2019-08-23   17:49:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  14:26   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Jensen  2001    32.34        1:07.23   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Jonas Hansen  2001    32.32        1:07.95   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Victor Grandjean  2001    32.69        1:09.12   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Alexander Rendlev  2001    33.19        1:09.17   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Matthias Hansen  2001    33.29        1:10.91   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Mads Raaby Jensen  2001      33.00        1:11.77   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Rasmus Nickelsen  2003      33.13        1:12.10   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Kasper Bonnichsen  2002      33.42        1:13.25   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Fabian Friese  2001      34.75        1:16.68   
  Psv Schwerin                   
                     
10  William I. Kristiansen  2001      37.51        1:18.89   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
11  Alexander Søgaard  2002      35.84        1:19.53   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
12  Anders Nielsen  2001      37.15        1:19.62   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
13  Sebastian Jensen  2001      36.08        1:20.89   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
14  Nicolai Pagh Petersen  2002      37.54        1:22.95   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
15  Mikkel Hjelm  2003      38.64        1:25.39   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
16  Valdemar Piihl Hansen  2001      39.40        1:26.37   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
17  Luccas Dam Brenner  2001      39.34        1:27.03   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
18  Tobias Daniel Larsen  2001      40.07        1:28.22   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
19  Adrian Paschke  2003      40.07        1:30.32   
  Psv Schwerin                   
                     
Gustav Stjernholm  2002              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Nicolai Quist  2003              DNS   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marius Møldrup  1999    28.42        1:00.51   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Philip Krogh Brønnicke  2000    29.20        1:01.75   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Till Otto Göttmann  2000    28.99        1:03.91   
  Psv Schwerin                   
                     
Valdemar Mariegaard  1999    30.51        1:04.44   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Daniel Sørensen  1999    30.32        1:04.66   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Mathias Immerkjær  1999      30.59        1:06.59   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Jacob Friland  1999      31.12        1:07.36   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Martin Szokody  1999      31.23        1:08.17   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Illya Ponomarov  2000      32.18        1:09.17   
  Psv Schwerin                   
                     
10  Yukia Hansen  2000      31.23        1:10.60   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
11  Daniel Berg Wenk  2000      33.57        1:11.13   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
12  Mads Skøde Hansen  1999      33.26        1:11.19   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
13  Mads Rishøj  1999      33.80        1:11.33   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
14  Sipan Kawiani  2000      34.03        1:11.37   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
15  Daniel Schytte  2000      35.41        1:13.09   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
16  Karl Bryde  2000      33.79        1:13.67   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
17  Jens Gustav Nielson  1999      33.48        1:14.08   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
18  Laurits Møller Petersen  1999      34.77        1:15.66   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
19  Bernhard Andersen  2000      34.69        1:16.44   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
20  Daniel Dyrved  2000      34.55        1:17.03   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
21  Magnus Nygaard  2000      35.65        1:17.49   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
22  Rasmus Langvad  2000      37.02        1:20.33   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
23  Jakob Dynesen  2000      35.99        1:22.83   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
24  Victor N Andersen  2000      39.18        1:26.57   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Mads Møller  2000              DNS   
  Kalundborg SK                   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gustav Friberg  1997    26.68        57.55   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Lars Andre Großmann  1997    28.23        1:01.18   
  Psv Schwerin                   
                     
Nicolai Løwenstein  1997    28.72        1:01.31   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Danny Corell  1997    28.97        1:01.80   
  Kalundborg SK                   
                     
Bjørn Hansen  1998    29.52        1:02.05   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Anders Juul Rasmussen  1997      29.97        1:03.79   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Mads Holm  1998      30.79        1:06.23   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
Rasmus Wegener  1997      30.35        1:06.28   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Martin Jungersen  1997      30.07        1:06.92   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Johan Müller  1998              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Mads Lünell Bruhn  1998              DNS   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Mads Peter Hansen  1998              DNS   
  Kalundborg SK                   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1901-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik K. Mortensen  1995    26.68        57.22   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Christian Wichette  1996    26.55        57.44   
  Psv Schwerin                   
                     
Claus Hansen  1995    26.30        57.59   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Rasmus Hasemann  1996    27.96        1:00.02   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Jens Saugmann  1996    28.53        1:00.66   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
Victor Drevskich  1996      28.68        1:00.70   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Emil Müller  1995      28.94        1:01.08   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
Karim Møller  1994      28.31        1:01.20   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Martin Nielsen  1996      29.30        1:02.02   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
10  Mikkel H. Andersen  1991      29.65        1:02.87   
  Kalundborg SK                   
                     
11  Andreas Nielsen  1994      32.63        1:08.76   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
12  Jonas B. Sørensen  1993      31.76        1:09.43   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
13  Marco Brander  1996      33.24        1:11.41   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark