2019-09-16   02:43:20
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Martti Ollgren-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren -uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 syyskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  12:34   
  Järjestäjä  TaTU Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 syyskuu 2014         
 
 
Laji 1, 100m SKU P-10,12,14,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pavel Pankratov  2004    199  40.12        1:26.90   
  Tatu Tampere                   
                     
Roope Ollikainen  2004    141  47.21        1:37.39   
  Porin Uimaseura                   
                     
Akseli Kotti  2004    122  48.59        1:42.24   
  Tatu Tampere                   
                     
Eero Rautaporras  2005    119  42.98        1:43.08   
  Nokian Pyry                   
                     
Eero Leino  2004    117  46.66        1:43.76   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Aku Rauska  2004    95  56.59        1:51.15   
  Tatu Tampere                   
                     
Miro Birkstedt  2004    89  49.81        1:53.66   
  Tatu Tampere                   
                     
Joona Saloniemi  2004    88  54.59        1:53.70   
  Nokian Pyry                   
                     
Niilo Kilpeläinen  2004    83  56.44        1:56.09   
  Tatu Tampere                   
                     
Onni Mäkimartti  2004              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Topias Kupiainen  2004              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 100m SKU P-10,12,14,M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jami Ihalainen  2003    243  37.49        1:21.31   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Petr Pankratov  2002    234  38.86        1:22.29   
  Tatu Tampere                   
                     
Marcus Forsel  2003    230  37.14        1:22.81   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Nooa Lehtoniemi  2003    212  39.63        1:25.04   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Akseli Hakala  2003    209  39.22        1:25.49   
  Uinti Tampere                   
                     
Pieti Raunio  2002    203  40.07        1:26.30   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Axel Olander  2002    197  38.36        1:27.19   
  Nokian Pyry                   
                     
Mio Harju  2002    191  40.56        1:28.02   
  Tatu Tampere                   
                     
Jere Broman  2002    164  46.34        1:32.69   
  Nokian Pyry                   
                     
10  Teemu Nurminen  2003    156  44.30        1:34.26   
  Tatu Tampere                   
                     
11  Tuukka Pekkanen  2002    151  44.00        1:35.16   
  Keuruun Toverit                   
                     
12  Lauri-Luukas Jäntti  2002    143  44.12        1:36.89   
  Porin Uimaseura                   
                     
13  Lauri Anttila  2002    104  49.42        1:47.77   
  Porin Uimaseura                   
                     
14  Ville Syrjäkoski  2002    94  55.12        1:51.33   
  Tatu Tampere                   
                     
15  Robert Ridal  2003    91  52.82        1:52.81   
  Tatu Tampere                   
                     
16  Eemil Karuveha  2003    87  57.21        1:54.48   
  Tatu Tampere                   
                     
Kalle Haavisto  2003              DSQ  SU 
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Miko Vaikkola  2003              DSQ  RU 
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Petteri Lepola  2003              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 1, 100m SKU P-10,12,14,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Hakkarainen  2000    462  30.36        1:05.62   
  Tatu Tampere                   
                     
Joona Korhonen  2000    436  30.31        1:06.91   
  Tatu Tampere                   
                     
Kasimir Kirjonen  2000    377  32.50        1:10.22   
  Uinti Tampere                   
                     
Olli Rautaporras  2000    362  34.04        1:11.17   
  Nokian Pyry                   
                     
Roope Aro  2000    342  33.57        1:12.55   
  Nokian Pyry                   
                     
Onni Kuronen  2000    340  34.32        1:12.69   
  Nokian Pyry                   
                     
Arttu Heikkinen  2000    312  34.30        1:14.80   
  Uinti Tampere                   
                     
Joona Lehtonen  2001    309  34.82        1:15.04   
  Tatu Tampere                   
                     
Valtteri Länsipuro  2000    290  35.27        1:16.62   
  Nokian Pyry                   
                     
10  Eerik Tikkakoski  2001    280  35.67        1:17.58   
  Tatu Tampere                   
                     
11  Perttu Mikkola  2001    254  35.56        1:20.05   
  Nokian Pyry                   
                     
12  Teemu Ihanamäki  2001    250  35.29        1:20.52   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
13  Pirkka Perkola  2001    250  36.39        1:20.55   
  Tatu Tampere                   
                     
14  Joona Syrjäkoski  2000    249  39.36        1:20.59   
  Tatu Tampere                   
                     
15  Kalle Kiviniemi  2000    232  37.17        1:22.51   
  Nokian Pyry                   
                     
16  Iiro Kuusela  2001    228  38.27        1:23.02   
  Tatu Tampere                   
                     
17  Saku Kovanen  2001    227  37.91        1:23.15   
  Tatu Tampere                   
                     
18  Pekka Vilmunen  2001    215  41.90        1:24.63   
  Tatu Tampere                   
                     
19  Tino Vehkalahti  2001    203  40.87        1:26.31   
  Tatu Tampere                   
                     
20  Ville Aaltonen  2001    197  40.89        1:27.18   
  Porin Uimaseura                   
                     
21  Atte-Mikael Ahonpää  2001    193  39.48        1:27.80   
  Tatu Tampere                   
                     
22  Aapo Puikkonen  2001    192  41.82        1:27.93   
  Tatu Tampere                   
                     
23  Eemil Pynnönen  2001    182  42.08        1:29.48   
  Tatu Tampere                   
                     
24  Juuso Kemppainen  2001    153  45.02        1:34.90   
  Nokian Pyry                   
                     
 
Laji 1, 100m SKU P-10,12,14,M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juho Eerola  1995    644  27.30        58.75   
  Tatu Tampere                   
                     
Pietari Virta  1997    553  28.36        1:01.82   
  Tatu Tampere                   
                     
Mikael Karuveha  1999    539  29.20        1:02.34   
  Tatu Tampere                   
                     
Joona Poutanen  1992    528  27.36        1:02.78   
  Tatu Tampere                   
                     
Leevi Ruuttunen  1995    483  29.57        1:04.68   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Jan Rif  1998    466  31.37        1:05.47   
  Tatu Tampere                   
                     
Jimmy Nyberg  1996    457  28.65        1:05.87   
  Tatu Tampere                   
                     
Väinö Kilpeläinen  1999    446  30.50        1:06.43   
  Tatu Tampere                   
                     
Pyry Nurmilo  1999    414  31.12        1:08.08   
  Tatu Tampere                   
                     
10  Santeri Kaasinen  1999    401  33.18        1:08.80   
  Tatu Tampere                   
                     
11  Aleksi Pykäläinen  1999    392  31.70        1:09.33   
  Nokian Pyry                   
                     
12  Aapo Eerola  1999    385  32.03        1:09.77   
  Tatu Tampere                   
                     
13  Lauri Koskela  1999    341  33.29        1:12.60   
  Uinti Tampere                   
                     
14  Tatu Paasikallio  1999    334  34.26        1:13.09   
  Nokian Pyry                   
                     
15  Henri Nurmi  1998    307  34.02        1:15.20   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
16  Miika Pänttönen  1999    280  34.21        1:17.56   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Raul Heinikangas  1998    279  35.60        1:17.63   
  Porin Uimaseura                   
                     
18  Aleksei Belov  1998    222  38.87        1:23.72   
  Porin Uimaseura                   
                     
19  Leo Rytövuori  1999    200  40.63        1:26.72   
  Tatu Tampere                   
                     
20  Kevin Lokkila  1999    198  39.86        1:27.02   
  Tatu Tampere                   
                     
21  Lasse Purmonen  1985    144  45.97        1:36.69   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Deny Belaic  1998              DSQ  RU 
  Tatu Tampere                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Eemil Laine  1998              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Janne Ollikainen  1972              DSQ  SU 
  Keuruun Toverit                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Santeri Siiranen  1998              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  27 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: TaTU Tampere  Tulostusaika  12:34 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren -uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 syyskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  13:11   
  Järjestäjä  TaTU Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 syyskuu 2014         
 
 
Laji 2, 100m SKU T-10,12,14,N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emmi Manninen  2004    284  42.25        1:27.84   
  Tatu Tampere                   
                     
Aino Hinkka  2005    240  41.87        1:32.88   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Tinja Lasonen  2004    198  47.31        1:39.01   
  Porin Uimaseura                   
                     
Alina Talja  2004    191  48.79        1:40.21   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Santra Nieminen  2004    191  50.38        1:40.22   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Salla Rantala  2004    184  50.23        1:41.37   
  Nokian Pyry                   
                     
Ella Suominen  2004    176  47.87        1:42.85   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Sofia Ellonen  2004    165  49.54        1:45.13   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Jessika Liimatta  2004    154  53.52        1:47.61   
  Tatu Tampere                   
                     
10  Saara Kiuru  2004    147  53.22        1:49.33   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
11  Pinja Kallio  2004    144  51.94        1:50.14   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
12  Nelli Lehmijoki  2005    132  49.36        1:53.32   
  Nokian Pyry                   
                     
13  Aino Suominen  2004    115  57.48        1:58.59   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
14  Siiri Levonoja  2004    98  1:01.48        2:04.85   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Aada Berg  2004              DSQ   
  Porin Pyrintö                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Amanda Malminen  2004              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Jemina Vainio  2004              DSQ  RU 
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 2, 100m SKU T-10,12,14,N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emmi Kaunisto  2002    376  35.49        1:19.93   
  Porin Uimaseura                   
                     
Viivi Kuusinen  2002    344  35.55        1:22.33   
  Tatu Tampere                   
                     
Venla Pesu  2002    284  38.29        1:27.81   
  Tatu Tampere                   
                     
Jenni Moisio  2002    278  39.98        1:28.40   
  Nokian Pyry                   
                     
Maija Nurminen  2002    274  40.38        1:28.88   
  Valkeakosken Uimaseura                   
                     
Ronja Myllykallio  2003    250  41.85        1:31.54   
  Nokian Pyry                   
                     
Minea Wiren  2003    218  44.71        1:35.88   
  Nokian Pyry                   
                     
Anni-Maria Laakso  2003    208  46.02        1:37.34   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Vilma Rantala  2003    205  45.92        1:37.87   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
10  Sini Korin  2003    192  43.34        1:39.99   
  Nokian Pyry                   
                     
11  Siiri Toiva  2002    191  51.54        1:40.16   
  Nokian Pyry                   
                     
12  Johanna Mönkkönen  2002    169  46.16        1:44.42   
  Nokian Pyry                   
                     
13  Maria Rauhala  2003    153  51.53        1:47.94   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
14  Lotta Ruppa  2003    127  53.41        1:54.71   
  Tatu Tampere                   
                     
Emma Nieminen  2002              DSQ  SU 
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 2, 100m SKU T-10,12,14,N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Amanda Saari  2000    547  31.94        1:10.58   
  Tatu Tampere                   
                     
Noora Kolu  2001    487  33.82        1:13.37   
  Uinti Tampere                   
                     
Mila Manner  2001    471  34.43        1:14.20   
  Nokian Pyry                   
                     
Annika Lepistö  2001    439  35.86        1:15.95   
  Porin Uimaseura                   
                     
Camilla Tyven  2001    418  35.11        1:17.20   
  Nokian Pyry                   
                     
Emmiina Rautiainen  2000    407  35.83        1:17.91   
  Uinti Tampere                   
                     
Minea Bogdanoff  2001    406  34.73        1:17.97   
  Tatu Tampere                   
                     
Auroora Tanninen  2001    405  38.02        1:18.02   
  Porin Pyrintö                   
                     
Milja Mettinen  2000    404  34.98        1:18.08   
  Tatu Tampere                   
                     
10  Anna Rantanen  2001    399  36.93        1:18.42   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Anni Aro  2001    368  37.92        1:20.53   
  Nokian Pyry                   
                     
12  Nora Kosonen  2001    363  36.63        1:20.88   
  Tatu Tampere                   
                     
13  Anni Matikainen  2001    302  40.48        1:26.01   
  Nokian Pyry                   
                     
14  Kerttu Virtanen  2000    280  39.96        1:28.20   
  Tatu Tampere                   
                     
Margarita Kataja  2001              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Nuppu Toiva  2001              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 2, 100m SKU T-10,12,14,N, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Poutanen  1999    602  31.77        1:08.37   
  Tatu Tampere                   
                     
Erika Lappalainen  1996    569  32.21        1:09.64   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Fanni Riiho  1995    555  30.47        1:10.26   
  Tatu Tampere                   
                     
Iida-Maria Rantanen  1998    518  33.10        1:11.86   
  Uinti Tampere                   
                     
Emilia Potkonen  1998    516  34.50        1:11.96   
  Uinti Tampere                   
                     
Noora Kukkonen  1999    509  32.12        1:12.31   
  Tatu Tampere                   
                     
Emma-Lotta Tynkkynen  1999    507  33.55        1:12.37   
  Tatu Tampere                   
                     
Emma Hällfors  1998    485  33.31        1:13.49   
  Tatu Tampere                   
                     
Mari Kausiala  1997    483  33.54        1:13.56   
  Tatu Tampere                   
                     
10  Elviira Tanninen  1999    469  35.88        1:14.30   
  Porin Pyrintö                   
                     
11  Vilma Ryöti  1999    441  35.36        1:15.81   
  Nokian Pyry                   
                     
12  Tiina Soukka  1996    441  33.55        1:15.82   
  Tatu Tampere                   
                     
13  Noora Vallinen  1998    384  36.98        1:19.39   
  Nokian Pyry                   
                     
14  Lotta Rosenlöf  1999    369  37.43        1:20.46   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Lotta Hamdi  1999    352  39.06        1:21.73   
  Nokian Pyry                   
                     
16  Iina Aro  1998    336  38.83        1:22.99   
  Nokian Pyry                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  27 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: TaTU Tampere  Tulostusaika  13:11 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren -uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 syyskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  13:14   
  Järjestäjä  TaTU Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 syyskuu 2014         
 
 
Laji 3, 50m SU P-9,11,13,M, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saku Vehmas  2005    119          45.96   
  Uinti Tampere                   
Eero Rautaporras  2005    111          46.93   
  Nokian Pyry                   
Niklas Tikkanen  2007    60          57.46   
  Tatu Tampere                   
Antti Lepola  2006    48          1:01.86   
  Tatu Tampere                   
 
Laji 3, 50m SU P-9,11,13,M, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pavel Pankratov  2004    177          40.24   
  Tatu Tampere                   
Lassi Niemi  2004    130          44.60   
  Tatu Tampere                   
Roope Ollikainen  2004    113          46.64   
  Porin Uimaseura                   
Topias Kupiainen  2004    90          50.35   
  Nokian Pyry                   
Eero Leino  2004    85          51.32   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Joona Saloniemi  2004    78          52.91   
  Nokian Pyry                   
 
Laji 3, 50m SU P-9,11,13,M, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Matias Pennanen  2001    316          33.16   
  Porin Uimaseura                   
Wäinö Koskinen  2002    193          39.07   
  Uinti Tampere                   
Jere Broman  2002    139          43.61   
  Nokian Pyry                   
Juuso Kemppainen  2001    135          44.03   
  Nokian Pyry                   
Patrik Pihlajamäki  2002    103          48.16   
  Kankaanpään Uimarit                   
Lauri Anttila  2002    96          49.22   
  Porin Uimaseura                   
Kasperi Koskinen  2001              DSQ   
  Keuruun Toverit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 3, 50m SU P-9,11,13,M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tero Räty  1978    599          26.81   
  Tatu Tampere                   
Petja Yritys  1993    533          27.87   
  Tatu Tampere                   
Aleksi Pykäläinen  1999    377          31.29   
  Nokian Pyry                   
Otto Kallama  1999    214          37.76   
  Kankaanpään Uimarit                   
Kalle Kiviniemi  2000    211          37.92   
  Nokian Pyry                   
Aleksei Belov  1998    159          41.70   
  Porin Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  27 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: TaTU Tampere  Tulostusaika  13:14 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren -uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 syyskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  13:15   
  Järjestäjä  TaTU Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 syyskuu 2014         
 
 
Laji 4, 50m SU T-9,11,13,N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aino Hinkka  2005    208          43.37   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Moona Korpikoski  2005    165          46.82   
  Nokian Pyry                   
Emmi Ellonen  2005    146          48.79   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
Melina Rantala  2005    123          51.66   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Nelli Lehmijoki  2005    114          52.86   
  Nokian Pyry                   
Aino Lepola  2005    109          53.77   
  Tatu Tampere                   
Pihla Pöllänen  2006    78          1:00.13   
  Tatu Tampere                   
Karoliina Salmi  2006    75          1:00.79   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
Julia Rauhala  2006    72          1:01.67   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Ellida Tuominen  2006              DSQ   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
 
Laji 4, 50m SU T-9,11,13,N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sanna Pajula  2003    214          42.95   
  Kankaanpään Uimarit                   
Ronja Myllykallio  2003    200          43.91   
  Nokian Pyry                   
Salla Rantala  2004    165          46.79   
  Nokian Pyry                   
Nita Tenho  2004    156          47.65   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
Olivia Salminen  2003    149          48.42   
  Valkeakosken Uimaseura                   
Amanda Malminen  2004    99          55.44   
  Nokian Pyry                   
Aada Berg  2004    87          57.98   
  Porin Pyrintö                   
Senni Mattila  2003              DSQ   
  Porin Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Sini Korin  2003              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 4, 50m SU T-9,11,13,N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Heta Känkänen  2001    413          34.50   
  Porin Uimaseura                   
Milja Rantala  2001    247          40.96   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Jenni Moisio  2002    239          41.38   
  Nokian Pyry                   
Maija Nurminen  2002    238          41.45   
  Valkeakosken Uimaseura                   
Nuppu Toiva  2001    166          46.68   
  Nokian Pyry                   
Siiri Toiva  2002    122          51.72   
  Nokian Pyry                   
Heta Laatikainen  2002              DSQ   
  Valkeakosken Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Johanna Mönkkönen  2002              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 4, 50m SU T-9,11,13,N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Heta Koivuluoma  1999    470          33.05   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
Roosa Oja  2000    434          33.94   
  Uinti Tampere                   
Ella Lumio  2000    413          34.50   
  Uinti Tampere                   
Mari Kausiala  1997    409          34.60   
  Tatu Tampere                   
Senja Saarteinen  1999    388          35.21   
  Tatu Tampere                   
Lyydia Tuominen  1998    375          35.63   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
Armi Auvinen  2000    342          36.72   
  Uinti Tampere                   
Elviira Tanninen  1999    326          37.31   
  Porin Pyrintö                   
Kiia Korsu  1999    320          37.57   
  Nokian Pyry                   
10  Pinja Pihlajamäki  2000    319          37.58   
  Kankaanpään Uimarit                   
11  Iina Aro  1998    300          38.35   
  Nokian Pyry                   
12  Elli Kivelä  1998    268          39.82   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  27 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: TaTU Tampere  Tulostusaika  13:15 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren -uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 syyskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  13:55   
  Järjestäjä  TaTU Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 syyskuu 2014         
 
 
Laji 5, 100m VU P-10,12,14,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pavel Pankratov  2004    218  35.66        1:14.61   
  Tatu Tampere                   
                     
Lassi Niemi  2004    184  37.61        1:18.94   
  Tatu Tampere                   
                     
Mitja Vaikkola  2004    141  39.92        1:26.20   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Akseli Kotti  2004    140  40.71        1:26.45   
  Tatu Tampere                   
                     
Roope Ollikainen  2004    130  43.25        1:28.71   
  Porin Uimaseura                   
                     
Eero Rautaporras  2005    127  40.18        1:29.18   
  Nokian Pyry                   
                     
Eero Leino  2004    123  42.45        1:30.19   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Topias Kupiainen  2004    122  43.32        1:30.40   
  Nokian Pyry                   
                     
Onni Mäkimartti  2004    120  43.56        1:31.07   
  Tatu Tampere                   
                     
10  Aku Rauska  2004    114  44.70        1:32.51   
  Tatu Tampere                   
                     
11  Miro Birkstedt  2004    100  45.88        1:36.80   
  Tatu Tampere                   
                     
12  Niilo Kilpeläinen  2004    92  1:39.29        1:39.29   
  Tatu Tampere                   
                     
13  Lassi Tenho  2005    75  46.76        1:46.51   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
14  Joona Saloniemi  2004    68  50.42        1:49.84   
  Nokian Pyry                   
                     
 
Laji 5, 100m VU P-10,12,14,M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petr Pankratov  2002    265  33.15        1:09.93   
  Tatu Tampere                   
                     
Axel Olander  2002    233  35.48        1:13.00   
  Nokian Pyry                   
                     
Pieti Raunio  2002    221  35.56        1:14.25   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Akseli Hakala  2003    220  35.43        1:14.34   
  Uinti Tampere                   
                     
Mio Harju  2002    217  35.42        1:14.76   
  Tatu Tampere                   
                     
Marcus Forsel  2003    208  35.41        1:15.83   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Nooa Lehtoniemi  2003    201  36.71        1:16.65   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Jere Broman  2002    197  37.21        1:17.21   
  Nokian Pyry                   
                     
Miska Birkstedt  2002    195  37.18        1:17.47   
  Tatu Tampere                   
                     
10  Reino Heinikangas  2002    187  37.22        1:18.57   
  Porin Uimaseura                   
                     
11  Tuukka Pekkanen  2002    174  39.93        1:20.47   
  Keuruun Toverit                   
                     
12  Teemu Nurminen  2003    163  37.90        1:22.13   
  Tatu Tampere                   
                     
13  Patrik Pihlajamäki  2002    156  40.03        1:23.33   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
14  Lauri-Luukas Jäntti  2002    156  39.25        1:23.48   
  Porin Uimaseura                   
                     
15  Kalle Haavisto  2003    127  42.53        1:29.40   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
16  Petteri Lepola  2003    123  42.73        1:30.30   
  Tatu Tampere                   
                     
17  Miko Vaikkola  2003    120  42.85        1:30.99   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
18  Lauri Anttila  2002    117  44.39        1:31.65   
  Porin Uimaseura                   
                     
19  Ville Syrjäkoski  2002    106  44.40        1:34.92   
  Tatu Tampere                   
                     
20  Robert Ridal  2003    95  46.90        1:38.44   
  Tatu Tampere                   
                     
 
Laji 5, 100m VU P-10,12,14,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasimir Kirjonen  2000    387  29.08        1:01.62   
  Uinti Tampere                   
                     
Joona Lehtonen  2001    343  30.62        1:04.15   
  Tatu Tampere                   
                     
Niklas Uitto  2000    343  31.07        1:04.17   
  Uinti Tampere                   
                     
Matias Pennanen  2001    333  29.85        1:04.82   
  Porin Uimaseura                   
                     
Roope Aro  2000    332  30.79        1:04.84   
  Nokian Pyry                   
                     
Sampo Kärkkäinen  2000    329  31.42        1:05.04   
  Nokian Pyry                   
                     
Arttu Heikkinen  2000    310  31.39        1:06.36   
  Uinti Tampere                   
                     
Eerik Tikkakoski  2001    306  31.46        1:06.62   
  Tatu Tampere                   
                     
Perttu Mikkola  2001    305  31.25        1:06.71   
  Nokian Pyry                   
                     
10  Kalle Kiviniemi  2000    292  32.50        1:07.73   
  Nokian Pyry                   
                     
11  Oskari Ovaskainen  2000    282  33.00        1:08.52   
  Porin Uimaseura                   
                     
12  Ville Aaltonen  2001    272  33.49        1:09.32   
  Porin Uimaseura                   
                     
13  Joona Syrjäkoski  2000    267  33.11        1:09.71   
  Tatu Tampere                   
                     
14  Pirkka Perkola  2001    265  33.00        1:09.90   
  Tatu Tampere                   
                     
15  Iiro Kuusela  2001    251  33.44        1:11.24   
  Tatu Tampere                   
                     
16  Veeti Raivio  2000    250  34.89        1:11.33   
  Tatu Tampere                   
                     
17  Teemu Ihanamäki  2001    245  33.45        1:11.76   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
18  Pekka Vilmunen  2001    235  34.79        1:12.78   
  Tatu Tampere                   
                     
19  Tino Vehkalahti  2001    225  35.15        1:13.79   
  Tatu Tampere                   
                     
20  Patrick de Monte  2001    212  35.24        1:15.29   
  Keuruun Toverit                   
                     
21  Eemil Pynnönen  2001    211  34.81        1:15.43   
  Tatu Tampere                   
                     
22  Kasperi Koskinen  2001    204  36.82        1:16.23   
  Keuruun Toverit                   
                     
23  Atte-Mikael Ahonpää  2001    204  35.57        1:16.26   
  Tatu Tampere                   
                     
24  Aapo Puikkonen  2001    204  35.95        1:16.31   
  Tatu Tampere                   
                     
25  Saku Kovanen  2001    193  36.70        1:17.64   
  Tatu Tampere                   
                     
26  Juuso Kemppainen  2001    154  40.92        1:23.77   
  Nokian Pyry                   
                     
Tatu Hörkkö  2001              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 5, 100m VU P-10,12,14,M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Laine  1995    623  24.86        52.61   
  Tatu Tampere                   
                     
Santeri Siiranen  1998    434  27.80        59.34   
  Tatu Tampere                   
                     
Rafael Stenman  1997    412  28.25        1:00.38   
  Nokian Pyry                   
                     
Eemil Laine  1998    361  30.64        1:03.07   
  Nokian Pyry                   
                     
Joonas Hilaja  1999    360  30.50        1:03.17   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Santeri Siurola  1999    359  29.47        1:03.20   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Tatu Paasikallio  1999    346  31.02        1:03.99   
  Nokian Pyry                   
                     
Miika Pänttönen  1999    344  31.04        1:04.08   
  Uinti Tampere                   
                     
Henri Nurmi  1998    331  30.73        1:04.92   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
10  Otto Kallama  1999    310  31.26        1:06.36   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
11  Raul Heinikangas  1998    293  31.77        1:07.61   
  Porin Uimaseura                   
                     
12  Verneri Kaarlenkaski  1999    286  31.43        1:08.19   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Joel Koskinen  1998    247  31.73        1:11.55   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
14  Kevin Lokkila  1999    229  35.15        1:13.35   
  Tatu Tampere                   
                     
15  Leo Rytövuori  1999    221  35.27        1:14.26   
  Tatu Tampere                   
                     
16  Aleksei Belov  1998    198  35.99        1:17.05   
  Porin Uimaseura                   
                     
17  Lasse Purmonen  1985    154  38.64        1:23.77   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  27 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: TaTU Tampere  Tulostusaika  13:55 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren -uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 syyskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  14:22   
  Järjestäjä  TaTU Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 syyskuu 2014         
 
 
Laji 6, 100m VU T-10,12,14,N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emmi Manninen  2004    270  36.73        1:18.85   
  Tatu Tampere                   
                     
Aino Hinkka  2005    243  38.34        1:21.70   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Tinja Lasonen  2004    220  38.85        1:24.44   
  Porin Uimaseura                   
                     
Santra Nieminen  2004    190  42.88        1:28.67   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Sofia Ellonen  2004    185  41.78        1:29.41   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Ella Suominen  2004    180  42.70        1:30.22   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Salla Rantala  2004    180  43.50        1:30.27   
  Nokian Pyry                   
                     
Moona Korpikoski  2005    170  44.42        1:32.06   
  Nokian Pyry                   
                     
Emmi Ellonen  2005    166  45.05        1:32.77   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
10  Alina Talja  2004    151  45.13        1:35.69   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
11  Nita Tenho  2004    151  48.21        1:35.73   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
12  Pinja Kallio  2004    150  45.26        1:35.99   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
13  Melina Rantala  2005    146  45.76        1:36.80   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
14  Saara Kiuru  2004    135  46.14        1:39.33   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
15  Nelli Lehmijoki  2005    126  45.97        1:41.51   
  Nokian Pyry                   
                     
16  Wilma Lassila  2004    105  50.22        1:47.79   
  Tatu Tampere                   
                     
17  Jemina Vainio  2004    102  50.50        1:48.98   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
18  Aino Suominen  2004    100  50.70        1:49.87   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
19  Siiri Levonoja  2004    93  54.79        1:52.42   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
20  Amanda Malminen  2004    88  53.55        1:54.41   
  Nokian Pyry                   
                     
 
Laji 6, 100m VU T-10,12,14,N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma von Dickoff  2002    463  31.59        1:05.90   
  Uinti Tampere                   
                     
Emmi Kaunisto  2002    388  32.77        1:09.90   
  Porin Uimaseura                   
                     
Enni Lahtinen  2002    378  33.26        1:10.53   
  Uinti Tampere                   
                     
Viivi Kuusinen  2002    369  34.09        1:11.11   
  Tatu Tampere                   
                     
Elina Palojärvi  2002    366  34.13        1:11.25   
  Uinti Tampere                   
                     
Senni Mattila  2003    294  36.33        1:16.68   
  Porin Uimaseura                   
                     
Venla Pesu  2002    293  36.64        1:16.79   
  Tatu Tampere                   
                     
Maija Nurminen  2002    267  37.27        1:19.14   
  Valkeakosken Uimaseura                   
                     
Jenni Moisio  2002    258  38.09        1:20.11   
  Nokian Pyry                   
                     
10  Ronja Myllykallio  2003    255  39.16        1:20.34   
  Nokian Pyry                   
                     
11  Emma Nieminen  2002    216  39.65        1:24.96   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
12  Minea Wiren  2003    206  40.64        1:26.35   
  Nokian Pyry                   
                     
13  Vilma Rantala  2003    199  40.89        1:27.33   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
14  Anni-Maria Laakso  2003    196  42.23        1:27.71   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
15  Siiri Toiva  2002    194  42.12        1:28.01   
  Nokian Pyry                   
                     
16  Sanna Pajula  2003    193  40.57        1:28.14   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
17  Sini Korin  2003    180  42.56        1:30.18   
  Nokian Pyry                   
                     
18  Emilia Hietakangas  2002    175  40.66        1:31.13   
  Keuruun Toverit                   
                     
19  Johanna Mönkkönen  2002    166  44.91        1:32.65   
  Nokian Pyry                   
                     
20  Maria Rauhala  2003    126  47.93        1:41.54   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
 
Laji 6, 100m VU T-10,12,14,N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Annika Karinkanta  2000    553  30.13        1:02.14   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Mila Manner  2001    537  30.27        1:02.73   
  Nokian Pyry                   
                     
Camilla Tyven  2001    506  30.27        1:04.00   
  Nokian Pyry                   
                     
Heta Känkänen  2001    483  31.46        1:04.97   
  Porin Uimaseura                   
                     
Roosa Oja  2000    478  31.16        1:05.20   
  Uinti Tampere                   
                     
Noora Kolu  2001    475  30.93        1:05.37   
  Uinti Tampere                   
                     
Minea Bogdanoff  2001    463  31.62        1:05.93   
  Tatu Tampere                   
                     
Milja Mettinen  2000    450  31.51        1:06.53   
  Tatu Tampere                   
                     
Emmi Kilpinen  2000    446  31.75        1:06.73   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Suvi Kurth  2001    441  32.18        1:06.98   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
11  Armi Auvinen  2000    439  31.54        1:07.07   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Hilla Nieminen  2001    423  32.41        1:07.92   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Emmiina Rautiainen  2000    416  32.18        1:08.33   
  Uinti Tampere                   
                     
14  Sini Tuominen  2000    415  32.04        1:08.34   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Nora Kosonen  2001    406  32.66        1:08.85   
  Tatu Tampere                   
                     
16  Ella Lumio  2000    402  32.27        1:09.10   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Anni Aro  2001    388  34.14        1:09.92   
  Nokian Pyry                   
                     
18  Kastehelmi Sinisalo  2001    376  33.84        1:10.66   
  Uinti Tampere                   
                     
19  Anna Rantanen  2001    359  34.66        1:11.73   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Milja Rantala  2001    350  34.70        1:12.38   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
21  Anni Matikainen  2001    313  35.80        1:15.06   
  Nokian Pyry                   
                     
22  Kerttu Virtanen  2000    310  35.53        1:15.34   
  Tatu Tampere                   
                     
23  Nuppu Toiva  2001    200  42.58        1:27.17   
  Nokian Pyry                   
                     
24  Margarita Kataja  2001    122  45.20        1:42.60   
  Tatu Tampere                   
                     
 
Laji 6, 100m VU T-10,12,14,N, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Poutanen  1999    548  30.09        1:02.31   
  Tatu Tampere                   
                     
Heta Koivuluoma  1999    537  30.70        1:02.74   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Vilma Ryöti  1999    515  30.45        1:03.62   
  Nokian Pyry                   
                     
Emma Hällfors  1998    508  30.61        1:03.92   
  Tatu Tampere                   
                     
Ada Alajääskö  1998    500  30.29        1:04.24   
  Nokian Pyry                   
                     
Pinja Tiainen  1999    455  31.37        1:06.32   
  Nokian Pyry                   
                     
Lyydia Tuominen  1998    447  32.57        1:06.70   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Elli Kivelä  1998    441  32.17        1:07.00   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Kiia Korsu  1999    368  33.60        1:11.14   
  Nokian Pyry                   
                     
10  Lotta Rosenlöf  1999    355  34.46        1:11.98   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Malin Denker  1999    268  37.65        1:19.08   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  27 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: TaTU Tampere  Tulostusaika  14:22 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren -uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 syyskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  14:40   
  Järjestäjä  TaTU Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 syyskuu 2014         
 
 
Laji 7, 100m RU P-14,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olli Rautaporras  2000    437  34.54        1:13.23   
  Nokian Pyry                   
                     
Antti Hakkarainen  2000    412  34.60        1:14.72   
  Tatu Tampere                   
                     
Kasimir Kirjonen  2000    411  35.32        1:14.77   
  Uinti Tampere                   
                     
Joona Korhonen  2000    409  35.66        1:14.86   
  Tatu Tampere                   
                     
Onni Kuronen  2000    353  36.94        1:18.66   
  Nokian Pyry                   
                     
Sampo Kärkkäinen  2000    309  38.15        1:22.25   
  Nokian Pyry                   
                     
Riku Leino  2001    298  39.55        1:23.25   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Pekka Vilmunen  2001    260  40.23        1:27.07   
  Tatu Tampere                   
                     
Markus Hagström  2000    254  41.14        1:27.78   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
10  Oskari Ovaskainen  2000    252  41.08        1:27.99   
  Porin Uimaseura                   
                     
11  Teemu Ihanamäki  2001    226  43.42        1:31.21   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
12  Jami Ihalainen  2003    222  44.71        1:31.71   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
13  Valtteri Länsipuro  2000    217  43.74        1:32.51   
  Nokian Pyry                   
                     
14  Wäinö Koskinen  2002    197  45.19        1:35.53   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Tino Vehkalahti  2001    189  44.82        1:36.76   
  Tatu Tampere                   
                     
16  Niclas Viitasalo  2002    177  46.93        1:38.92   
  Nokian Pyry                   
                     
17  Teemu Nurminen  2003    177  45.95        1:38.97   
  Tatu Tampere                   
                     
18  Pavel Pankratov  2004    167  49.01        1:40.90   
  Tatu Tampere                   
                     
19  Jere Broman  2002    164  47.92        1:41.54   
  Nokian Pyry                   
                     
20  Roope Ollikainen  2004    149  49.49        1:44.74   
  Porin Uimaseura                   
                     
21  Reino Heinikangas  2002    148  50.32        1:45.11   
  Porin Uimaseura                   
                     
22  Miska Birkstedt  2002    129  52.10        1:49.78   
  Tatu Tampere                   
                     
23  Lassi Niemi  2004    113  55.47        1:54.73   
  Tatu Tampere                   
                     
24  Eemil Karuveha  2003    113  54.62        1:55.00   
  Tatu Tampere                   
                     
25  Joona Saloniemi  2004    112  55.19        1:55.27   
  Nokian Pyry                   
                     
26  Akseli Kotti  2004    94  57.70        2:02.26   
  Tatu Tampere                   
                     
Nooa Lehtoniemi  2003              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 7.1 Perhosuinnin potku ennen käsivedon alkamista               
                     
 
Laji 7, 100m RU P-14,M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikael Karuveha  1999    572  31.40        1:06.96   
  Tatu Tampere                   
                     
Jan Rif  1998    430  34.95        1:13.64   
  Tatu Tampere                   
                     
Santeri Kaasinen  1999    417  34.50        1:14.39   
  Tatu Tampere                   
                     
Pyry Nurmilo  1999    375  35.82        1:17.05   
  Tatu Tampere                   
                     
Joonas Hilaja  1999    369  37.41        1:17.49   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Rafael Stenman  1997    361  36.19        1:18.05   
  Nokian Pyry                   
                     
Aapo Eerola  1999    307  38.23        1:22.37   
  Tatu Tampere                   
                     
Jimmy Nyberg  1996    298  38.03        1:23.18   
  Tatu Tampere                   
                     
Lauri Koskela  1999    293  38.94        1:23.69   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Raul Heinikangas  1998    281  39.89        1:24.89   
  Porin Uimaseura                   
                     
11  Verneri Kaarlenkaski  1999    269  40.96        1:26.06   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Otto Kallama  1999    244  41.12        1:28.94   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
13  Aleksei Belov  1998    220  42.93        1:32.00   
  Porin Uimaseura                   
                     
14  Lasse Purmonen  1985    138  50.44        1:47.53   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Väinö Kilpeläinen  1999              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  27 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: TaTU Tampere  Tulostusaika  14:40 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren -uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 syyskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  15:12   
  Järjestäjä  TaTU Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 syyskuu 2014         
 
 
Laji 8, 100m RU T-14,N, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Elina Karinkanta  2000    495  37.65        1:19.22   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Amanda Saari  2000    474  38.33        1:20.40   
  Tatu Tampere                   
                     
Saara Sojolin  2001    428  39.40        1:23.14   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Essi Laine  2000    426          1:23.31   
  Nokian Pyry                   
                     
Noora Kolu  2001    423  38.77        1:23.51   
  Uinti Tampere                   
                     
Pinja Penttilä  2001    411  39.89        1:24.28   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Annika Lepistö  2001    400  39.70        1:25.05   
  Porin Uimaseura                   
                     
Anni Aro  2001    394  40.04        1:25.50   
  Nokian Pyry                   
                     
Auroora Tanninen  2001    390  41.42        1:25.81   
  Porin Pyrintö                   
                     
10  Emma von Dickoff  2002    388  40.83        1:25.96   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Emmi Kortteinen  2000    352  42.16        1:28.79   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Olga Koskinen  2002    323  43.36        1:31.36   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
13  Petra Puronurmi  2000    292          1:34.48   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
14  Emmi Manninen  2004    262          1:37.93   
  Tatu Tampere                   
                     
15  Emmi Kaunisto  2002    250  45.59        1:39.47   
  Porin Uimaseura                   
                     
16  Senni Mattila  2003    243          1:40.43   
  Porin Uimaseura                   
                     
17  Alina Talja  2004    218          1:44.17   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
18  Elina Palojärvi  2002    216  50.06        1:44.41   
  Uinti Tampere                   
                     
19  Minea Wiren  2003    214  49.86        1:44.77   
  Nokian Pyry                   
                     
20  Heta Laatikainen  2002    213  49.24        1:44.98   
  Valkeakosken Uimaseura                   
                     
21  Pinja Hautamäki  2004    194  51.03        1:48.17   
  Keuruun Toverit                   
                     
22  Siiri Toiva  2002    193  51.65        1:48.38   
  Nokian Pyry                   
                     
23  Emma Nieminen  2002    190  52.97        1:48.99   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
24  Jessika Liimatta  2004    181  50.76        1:50.84   
  Tatu Tampere                   
                     
25  Salla Rantala  2004    180  53.42        1:50.97   
  Nokian Pyry                   
                     
26  Santra Nieminen  2004    173  54.73        1:52.45   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
27  Aino Ollikainen  2005    171  54.61        1:52.89   
  Keuruun Toverit                   
                     
28  Maria Rauhala  2003    167  53.87        1:53.68   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
29  Ella Suominen  2004    162  55.15        1:54.87   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
30  Nuppu Toiva  2001    149  55.72        1:58.09   
  Nokian Pyry                   
                     
31  Sofia Ellonen  2004    143  57.76        1:59.63   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
32  Saara Kiuru  2004    135  57.23        2:01.95   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
33  Aino Suominen  2004    123  58.86        2:05.93   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
34  Lotta Ruppa  2003    123  59.47        2:06.06   
  Tatu Tampere                   
                     
Enni Lahtinen  2002              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva)               
                     
Jemina Vainio  2004              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Siiri Levonoja  2004              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 8, 100m RU T-14,N, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emilia Potkonen  1998    508  37.35        1:18.54   
  Uinti Tampere                   
                     
Ada Alajääskö  1998    498  37.06        1:19.07   
  Nokian Pyry                   
                     
Elviira Tanninen  1999    492  36.63        1:19.38   
  Porin Pyrintö                   
                     
Susanna Ellonen  1999    486  37.18        1:19.74   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Kiia Korsu  1999    422  39.31        1:23.58   
  Nokian Pyry                   
                     
Noora Kukkonen  1999    411  39.91        1:24.27   
  Tatu Tampere                   
                     
Emma-Lotta Tynkkynen  1999    411  40.38        1:24.31   
  Tatu Tampere                   
                     
Noora Vallinen  1998    376  40.83        1:26.87   
  Nokian Pyry                   
                     
Malin Denker  1999    241  48.40        1:40.62   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  27 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: TaTU Tampere  Tulostusaika  15:12 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren -uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 syyskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  15:20   
  Järjestäjä  TaTU Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 syyskuu 2014         
 
 
Laji 9, 50m VU P-9,11,13,M, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eero Rautaporras  2005    136          39.47   
  Nokian Pyry                   
Saku Vehmas  2005    109          42.45   
  Uinti Tampere                   
Lassi Tenho  2005    91          45.08   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
Niklas Tikkanen  2007    58          52.22   
  Tatu Tampere                   
Antti Lepola  2006    44          57.27   
  Tatu Tampere                   
 
Laji 9, 50m VU P-9,11,13,M, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marcus Forsel  2003    286          30.79   
  Kankaanpään Uimarit                   
Jami Ihalainen  2003    216          33.79   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Miko Vaikkola  2003    148          38.34   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Mitja Vaikkola  2004    140          39.02   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Kalle Haavisto  2003    136          39.43   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Topias Kupiainen  2004              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 9, 50m VU P-9,11,13,M, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tatu Hörkkö  2001    365          28.40   
  Uinti Tampere                   
Matias Pennanen  2001    337          29.16   
  Porin Uimaseura                   
Perttu Mikkola  2001    292          30.59   
  Nokian Pyry                   
Teemu Ihanamäki  2001    277          31.11   
  Kankaanpään Uimarit                   
Ville Aaltonen  2001    265          31.58   
  Porin Uimaseura                   
Patrick de Monte  2001    263          31.68   
  Keuruun Toverit                   
Axel Olander  2002    219          33.67   
  Nokian Pyry                   
Niclas Viitasalo  2002    201          34.61   
  Nokian Pyry                   
Tuukka Pekkanen  2002    197          34.88   
  Keuruun Toverit                   
10  Reino Heinikangas  2002    196          34.92   
  Porin Uimaseura                   
11  Patrik Pihlajamäki  2002    176          36.17   
  Kankaanpään Uimarit                   
12  Juuso Kemppainen  2001    164          37.06   
  Nokian Pyry                   
13  Lauri-Luukas Jäntti  2002    161          37.25   
  Porin Uimaseura                   
14  Lauri Anttila  2002    113          41.92   
  Porin Uimaseura                   
 
Laji 9, 50m VU P-9,11,13,M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Deny Belaic  1998    479          25.93   
  Tatu Tampere                   
Rafael Stenman  1997    444          26.59   
  Nokian Pyry                   
Lauri Koskela  1999    398          27.59   
  Uinti Tampere                   
Aleksi Pykäläinen  1999    390          27.78   
  Nokian Pyry                   
Eemil Laine  1998    369          28.29   
  Nokian Pyry                   
Tatu Paasikallio  1999    349          28.82   
  Nokian Pyry                   
Raul Heinikangas  1998    323          29.57   
  Porin Uimaseura                   
Roope Aro  2000    322          29.61   
  Nokian Pyry                   
Onni Kuronen  2000    299          30.34   
  Nokian Pyry                   
10  Kalle Kiviniemi  2000    296          30.44   
  Nokian Pyry                   
11  Otto Kallama  1999    295          30.49   
  Kankaanpään Uimarit                   
12  Valtteri Länsipuro  2000    254          32.05   
  Nokian Pyry                   
13  Oskari Ovaskainen  2000    246          32.38   
  Porin Uimaseura                   
14  Aleksei Belov  1998    243          32.53   
  Porin Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  27 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: TaTU Tampere  Tulostusaika  15:20 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren -uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 syyskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  15:34   
  Järjestäjä  TaTU Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 syyskuu 2014         
 
 
Laji 10, 50m VU T-9,11,13,N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aino Hinkka  2005    236          37.61   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Emmi Ellonen  2005    205          39.42   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
Moona Korpikoski  2005    175          41.51   
  Nokian Pyry                   
Melina Rantala  2005    146          44.13   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Nelli Lehmijoki  2005    144          44.34   
  Nokian Pyry                   
Aino Lepola  2005    136          45.21   
  Tatu Tampere                   
Kiia Alenius  2005    119          47.15   
  Tatu Tampere                   
Pihla Pöllänen  2006    98          50.27   
  Tatu Tampere                   
Karoliina Salmi  2006    85          52.84   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
10  Julia Rauhala  2006    83          53.22   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
11  Ellida Tuominen  2006    46          1:04.76   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
 
Laji 10, 50m VU T-9,11,13,N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Senni Mattila  2003    303          34.58   
  Porin Uimaseura                   
Minea Wiren  2003    242          37.29   
  Nokian Pyry                   
Ronja Myllykallio  2003    235          37.66   
  Nokian Pyry                   
Tinja Lasonen  2004    229          37.99   
  Porin Uimaseura                   
Pinja Hautamäki  2004    223          38.30   
  Keuruun Toverit                   
Sanna Pajula  2003    223          38.34   
  Kankaanpään Uimarit                   
Nita Tenho  2004    208          39.23   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
Sini Korin  2003    181          41.04   
  Nokian Pyry                   
Olivia Salminen  2003    181          41.10   
  Valkeakosken Uimaseura                   
10  Pinja Kallio  2004    158          42.98   
  Kankaanpään Uimarit                   
11  Lotta Ruppa  2003    157          43.07   
  Tatu Tampere                   
12  Aada Berg  2004    147          44.02   
  Porin Pyrintö                   
13  Julia Nelimarkka  2004    132          45.66   
  Keuruun Toverit                   
14  Pilvi Elina Nieminen  2004    110          48.39   
  Keuruun Toverit                   
15  Amanda Malminen  2004    98          50.42   
  Nokian Pyry                   
Wilma Lassila  2004              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 10, 50m VU T-9,11,13,N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mila Manner  2001    489          29.50   
  Nokian Pyry                   
Heta Känkänen  2001    473          29.83   
  Porin Uimaseura                   
Minea Bogdanoff  2001    432          30.74   
  Tatu Tampere                   
Hilla Nieminen  2001    406          31.38   
  Uinti Tampere                   
Auroora Tanninen  2001    372          32.31   
  Porin Pyrintö                   
Anna Rantanen  2001    345          33.14   
  Uinti Tampere                   
Annika Lepistö  2001    316          34.13   
  Porin Uimaseura                   
Anni Matikainen  2001    309          34.39   
  Nokian Pyry                   
Jenni Moisio  2002    309          34.39   
  Nokian Pyry                   
10  Maija Nurminen  2002    283          35.41   
  Valkeakosken Uimaseura                   
11  Elli Hannus  2002    227          38.10   
  Keuruun Toverit                   
12  Heta Laatikainen  2002    226          38.13   
  Valkeakosken Uimaseura                   
13  Ella Kivimäki  2002    194          40.16   
  Keuruun Toverit                   
14  Johanna Mönkkönen  2002    174          41.59   
  Nokian Pyry                   
 
Laji 10, 50m VU T-9,11,13,N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vilma Ryöti  1999    513          29.04   
  Nokian Pyry                   
Iida-Maria Rantanen  1998    484          29.60   
  Uinti Tampere                   
Tiina Soukka  1996    476          29.76   
  Tatu Tampere                   
Elina Arvonen  1994    432          30.75   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Pinja Tiainen  1999    427          30.87   
  Nokian Pyry                   
Sini Tuominen  2000    422          30.98   
  Uinti Tampere                   
Lotta Hamdi  1999    398          31.59   
  Nokian Pyry                   
Maiju Mäenpää  1997    373          32.29   
  Nokian Pyry                   
Noora Vallinen  1998    360          32.68   
  Nokian Pyry                   
10  Iina Aro  1998    348          33.03   
  Nokian Pyry                   
11  Pinja Pihlajamäki  2000    344          33.17   
  Kankaanpään Uimarit                   
12  Malin Denker  1999    273          35.83   
  Kankaanpään Uimarit                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  27 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: TaTU Tampere  Tulostusaika  15:34 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren -uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 syyskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  15:52   
  Järjestäjä  TaTU Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 syyskuu 2014         
 
 
Laji 11, 200m SU P-14,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Hakkarainen  2000    410  32.84  1:08.59  1:45.52    2:22.76   
  Tatu Tampere                   
                     
Joona Korhonen  2000    394  33.78  1:10.50  1:47.78    2:24.67   
  Tatu Tampere                   
                     
Niklas Uitto  2000    365  34.81  1:12.85  1:51.34    2:28.46   
  Uinti Tampere                   
                     
Joona Lehtonen  2001    292  36.62  1:16.68  1:58.51    2:39.87   
  Tatu Tampere                   
                     
Eerik Tikkakoski  2001    217  40.40  1:26.07  2:12.61    2:56.37   
  Tatu Tampere                   
                     
Saku Kovanen  2001    214  41.68  1:27.10  2:13.14    2:57.36   
  Tatu Tampere                   
                     
Joona Syrjäkoski  2000    187  43.40  1:31.36  2:20.77    3:05.52   
  Tatu Tampere                   
                     
Mio Harju  2002    173  44.52  2:23.85  3:10.34    3:10.34   
  Tatu Tampere                   
                     
Atte-Mikael Ahonpää  2001    170  45.21  1:33.71  2:22.81    3:11.26   
  Tatu Tampere                   
                     
10  Eemil Pynnönen  2001    163  45.92  1:35.12  2:26.38    3:14.14   
  Tatu Tampere                   
                     
11  Veeti Raivio  2000    159  47.11  1:37.66  2:29.28    3:15.74   
  Tatu Tampere                   
                     
Aapo Puikkonen  2001              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Petr Pankratov  2002              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Pirkka Perkola  2001              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 11, 200m SU P-14,M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petja Yritys  1993    575  30.20  1:02.14  1:34.83    2:07.56   
  Tatu Tampere                   
                     
Jimmy Nyberg  1996    433  31.02  1:06.13  1:43.13    2:20.25   
  Tatu Tampere                   
                     
Mikael Karuveha  1999    373  34.01  1:11.66  1:50.46    2:27.37   
  Tatu Tampere                   
                     
Aapo Eerola  1999    370  33.55  1:10.81  1:48.79    2:27.71   
  Tatu Tampere                   
                     
Jan Rif  1998    352  35.24  1:13.64  1:52.57    2:30.22   
  Tatu Tampere                   
                     
Väinö Kilpeläinen  1999    309  36.24  1:15.63  1:56.81    2:36.84   
  Tatu Tampere                   
                     
Santeri Kaasinen  1999    279  37.32  1:18.11  2:00.85    2:42.22   
  Tatu Tampere                   
                     
Pyry Nurmilo  1999    279  37.60  1:20.16  2:02.93    2:42.24   
  Tatu Tampere                   
                     
Leo Rytövuori  1999    204  43.58  1:29.36  2:15.44    3:00.00   
  Tatu Tampere                   
                     
10  Kevin Lokkila  1999    182  43.01  1:30.99  2:19.69    3:06.90   
  Tatu Tampere                   
                     
11  Janne Ollikainen  1972    142  43.72  1:34.47  2:28.61    3:22.98   
  Keuruun Toverit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  27 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: TaTU Tampere  Tulostusaika  15:52 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren -uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 syyskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  16:02   
  Järjestäjä  TaTU Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 syyskuu 2014         
 
 
Laji 12, 200m SU T-14,N, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Amanda Saari  2000    378  39.52  1:22.27  2:05.38    2:45.99   
  Tatu Tampere                   
                     
Milja Mettinen  2000    336  40.41  1:23.65  2:08.42    2:52.50   
  Tatu Tampere                   
                     
Tytti Kuusela  2000    324  43.15  1:27.91  2:12.47    2:54.67   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Viivi Kuusinen  2002    323  40.71  1:24.22  2:09.77    2:54.78   
  Tatu Tampere                   
                     
Pinja Pihlajamäki  2000    277  42.61  1:30.53  2:19.12    3:04.01   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Kerttu Virtanen  2000    225  46.89  1:36.51  2:27.61    3:17.30   
  Tatu Tampere                   
                     
Jenni Moisio  2002    220  45.02  1:36.55  2:27.76    3:18.72   
  Nokian Pyry                   
                     
Nora Kosonen  2001              DSQ   
  Tatu Tampere                   
  SW 10.5 Seisominen altaan pohjassa               
                     
 
Laji 12, 200m SU T-14,N, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma Hällfors  1998    490  35.16  1:12.98  1:52.62    2:32.22   
  Tatu Tampere                   
                     
Noora Poutanen  1999    461  36.69  1:16.89  1:57.10    2:35.36   
  Tatu Tampere                   
                     
Emma-Lotta Tynkkynen  1999    456  37.31  1:16.85  1:57.40    2:35.92   
  Tatu Tampere                   
                     
Mari Kausiala  1997    446  36.73  1:16.23  1:56.78    2:37.02   
  Tatu Tampere                   
                     
Senja Saarteinen  1999    388  36.62  1:16.80  2:00.50    2:44.56   
  Tatu Tampere                   
                     
Lotta Rosenlöf  1999    302  41.28  1:26.22  2:13.03    2:58.89   
  Uinti Tampere                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  27 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: TaTU Tampere  Tulostusaika  16:02 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren -uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 syyskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  16:25   
  Järjestäjä  TaTU Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 syyskuu 2014         
 
 
Laji 13, 100m PU P-14,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niklas Uitto  2000    336  32.42        1:09.70   
  Uinti Tampere                   
                     
Arttu Heikkinen  2000    307  33.76        1:11.82   
  Uinti Tampere                   
                     
Tatu Hörkkö  2001    295  33.20        1:12.76   
  Uinti Tampere                   
                     
Roope Aro  2000    257  35.53        1:16.23   
  Nokian Pyry                   
                     
Sampo Kärkkäinen  2000    223  36.79        1:19.85   
  Nokian Pyry                   
                     
Wäinö Koskinen  2002    194  38.72        1:23.71   
  Uinti Tampere                   
                     
Axel Olander  2002    160  41.21        1:29.16   
  Nokian Pyry                   
                     
Miska Birkstedt  2002    131  43.86        1:35.42   
  Tatu Tampere                   
                     
Iiro Kuusela  2001    113  44.93        1:40.13   
  Tatu Tampere                   
                     
10  Lauri-Luukas Jäntti  2002    108  46.26        1:41.70   
  Porin Uimaseura                   
                     
11  Lassi Niemi  2004    101  48.29        1:44.01   
  Tatu Tampere                   
                     
12  Teemu Nurminen  2003    100  45.97        1:44.16   
  Tatu Tampere                   
                     
Matias Pennanen  2001              DNF   
  Porin Uimaseura                   
                     
 
Laji 13, 100m PU P-14,M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Laine  1995    562  26.46        58.73   
  Tatu Tampere                   
                     
Leevi Ruuttunen  1995    526  28.06        1:00.05   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Deny Belaic  1998    429  28.79        1:04.28   
  Tatu Tampere                   
                     
Aleksi Pykäläinen  1999    319  31.86        1:10.88   
  Nokian Pyry                   
                     
Verneri Kaarlenkaski  1999    253  35.05        1:16.58   
  Uinti Tampere                   
                     
Tatu Paasikallio  1999    218  36.30        1:20.54   
  Nokian Pyry                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.16  Tulostuspäivämäärä  27 syyskuu 2014 
Lisenssinhaltija: TaTU Tampere  Tulostusaika  16:25 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Martti Ollgren -uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 syyskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  16:33   
  Järjestäjä  TaTU Tampere         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 syyskuu 2014         
 
 
Laji 14, 100m PU T-14,N, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mila Manner  2001    469  33.50        1:10.81   
  Nokian Pyry                   
                     
Emmi Kilpinen  2000    439  33.02        1:12.39   
  Uinti Tampere                   
                     
Roosa Oja  2000    394  34.63        1:15.04   
  Uinti Tampere