2019-08-20   00:45:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  11:43   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amalie Kruse Enemærke  2003      40.17        1:22.25   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Marceline Lermark  2003      41.29        1:22.58   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Amelie Ritter  2003      40.39        1:23.33   
  Psv Schwerin                   
                     
Mathilde M Mosegaard  2003      40.22        1:24.04   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Leena Hennes  2003      40.67        1:25.40   
  Psv Schwerin                   
                     
Caroline Holm  2004      43.14        1:26.81   
  Kalundborg SK                   
                     
Anna Wrist-Elkjær  2003      43.44        1:28.66   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Mathilde Mathiesen  2004      43.27        1:29.59   
  Albertslund IF                   
                     
Celine Jul Borggaard  2003      44.74        1:31.99   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
10  Olivia Mammen  2003      45.43        1:33.69   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
11  Katrine Duus  2003      45.66        1:34.93   
  Næstved IF                   
                     
12  Julie Bruun Jørgensen  2003      46.70        1:35.23   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
13  Josephine B. U. Danielsen  2003      47.38        1:38.72   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
14  Viktoria Freja Sørensen  2004      48.50        1:38.99   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
15  Emma Olsen  2003      49.65        1:40.81   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
16  Miamaja Skytt Knudsen  2003      51.05        1:43.72   
  Næstved IF                   
                     
17  Laura Rasmussen  2004      51.52        1:47.88   
  Kalundborg SK                   
                     
18  Emma Ahrenkiel Karløv  2003      1:48.88        1:48.88   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
19  Kathrine Bang Rubak  2004      55.03        1:50.54   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
20  Emilie Hostrup Sahlberg  2005      54.71        1:53.35   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
21  Freja Sxndergaard  2004      53.37        1:55.38   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
22  Freja Arentsen  2005      58.53        1:57.38   
  Næstved IF                   
                     
23  Mie Ankersen  2006      56.62        1:59.06   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
24  Emmeline S. Bertelsen  2005      1:03.49        2:12.17   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Andrea Holm Sørensen  2005              DSQ  Træk i banetov v. 25 
  Næstved IF                   
                     
Julie Eirup  2003              DSQ  Ej forts. bev. v. 25 
  Kalundborg SK                   
                     
Thea Torndal Jensen  2004              DSQ  Ej forts. bev. v. 75 
  Næstved IF                   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amalie Frederiksen  2001      33.32        1:09.77   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Charlotte-Christin Sander  2001      35.19        1:12.73   
  Psv Schwerin                   
                     
Melanie Eggertsen  2002      36.09        1:14.61   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
Line Strandby  2001      37.42        1:14.75   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Maike Kozelnik  2002      36.76        1:16.95   
  Psv Schwerin                   
                     
Abby Kristine Waterval  2002      38.22        1:17.19   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Emilie Nyegaard  2001              1:17.32   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Noa Andersen  2001      38.72        1:18.35   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Madeleine Thornsen  2001      37.76        1:18.58   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
10  Emma Bækgaard  2002      38.56        1:20.23   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
11  Johanne B. Hansen  2002      39.42        1:20.29   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
12  Hanna Stegemann  2002      38.15        1:20.56   
  Psv Schwerin                   
                     
13  Maria Andersen  2002      40.60        1:22.46   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
14  Mathilde Kiehn  2001      39.15        1:22.86   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
15  Maya Nykjær  2001      40.62        1:23.27   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
16  Victoria Bæts Kristensen  2002      42.19        1:23.58   
  Næstved IF                   
                     
17  Anne-Sofie P. Clausen  2002      41.70        1:24.41   
  Næstved IF                   
                     
18  Isabel Kol Eriksen  2001      41.29        1:25.28   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
19  Cecilie Berg Jensen  2001      40.88        1:26.55   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
20  Laura Mikkelsen  2001      44.17        1:29.98   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
21  Natalie Vaabengaard  2002      44.32        1:31.17   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
22  Freja Makienok  2002      43.56        1:31.59   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
23  Freja Zerbst Hansen  2001      45.58        1:32.54   
  Næstved IF                   
                     
24  Katja Kjær Nielsen  2002      45.01        1:32.60   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
25  Mathilde Rasmussen  2002      44.04        1:32.63   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
26  Isabella Berthelsen  2002      45.96        1:33.27   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
27  Victoria F. Mikkelsen  2001      1:34.32        1:34.32   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
28  Line Due Truelsen  2002      45.78        1:34.86   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
29  Emilie Prahl Jagd  2002      47.75        1:36.25   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
30  Jasmin Larsen  2002      49.16        1:45.10   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
31  Signe T. Pedersen  2002      50.63        1:49.42   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
32  Sofie Høj Larsen  2002      51.53        1:50.42   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
Nicoline Strandberg  2002              DSQ  Ej forts. bev. v. 50 
  Kalundborg SK                   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Katharina Nekhorochko  2000      31.73        1:05.12   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Emma Anne Ljungstrøm  1999      32.64        1:08.36   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Astrid Ovesen  1999      33.59        1:08.62   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Gina Elisa Koop  2000      34.11        1:09.18   
  Psv Schwerin                   
                     
Julie Bingen Jacobsen  1999      33.82        1:10.07   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Mille Hesselgren Ikov  2000      34.63        1:10.99   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Emilia Harlund  1999      34.49        1:11.16   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
Johanna Berthelsen  2000      35.53        1:12.62   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Josefine B. Pedersen  1999      35.51        1:13.06   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
10  Isa Hovmand  2000      36.23        1:14.58   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
11  Daniella Thea Johansen  2000      36.06        1:15.12   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
12  Alberte M Hansen  2000      37.09        1:16.47   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
13  Emma Fie Holck Sørensen  1999      38.22        1:17.09   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
14  Xenia Huryn  2000      37.52        1:17.43   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
15  Gabriella Sjursen  2000      39.28        1:19.05   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
16  Rikke Thustrup Mortensen  2000      38.62        1:19.92   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
17  Annika Møller-Kristensen  2000      39.96        1:21.03   
  Kalundborg SK                   
                     
18  Juliane Løndahl Bjerre  1999      39.17        1:21.79   
  Næstved IF                   
                     
19  Thea Krøll  2000      40.98        1:22.34   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
20  Louise Holm  1999      40.32        1:24.16   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
21  Maria Hjort Lodstrup  2000      45.18        1:33.59   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
22  Emma Nyborg-Vedsted  1999      45.56        1:33.90   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Emma Røhmer Christensen  2000              DNS   
  Næstved IF                   
                     
Ida Sund  2000              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Julie Dalgaard Petersen  2000              DNS   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
Lærke Sandholdt Jensen  2000              DNS   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Rikke Bæk Larsen  2000              DNS   
  Næstved IF                   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Stine Raaby Jensen  1995      31.26        1:04.88   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Josefiné Mayer  1997      32.35        1:06.79   
  Psv Schwerin                   
                     
Sofie Witthøft  1997      31.85        1:06.88   
  Kalundborg SK                   
                     
Caroline Amalie Duus  1998      32.80        1:07.00   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Tanja Lylloff  1998      33.40        1:08.58   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Anne-Sofie Lindblad  1997      34.09        1:10.13   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Louise Møller Jessen  1997      35.34        1:12.51   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Ida Bzorek  1997      37.36        1:15.80   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
Maria Dollas  1998      36.69        1:16.23   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
10  Caroline Strandberg  1998      39.31        1:20.43   
  Kalundborg SK                   
                     
Maja Nielsen  1996              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark