2020-01-18   19:45:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Region Midtjylland Mesterskaber 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  13 september 2014   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  12:59   
  Arrangør  Region Midtjylland og Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  13 september 2014         
 
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kirstine Mørk Rasmussen  2003    335          41.45   
  Herning Svømmeklub                   
Annika Hausgaard Godt  2003    263          44.90   
  Holstebro Svømme Club                   
Cecilie Vad Andersen  2003    226          47.28   
  Ikast Svømmeklub                   
Sille Busk Pedersen  2003    188          50.23   
  Holstebro Svømme Club                   
Emilie Egerup  2003    175          51.48   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Stine Rejkjær Gadgaard  2003    153          53.84   
  Struer Svømmeklub                   
Mia Hansen  2003    151          53.99   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Line Lyskjær  2003    151          54.02   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Nanna Søgaard  2003    130          56.82   
  Viborg Svømme Klub                   
10  Emma Dencker  2004    126          57.43   
  Viborg Svømme Klub                   
11  Lotte Liv Jensen  2004    123          57.87   
  Herning Svømmeklub                   
12  Lærke Nygaard Bertelsen  2004    122          57.93   
  Herning Svømmeklub                   
13  Anne Terp  2004    120          58.38   
  Struer Svømmeklub                   
14  Mathilde von Lilienskjold  2003    114          59.38   
  Viborg Svømme Klub                   
15  Mette Buur Holt  2003    111          59.91   
  Herning Svømmeklub                   
16  Agnete Barbesgaard  2003    56          1:15.21   
  Herning Svømmeklub                   
Sille Mortensen  2004              DNS   
  Viborg Svømme Klub                   
Katja Møller Madsen  2003              DSQ  1 hånd i afslut 
  Viborg Svømme Klub                   
Louise Sunesen  2005              DSQ  Asynkone ben 
  Viborg Svømme Klub                   
Maja Klitgaard  2003              DSQ  Asynkrone ben 
  Silkeborg Svømmeklub                   
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emilie Knudsen  2002    330          41.67   
  Ikast Svømmeklub                   
Alberte Schnieber Klausen  2002    305          42.75   
  Herning Svømmeklub                   
Louise D. Liboriussen  2002    233          46.75   
  Viborg Svømme Klub                   
Julie B. Andersen  2002    232          46.86   
  Ikast Svømmeklub                   
Maja Fjord Kristensen  2002    215          48.04   
  Herning Svømmeklub                   
Frederikke Kruse  2002    209          48.49   
  Herning Svømmeklub                   
Frederikke Suhnsen  2002    178          51.18   
  Herning Svømmeklub                   
Celeste Pind Therkildsen  2002    161          52.92   
  Viborg Svømme Klub                   
Henriette Yong Klogborg  2002    151          54.08   
  Holstebro Svømme Club                   
10  Stine Saaby Buur Andersen  2002    134          56.27   
  Herning Svømmeklub                   
11  Signe Davidsen Nielsen  2002    117          58.86   
  Viborg Svømme Klub                   
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Naja Holmgaard  2001    342          41.18   
  Struer Svømmeklub                   
Thilde Rud Iversen  2001    292          43.39   
  Holstebro Svømme Club                   
Klea Christensen  2001    272          44.44   
  Struer Svømmeklub                   
Emma L. S. Cameron  2001    262          44.99   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Emma Rosquist Andersen  2001    257          45.24   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
Sofie Astrup  2001    168          52.10   
  Struer Svømmeklub                   
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kathrine Fog  2000    399          39.10   
  Viborg Svømme Klub                   
Mathilde Snitgaard  2000    385          39.58   
  Struer Svømmeklub                   
Natascha Holm Byskov  2000    355          40.65   
  Holstebro Svømme Club                   
Freya R. Andersen  2000    330          41.64   
  Vildbjerg Svømmeklub                   
Nanna Kibsgaard Madsen  2000    308          42.64   
  Struer Svømmeklub                   
Linda Strunge  2000    285          43.72   
  Herning Svømmeklub                   
Camilla Veile  2000    253          45.52   
  Durup IF                   
Line Mia Jensen  2000    215          48.01   
  Herning Svømmeklub                   
 
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lærke Harksen Nehmdahl  1999    488          36.58   
  Viborg Svømme Klub                   
Laura Cebula  1997    483          36.70   
  Viborg Svømme Klub                   
Emma F. Sørensen  1998    369          40.14   
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
Ida Kristensen  1998    366          40.24   
  Viborg Svømme Klub                   
Mathilde Clausen  1998    362          40.40   
  Herning Svømmeklub                   
Ane Emilie Nielsen  1996    359          40.49   
  Viborg Svømme Klub                   
Helena Rasmussen  1998    357          40.59   
  Herning Svømmeklub                   
Ida Marie Nielsen  1995    353          40.75   
  Viborg Svømme Klub                   
Emma Louise Frohn  1998    240          46.33   
  Ikast Svømmeklub                   
10  Laura Ælmholdt  1999    186          50.43   
  Ikast Svømmeklub                   
Christina Nielsen  1999              DSQ  1 hånd ved indslag 
  Durup IF                   
Nikoline Egerod Leth  1996              DSQ  Tyvstart 
  Aarhus Idrætsforening Af 1900                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  13 september 2014 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark