2018-07-22   14:37:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Open 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag alle aldersgrupper

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2014    Udskriftsdato  26 september 2014   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:26   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 september 2014         
 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lucas Bruun Strøbek  2001              32.97   
  Gentofte Svømme Klub                   
Christoffer Vang-Jensen  2001              33.12   
  Gentofte Svømme Klub                   
Mads Bjørn Andersen  2001              34.27   
  Gentofte Svømme Klub                   
Andreas Gram Peters  2001              34.90   
  Helsinge Svømmeklub                   
Carl-Emil Lønborg  2002              35.87   
  Gentofte Svømme Klub                   
Leo Badaker  2002              36.55   
  Gentofte Svømme Klub                   
Christoffer Weiss  2001              37.24   
  Gentofte Svømme Klub                   
Valdemar Taul  2001              37.61   
  Gentofte Svømme Klub                   
Christian Skinhøj  2001              38.20   
  Gentofte Svømme Klub                   
10  Marcus Dessau  2002              38.24   
  Gentofte Svømme Klub                   
11  Linus Lindquist  2002              38.66   
  Gentofte Svømme Klub                   
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik O. Møller  1999              28.79   
  Gentofte Svømme Klub                   
Frederik Weiss  1999              29.60   
  Gentofte Svømme Klub                   
Mikkel-Emil Rosenbom  1999              30.20   
  Lyngby Svømmeklub                   
Kristoffer Buus Langkilde  1999              32.13   
  Lyngby Svømmeklub                   
Matthias Spring Granhøj  1999              32.19   
  Helsinge Svømmeklub                   
Anders Blix Mogensen  2000              32.25   
  Lyngby Svømmeklub                   
David Ajken Hansen  1999              32.38   
  Lyngby Svømmeklub                   
Jeppe Mathiassen  2000              33.05   
  Lyngby Svømmeklub                   
Gustav Frydensberg  1999              33.60   
  Lyngby Svømmeklub                   
10  Simon Ajken Hansen  1999              34.21   
  Lyngby Svømmeklub                   
11  Frederik Lund  2000              36.33   
  Gentofte Svømme Klub                   
12  Walther Hagemann  1999              37.12   
  Gentofte Svømme Klub                   
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik Dalhøj Paulsen  1998              27.32   
  Sigma Swim Birkerød                   
Lars Breum Hansen  1997              28.66   
  Helsinge Svømmeklub                   
Victor Emil Lundgaard  1998              31.33   
  Gentofte Svømme Klub                   
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Jákupsson  1994              25.12   
  Sigma Swim Allerød                   
Kevin Witt Christensen  1995              26.11   
  Farum Svømmeklub                   
Maxemillian Pedersen  1996              28.99   
  Sigma Swim Allerød                   
Niels Breum Hansen  1994              31.28   
  Helsinge Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  26 september 2014 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark