2019-06-26   10:23:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  21 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  16:19   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 29, 10x50m Fri Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Triton Elite Power            4:23.92   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Frederik K. Mortensen  1995      24.78        24.78   
  Karim Møller  1994      25.06        49.84   
  Rasmus Hasemann  1996      25.58        1:15.42   
  Tobias Andersen  1998      24.90        1:40.32   
  Emil Andersen  1992      26.82        2:07.14   
  Maja Nielsen  1996      27.19        2:34.33   
  Megan Forslund Hansen  1997      26.71        3:01.04   
  Camilla Dufour  1996      27.21        3:28.25   
  Stine Raaby Jensen  1995      27.81        3:56.06   
  Katrine B. Hansen  1999      27.86        4:23.92   
                     
Ringsted Mix 1            4:28.74   
  Ringsted Svømme Klub                   
  Claus Hansen  1995      24.51        24.51   
  Gustav Friberg  1997      23.88        48.39   
  Kasper Jensen  1997      25.03        1:13.42   
  Bjørn Hansen  1998      24.99        1:38.41   
  Jonas B. Sørensen  1993      25.70        2:04.11   
  Annabelle Grønbech Ladik  1997      28.40        2:32.51   
  Signe Nielsen  1998      28.45        3:00.96   
  Maria Heiberg Larsen  1998      28.52        3:29.48   
  Christina Nordskilde  1987      29.39        3:58.87   
  Celina Langtoft  1999      29.87        4:28.74   
                     
Psv Schwerin 1            4:28.81   
  Psv Schwerin                   
  Lars-Christian Rehse  1997      24.30        24.30   
  Benjamin Bürger  1998      24.46        48.76   
  Andreas Kuhlmann  1997      26.14        1:14.90   
  Josefiné Mayer  1997      28.07        1:42.97   
  Nele Salow  1997      28.99        2:11.96   
  Gina Elisa Koop  2000      29.63        2:41.59   
  Lars Andre Großmann  1997      24.39        3:05.98   
  Eva Sperlich  1999      29.27        3:35.25   
  Elisa Stegemann  2002      30.07        4:05.32   
  Christian Wichette  1996      23.49        4:28.81   
                     
Vat-Cph Mixed            4:29.17   
  VAT Copenhagen                   
  Martin Jungersen  1997      24.94        24.94   
  Nanna Drewsen  1998      27.66        52.60   
  Victor Drevskich  1996      24.95        1:17.55   
  Regitze Munch Nielsen  2000      28.61        1:46.16   
  Frederik Hatting Petersen  2000      26.39        2:12.55   
  Rikke Munkholm  1998      27.46        2:40.01   
  Esben Norup  1996      27.12        3:07.13   
  Xenia Huryn  2000      28.82        3:35.95   
  Mathias Immerkjær  1999      24.85        4:00.80   
  Johanna Berthelsen  2000      28.37        4:29.17   
                     
Stv 1 Mix  1995            4:32.52   
  Swim Team Vestsjælland                   
  Rasmus Wegener  1997      27.11        27.11   
  Joachim Blach Kristensen  1995      24.45        51.56   
  Rasmus B. Larsen  1997      25.72        1:17.28   
  Bjørn Wismann  1996      26.19        1:43.47   
  Rasmus Aavang Jensen  1998      27.61        2:11.08   
  Cæcilie Schade Cantby  1998      27.73        2:38.81   
  Clara Schade Cantby  2000      27.85        3:06.66   
  Maria Tanderup Hansen  1998      28.80        3:35.46   
  Johanne Carr  1999      28.51        4:03.97   
  Karen Tanderup Hansen  1996      28.55        4:32.52   
                     
Kalundborg Mix              4:32.67   
  Kalundborg SK                   
  Mathias Rysgaard  1998      23.97        23.97   
  Danny Corell  1997      26.01        49.98   
  Emma F. Nystrøm  1996      28.09        1:18.07   
  Sebastian H. Andersen  1997      24.78        1:42.85   
  Oliver H. Andersen  1999      25.54        2:08.39   
  Laura Holm Junge  1998      28.49        2:36.88   
  Mikkel H. Andersen  1991      24.99        3:01.87   
  Sofie Witthøft  1997      28.40        3:30.27   
  Annika Møller-Kristensen  2000      30.50        4:00.77   
  Marie Uglebjerg  2002      31.90        4:32.67   
                     
Kenns Turbohold              4:47.25   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Marius Møldrup  1999      26.20        26.20   
  Line Strandby  2001      30.09        56.29   
  Jakob Schmidt  1999      26.50        1:22.79   
  Laura Janner  2002      29.63        1:52.42   
  Jacob Friland  1999      28.13        2:20.55   
  Frederikke Jensen  2000      29.94        2:50.49   
  Rasmus F. Jørgensen  1999      28.27        3:18.76   
  Kamille Auerbach-Lind  2001      29.96        3:48.72   
  Daniel Berg Wenk  2000      29.50        4:18.22   
  Julie Brandt  2001      29.03        4:47.25   
                     
Psv Schwerin 2              4:52.17   
  Psv Schwerin                   
  Till Otto Göttmann  2000      26.17        26.17   
  Steffen Deutsch  1998      27.29        53.46   
  Illya Ponomarov  2000      29.56        1:23.02   
  Illya Ponomarov  2000      29.76        1:52.78   
  Silvana Bodenstein  1999      30.58        2:23.36   
  Charlotte-Christin Sander  2001      31.75        2:55.11   
  Hanna Stegemann  2002      30.23        3:25.34   
  Hanno Böckmann  2003      29.39        3:54.73   
  Friederike Fass  2002      30.50        4:25.23   
  Tim Krüger  2000      26.94        4:52.17   
                     
Stv 2 Mix  1995              4:55.15   
  Swim Team Vestsjælland                   
  Frederik S. Løwe  2001      28.15        28.15   
  Kasper Bitzer  2000      28.59        56.74   
  Matthias Hansen  2001      29.53        1:26.27   
  Jonas Hansen  2001      30.08        1:56.35   
  Anders Dam Frandsen  2000      30.31        2:26.66   
  Amalie Gotthard  1999      29.01        2:55.67   
  Astrid Ovesen  1999      28.88        3:24.55   
  Daniella Thea Johansen  2000      29.26        3:53.81   
  Sofie Nielsen  2001      30.54        4:24.35   
  Maria Dollas  1998      30.80        4:55.15   
                     
10  Ringsted Mix 2              5:01.75   
  Ringsted Svømme Klub                   
  Anders Juul Rasmussen  1997      26.07        26.07   
  Victor Grandjean  2001      27.66        53.73   
  Martin Szokody  1999      27.60        1:21.33   
  Daniel Schytte  2000      27.89        1:49.22   
  Mads Jensen  2001      27.94        2:17.16   
  Caroline Steffensen  2000      32.55        2:49.71   
  Karla Sejling  2001      32.28        3:21.99   
  Thea Krøll  2000      33.01        3:55.00   
  Maria Andersen  2002      32.38        4:27.38   
  Katja Kjær Nielsen  2002      34.37        5:01.75   
                     
11  Haslev Mix 1  1996              5:15.71   
  Haslev Svømmeklub                   
  Emil Compen  2000      28.15        28.15   
  Iben Flytkjær-Hansen  2001      31.36        59.51   
  Asger Flytkjær-Hansen  2000      28.75        1:28.26   
  Nicole Jensen  1996      30.79        1:59.05   
  Niels R. E. Sørensen  1999      27.43        2:26.48   
  Louise Karstenberg  1998      34.06        3:00.54   
  Jakob Dynesen  2000      32.24        3:32.78   
  Sarah Kongsted Hansen  2001      35.10        4:07.88   
  Frederik Birch Jørgensen  2001      32.35        4:40.23   
  Laura Mikkelsen  2001      35.48        5:15.71   
                     
12  Stv 3 Mix  1995              5:31.48   
  Swim Team Vestsjælland                   
  Patricia Andersen  2002      33.41        33.41   
  Amanda Glerup Andersen  1998      31.07        1:04.48   
  Sofie Andersen  2001      31.74        1:36.22   
  Isabella Voldby Ipsen  2000      31.51        2:07.73   
  Regitze Gotthard  2002      32.15        2:39.88   
  Jonathan Kock Jensen  2001      31.12        3:11.00   
  Magnus Nygaard  2000      32.65        3:43.65   
  August Schade Cantby  2002      34.19        4:17.84   
  Frederik Madsen  2002      34.59        4:52.43   
  Nicolai Quist  2003      39.05        5:31.48   
                     
13  Næstved Mix 1              5:46.55   
  Næstved IF                   
  Gustav Notkin  1999      31.90        31.90   
  Anne-Sofie P. Clausen  2002      35.35        1:07.25   
  Rasmus Lorentzen  2001      38.36        1:45.61   
  Amalie Bonnesen  1999      31.98        2:17.59   
  Lauge Bastian Maar  2001      33.31        2:50.90   
  Nikoline Skovly Larsen  2003      37.52        3:28.42   
  Harald Franck  2003      33.97        4:02.39   
  Victoria Bæts Kristensen  2002      32.25        4:34.64   
  Gaya Josefine Maar  2003      43.03        5:17.67   
  Christian Andersen  1993      28.88        5:46.55   
                     
14  Åges Turbohold              5:53.78   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Mads Raaby Jensen  2001      27.68        27.68   
  Kathrine Bang Rubak  2004      47.34        1:15.02   
  Mikkel Hjelm  2003      33.23        1:48.25   
  Sofie Mosegaard  2002      34.90        2:23.15   
  Kasper Francke Johannesen  2003      36.35        2:59.50   
  Olivia Mammen  2003      36.28        3:35.78   
  Ida Rishøj  2002      39.64        4:15.42   
  Magnus Aasberg  2001      29.98        4:45.40   
  Liva Stjernholm  2004      36.76        5:22.16   
  Kasper Bonnichsen  2002      31.62        5:53.78   
                     
15  Ringsted Mix 3              6:00.73   
  Ringsted Svømme Klub                   
  Bernhard Andersen  2000      29.58        29.58   
  Anders Nielsen  2001      30.46        1:00.04   
  Casper Ramsdahl Sørensen  2000      31.05        1:31.09   
  Filip Guntofte  2001      32.98        2:04.07   
  Frederik Møller  2002      33.35        2:37.42   
  Maria Szokody  2002      36.29        3:13.71   
  Emma Olsen  2003      43.27        3:56.98   
  Sophie Grandjean  2003      40.87        4:37.85   
  Norie Glitten  2002      40.97        5:18.82   
  Signe T. Pedersen  2002      41.91        6:00.73   
                     
16  Haslev Mix 2  1996              6:27.79   
  Haslev Svømmeklub                   
  Rasmus Lynge Schmidt  2000      32.40        32.40   
  Maria Hjort Lodstrup  2000      38.20        1:10.60   
  Frederik Kongsted Hansen  2001      33.50        1:44.10   
  Olivia Møller  2004      38.88        2:22.98   
  Jeppe Woetmann Pedersen  2000      34.58        2:57.56   
  Petrine R. E. Sørensen  2005      46.56        3:44.12   
  Kasper Nikolaj Lynge  1999      32.60        4:16.72   
  Amalie Wichmann Larsen  2005      48.65        5:05.37   
  Holger Flytkjær-Hansen  2004      40.20        5:45.57   
  Anna Petersen  2004      42.22        6:27.79   
                     
17  Næstved Mix 2              6:45.78   
  Næstved IF                   
  Lucas Jul Pedersen  2003      36.36        36.36   
  Freja Zerbst Hansen  2001      41.42        1:17.78   
  Jacob Meisner Hansen  2003      41.77        1:59.55   
  Josefine M. Kristiansen  2002      39.52        2:39.07   
  Johan Larsen  2000      37.19        3:16.26   
  Katrine Duus  2003      38.47        3:54.73   
  Mathias Clausen  2002      40.29        4:35.02   
  Caroline Bendtsen  2002      41.55        5:16.57   
  Miamaja Skytt Knudsen  2003      41.42        5:57.99   
  Marcus Holm  2003      47.79        6:45.78   
                     
18  Ringsted Mix 4              6:56.89   
  Ringsted Svømme Klub                   
  Holger S. Rasmussen  2001                 
  Alexander Søgaard  2002      1:06.15        1:06.15   
  Emil Carstensen  2002      36.54        1:42.69   
  Benjamin Bodal  2003      36.64        2:19.33   
  Joakim Mortensen  2002      36.86        2:56.19   
  Helene Thielsen  2004      46.70        3:42.89   
  Jasmin Larsen  2002                 
  Amalie Nyhave Nielsen  2004                 
  Emmeline S. Bertelsen  2005                 
  Lara W. S. Olsen  2006      6:56.89        6:56.89   
                     
Stv 4 Mix  1995              DNS   
  Swim Team Vestsjælland                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  21 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark