Tulokset Kalundborg Swim Cup 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2014 |
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 52.49 | 1:54.57 | 3:02.73 | 3:55.22 | |||
2 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 1:14.34 | 2:20.05 | 3:27.30 | 4:42.45 | |||
- | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | DSQ | ||||||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 40.56 | 1:24.96 | 2:16.44 | 2:57.95 | |||
2 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 41.36 | 1:31.72 | 2:24.51 | 3:05.25 | |||
3 | Alexander Lind-Ellefsen | 2004 | Kalundborg SK | 42.71 | 1:29.04 | 2:25.61 | 3:06.62 | |||
4 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 41.36 | 1:27.87 | 2:30.94 | 3:10.93 | |||
5 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 43.58 | 1:35.81 | 2:32.24 | 3:14.06 | |||
6 | Christoffer Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 45.49 | 1:37.81 | 2:34.42 | 3:16.70 | |||
7 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 43.69 | 1:33.50 | 2:36.76 | 3:24.28 | |||
8 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 48.40 | 1:39.16 | 2:42.86 | 3:29.51 | |||
9 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 49.49 | 1:40.89 | 2:45.43 | 3:30.10 | |||
10 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | Vest-Brøndby | 54.72 | 1:46.35 | 3:33.54 | ||||
11 | Andreas Hoffmann | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 52.83 | 3:37.01 | |||||
12 | Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | Vest-Brøndby | 52.62 | 3:39.31 | |||||
- | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 31.20 | 1:10.54 | 1:51.38 | 2:26.05 | |||
2 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 32.45 | 1:09.42 | 1:53.91 | 2:27.15 | |||
3 | Mads Jensen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 33.74 | 1:13.41 | 1:57.19 | 2:31.52 | |||
4 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 31.20 | 1:07.42 | 1:53.90 | 2:32.41 | |||
5 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.55 | 1:14.32 | 1:59.33 | 2:35.35 | |||
6 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 35.64 | 1:16.18 | 2:04.02 | 2:40.49 | |||
7 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.44 | 1:15.04 | 2:03.12 | 2:40.77 | |||
8 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 35.15 | 1:15.88 | 2:05.51 | 2:41.51 | |||
9 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 36.13 | 1:19.41 | 2:09.82 | 2:44.95 | |||
10 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 36.06 | 1:18.21 | 2:10.70 | 2:46.83 | |||
11 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 38.24 | 1:22.60 | 2:09.58 | 2:46.99 | |||
12 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 36.30 | 1:20.98 | 2:10.40 | 2:47.35 | |||
13 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 36.75 | 1:23.46 | 2:10.78 | 2:50.17 | |||
14 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 36.39 | 1:20.06 | 2:12.63 | 2:50.35 | |||
15 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 40.38 | 1:23.01 | 2:13.13 | 2:51.10 | |||
16 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 39.11 | 1:20.62 | 2:11.58 | 2:51.24 | |||
17 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 38.88 | 1:22.05 | 2:17.08 | 2:56.00 | |||
18 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 40.03 | 1:24.80 | 2:21.52 | 2:59.17 | |||
19 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 39.26 | 1:25.17 | 2:20.69 | 2:59.40 | |||
20 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 40.62 | 1:25.51 | 2:20.14 | 3:00.58 | |||
21 | Oliver Breuner | 2002 | Roskilde Svømning | 39.08 | 1:26.47 | 2:21.57 | 3:01.78 | |||
22 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 44.15 | 1:31.77 | 2:31.73 | 3:14.76 | |||
23 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 48.94 | 1:36.75 | 2:32.12 | 3:15.49 | |||
24 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Vest-Brøndby | 42.28 | 1:35.54 | 2:33.70 | 3:16.26 | |||
25 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Vest-Brøndby | 44.39 | 1:34.19 | 2:34.82 | 3:16.46 | |||
26 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Vest-Brøndby | 42.25 | 1:31.80 | 2:34.86 | 3:18.39 | |||
27 | Martin Jacobsen | 2002 | Vest-Brøndby | 47.11 | 1:41.61 | 3:22.13 | ||||
28 | Otto Pons Martinsen | 2002 | Vest-Brøndby | 49.37 | 1:44.36 | 2:39.29 | 3:23.95 | |||
29 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 46.30 | 1:38.65 | 2:40.42 | 3:24.10 | |||
30 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 45.42 | 1:41.27 | 2:55.10 | 3:38.03 | |||
- | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 30.35 | 1:05.52 | 1:44.98 | 2:16.65 | |||
2 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 31.75 | 1:09.99 | 1:52.59 | 2:24.61 | |||
3 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 30.19 | 1:09.70 | 1:51.09 | 2:24.93 | |||
4 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 33.93 | 1:10.56 | 1:54.35 | 2:27.75 | |||
5 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 31.90 | 1:10.15 | 1:53.72 | 2:27.82 | |||
6 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 32.84 | 1:07.91 | 1:53.89 | 2:28.15 | |||
7 | Tobias K Jørgensen | 2000 | Kalundborg SK | 36.67 | 1:18.15 | 2:01.30 | 2:37.16 | |||
8 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 33.25 | 1:13.34 | 2:01.01 | 2:38.27 | |||
9 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 33.93 | 1:14.61 | 2:02.58 | 2:38.61 | |||
10 | Villads Krarup | 2000 | Herlev Svømning | 33.95 | 2:07.92 | 2:53.52 | 2:43.52 | |||
11 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 32.88 | 1:15.94 | 2:09.25 | 2:43.97 | |||
12 | Magnus Kingo Sørensen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 35.18 | 1:18.76 | 2:07.19 | 2:45.25 | |||
13 | Frederik Borg | 2000 | Vest-Brøndby | 41.50 | 1:24.88 | 2:22.59 | 3:04.37 | |||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 28.70 | 1:01.17 | 1:40.66 | 2:10.87 | |||
2 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 29.05 | 1:01.97 | 1:42.69 | 2:12.06 | |||
3 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.97 | 1:04.07 | 1:43.97 | 2:13.32 | |||
4 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.10 | 1:04.18 | 1:45.11 | 2:15.41 | |||
5 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 28.80 | 1:04.58 | 1:43.61 | 2:15.51 | |||
6 | Mikkel H. Andersen | 1991 | Kalundborg SK | 29.70 | 1:08.04 | 1:50.07 | 2:21.15 | |||
7 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 31.38 | 1:10.58 | 1:52.10 | 2:23.58 | |||
8 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.11 | 1:08.75 | 1:52.30 | 2:24.64 | |||
9 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 30.88 | 1:11.03 | 1:50.46 | 2:24.70 | |||
10 | Jonas Hansen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.46 | 1:10.82 | 1:55.01 | 2:27.91 | |||
11 | Mads Christensen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.77 | 1:08.39 | 1:54.32 | 2:27.93 | |||
12 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.23 | 1:12.51 | 1:55.90 | 2:28.90 | |||
13 | Nicolai Ringhøj | 1998 | Kalundborg SK | 32.73 | 1:13.12 | 1:59.36 | 2:36.74 | |||
14 | Mathias Munch Thomassen | 1998 | Dragsholm Svømmeklub | 32.62 | 1:17.57 | 2:06.22 | 2:42.64 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 14:06 |