Ada Alajääskö | 1998 | 437 | 33.79 | 1:12.54 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
3 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 400 | 33.67 | 1:14.66 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Emmi Masti | 1999 | 356 | 34.34 | 1:17.63 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Iina Aro | 1998 | 316 | 37.60 | 1:20.81 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Maiju Mäenpää | 1997 | 294 | 37.36 | 1:22.76 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Lotta Hamdi | 1999 | 267 | 37.52 | 1:25.39 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Pinja Tiainen | 1999 | 238 | 39.05 | 1:28.77 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 27 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: TaTU Tampere | Tulostusaika | 16:33 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Martti Ollgren -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 27 syyskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 17:15 | |||
Järjestäjä | TaTU Tampere | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 syyskuu 2014 |
Laji 15, 400m VU P-14,M, Loppukilpailut 12 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Joona Korhonen | 2000 | 492 | 1:02.84 | 2:11.07 | 3:20.35 | 4:29.44 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
2 | Antti Hakkarainen | 2000 | 442 | 1:05.13 | 2:15.75 | 3:27.41 | 4:39.15 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
3 | Olli Rautaporras | 2000 | 383 | 1:09.81 | 2:24.17 | 3:39.48 | 4:52.84 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Joona Lehtonen | 2001 | 364 | 1:08.85 | 2:24.33 | 3:41.51 | 4:57.77 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
5 | Valtteri Länsipuro | 2000 | 326 | 1:14.63 | 2:33.55 | 3:52.36 | 5:08.96 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
6 | Perttu Mikkola | 2001 | 309 | 1:14.71 | 2:35.92 | 3:57.23 | 5:14.71 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
7 | Eerik Tikkakoski | 2001 | 296 | 1:11.35 | 2:32.24 | 3:56.12 | 5:19.04 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
8 | Kalle Kiviniemi | 2000 | 296 | 1:15.17 | 2:37.98 | 4:01.05 | 5:19.20 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Riku Leino | 2001 | 281 | 1:17.72 | 2:39.75 | 4:03.13 | 5:24.57 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
10 | Pirkka Perkola | 2001 | 281 | 1:18.22 | 2:41.78 | 4:04.71 | 5:24.80 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
11 | Joona Syrjäkoski | 2000 | 255 | 1:17.29 | 2:42.72 | 4:08.88 | 5:35.47 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
12 | Petr Pankratov | 2002 | 253 | 1:18.36 | 2:44.56 | 4:11.95 | 5:36.37 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
13 | Veeti Raivio | 2000 | 252 | 1:23.41 | 2:51.48 | 4:17.85 | 5:36.64 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
14 | Markus Hagström | 2000 | 243 | 1:22.44 | 2:48.77 | 4:15.53 | 5:40.51 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
15 | Niclas Viitasalo | 2002 | 239 | 1:21.36 | 2:50.59 | 4:19.20 | 5:42.62 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
16 | Mio Harju | 2002 | 232 | 1:24.18 | 2:52.36 | 4:20.23 | 5:46.17 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
17 | Pieti Raunio | 2002 | 226 | 1:25.12 | 2:54.74 | 4:24.92 | 5:48.99 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
18 | Saku Kovanen | 2001 | 223 | 1:22.97 | 2:54.24 | 4:24.52 | 5:50.41 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
19 | Jere Broman | 2002 | 220 | 1:25.56 | 2:57.53 | 4:27.56 | 5:51.97 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
20 | Iiro Kuusela | 2001 | 219 | 1:24.04 | 2:56.12 | 4:26.63 | 5:52.93 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
21 | Tino Vehkalahti | 2001 | 214 | 1:23.95 | 2:56.15 | 4:28.16 | 5:55.23 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
22 | Miska Birkstedt | 2002 | 204 | 1:25.10 | 2:59.93 | 4:30.56 | 6:00.89 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
23 | Aapo Puikkonen | 2001 | 203 | 1:24.79 | 2:57.35 | 4:30.50 | 6:01.76 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
24 | Pekka Vilmunen | 2001 | 200 | 1:21.93 | 2:54.40 | 4:29.59 | 6:03.58 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
25 | Eemil Pynnönen | 2001 | 195 | 1:25.99 | 2:58.89 | 4:33.72 | 6:06.34 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
26 | Atte-Mikael Ahonpää | 2001 | 195 | 1:27.10 | 3:00.21 | 4:34.99 | 6:06.63 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
Laji 15, 400m VU P-14,M, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Pietari Virta | 1997 | 611 | 1:00.76 | 2:04.56 | 3:08.50 | 4:10.65 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
2 | Jan Rif | 1998 | 557 | 1:00.76 | 2:06.73 | 3:13.25 | 4:18.48 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
3 | Mikael Karuveha | 1999 | 532 | 1:02.02 | 2:09.16 | 3:15.90 | 4:22.49 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
4 | Aapo Eerola | 1999 | 473 | 1:03.23 | 2:12.44 | 3:23.15 | 4:32.99 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
5 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 455 | 1:04.69 | 2:16.71 | 3:28.95 | 4:36.58 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
6 | Jimmy Nyberg | 1996 | 454 | 1:05.12 | 2:16.07 | 3:26.28 | 4:36.69 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
7 | Pyry Nurmilo | 1999 | 428 | 1:08.09 | 2:21.55 | 3:34.07 | 4:42.30 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
8 | Santeri Kaasinen | 1999 | 427 | 1:06.31 | 2:19.68 | 3:33.67 | 4:42.35 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
9 | Joonas Hilaja | 1999 | 401 | 1:08.01 | 2:22.95 | 3:37.27 | 4:48.37 | |||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
10 | Miika Pänttönen | 1999 | 376 | 1:08.12 | 2:22.77 | 3:39.78 | 4:54.68 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Santeri Siurola | 1999 | 360 | 1:07.82 | 2:25.14 | 3:40.23 | 4:58.87 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
12 | Joel Koskinen | 1998 | 248 | 1:19.11 | 2:45.20 | 4:13.34 | 5:38.50 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
13 | Leo Rytövuori | 1999 | 231 | 1:22.74 | 2:52.25 | 4:20.87 | 5:46.33 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
14 | Kevin Lokkila | 1999 | 207 | 1:24.77 | 2:55.62 | 4:28.08 | 5:59.68 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 27 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: TaTU Tampere | Tulostusaika | 17:15 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Martti Ollgren -uinnit | Tulostuspäivämäärä | 27 syyskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 17:47 | |||
Järjestäjä | TaTU Tampere | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 syyskuu 2014 |
Laji 16, 400m VU T-14,N, Loppukilpailut 12 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Amanda Saari | 2000 | 524 | 1:09.22 | 2:23.65 | 3:38.43 | 4:51.26 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
2 | Annika Karinkanta | 2000 | 513 | 1:11.29 | 2:25.91 | 3:41.14 | 4:53.30 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
3 | Elina Karinkanta | 2000 | 502 | 1:09.49 | 2:23.87 | 3:39.67 | 4:55.45 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
4 | Essi Laine | 2000 | 467 | 1:10.27 | 2:27.53 | 3:45.95 | 5:02.61 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
5 | Heta Känkänen | 2001 | 455 | 1:11.52 | 2:29.74 | 3:48.92 | 5:05.35 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Nora Kosonen | 2001 | 443 | 1:10.65 | 2:29.35 | 3:47.82 | 5:08.05 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
7 | Suvi Kurth | 2001 | 433 | 1:12.47 | 2:32.04 | 3:52.08 | 5:10.31 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
8 | Pinja Penttilä | 2001 | 425 | 1:14.63 | 2:33.82 | 3:53.53 | 5:12.41 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
9 | Emma von Dickoff | 2002 | 394 | 1:13.81 | 2:35.73 | 3:59.47 | 5:20.26 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Saara Sojolin | 2001 | 390 | 1:16.92 | 2:39.07 | 4:01.45 | 5:21.51 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
11 | Emmi Kortteinen | 2000 | 362 | 1:20.46 | 2:44.56 | 4:06.72 | 5:29.57 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Olga Koskinen | 2002 | 337 | 1:19.63 | 2:45.32 | 4:10.75 | 5:37.31 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
13 | Tytti Kuusela | 2000 | 337 | 1:22.04 | 2:48.16 | 4:13.45 | 5:37.41 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
14 | Kastehelmi Sinisalo | 2001 | 308 | 1:24.32 | 2:54.39 | 4:20.03 | 5:47.67 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Viivi Kuusinen | 2002 | 298 | 1:18.93 | 2:49.20 | 4:21.02 | 5:51.59 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
16 | Anni Matikainen | 2001 | 297 | 1:20.49 | 2:50.02 | 4:21.71 | 5:52.07 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
17 | Kerttu Virtanen | 2000 | 288 | 1:21.14 | 2:51.92 | 4:23.71 | 5:55.33 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
18 | Venla Pesu | 2002 | 286 | 1:23.51 | 2:56.53 | 4:28.71 | 5:56.22 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
19 | Petra Puronurmi | 2000 | 279 | 1:24.99 | 2:58.25 | 4:28.96 | 5:59.46 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
Laji 16, 400m VU T-14,N, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Erika Lappalainen | 1996 | 569 | 1:07.04 | 2:20.22 | 3:33.51 | 4:43.35 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Susanna Ellonen | 1999 | 541 | 1:09.01 | 2:21.44 | 3:34.72 | 4:48.21 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
3 | Emilia Potkonen | 1998 | 491 | 1:09.93 | 2:25.79 | 3:41.85 | 4:57.59 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Mari Kausiala | 1997 | 485 | 1:08.78 | 2:25.42 | 3:42.71 | 4:58.98 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
5 | Lyydia Tuominen | 1998 | 471 | 1:11.40 | 2:27.62 | 3:45.32 | 5:01.90 | |||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
6 | Heta Koivuluoma | 1999 | 458 | 1:13.25 | 2:31.56 | 3:50.96 | 5:04.59 | |||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
7 | Tiina Soukka | 1996 | 455 | 1:10.99 | 2:29.27 | 3:47.74 | 5:05.33 | |||
Tatu Tampere | ||||||||||
8 | Elli Kivelä | 1998 | 371 | 1:14.68 | 2:36.52 | 4:01.96 | 5:26.69 | |||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
9 | Malin Denker | 1999 | 207 | 1:29.60 | 3:10.97 | 4:55.02 | 6:36.57 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 27 syyskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: TaTU Tampere | Tulostusaika | 17:47 |