2020-01-24   15:59:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Region Midtjylland Mesterskaber 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  13 september 2014   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  18:18   
  Arrangør  Region Midtjylland og Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  13 september 2014         
 
 
Løb 22, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hsc Damer 1    519          4:18.96   
  Holstebro Svømme Club                   
  Emma Bugge Fynbo  2001      29.57  1:02.14      1:02.14   
  Maria Cleman Hatting  2001      30.96  1:05.20      2:07.34   
  Isabella Bach  2002      32.34  1:10.30      3:17.64   
  Helena Rosendahl Bach  2000      29.66  1:01.32      4:18.96   
                     
Piger 1 Viborg    518          4:19.13   
  Viborg Svømme Klub                   
  Lærke Harksen Nehmdahl  1999      29.95  1:02.47      1:02.47   
  Ida Kristensen  1998      30.50  1:04.62      2:07.09   
  Laura Cebula  1997      31.12  1:05.64      3:12.73   
  Julie Søgaard  2001      31.63  1:06.40      4:19.13   
                     
Silkeborg Piger 1    517          4:19.43   
  Silkeborg Svømmeklub                   
  Dianna Au  2000      32.04  1:06.18      1:06.18   
  Helena V. Ellling  2000      30.45  1:04.13      2:10.31   
  Esther Flø  2001      32.06  1:06.20      3:16.51   
  Nicoline Bredahl  2000      30.52  1:02.92      4:19.43   
                     
Stm 2    449          4:31.84   
  Swim Team Midtjylland                   
  Amalie Søby Mortensen  2001      29.44  1:01.72      1:01.72   
  Mette Høgild Svane  2000      32.41  1:07.86      2:09.58   
  Pernille Koch Sinding  2002      34.04  1:11.72      3:21.30   
  Freya R. Andersen  2000      34.25  1:10.54      4:31.84   
                     
Piger 3 Viborg    395          4:43.67   
  Viborg Svømme Klub                   
  Matilde Fuglsang  2000      33.03  1:09.16      1:09.16   
  Christie Prøhl  1998      31.65  1:08.00      2:17.16   
  Laura Davidsen Nielsen  2000      34.18  1:12.30      3:29.46   
  Helene Marie Andersen  2001      35.89  1:14.21      4:43.67   
                     
Piger 2 Viborg    387          4:45.61   
  Viborg Svømme Klub                   
  Betina K. Pedersen  1994      33.42  1:11.29      1:11.29   
  Kathrine Fog  2000      34.79  1:13.03      2:24.32   
  Caroline Beck  1998      33.22  1:09.12      3:33.44   
  Ida Marie Nielsen  1995      34.63  1:12.17      4:45.61   
                     
Isk Piger 1    381          4:47.08   
  Ikast Svømmeklub                   
  Mette Flaskager  1999      31.74  1:06.15      1:06.15   
  Emma Louise Frohn  1998      34.22  1:12.37      2:18.52   
  Emilie Knudsen  2002      35.27  1:13.30      3:31.82   
  Sascha Lausten  2002      36.01  1:15.26      4:47.08   
                     
Struers Gamle Sild  1999    377          4:48.00   
  Struer Svømmeklub                   
  Nanna Kibsgaard Madsen  2000      31.31  1:05.97      1:05.97   
  Mathilde Snitgaard  2000      33.16  1:08.87      2:14.84   
  Naja Holmgaard  2001      35.18  1:12.82      3:27.66   
  Klea Christensen  2001      39.07  1:20.34      4:48.00   
                     
Hsc Damer 2    370          4:49.90   
  Holstebro Svømme Club                   
  Thilde Rud Iversen  2001      34.43  1:11.12      1:11.12   
  Louise Xia Klogborg  2000      35.14  1:13.75      2:24.87   
  Natascha Holm Byskov  2000      35.02  1:13.38      3:38.25   
  Rikke Hansen  2000      34.21  1:11.65      4:49.90   
                     
10  Stm 3    353          4:54.35   
  Swim Team Midtjylland                   
  Amalie Vilstrup  2002      34.45  1:11.67      1:11.67   
  Frederikke Kruse  2002      35.96  1:14.93      2:26.60   
  Kirstine Mørk Rasmussen  2003      35.39  1:13.33      3:39.93   
  Signe B. Hansen  2002      35.57  1:14.42      4:54.35   
                     
11  Piger 4 Viborg    349          4:55.52   
  Viborg Svømme Klub                   
  Louise D. Liboriussen  2002      34.82  1:12.79      1:12.79   
  Ane Emilie Nielsen  1996      35.14  1:12.85      2:25.64   
  Louise Houe Andersen  2003      35.35  1:16.58      3:42.22   
  Sofie Rahbek Hansen  2000      34.77  1:13.30      4:55.52   
                     
12  Hsc Damer 3    305          5:09.24   
  Holstebro Svømme Club                   
  Emma Fjordside Jensen  2003      37.80  1:18.65      1:18.65   
  Mathilde Marthedal Markma  2001      35.79  1:16.42      2:35.07   
  Cecilie Christiansen  2003      37.79  1:19.44      3:54.51   
  Julie Geertsen Lund  2001      35.94  1:14.73      5:09.24   
                     
13  1900 Barbiedukker  1996    288          5:15.01   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
  Emma F. Sørensen  1998      35.98  1:17.16      1:17.16   
  Nikoline Egerod Leth  1996      36.32  1:17.72      2:34.88   
  Anne Almvig  2001      37.19  1:18.44      3:53.32   
  Vera Veronica Jervidalo  2001      38.71  1:21.69      5:15.01   
                     
14  Silkeborg Piger 2    286          5:15.91   
  Silkeborg Svømmeklub                   
  Clara Tolderlund  2002      40.35  1:26.18      1:26.18   
  Birgitte Morre Pedersen  2001      35.73  1:14.95      2:41.13   
  Emma L. S. Cameron  2001      40.63  1:24.39      4:05.52   
  Amalie Skov  1999      33.71  1:10.39      5:15.91   
                     
15  Piger 5 Viborg    271          5:21.58   
  Viborg Svømme Klub                   
  Freja Almtoft Bisgaard  2001      38.96  1:21.78      1:21.78   
  Josefine Heuer  2003      36.68  1:17.26      2:39.04   
  Amalie Kanstrup  2003      37.85  1:19.53      3:58.57   
  Helene Levring  2001      39.50  1:23.01      5:21.58   
                     
16  Piger 6 Viborg    179          6:09.32   
  Viborg Svømme Klub                   
  Celeste Pind Therkildsen  2002      43.76  1:33.15      1:33.15   
  Anne Sunesen  2001      43.16  1:31.20      3:04.35   
  Anna Varming  2005      47.39  1:38.88      4:43.23   
  Sarah Bundgaard  2003      41.01  1:26.09      6:09.32   
                     
17  Silkeborg Piger 3    169          6:15.95   
  Silkeborg Svømmeklub                   
  Maja Klitgaard  2003      50.32  1:44.44      1:44.44   
  Line Frederiksen  2003      42.91  1:31.45      3:15.89   
  Anne Lundorff Larsen  2004      42.42  1:28.32      4:44.21   
  Line Lyskjær  2003      42.22  1:31.74      6:15.95   
                     
18  Piger 8 Viborg    122          6:58.98   
  Viborg Svømme Klub                   
  Nanna Søgaard  2003      46.17  1:36.43      1:36.43   
  Emma Dencker  2004      46.43  1:38.53      3:14.96   
  Mathilde von Lilienskjold  2003      54.20  1:55.86      5:10.82   
  Katja Møller Madsen  2003      53.05  1:48.16      6:58.98   
                     
19  Piger 7 Viborg    110          7:13.52   
  Viborg Svømme Klub                   
  Signe Davidsen Nielsen  2002      43.85  1:36.94      1:36.94   
  Josephine Larsen  2004      49.54  1:47.96      3:24.90   
  Sille Mortensen  2004      54.88  1:59.74      5:24.64   
  Louise Sunesen  2005      51.36  1:48.88      7:13.52   
                     
Isk Piger 2              DNS   
  Ikast Svømmeklub                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Stm 1              DNS   
  Swim Team Midtjylland                   
  Trine Kjøngerskov  2000                 
  Camilla Puk Jensen  1998                 
  Helena Rasmussen  1998                 
  Mathilde Clausen  1998              DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  13 september 2014 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark