Resultater for Ringsted Cup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 21 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Leena Hennes | 2003 | 34.83 | 1:15.15 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Ann-Kathrin Kuhlmann | 2004 | 35.80 | 1:16.47 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Wilma Anker | 2004 | 36.43 | 1:16.52 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 37.06 | 1:18.61 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | 37.60 | 1:19.79 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
6 | Josefine Krumbak | 2004 | 38.27 | 1:19.96 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Olivia Mammen | 2003 | 37.92 | 1:20.26 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Caroline Holm | 2004 | 38.59 | 1:20.44 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 39.38 | 1:23.49 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 41.06 | 1:25.21 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Katrine Duus | 2003 | 39.49 | 1:25.30 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Olivia Møller | 2004 | 40.86 | 1:26.81 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
13 | Karoline Nielsen | 2004 | 42.91 | 1:27.43 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sophie Grandjean | 2003 | 42.52 | 1:28.68 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | 44.74 | 1:33.00 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
16 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 44.15 | 1:33.18 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
17 | Malene Gjermandsen | 2003 | 46.16 | 1:33.96 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
18 | Emma Olsen | 2003 | 43.53 | 1:34.80 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
19 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 42.56 | 1:35.98 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mikka Holm | 2003 | 42.18 | 1:37.18 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
21 | Elida Thornsen | 2005 | 44.26 | 1:38.22 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
22 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 46.31 | 1:39.90 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
23 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 45.10 | 1:41.28 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
24 | Amalie Østerlund | 2005 | 47.18 | 1:42.63 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
25 | Nynne Jakobsen | 2004 | 48.34 | 1:43.21 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
26 | Freja Sxndergaard | 2004 | 47.63 | 1:43.43 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Mille Scheel | 2003 | 47.95 | 1:44.75 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
28 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | 49.69 | 1:47.00 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 49.59 | 1:49.31 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
30 | Thea Torndal Jensen | 2004 | 52.16 | 1:49.61 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
31 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 51.75 | 1:51.60 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
32 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 52.75 | 1:53.21 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
33 | Clara Hillerup | 2005 | 54.07 | 1:57.40 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
34 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 55.60 | 2:01.02 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
35 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 58.35 | 2:08.29 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
36 | Freja Juul | 2005 | 1:03.70 | 2:10.54 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
37 | Amalie K. Nielsen | 2005 | 1:04.15 | 2:19.71 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Lilli Andersen | 2003 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Brandt | 2001 | 30.59 | 1:02.80 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 31.81 | 1:04.80 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Sofie Nielsen | 2001 | 31.77 | 1:05.14 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alberte Mammen | 2001 | 31.81 | 1:05.91 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Amalie Olsen | 2001 | 31.90 | 1:06.04 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Elisa Stegemann | 2002 | 32.04 | 1:06.57 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Friederike Fass | 2002 | 32.49 | 1:06.83 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Laura Janner | 2002 | 32.28 | 1:07.02 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Sofie Andersen | 2001 | 32.91 | 1:07.39 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Regitze Gotthard | 2002 | 33.50 | 1:08.64 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 33.62 | 1:09.31 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Emilie Nyegaard | 2001 | 34.26 | 1:11.06 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Iben Flytkjær-Hansen | 2001 | 33.32 | 1:11.38 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
14 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 35.05 | 1:11.86 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Victoria Andersen | 2001 | 35.26 | 1:12.01 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Maya Nykjær | 2001 | 34.66 | 1:12.30 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Sarah Bærnholdt | 2001 | 34.61 | 1:12.42 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Karla Sejling | 2001 | 34.94 | 1:12.51 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
19 | Emma Bruhn | 2002 | 34.94 | 1:12.54 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
20 | Johanne B. Hansen | 2002 | 35.23 | 1:12.80 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | 34.97 | 1:13.39 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Emilie Fischer | 2001 | 35.02 | 1:13.53 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Line Helene Jensen | 2001 | 35.38 | 1:13.87 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
24 | Maria Andersen | 2002 | 36.22 | 1:14.24 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
25 | Sophia Lindegaard | 2001 | 35.93 | 1:15.39 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
26 | Nicoline Elmquist | 2002 | 36.22 | 1:15.67 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
27 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 36.99 | 1:17.12 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
28 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 36.90 | 1:17.24 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
29 | Laura Mikkelsen | 2001 | 37.20 | 1:17.60 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
30 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | 36.44 | 1:18.85 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
31 | Sarah Kongsted Hansen | 2001 | 37.38 | 1:20.32 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
32 | Sofie Mosegaard | 2002 | 38.81 | 1:20.52 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
33 | Maria Szokody | 2002 | 39.14 | 1:22.61 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
34 | Josefine M. Kristiansen | 2002 | 40.07 | 1:23.21 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
35 | Ida Rishøj | 2002 | 41.01 | 1:25.66 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
36 | Line Due Truelsen | 2002 | 40.21 | 1:25.83 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
37 | Celine Nordal Jacobsen | 2001 | 40.21 | 1:26.08 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
38 | Emilie Prahl Jagd | 2002 | 41.84 | 1:27.27 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
39 | Caroline Bendtsen | 2002 | 41.95 | 1:28.09 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
40 | Cecilie Zachariassen | 2001 | 42.85 | 1:28.60 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
41 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | 42.97 | 1:29.89 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
42 | Jasmin Larsen | 2002 | 41.87 | 1:32.04 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
43 | Signe T. Pedersen | 2002 | 45.03 | 1:38.23 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Patricia Andersen | 2002 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Freja Makienok | 2002 | DNF | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | 29.42 | 1:00.48 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 30.14 | 1:01.98 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Astrid Ovesen | 1999 | 30.36 | 1:02.49 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | 30.47 | 1:02.84 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Amalie Gotthard | 1999 | 30.73 | 1:03.18 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emilia Harlund | 1999 | 30.13 | 1:03.31 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
7 | Nana Hansen | 2000 | 30.89 | 1:03.62 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Alberte M Hansen | 2000 | 31.25 | 1:03.98 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
9 | Nanna Sonne | 1999 | 30.69 | 1:04.25 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Frederikke Jensen | 2000 | 31.18 | 1:04.42 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 30.40 | 1:04.44 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Amanda Duus | 2000 | 31.41 | 1:04.53 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Mille Rask Sander | 1999 | 31.23 | 1:04.53 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
14 | Xenia Huryn | 2000 | 31.16 | 1:04.83 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Eva Sperlich | 1999 | 31.38 | 1:05.13 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
16 | Gina Elisa Koop | 2000 | 31.26 | 1:05.18 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
17 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 31.50 | 1:05.40 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 31.16 | 1:05.59 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
19 | Silvana Bodenstein | 1999 | 32.15 | 1:06.64 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
20 | Amalie Bonnesen | 1999 | 32.46 | 1:07.14 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
21 | Isa Hovmand | 2000 | 32.83 | 1:07.99 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
22 | Gabriella Sjursen | 2000 | 33.09 | 1:08.02 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
23 | Sofie Strandby | 1999 | 32.82 | 1:08.47 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Anika Bryde | 2000 | 33.13 | 1:08.76 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
25 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 33.66 | 1:09.01 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
26 | Julie Jørgensen | 1999 | 33.70 | 1:09.82 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
27 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | 34.41 | 1:11.81 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
28 | Andrea Axelsen | 2000 | 33.75 | 1:12.37 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Emma Beyer | 2000 | 36.28 | 1:13.06 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
30 | Astrid Marie Olsson | 1999 | 36.45 | 1:14.77 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
31 | Thea Krøll | 2000 | 36.49 | 1:15.54 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
32 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 36.77 | 1:15.62 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
33 | Maria Christensen | 1999 | 1:15.69 | 1:15.69 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
34 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 37.57 | 1:18.82 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
35 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | 38.44 | 1:21.72 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
36 | Maria Hjort Lodstrup | 2000 | 39.74 | 1:23.46 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
- | Alberte Høgh | 1999 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | DNS | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Victoria Lysholm Bach | 1999 | DNS | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Nicoline Larsen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 28.87 | 59.31 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Camilla Dufour | 1996 | 29.35 | 1:00.41 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Nanna Drewsen | 1998 | 29.23 | 1:00.73 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Rikke Munkholm | 1998 | 29.43 | 1:00.75 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Emma F. Nystrøm | 1996 | 29.79 | 1:00.90 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Laura Holm Junge | 1998 | 29.82 | 1:01.12 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 29.94 | 1:01.36 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Ida Pedersen | 1998 | 29.99 | 1:02.42 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Signe Nielsen | 1998 | 30.23 | 1:02.54 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Sofie Witthøft | 1997 | 30.04 | 1:02.63 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Anna Puggaard | 1996 | 30.69 | 1:03.62 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 30.93 | 1:03.74 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rikke Knudsen | 1998 | 31.02 | 1:04.09 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
14 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | 30.34 | 1:04.48 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Nele Salow | 1997 | 30.59 | 1:04.96 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
16 | Louise Møller Jessen | 1997 | 31.59 | 1:05.54 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Maria Dollas | 1998 | 31.76 | 1:06.04 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 32.79 | 1:08.23 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nicole Jensen | 1996 | 32.09 | 1:08.27 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
20 | Ida Bzorek | 1997 | 33.63 | 1:09.59 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
21 | Cecilie N. Petersen | 1998 | 35.10 | 1:11.22 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
22 | Caroline Strandberg | 1998 | 35.03 | 1:12.40 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
23 | Simone Thorsen | 1998 | 34.74 | 1:12.73 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
24 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | 36.59 | 1:19.66 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 21 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:13 |