Resultat för Ringsted Cup 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Ringsted Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
20 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
11:26 |
|
|
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Gram-Lange |
1999 |
|
|
29.16 |
59.70 |
1:31.38 |
|
2:00.82 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathias Immerkjær |
1999 |
|
|
28.38 |
59.25 |
1:30.96 |
|
2:02.43 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marius Møldrup |
1999 |
|
|
28.95 |
1:01.05 |
1:32.74 |
|
2:04.35 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
|
28.38 |
59.87 |
1:33.24 |
|
2:04.50 |
|
|
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oliver H. Andersen |
1999 |
|
|
29.06 |
1:00.20 |
1:32.11 |
|
2:04.63 |
|
|
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Valdemar Mariegaard |
1999 |
|
|
29.46 |
1:01.88 |
1:35.20 |
|
2:07.61 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Daniel Sørensen |
1999 |
|
|
29.83 |
1:02.17 |
1:35.12 |
|
2:08.12 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nikolai Hougaard |
1999 |
|
|
30.26 |
1:03.83 |
1:37.84 |
|
2:08.83 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
|
|
29.17 |
1:01.43 |
1:35.33 |
|
2:08.95 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mads Rishøj |
1999 |
|
|
30.14 |
1:04.08 |
1:38.06 |
|
2:10.48 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Till Otto Göttmann |
2000 |
|
|
28.00 |
1:01.19 |
1:35.91 |
|
2:10.99 |
|
|
Psv Schwerin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Martin Szokody |
1999 |
|
|
30.35 |
1:04.65 |
1:39.45 |
|
2:13.13 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Yukia Hansen |
2000 |
|
|
30.42 |
1:04.82 |
1:40.79 |
|
2:15.54 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Daniel Schytte |
2000 |
|
|
31.56 |
1:05.80 |
1:40.89 |
|
2:15.58 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
|
|
30.95 |
1:05.63 |
1:41.49 |
|
2:16.20 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sipan Kawiani |
2000 |
|
|
31.90 |
1:07.60 |
1:41.62 |
|
2:16.62 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mads Skøde Hansen |
1999 |
|
|
31.54 |
1:07.18 |
1:42.46 |
|
2:17.36 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Nicolai Yung Hansen |
2000 |
|
|
30.46 |
1:04.92 |
1:41.75 |
|
2:17.45 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Illya Ponomarov |
2000 |
|
|
31.75 |
1:07.78 |
1:43.75 |
|
2:19.10 |
|
|
Psv Schwerin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Laurits Møller Petersen |
1999 |
|
|
32.09 |
1:07.65 |
1:44.41 |
|
2:20.48 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emil Compen |
2000 |
|
|
31.30 |
1:06.87 |
1:43.93 |
|
2:21.24 |
|
|
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Karl Bryde |
2000 |
|
|
32.18 |
1:08.69 |
1:45.42 |
|
2:21.64 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Daniel Dyrved |
2000 |
|
|
32.58 |
1:08.90 |
1:46.30 |
|
2:23.04 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Teis Gerdt Høring |
1999 |
|
|
32.76 |
1:09.97 |
1:47.84 |
|
2:25.14 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Casper Ramsdahl Sørensen |
2000 |
|
|
33.05 |
1:09.61 |
1:48.01 |
|
2:25.38 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Jonas Kristensen |
1999 |
|
|
33.34 |
1:10.86 |
1:49.35 |
|
2:26.08 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Rasmus Langvad |
2000 |
|
|
33.30 |
1:10.85 |
1:49.72 |
|
2:28.38 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Victor N Andersen |
2000 |
|
|
35.44 |
1:14.95 |
1:55.86 |
|
2:36.27 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Rasmus Lynge Schmidt |
2000 |
|
|
37.47 |
1:18.09 |
1:59.49 |
|
2:38.15 |
|
|
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Gustav Notkin |
1999 |
|
|
34.72 |
1:14.06 |
1:56.03 |
|
2:38.65 |
|
|
Næstved IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Jeppe Woetmann Pedersen |
2000 |
|
|
36.45 |
1:21.91 |
|
|
2:57.68 |
|
|
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Johan Larsen |
2000 |
|
|
37.36 |
1:22.17 |
2:11.81 |
|
3:03.18 |
|
|
Næstved IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mads Møller |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Friberg |
1997 |
|
|
26.46 |
55.10 |
1:24.30 |
|
1:53.71 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicolai Løwenstein |
1997 |
|
|
26.98 |
55.91 |
1:25.31 |
|
1:54.58 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Holm |
1998 |
|
|
27.85 |
57.73 |
1:28.65 |
|
1:59.30 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gustav Bækgaard |
1997 |
|
|
27.85 |
59.10 |
1:30.99 |
|
2:02.52 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Bjørn Hansen |
1998 |
|
|
28.56 |
59.45 |
1:31.26 |
|
2:05.17 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tobias Andersen |
1998 |
|
|
28.62 |
1:00.39 |
1:32.78 |
|
2:05.27 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rasmus Wegener |
1997 |
|
|
29.26 |
1:00.74 |
1:33.73 |
|
2:06.61 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lars Andre Großmann |
1997 |
|
|
27.62 |
58.93 |
1:32.89 |
|
2:07.48 |
|
|
Psv Schwerin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emil Zachariassen |
1997 |
|
|
30.46 |
1:03.41 |
1:37.21 |
|
2:09.50 |
|
|
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Martin Jungersen |
1997 |
|
|
28.72 |
1:01.64 |
1:36.17 |
|
2:10.19 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jonas Uglebjerg |
1997 |
|
|
29.72 |
1:01.81 |
1:35.43 |
|
2:10.41 |
|
|
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Steffen Deutsch |
1998 |
|
|
29.60 |
1:03.79 |
1:40.78 |
|
2:17.48 |
|
|
Psv Schwerin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Rasmus Aavang Jensen |
1998 |
|
|
31.78 |
1:06.48 |
1:42.36 |
|
2:17.75 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tobias Rasmussen |
1998 |
|
|
30.08 |
1:05.05 |
1:43.69 |
|
2:22.63 |
|
|
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Johan Müller |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mads Lünell Bruhn |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mads Peter Hansen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1996 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
|
|
24.94 |
52.12 |
1:19.92 |
|
1:48.42 |
|
|
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Victor Drevskich |
1996 |
|
|
26.83 |
55.89 |
1:25.94 |
|
1:55.95 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martin Nielsen |
1996 |
|
|
27.60 |
57.08 |
1:27.33 |
|
1:57.34 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Bjørn Wismann |
1996 |
|
|
29.37 |
1:00.23 |
1:31.42 |
|
2:02.35 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikkel H. Andersen |
1991 |
|
|
28.37 |
59.69 |
1:31.41 |
|
2:02.81 |
|
|
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tobias Edvardsen |
1995 |
|
|
28.26 |
58.92 |
1:31.06 |
|
2:03.11 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rasmus Hasemann |
1996 |
|
|
28.19 |
59.77 |
1:32.23 |
|
2:04.84 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jonas B. Sørensen |
1993 |
|
|
29.61 |
1:00.46 |
1:32.75 |
|
2:05.76 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jonas Hansen |
1996 |
|
|
28.94 |
1:00.72 |
1:33.64 |
|
2:06.39 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
20 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
11:26 |
|