2019-06-26   10:18:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  21 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  13:57   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Victor Grandjean  2001      32.60  1:10.44  1:55.28    2:28.89   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Mads Raaby Jensen  2001      33.86  1:10.24  1:56.07    2:30.72   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Mads Jensen  2001      32.23  1:11.50  1:56.97    2:30.95   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Alexander Rendlev  2001      33.87  1:14.28  2:05.27    2:39.07   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Kasper Bonnichsen  2002      32.54  1:12.09  2:01.49    2:39.27   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Alexander Søgaard  2002      34.89  1:18.56  2:05.97    2:41.24   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Magnus Løhr  2001      35.70  1:17.62  2:06.32    2:41.30   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Anders Nielsen  2001      35.63  1:17.07  2:06.38    2:41.75   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Rasmus Nickelsen  2003      33.22  1:14.41  2:08.30    2:45.27   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
10  Hanno Böckmann  2003      36.79  1:20.29  2:10.99    2:46.84   
  Psv Schwerin                   
                     
11  William I. Kristiansen  2001      35.79  1:19.29  2:10.69    2:47.71   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
12  Tobias Dan Hansen  2002      32.68  1:16.70  2:09.25    2:49.12   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
13  Marcus Munkholm  2001      35.25  1:17.30  2:11.94    2:50.15   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
14  Sebastian Jensen  2001      37.54  1:24.16  2:13.95    2:51.87   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
15  Magnus Aasberg  2001      36.24  1:19.43  2:13.92    2:52.70   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
16  Casper Koch Henriksen  2002      37.31  1:23.80  2:13.47    2:53.77   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
17  Luccas Dam Brenner  2001      40.15  1:22.16  2:15.79    2:54.92   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
18  Thomas Langvad  2002      40.89  1:26.46  2:17.26    2:55.10   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
19  Valdemar Piihl Hansen  2001      36.97  1:24.65  2:19.20    2:59.07   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
20  Lauge Bastian Maar  2001      41.19  1:26.11  2:20.21    2:59.75   
  Næstved IF                   
                     
21  Oskar Skov Grell  2002      41.57  1:28.76  2:22.01    3:02.58   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
22  Nikolai Vaabengaard Olsen  2001      41.70  1:30.82  2:22.67    3:06.49   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
23  Elias Rought  2003      45.05  1:34.87  2:24.18    3:06.96   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
24  Oliver Skadhauge  2002      40.52  1:27.12  2:24.14    3:07.37   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
25  Marc Amon Göttmann  2003      41.71  1:31.88  2:28.23    3:07.46   
  Psv Schwerin                   
                     
26  Alexander Lind-Ellefsen  2004      42.70  1:30.06  2:27.14    3:11.42   
  Kalundborg SK                   
                     
27  Lauritz Tanderup Hansen  2003      47.13  1:37.10  2:29.07    3:11.63   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
28  Kasper Francke Johannesen  2003      43.74  1:31.25  2:30.99    3:12.03   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
29  Karl-Emil Rohr  2001      46.22  1:34.18  2:30.03    3:13.42   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
30  Frederik Madsen  2002      43.72  1:35.18  2:33.30    3:13.66   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
31  Mikkel Mortensen  2003      42.60  1:31.76  2:34.44    3:15.52   
  Kalundborg SK                   
                     
32  Rasmus Hatting Petersen  2002      40.75  1:32.75  2:33.22    3:17.68   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
33  Joakim Mortensen  2002      46.46  1:36.99  2:35.61    3:19.40   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
34  Benjamin Bodal  2003      45.06  1:37.51  2:40.21    3:25.71   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
35  Rasmus Lorentzen  2001      56.72  1:52.08  2:50.53    3:36.21   
  Næstved IF                   
                     
Asbjørn Floor-Bøjden  2002              DSQ  svøm på mave v100m 
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Simon Wrist-Elkjær  2002              DSQ  1 hånd v.125m 
  Swim Team Tåstrup                   
                     
 
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Immerkjær  1999      30.75  1:04.92  1:48.15    2:19.02   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Frederik Hatting Petersen  2000      30.83  1:06.76  1:47.05    2:19.25   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Till Otto Göttmann  2000      29.00  1:06.13  1:48.72    2:22.39   
  Psv Schwerin                   
                     
Martin Szokody  1999      30.81  1:10.45  1:53.57    2:28.08   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Daniel Sørensen  1999      31.45  1:10.35  1:55.05    2:29.90   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Sipan Kawiani  2000      33.15  1:11.16  1:56.14    2:32.18   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Daniel Berg Wenk  2000      32.74  1:12.20  1:59.20    2:34.36   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Yukia Hansen  2000      30.78  1:11.94  1:59.16    2:35.69   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Mads Skøde Hansen  1999      32.96  1:14.08  1:59.35    2:35.74   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
10  Illya Ponomarov  2000      32.66  1:13.17  2:04.30    2:39.08   
  Psv Schwerin                   
                     
11  Teis Gerdt Høring  1999      33.11  1:14.46  2:03.47    2:39.17   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
12  Rasmus Langvad  2000      34.90  1:16.47  2:04.42    2:40.45   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
13  Magnus Nygaard  2000      34.76  1:19.77  2:02.94    2:41.52   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
14  Daniel Dyrved  2000      34.25  1:15.59  2:06.91    2:42.51   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
15  Emil Compen  2000      35.55  1:17.63  2:08.80    2:47.58   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
16  Jonas Kristensen  1999      44.42  1:27.47  2:16.78    2:53.44   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
17  Victor N Andersen  2000      39.20  1:25.62  2:15.71    2:54.67   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
18  Jakob Dynesen  2000      35.90  1:20.22  2:20.31    3:00.97   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
Mads Møller  2000              DNS   
  Kalundborg SK                   
                     
Rasmus F. Jørgensen  1999              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Mads Rishøj  1999              DSQ  svøm på mave v.100m 
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Rysgaard  1998      27.82  59.10  1:38.35    2:08.94   
  Kalundborg SK                   
                     
Nicolai Løwenstein  1997      28.79  1:03.05  1:42.52    2:12.30   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Bjørn Hansen  1998      29.59  1:03.36  1:44.11    2:16.41   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Rasmus B. Larsen  1997      30.57  1:46.98  2:20.03    2:20.03   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Rasmus Wegener  1997      30.47  1:06.86  1:47.77    2:20.70   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Benjamin Bürger  1998      27.84  1:03.19  1:47.71    2:20.89   
  Psv Schwerin                   
                     
Mads Holm  1998      30.77  1:07.87  1:50.33    2:21.39   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
Andreas Kuhlmann  1997      30.58  1:08.15  1:50.07    2:25.76   
  Psv Schwerin                   
                     
Mathias Edvardsen  1998      33.89  1:13.33  2:00.00    2:36.64   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
10  Rasmus Aavang Jensen  1998      34.10  1:17.54  2:02.33    2:38.27   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
11  Nicolai Ringhøj  1998      35.37  1:17.99  2:05.15    2:42.78   
  Kalundborg SK                   
                     
Tobias Andersen  1998              DSQ  crawltag v.bryst 25m 
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1901-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Victor Drevskich  1996      28.50  1:03.78  1:43.26    2:12.54   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Rasmus Hasemann  1996      29.09  1:04.33  1:42.50    2:14.97   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Jens Saugmann  1996      28.65  1:04.87  1:44.52    2:15.72   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
Frederik K. Mortensen  1995      27.59  1:02.22  1:44.67    2:18.27   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Mikkel H. Andersen  1991      29.30  1:07.92  1:49.86    2:20.80   
  Kalundborg SK                   
                     
Bjørn Wismann  1996      30.79  1:07.89  1:50.59    2:23.67   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Jonas B. Sørensen  1993      31.15  1:09.32  1:54.02    2:28.75   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Emil Andersen  1992      32.28  1:11.31  1:53.82    2:29.00   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Esben Norup  1996      32.52  1:15.34  1:55.28    2:29.72   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Andreas Nielsen  1994              DNS   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Karim Møller  1994              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Marco Brander  1996              DNS   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  21 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark