2018-07-23   13:48:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Open 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag alle aldersgrupper

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2014    Udskriftsdato  26 september 2014   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:39   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 september 2014         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Signe Bro  1999      1:02.87  2:09.32  3:16.38    4:22.75   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Klara Reeh  1999              4:31.20   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Caroline Hørlykke  2000      1:05.36  2:15.44  3:25.97    4:33.60   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Nina Toft  2000      1:06.83  2:16.75  3:26.16    4:34.14   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Emma Bjørnholdt  2000      1:08.25  2:19.01  3:28.70    4:39.03   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Mathilde Christjansen  1999      1:08.45  2:19.73  3:29.79    4:40.45   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Amanda Egerod Lund  2000      1:08.46  2:20.39  3:32.22    4:42.41   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Thit Bondo  2000      1:07.72  2:20.24  3:32.33    4:42.70   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Luna Juul Lentoft  2000      1:09.05  2:20.86  3:33.78    4:46.33   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
10  Stinna Schnabl  1999      1:07.78  2:20.47  3:34.46    4:48.15   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
11  Nikoline Nilsson Norby  2000      1:09.57  2:22.60  3:36.75    4:49.15   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
12  Josefine Søgaard Andresen  2000      1:08.88  2:23.55  3:37.11    4:52.52   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
13  Cecilie Salskov Jensen  2000      1:10.22  2:25.32  3:40.49    4:54.27   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
14  Caroline Sofie Lund  2000      1:08.97  2:23.17  3:39.21    4:54.77   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
15  Amalie Krogh Rohrberg  2000      1:10.43  2:25.43  3:40.29    4:57.77   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
16  Karina Garne Larsen  2000      1:10.02  2:27.19  3:46.16    5:03.04   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
17  Rebecca Hansen  2000      1:10.73  2:28.10  3:47.11    5:03.51   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
18  Marina Nissen Jakobsen  2000      1:13.27  2:32.81  3:50.64    5:06.79   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
19  Cecilie Meyn  2000      1:12.94  3:51.21      5:08.92   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
20  Alba Cecilie Runge  2000      1:14.45  2:35.92  3:58.17    5:18.95   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maj Howardsen  1997      1:02.62  2:06.73  3:10.74    4:14.40   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Anna Boutrup  1998      1:04.24  2:11.88  3:19.59    4:25.94   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Christina Kaas Elmgreen  1996              4:25.96   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Stephanie Hansen  1996              4:26.31   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Marina Heller Hansen  1994      1:03.81  2:11.56  3:19.13    4:27.57   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Julie Lunau  1995      1:04.64  2:14.00  3:23.67    4:32.94   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Caroline Erichsen  1998              4:33.13   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Lisa Steen Duus  1997              4:35.16   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Tone Laksafoss Sparre  1996      1:07.03  2:17.58  3:28.02    4:38.39   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
10  Sofia Altoft  1998      1:06.97  2:20.75  3:37.05    4:54.94   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
11  Kamma Bruun Fejfer  1998      1:12.51  2:28.34  3:44.91    5:01.63   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Sara Fogh Myrup  1997              DNS   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  26 september 2014 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark