2019-12-05   18:12:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 4, Karlskoga

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 11/10 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30)

Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 4 Karlskoga 2014    Utskriftsdatum  11 oktober 2014   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  14:15   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 oktober 2014         
 
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: HG Design 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    1:03.99  2:12.14  3:20.30  4:30.25  9:13.39   
          5:41.30  6:52.61  8:03.82       
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb    1:04.91  2:14.77  3:25.82  4:37.54  9:23.58   
          5:49.96  7:02.60  8:14.58       
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    1:08.94  2:28.25  3:47.19  5:06.22  10:28.63   
          6:26.70  7:46.45  9:06.99       
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    1:08.55  2:29.82  3:54.13  5:19.20  10:52.72   
          6:42.06  8:06.41  9:31.15       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: HG Design 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    1:04.80  2:14.44  3:25.59  4:37.95  9:26.75   
          5:50.09  7:03.09  8:15.15       
Dennis Tillquist  1999  Hallsberg Kumla Simklubb    1:07.81  2:20.32  3:34.33  4:47.52  9:46.96   
          6:01.52  7:16.95  8:31.65       
Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb    1:28.38  3:05.56  4:44.41  6:23.61  12:54.70   
          8:04.72  9:44.29  11:21.89       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: HG Design 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    1:06.13  2:19.24  3:33.31  4:47.82  9:48.39   
          6:03.35  7:19.51  8:35.37       
Tim Baastad  2000  Örebro Simallians    1:11.89  2:25.47  3:40.34  4:57.26  10:05.13   
          6:15.86  7:34.64  8:50.33       
Eric Valjus  2000  Örebro Simallians    1:12.48  2:35.45  3:59.59  5:24.07  10:52.71   
          6:47.98  8:11.14  9:34.28       
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    1:15.26  2:37.32  3:59.93  5:24.04  10:59.11   
          6:48.54  8:13.75  9:38.22       
August Landstorp  2000  Eskilstuna Simklubb    1:23.36  2:56.04  4:29.60  6:04.28  12:16.42   
          7:38.43  9:13.40  10:47.02       
Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    1:33.76  3:13.69  4:53.97  6:32.89  12:56.82   
          8:09.87  9:46.42  11:22.51       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: HG Design 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    1:18.96  2:47.91  4:18.55  5:50.66  11:51.57   
          7:22.96  8:54.00  10:25.17       
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta    1:24.34  2:59.23  4:34.51  6:09.28  12:13.77   
          7:44.47  9:16.88  10:48.62       
Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap    1:29.72  3:05.31  4:38.55  6:10.93  12:16.53   
          7:45.14  9:18.27  10:49.61       
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    1:29.09  3:04.15  4:40.15  6:16.35  12:24.26   
          7:50.77  9:25.36  10:57.07       
Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    1:30.20  3:05.93  4:42.76  6:21.62  12:50.44   
          8:01.21  9:39.11  11:18.48       
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    1:32.33  3:13.20  4:55.58  6:40.46  13:27.62   
          8:23.33  10:06.14  11:47.77       
Evert Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    1:41.08  3:28.78  5:18.55  7:06.63  13:55.00   
          8:50.55  10:34.80  12:17.27       
Jakob Meeker  2001  Eskilstuna Simklubb    1:34.65  3:19.68  5:08.96  6:58.50  13:59.03   
          8:47.03  10:32.03  12:17.99       
Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb    1:42.54  3:34.79  5:27.68  7:19.06  14:43.24   
          9:10.61  11:02.71  12:55.20       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  11 oktober 2014 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  14:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner