Tulokset Kalundborg Swim Cup 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2014 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 1:03.24 | 2:12.71 | |||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 45.99 | 1:35.13 | |||||
2 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 46.05 | 1:36.91 | |||||
3 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 50.41 | 1:44.31 | |||||
4 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 53.91 | 1:50.42 | |||||
5 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | Vest-Brøndby | 54.65 | 1:53.82 | |||||
6 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 54.17 | 1:54.50 | |||||
7 | Lucas Lorentsen | 2004 | Kalundborg SK | 56.03 | 1:59.06 | |||||
8 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 57.34 | 1:59.82 | |||||
9 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 55.97 | 2:00.81 | |||||
10 | Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | Vest-Brøndby | 58.47 | 2:04.30 | |||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 36.23 | 1:16.71 | |||||
2 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 38.93 | 1:22.57 | |||||
3 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 39.21 | 1:22.85 | |||||
4 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 42.32 | 1:29.44 | |||||
5 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 42.99 | 1:31.01 | |||||
6 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 44.04 | 1:32.00 | |||||
7 | Oliver Stybe Petersen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 46.37 | 1:38.86 | |||||
8 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 48.05 | 1:41.52 | |||||
9 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 48.96 | 1:41.88 | |||||
10 | Otto Pons Martinsen | 2002 | Vest-Brøndby | 48.71 | 1:43.82 | |||||
11 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 50.51 | 1:45.68 | |||||
12 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 51.11 | 1:49.04 | |||||
13 | Mika Rademakers | 2001 | TVS Tårnborg IF | 51.43 | 1:49.78 | |||||
14 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | Vest-Brøndby | 51.35 | 1:49.98 | |||||
15 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Vest-Brøndby | 53.39 | 1:51.62 | |||||
16 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 52.40 | 1:51.65 | |||||
17 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 1:08.33 | 2:24.19 | |||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 36.14 | 1:16.10 | |||||
2 | Tobias K Jørgensen | 2000 | Kalundborg SK | 37.02 | 1:17.42 | |||||
3 | Magnus Kingo Sørensen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 39.97 | 1:26.33 | |||||
4 | Daniel C. Biørrith | 1999 | Roskilde Svømning | 41.92 | 1:27.52 | |||||
5 | Villads Krarup | 2000 | Herlev Svømning | 42.60 | 1:31.86 | |||||
6 | Niklas Kaas Olsen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 45.17 | 1:35.63 | |||||
7 | Frederik Borg | 2000 | Vest-Brøndby | 49.59 | 1:44.63 | |||||
- | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | ||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 32.50 | 1:07.97 | |||||
2 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 32.86 | 1:09.38 | |||||
3 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 33.02 | 1:10.13 | |||||
4 | Jonas Uglebjerg | 1997 | Kalundborg SK | 34.80 | 1:14.46 | |||||
5 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 35.97 | 1:16.57 | |||||
6 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 37.17 | 1:17.54 | |||||
7 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.66 | 1:18.90 | |||||
8 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 37.65 | 1:19.76 | |||||
9 | Jonas Hansen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.72 | 1:22.19 | |||||
10 | Søren Hald Olsen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 37.31 | 1:23.54 | |||||
11 | Nicolai Ringhøj | 1998 | Kalundborg SK | 39.94 | 1:24.29 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 14:06 |