2020-09-25   21:39:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Region Midtjylland Mesterskaber 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  13 september 2014   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  14:06   
  Arrangør  Region Midtjylland og Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  13 september 2014         
 
 
Løb 11, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Laust Moesgaard  1996    588  1:04.55  2:12.91  3:21.37  4:29.75  16:54.28   
  Herning Svømmeklub        5:37.69  6:45.89  7:53.71  9:01.35     
          10:09.54  11:17.96  12:26.00  13:33.60     
          14:41.23  15:48.48         
                     
Casper G. Kristensen  1995    561  1:06.35  2:15.53  3:24.68  4:33.56  17:10.63   
  Viborg Svømme Klub        5:42.30  6:51.13  8:00.27  9:09.61     
          10:18.40  11:27.97  12:37.34  13:46.07     
          14:54.25  16:03.32         
                     
Magnus Fallesen  1998    526  1:06.41  2:17.73  3:29.62  4:41.15  17:32.85   
  Herning Svømmeklub        5:52.44  7:02.64  8:12.63  9:22.39     
          10:31.77  11:41.24  12:50.91  14:02.24     
          15:15.92  16:26.11         
                     
Mikkel B. Høgild  1998    524  1:08.79  2:19.94  3:32.02  4:42.90  17:34.09   
  Herning Svømmeklub        5:54.15  7:03.85  8:14.44  9:23.72     
          10:33.84  11:44.25  12:53.19  14:04.36     
          15:15.67  16:26.41         
                     
Markus Kjeldsen  2000    520  1:09.10  2:20.30  3:32.18  4:43.08  17:36.80   
  Silkeborg Svømmeklub        5:54.02  7:04.62  8:15.03  9:25.26     
          10:35.97  11:46.41  12:57.63  14:08.65     
          15:19.77  16:30.12         
                     
Jens Sørensen  2001    506  1:06.79  2:18.20  3:30.06  4:41.44  17:46.55   
  Herning Svømmeklub        5:53.13  7:04.98  8:17.09  9:29.27     
          10:41.58  11:53.94  13:06.24  14:18.96     
          15:29.03  16:39.73         
                     
Tobias Alstrup Kjær  1998    497  1:07.73  2:19.43  3:31.25  4:43.51  17:52.96   
  Viborg Svømme Klub        5:54.22  7:05.35  8:16.06  9:27.42     
          10:40.34  11:53.49  13:06.69  14:19.08     
          15:31.51  16:43.04         
                     
Mikkel Kirkegaard  1999    454  1:11.56  2:27.80  3:43.80  5:01.20  18:25.87   
  Silkeborg Svømmeklub        6:17.92  7:33.53  8:48.93  10:00.77     
          11:13.66  12:27.41  13:40.16  14:51.71     
          16:03.74  17:14.54         
                     
Victor Bjerre  2001    427  1:11.10  2:27.37  3:43.01  4:59.31  18:48.76   
  Herning Svømmeklub        6:15.12  7:30.89  8:47.16  10:02.78     
          11:18.02  12:34.16  13:50.30  15:07.16     
          16:23.16  17:37.81         
                     
10  Jens Riisgaard  2000    425  1:12.38  2:29.32  3:45.79  5:02.78  18:50.33   
  Silkeborg Svømmeklub        6:20.07  7:37.56  8:54.08  10:09.74     
          11:25.20  12:40.40  13:55.93  15:10.71     
          16:26.60  17:39.84         
                     
11  Christian Mangaard  1999    422  1:08.95  2:24.44  3:40.04  4:56.28  18:53.14   
  Viborg Svømme Klub        6:11.32  7:27.88  8:44.88  10:00.83     
          11:18.79  12:35.58  13:51.91  15:10.07     
          16:26.83  17:41.46         
                     
12  Casper Christiansen  2000    414  1:11.77  2:28.29  3:45.07  5:02.31  19:00.09   
  Holstebro Svømme Club        6:19.36  7:36.23  8:53.19  10:10.21     
          11:27.33  12:43.55  13:59.78  15:15.66     
          16:31.03  17:46.57         
                     
13  Jacob F. Frederiksen  1999    389  1:12.62  2:31.14  3:49.88  5:08.00  19:24.21   
  Silkeborg Svømmeklub        6:26.43  7:45.16  9:04.08  10:23.05     
          11:41.54  13:00.17  14:18.85  15:33.04     
          16:50.97  18:09.27         
                     
14  Mark Andersen  1997    358  1:12.93  2:31.88  3:51.90  5:12.36  19:56.55   
  Herning Svømmeklub        6:32.63  7:52.90  9:13.57  10:35.19     
          11:55.93  13:17.42  14:37.77  15:57.90     
          17:17.17  18:36.68         
                     
15  Magnus A H Christensen  2001    350  1:15.70  2:36.42  3:56.84  5:18.41  20:05.92   
  Holstebro Svømme Club        6:38.42  7:58.78  9:19.69  10:40.75     
          12:01.81  13:22.76  14:44.14  16:04.67     
          17:25.56  18:47.02         
                     
16  Nicki Kjellerup Andersen  2002    239  1:21.93  2:52.10  4:25.63  5:59.29  22:49.49   
  Herning Svømmeklub        7:33.03  9:04.70  10:37.30  12:09.66     
          13:42.34  15:14.33  16:46.06  18:19.85     
          19:51.17  21:21.32         
                     
17  Jonas Terpager Hansen  2000    232  1:22.40  2:53.50  4:24.77  5:56.29  23:01.61   
  Ikast Svømmeklub        7:27.71  9:00.11  10:34.38  12:09.49     
          13:47.29  15:21.17  16:53.67  18:26.82     
          19:58.97  21:33.20         
                     
18  Martin Lønstrup  1993    164  1:25.70  3:04.60  4:45.67  6:28.96  25:52.27   
  Struer Svømmeklub        8:12.39  9:56.67  11:42.81  13:29.22     
          15:16.79  17:03.23  18:49.74  20:36.35     
          22:23.41  24:10.72         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  13 september 2014 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark