2019-06-16   00:54:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  14:26   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marceline Lermark  2003    41.29        1:23.43   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Ann-Kathrin Kuhlmann  2004    39.64        1:24.32   
  Psv Schwerin                   
                     
Mathilde M Mosegaard  2003    38.39        1:24.83   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Amalie Kruse Enemærke  2003    40.25        1:26.22   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Amelie Ritter  2003    39.79        1:26.59   
  Psv Schwerin                   
                     
Josefine Krumbak  2004      42.06        1:31.38   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Caroline Holm  2004      45.08        1:32.77   
  Kalundborg SK                   
                     
Anna Wrist-Elkjær  2003      43.78        1:33.13   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Anna Larsen  2004      45.96        1:35.07   
  Kalundborg SK                   
                     
10  Julie Eirup  2003      44.46        1:35.52   
  Kalundborg SK                   
                     
11  Mathilde Mathiesen  2004      45.53        1:35.89   
  Albertslund IF                   
                     
12  Karoline Nielsen  2004      47.65        1:37.64   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
13  Katrine Duus  2003      45.53        1:38.08   
  Næstved IF                   
                     
14  Emilie Højen Meyer  2004      48.66        1:38.48   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
15  Josephine B. U. Danielsen  2003      47.07        1:39.54   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
16  Viktoria Freja Sørensen  2004      45.83        1:39.57   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
17  Olivia Møller  2004      44.50        1:40.11   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
18  Maya Krogh Brønnicke  2005      46.57        1:40.89   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
19  Cecilie Larsen  2003      48.48        1:41.56   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
20  Helene Thielsen  2004      48.22        1:43.15   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
21  Lilli Andersen  2003      47.48        1:43.51   
  Kalundborg SK                   
                     
22  Mikka Holm  2003      50.60        1:46.07   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
23  Monique Etsegenet Jensen  2003      51.45        1:47.78   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
24  Sophie Grandjean  2003      49.47        1:48.57   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
25  Frederikke B. Hansen  2005      54.93        1:48.72   
  Næstved IF                   
                     
26  Miamaja Skytt Knudsen  2003      55.59        1:53.79   
  Næstved IF                   
                     
27  Elida Thornsen  2005      54.00        1:54.20   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
28  Kathrine Bang Rubak  2004      58.01        1:56.03   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
29  Nanna Lauritsen  2004      57.77        1:59.56   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
30  Silke Bruun Jørgensen  2005      54.98        1:59.88   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
31  Emilie Hostrup Sahlberg  2005      57.91        2:04.89   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
32  Emma Hass  2004      1:07.55        2:09.80   
  Næstved IF                   
                     
33  Sigrid B. Kristensen  2004      1:10.48        2:24.77   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Celine Jul Borggaard  2003              DNS   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Sofie Nielsen  2003              DNS   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
Freja Arentsen  2005              DNF   
  Næstved IF                   
                     
Gaya Josefine Maar  2003              DSQ  Ryg afslut på mave 
  Næstved IF                   
                     
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amalie Frederiksen  2001    32.48        1:11.08   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Julie Brandt  2001    34.64        1:11.66   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Kamille Auerbach-Lind  2001    35.16        1:13.45   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Laura Janner  2002    35.63        1:14.77   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Charlotte-Christin Sander  2001    35.07        1:16.17   
  Psv Schwerin                   
                     
Line Strandby  2001      36.07        1:17.03   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Amalie Olsen  2001      35.58        1:17.15   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Emilie Nyegaard  2001      36.50        1:17.88   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Elisa Stegemann  2002      36.76        1:18.33   
  Psv Schwerin                   
                     
10  Regitze Gotthard  2002      38.40        1:18.51   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
11  Sofie Andersen  2001      36.65        1:18.61   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
12  Iben Flytkjær-Hansen  2001      36.59        1:18.68   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
13  Maike Kozelnik  2002      37.07        1:20.45   
  Psv Schwerin                   
                     
14  Noa Andersen  2001      38.70        1:22.23   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
15  Maya Nykjær  2001      39.49        1:22.91   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
16  Melanie Eggertsen  2002      36.56        1:24.05   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
17  Emma Bækgaard  2002      37.23        1:24.09   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
18  Maria Andersen  2002      39.57        1:24.75   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
19  Victoria Andersen  2001      41.13        1:27.08   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
20  Sarah Bærnholdt  2001      41.96        1:27.35   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
21  Emilie Fischer  2001      42.21        1:27.97   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
22  Laura Mikkelsen  2001      41.90        1:29.10   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
23  Sofie Mosegaard  2002      42.16        1:29.66   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
24  Cecilie Berg Jensen  2001      40.04        1:29.68   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
25  Line Aarkrogh Steen  2001      43.25        1:31.52   
  Næstved IF                   
                     
26  Mathilde Rasmussen  2002      43.88        1:32.59   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
27  Katja Kjær Nielsen  2002      43.22        1:33.08   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
28  Josefine M. Kristiansen  2002      45.98        1:33.26   
  Næstved IF                   
                     
29  Emilie Prahl Jagd  2002      45.10        1:33.44   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
30  Nikoline Bolvig Nielsen  2001      44.16        1:34.42   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
31  Philippa Hallengreen  2002      45.74        1:35.37   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
32  Isabella Berthelsen  2002      42.75        1:35.98   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
33  Sarah Kongsted Hansen  2001      44.60        1:36.25   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
34  Maria Szokody  2002      45.11        1:36.95   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
35  Caroline Bendtsen  2002      47.38        1:38.48   
  Næstved IF                   
                     
36  Line Due Truelsen  2002      47.57        1:38.70   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
37  Ida Rishøj  2002      46.62        1:38.76   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
38  Anna Petersen  2001      51.66        1:50.91   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
39  Emilie Ferslev Christians  2002      54.20        1:52.84   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
40  Sofie Høj Larsen  2002      53.97        1:53.74   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Katrine B. Hansen  1999    31.77        1:07.04   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Johanne Carr  1999    32.57        1:09.96   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Johanna Berthelsen  2000    34.02        1:10.24   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Clara Schade Cantby  2000    31.42        1:10.37   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Josefine B. Pedersen  1999    34.19        1:11.05   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Julie Bingen Jacobsen  1999      32.64        1:11.74   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Eva Sperlich  1999      34.10        1:13.93   
  Psv Schwerin                   
                     
Daniella Thea Johansen  2000      34.45        1:13.94   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Helena Berg Wenk  2000      34.26        1:13.95   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
10  Emilia Harlund  1999      34.96        1:14.70   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
11  Amalie Gotthard  1999      35.08        1:14.74   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
12  Regitze Munch Nielsen  2000      34.69        1:14.89   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
13  Alberte M Hansen  2000      35.16        1:14.97   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
14  Frederikke Jensen  2000      35.09        1:16.00   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
15  Sofie Strandby  1999      35.99        1:16.43   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
16  Gina Elisa Koop  2000      34.03        1:16.74   
  Psv Schwerin                   
                     
17  Mille Rask Sander  1999      34.94        1:16.88   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
18  Xenia Huryn  2000      35.85        1:17.84   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
19  Celina Langtoft  1999      35.72        1:19.29   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
20  Isa Hovmand  2000      36.54        1:20.35   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
21  Alberte Høgh  1999      38.55        1:20.94   
  Næstved IF                   
                     
22  Gabriella Sjursen  2000      37.20        1:21.23   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
23  Marie Müller  2000      38.05        1:21.91   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
24  Emma Fie Holck Sørensen  1999      38.47        1:22.51   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
25  Frida Munch Jørgensen  1999      41.07        1:23.63   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
26  Julie Jørgensen  1999      41.83        1:25.08   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
27  Thea Krøll  2000      39.68        1:25.69   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
28  Louise Holm  1999      38.42        1:26.48   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
29  Malou Carlsen  2000      41.09        1:27.32   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
30  Emma Nørgaard Wiese  1999      41.49        1:27.56   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
31  Julie Galsgaard Hansen  2000      40.83        1:27.73   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
32  Andrea Axelsen  2000      40.87        1:28.61   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
33  Victoria Grøn Brandelev  2000      41.89        1:31.27   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Clara Vest Bungaard  2000              DNS   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
Ida Sund  2000              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Rikke Bæk Larsen  2000              DNS   
  Næstved IF                   
                     
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1901-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Nielsen  1996    30.27        1:05.92   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Anne-Sofie Lindblad  1997    31.30        1:06.89   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Emma F. Nystrøm  1996    32.24        1:08.50   
  Kalundborg SK                   
                     
Stine Raaby Jensen  1995    30.76        1:08.64   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Sofie Witthøft  1997    31.21        1:09.35   
  Kalundborg SK                   
                     
Signe Nielsen  1998      32.93        1:09.51   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Caroline Amalie Duus  1998      31.41        1:10.04   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Josefiné Mayer  1997      32.66        1:10.34   
  Psv Schwerin                   
                     
Cæcilie Schade Cantby  1998      32.45        1:11.84   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
10  Nanna Drewsen  1998      33.12        1:12.21   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
11  Rikke Munkholm  1998      34.27        1:12.64   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
12  Tanja Lylloff  1998      33.06        1:13.90   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
13  Annabelle Grønbech Ladik  1997      34.45        1:14.49   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
14  Rikke Knudsen  1998      35.62        1:14.83   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
15  Maria Heiberg Larsen  1998      35.88        1:16.80   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
16  Sophia Reck  1996      35.63        1:16.85   
  Psv Schwerin                   
                     
17  Maria Dollas  1998      36.61        1:18.62   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
18  Louise Nicolaisen  1998      36.67        1:18.97   
  Kalundborg SK                   
                     
19  Charlotte Pedersen  1996      39.68        1:21.35   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
20  Caroline Strandberg  1998      37.55        1:21.50   
  Kalundborg SK                   
                     
21  Lise Coermann Nygaard  1998      39.30        1:21.63   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
22  Signe Juhl Dynesen  1997      37.98        1:26.27   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
23  Cecilie N. Petersen  1998      41.35        1:26.47   
  Kalundborg SK                   
                     
24  Nikoline Elbæk Nielsen  1997      39.16        1:27.03   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
25  Louise Karstenberg  1998      41.46        1:27.60   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
26  Simone Thorsen  1998      40.99        1:28.97   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark